słowa kluczowe: Maria Sokołowska, Marysia, Polska, antysemityzm, młode pokolenie, młodzi, patriotyzm, żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2014.05.30 20:42 20:46

"Pogromczyni Tuska" o Żydach

(poleca )
 
"Rozpijali Polaków, zdradzili Polskę, sami siebie ładowali do pieców"
 
- Rozpijali Polaków podczas zaborów, zdradzili Polskę, nie chcieli się nigdy asymilować, sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych, ale trzeba im wybaczyć, jak na chrześcijan przystało - to wpis 17-letniej Marii Sokołowskiej na jednym z portali społecznościowych. O nastolatce zrobiło się głośno, gdy nazwała Donalda Tuska "zdrajcą", a następnie nie przyjęła od niego kwiatów. Prawicowe media okrzyknęły ją wówczas "pogromczynią" premiera.


Na popularnym wśród nastolatków serwisie społecznościowym ask.fm jeden z internautów zapytał dziewczynę, co sądzi o Żydach i dlaczego trzeba ich "wytępić"?

"Żydów nie wolno 'wytępić', przecież to ludzie, jak wszyscy inni. Nie wolno być antysemitą" - odpisała Maria Sokołowska. Jednak w dalszej części odpowiedzi 17-latka stwierdziła, że tak jak "większość ludzi starszych", ona także ma w sobie "niechęć do Żydów". "Ale to nic złego" - zaznaczyła.

"To naturalna rzecz w człowieku, że kogoś darzy sympatią, a kogoś innego wręcz odwrotnie. Ale to nie jest żadne ich obrażanie, czy nasz antysemityzm. Prawdą przecież jest, że Żydzi zapracowali sobie porządnie na taką opinię. Rozpijali Polaków podczas zaborów, zdradzili Polskę (nadal to robią, obrażają ją oraz perfidnie kłamią o Niej m.in. w gazetach), nie chcieli się nigdy asymilować ze społeczeństwem, sami siebie ładowali do pieców w obozach koncentracyjnych, ale trzeba im wybaczyć, jak na chrześcijan przystało. W żadnym wypadku, jak już wspomniałam wcześniej, nie można Żydów szykanować, obrażać. :)" - napisała.

Antysemicki wpis nastolatki, który zamieściła w serwisie ask.fm ok. dwa miesiące temu, zauważył serwis 300polityka.pl

Ciąg dalszy: +www.tvn24.pl

[Proszę zauważyć, że niezależnie od faktów (prawdziwości stwierdzeń), wpis jest zakwalifikowany jako antysemicki. MT] 

2184 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: "Pogromczyni Tuska" o Żydach 
Christophoros Scholastikos, 2014.05.30 o 21:16
Mądra młoda Polka. Tam w tle jest jej ojciec. Dobrze małą wychował. Ciekawe, że pis szybko dziewczynę tępi. Jarosław przekrzykuje, że on pierwszy mówiło, że "Tusk to zdrajca". Widocznie pis ładnie pracuje i ów komentarz już znał.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Pogromczyni Tuska" o Żydach 
Piotr Świtecki, 2014.05.30 o 21:24
Boję się, że to będzie za dużo dla naszej bohaterki - ten cały nagły szum medialny. No, ale ze mnie Zrzęda Młodszy, zaraz po Zenonie, Zrzędzie Generalnym ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Pogromczyni Tuska" o Żydach 
Christophoros Scholastikos, 2014.05.30 o 21:31
Sława nikomu nie służy. Dziewczyna jak pod mądrą ojca opieką niebawem się wycofa. Jeśli będzie parła to ją utemperują bo zbyt ostrym kursem idzie. Jeszcze by się rozpędziła i coś o traktacie lesbońskim palnęła.

Zdrzędliwa przenikliwość może służyć albo zrzędzeniu albo mądrej radzie. Nie musisz iść drogą Zenona, jest jeszcze dla Ciebie cień szansy na sukces ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑