słowa kluczowe: 2014, RN, bojkot, głos nieważny, głosy nieważne, konflikt pokoleń, pokolenie, wybory.
Polska2014.05.23 11:33 14:43

Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u

 
 
Najwidoczniej można, z upływem lat i megabajtami publikacji, wypracować sobie spory autorytet - a  mimo to, w pewnych sytuacjach, reagować jak żywa skamielina z PRL-u.
 
Postulat oddawania głosów ostentacyjnie nieważnych (zamiast bojkotu wyborów) wywołuje w niektórych internetowych środowiskach silny opór. Opór uzasadniany jedynie irracjonalnym przekonaniem, że frekwencja jest dla panującego obecnie systemu kluczowa. Opór zaskakujący tym bardziej, że wykazywany przez osoby zazwyczaj niezależne od dominujących trendów, zdyscyplinowane w myśleniu i prowadzeniu dyskusji. Osoby te nie tylko zignorowały podane argumenty nie przedstawiając własnych, ale jeszcze - próbując uzasadniać swoje sztywne stanowisko - uciekały się do błędów logicznych, np. do wymieniania wad jednego z podejść bez porównania go z drugim.

Dlaczego tak się dzieje? Wspólnym mianownikiem wydaje się być wiek i zaangażowanie w walkę z komuną. Bezkompromisowość i konsekwencja, przekształcone z czasem w mentalne skostnienie.
Najwidoczniej można z upływem lat i megabajtami publikacji wypracować sobie spory autorytet, a mimo to w pewnych sytuacjach reagować jak żywa skamielina z czasów PRL-u.

Nie od rzeczy będzie dobitnie podkreślić: frekwencja (a zatem i bojkot) miała znaczenie kilkadziesiąt lat temu, ponieważ wskazywała okupującym nas "braciom Słowianom" na ile dobrze ich namiestnicy radzą sobie z tubylcami. "Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy", zatem realnym miernikiem ubezwłasnowolnienia była frekwencja.

Obecnie frekwencja nie ma znaczenia. Rządzący mogą się wybrać sami, wystarczy poprawna formalność procedur. Medialna troska o masowy udział w wyborach to tylko taka demokratyczna narracja. A przekonanie, że rządzący biurokraci będą dociekać, czy ktoś leżąc przed telewizorem dokonywał straszliwego aktu bojkotu, czy po prostu leżał przed telewizorem mając wszystko gdzieś - jest groteskowe.

Trudno nie wspomnieć przy okazji Mojżesza, kluczącego po pustyni tak długo, aż wymarło pokolenie pamiętające egipską niewolę. Sam do Ziemi Obiecanej nie wszedł, choć było mu dane objąć ją spojrzeniem.
"Idzie młode pokolenie, niesie Polsce odrodzenie" - brzmi jedno z haseł Ruchu Narodowego. Dobrze by było, by jeśli pokolenia starsze nie przewodzą, przynajmniej nie podstawiały mu nogi. 
 
Bojkot wyborów? Nie! Należy oddać głos ostentacyjnie nieważny: +polacy.eu.org 

4876 odsłon średnio 4,7 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRLu 
Marek Stefan Szmidt, 2014.05.23 o 12:06
Szanowny Panie Piotrze,
oceniłem na 5 pkt. za dowcip i argumentację :-)

Niestety, dopóki w PKW zasiadać będzie UBecja, a program komputerowy pochodzić od byłego cinkciarza: Rysia K. dopóty głosy ostentacyjnie nieważne będą transformowane w ważne i dopisywane właściwym kandydatom, lub niewykazywane.

Rosjanie, którzy są nacją całkiem rozsądną twierdzą, iż: „wsjakij durak pa swajemu s uma schodit”, co można w sposób uprzejmy przełożyć na język polski: "Każde pokolenie musi zdobyć swoją mądrość"...

Właśnie pakuję się, aby pojechać na ryby, zdając się na ich ocenę atrakcyjności i wybór Moich wobblerów :-)

Pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRLu 
Piotr Świtecki, 2014.05.23 o 12:11
Szanowny Panie Marku,
Dziękuję za oględne zdystansowanie się od przedmiotu sporu ;-)
Życzę <----------taaakiej----------> ryby i radości z obcowania z naturą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRLu 
Marek Stefan Szmidt, 2014.05.23 o 12:22
Szanowny Panie Piotrze,
indukcja historyczna uczy, iż od 1944 roku niejedno pokolenie Polaków zostało spacyfikowane, zdemoralizowane i ubezwłasnowolnione udziałem w "demokratycznych wyborach".

Warto jest może wykopać w megabajtach stanowisko Kierownictwa Politycznego ONR-NSZ w sprawie współpracy z okupantem, gdyż jest ono jednoznaczne.

Moje pokolenie "tak już ma", co nie oznacza, iż Pańskie musi iść tą samą drogą.

Osobiście życzę powodzenia i niech tak już zostanie, że to Ja nie mam racji :-)

Chętnie przyjmę do wiadomości sukces Młodzieży i przyznam się do błędu...

Tak, więc czekam niecierpliwie... ale na rybach :-)

Pozdrawiam Pana serdecznie,
klepiąc już na "odjezdnym"
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Paweł Tonderski, 2014.05.23 o 14:41
Jeszcze raz powtarzam to samo, bojkot wyborów nic nie da, ponieważ oni wybiorą się pośród siebie, jeżeli mamy na kogo głosować, to trzeba iść i zagłosować. Chyba, że panowie bojkotujący chcą przejąć władzę w Polsce w jakiś inny sposób?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Marek Stefan Szmidt, 2014.05.26 o 10:44
Szanowny Panie Piotrze,
frekwencja 23komacośtam% to żadne wybory, a więc "po sprawie"
:-)
serdeczne pozdrowienia z opalenizną
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Paweł Tonderski, 2014.05.26 o 11:26
To prawda. Jednak to jest wina Polaków a nie żydów, ci którzy zbojkotowali te wybory mogą mieć pretensję tylko do siebie, że w PE w imieniu Polaków będą wypowiadali się i nas reprezentowali znowu tylko ci politycy z PO, SLD, PSL-u, PiS-u i od pajaca i koncesjonowanego wariata politycznego Korwina. To jakoby nowość, polityk dziewica, który od początku swojej kariery politycznej wspierał komuchów w Polsce, a potem tam gdzie się znalazł rozbijał skłócał i torpedował...

Pretensję trzeba mieć do siebie, mowa o tych którzy zbojkotowali te wybory, a nie do żydów i kosmitów... Zwłaszcza ci, którzy zajmują się na co dzień polską polityką i chcą jakoby Polskę odmienić. Na naszym portalu też mamy kilku takich małych politykierów, którzy wszędzie widzą żydów, a nie dostrzegają swojej małości i ograniczenia umysłowego...

W tym samym czasie nacjonaliści francuscy we Francji górą, w dotychczas lewackiej i socjalistycznej Danii również do głosu dochodzą duńscy nacjonaliści, w Szwecji również mają już dosyć socjalizmu, w Finlandii również, na Węgrzech także, na Wyspach też, a my wyślemy do euro kołchozu "nacjonalistę" i dywersanta Korwina, który będzie tam grał rolę polskiej "skrajnej" prawicy.

I czy Polacy to mądry naród?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Marek Stefan Szmidt, 2014.05.26 o 11:33
Szanowny Panie Pawle,
Moja Osoba nie życzy Sobie być "reprezentowana" w "Parlamencie Europejskim", ani też nie interesuje Jej, kto i co "ugrał" w innych krajach :-)
Moje uwagi o słabości RN odnajdzie Pan na stronie głównej.
Pozdrawiam Pana jaknajserdeczniej
MStS

PS. Bardzo spodobało Mnie się Pańskie sformułowanie:
"Na naszym portalu też mamy kilku takich małych politykierów, którzy wszędzie widzą żydów, a nie dostrzegają swojej małości i ograniczenia umysłowego..." czego - stojąc poniekąd "z boku" - nie chciałem pisać przed "wyborami".
Opinia Pańska do świetny zaczyn do "nowej linii politycznej RN"
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.23 o 15:01
Udział w kampanii, w walce przeciwko temu systemowi - jest skalkulowanym wsparciem tegoż systemu.
Czy jesteś za, czy przeciw - bierzesz w tym udział. I tym samym wspierasz system.

Czy oddawanie głosu nieważnego coś zmienia?
Moim zdaniem nic. Wskazanie, że "motłoch" jest niezadowolony -to żaden wpływ na decyzje "władców".
Czy głosowanie na swoich coś da?
Nic. Bo "kto liczy głosy"? Może nawet tak być, że parę osób przejdzie, ale nie tyle, aby mieć wpływ na decyzje, a bedzie to forma otorbienia opozycji i dokonania na tych jednostkach przekupstwa. Różnymi metodami.

Dlatego najbardziej pokojowym i z małymi stratami w ludziach formą zmiany władzy jest zmiana świadomości. Jeśli tak - wtedy"otoczenie" Sejmu i wymuszenie decyzji o referendum.

Inym sposobem jest krwawa rewolucja, a to nigdy nie jest społecznie obojętne. Bo rewolucje dają zamieszanie i nie wiadomo kto przejmie władzę.

Raz jeszcze świadomość i to ukierunkowana na określony model współżycia społecznego. To kierunek działania.
A wybory i kasa - to są właśnie pieniądze na demoralizację narodu. Ci europosłowie będą rozliczeni z każdego euro jakie dostali za sprzedaż narodowych interesów. Wszyscy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Paweł Tonderski, 2014.05.23 o 15:23
W komisjach wyborczych mają zasiadać ludzie z RN i z PiS-u, będą pilnowali, aby nic nie zostało sfałszowane. Co proponujesz w zamian? Przecież bojkot też nic nie daje, kolejne lata stracone, kolejne lata będą rządzić samodzielnie Polską, ci którzy nami rządzili dotychczas, a nimi będą sterowali nasi wrogowie z zachodu i wschodu. Co to da Polakom, co się zmieni w Polsce, co proponujecie w zamian?

Tylko nie pisz o idei, bo ideologicznie ci ludzie są przygotowani, na których ja głosuję mają wpojoną głęboko ideę w swoich sercach i w swoich umysłach, i przy byle okazji się nie obrażają, tylko dążą nadal do celu przy zasadzie zerowym wsparciu od tych, którzy mogli by ich wspierać.

I jeszcze jedno, bojkot tylko wzmocni na polskiej scenie politycznej elity polityczne rządzące Polską nieprzerwanie od tzw. upadku komuny... Będą dalej kupczyli Polską, będą dalej Polaków traktowali, jak pariasów Europy, a ty dalej będziesz pisał o idei?

Ta, lepiej niech dalej rządzą Guziały, Palikoty, Środy, dywersanci od Korwina i Baumany, a ci którzy kreują się na prawdziwych Polaków niech się, im dalej wysługują i udają, że walczą o wolną Polskę dla Polaków. Może za wierną służbę dla nich coś, im skapnie z pańskiego stołu?...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.23 o 16:30
A "róbta co chceta"
Mnie tam za jedno.
Przecież jak tylko zdobędziecie jakieś wpływy to rozpoczniecie zwalczanie piłsudczyków. Na więcej RN nie stać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Paweł Tonderski, 2014.05.23 o 16:34
My przede wszystkim będziemy zwalczać komuchów, będziemy rozliczali zdrajców Polski i będziemy walczyli z dewiantami seksualnymi, którzy deprawują naszą polską młodzież. O piłsudczykach nic mi nie wiadomo. I jeszcze jedno, tak się składa, że to piłsudczycy i sanacja prześladowali narodowców a nie na odwrót.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Piotr Świtecki, 2014.05.23 o 17:19
Serdecznie zachęcam Kolegów do zachowania czujności. Pan docent Kossecki zwraca uwagę, że w arsenale informacyjnym służącym do antagonizowania Polaków jest m.in. ustawianie piłsudczyków w kontrze do narodowców (i vice versa). Jest to działanie wrogie! Warto się wspierać świadomością, że Piłsudski i Dmowski nigdy w sposób, który by mógł zaszkodzić wspólnemu celowi, przeciwko sobie nie stawali.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.23 o 20:54
Pawle
Właśnie z powodów, które wyłuszczyłeś, nie jestem zwolennikiem RN i wietrzę tam woń dziwną a wskazującą na wątpliwą proweniencję.

Póki nie pojawią się hasła pozytywne to żadne "bij Żyda" mnie nie przekona.

PS. zamiast Żyda można wstawić tam stosownie: komucha, piłsudczyka, leminga, euromatoła, czy homosia. To tylko kwestia nazwy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Christophoros Scholastikos, 2014.05.24 o 13:13
Kto wie, może jednak stać RN na ciut więcej +www.narodowcy.net
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.25 o 09:05
Chciałbym, aby to było zauważalne.
Tyle, że "prywódcy" są inteligentni w stopniu ograniczonym i nie stać ich na samodzielne myślenie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Azazel, 2014.05.23 o 19:18
Ruch Narodowy to taka wersja Korwina dla dresów i osób, które z Korwina wyrosły z mody, a nie z awansu na stopniu intelektualnym. To nie ma nic wspólnego z młodym pokoleniem. A przynajmniej nie z myślącym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Paweł Tonderski, 2014.05.23 o 20:48
Proszę nie wypowiadać się na tematy RN, o którym nie ma pan zielonego pojęcia.

To w takim razie ta myśląca polska młodzież, którą pan tutaj reprezentuje, na kogo zagłosuje w zbliżających się wyborach do euro kołchozu?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Azazel, 2014.05.24 o 21:11
Ha, no właśnie. Czyż nie jest teraz dość jasne, że nie ma na kogo głosować? Wszędzie, dosłownie *wszędzie* są dawane nam możliwości, które miała Polska kilkanaście lat temu już, i są to możliwości, które Polsce nie pomogą.
Mamy do wyboru tą samą bandę, którą miały poprzednie pokolenia, i która Polskę pogrążyła. Możliwość wyboru dla nas teraz, to jak wybieranie pomiędzy śmiercią poprzez poderżnięcie gardła, a śmiercią poprzez stryczek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.23 o 20:49
O kurcze... zadziwiająca uwaga, jak na nick wielce wymowny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Azazel, 2014.05.24 o 21:18
Palikot jeszcze kota nie palił, a sugerowanie się okładką jest zdecydowanie nietaktowne. ;')
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.25 o 09:08
To nie tylko Ukraina ale i koty mają być palone.
A wrrr... swojego kiciusia nie oddam, a kto wyrazi taki zamiar - będzie moim osobistym wrogiem .
;-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Paweł Tonderski, 2014.05.23 o 20:51
Większość kibiców piłki nożnej w Polsce to dresiarze i ludzie starzy? czy przypadkiem nie posługuje się pan kalkami rodem z Gówno Prawdy i Krytyki Politycznej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Azazel, 2014.05.24 o 21:20
A Pan chyba czyta czyjś post, albo to już z nawyku. Większość kibiców piłki nożnej, to jak najbardziej w porządku ludzie, którzy uwielbiają ten sport i znajdują w nim dużo przyjemności - często relaksując się grając lub oglądając mecze.
Nie zmienia to faktu, że - jak w każdej grupie społecznej - zdarzają się osoby psujące wizerunek - tak jak liczna grupa /kiboli/, dresiorów i innych śmiesznych marginesów.
Większość tych właśnie osobników głosuje - jeśli już może - na Korwina, lub na RN. Przykra prawda. Kilka lat temu gimnazja głosowały na Palikota, ale ten zaczął promocję mniejszości seksualnych i wynaturzeń, więc czas było znaleźć alternatywę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
MatiRani, 2014.05.26 o 02:41
Football czy kopana, to opium mas. Sterowanie masami, pozbawionymi duzych rodzin, wspólnot wiejskich czy osiedlowych, dajacym wyalienowanym i sfrustrowanym swiatem osobom poczucie prznaleznosci niejako plemiennej.
To tak makroskopicznie.
Troche nizej, pilka nozna i sport w ogóle, to trzeci albo czwarty business swiata ( ropa, narkotyki, wojsko, sport - nie upieram sie co na miejscach 2-4 , ale w przyblizeniu tak jest )

Jest podziwu godne i piekne, ze nasi kibice-kibole sa w opozycji do zdrajców którzy rzadza Polska od... 45r do dzisiaj. Wpaniale. Duch Narodu.
Prawdziwi Polacy.

Na zakonczenie, zdecydowanie paskudny jest Wasci nick:
Azazel (hébreu : עזאזל ; arabe : عزازل, Azazil) est un terme énigmatique que l'on trouve dans le Tanakh ainsi que dans certains apocryphes. Il ferait référence à un antique démon que les anciens Hébreux et Cananéens croyaient habiter le désert2. Il signifierait « Dieu a rendu fort » par utilisation de la racine « azaz » au singulier de la troisième personne et d'« El » qui signifie « dieu ».
Selon d'autres sources, Azazel proviendrait du terme « azel » qui signifie retirer, azazel signifierait alors retirer entièrement (voir le Brown–Driver–Briggs Hebrew Lexicon3). La traduction hébraïque en grec de la Septante soutient cette interprétation. Gesenius dans sa Grammaire hébraïque partage la même opinion 4.
Le nom Azazel possède des variantes hébraïques qui sont « Azaël » ou « Aziel » basées sur la racine « oz » qui signifie force ; les termes « Rameel » et « Gadriel » sont aussi indifféremment utilisés pour faire allusion à cette même entité.

albo: Kim był Azazel? Słowo to w języku hebrajskim znaczyło między innymi: demoniczną istotę, pustynne miejsce zniszczenia i śmierci, a także oddawało ideę usuwania czy eliminacji. Większość biblistów uważa, że Azazel jest epitetem istoty demonicznej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
Azazel, 2014.05.29 o 14:34
Myślę, że opis Azazela bilbijnego można było na spokojnie skopiować z anglojęzycznej, lub polskojęzycznej wikipedii. Więcej osób wtedy byłoby w stanie zrozumieć Twój post.

I podciąganie kibiców, czy w ogóle sportu, pod sterowanie masami, jest ignoranckie, burackie, idiotyczne i n-epitetów więcej - jest właśnie kwintesencją Macierewiczowską, wszędzie spiski, wszędzie każdy każdym steruje.

Kuźwa, ludzie. Jak już przestaniecie ślepo brać wiedzę z książeczek o inwigilacji i sterowaniu masami (które, swoją drogą, zostały stworzone *po coś* - bynajmniej nie po to, żeby szarych ludków uświadamiać :)), to zrozumcie, że świat to ludzie, masy to ludzie. I człowiek człowiekowi nie równy - nie da się każdym sterować tak samo.
Jeśli ktoś jest na tyle "into sport", żeby faktycznie wierzyć we wszystko i dawać się sterować - jest idiotą. Co zrobić - takie życie, idiotów jest więcej niż osób inteligentnych.

Natomiast nie można podciągać każdego, kto chodzi na mecz (czy ogląda mecz w domu) do osoby która jest 'masą', i którą łatwo sterować. To jest dopiero głupota i naiwność. ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
MatiRani, 2014.05.31 o 02:54
Innego tekstu sie nie spodziewalem... ;-)

Ja tam ne wim kto Wasc, ale:
1. Azazel to nie normalny nick normalnego Polaka.
2. Poddawanie pod watpliwosc sterowania masami, na tym forum, gdzie pisze sie i linkuje sie polskich fenomenalnych cybernetyków ( Kossecki, Brzeski, Wagrzyn ) jest co najmniej dziwne - i tu mamy dwie opcje : brak wiedzy albo dzialanie celowe/patrz punkt 1.

Wiedze mozna uzupelnic... jesli jest na to ochota.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
Azazel, 2014.06.05 o 12:09
Alez ja nie mam, ani nie glosze watpliwosci sterowania masami - jedynie stwierdzam, ze nie kazdy do mas nalezy, i nie kazdym da sie w konkretny sposob sterowac.

Stwierdzanie, ze nick jest taki i owaki - i w dodatku nie jest normalny, i nie jest normalny dla normalnego Polaka - co najmniej mnie rozbawilo. Zaraz bedzie, ze jestem radzieckim zydocyklista, bo na tej stronie przybralem taki a nie inny nick.
;>

Swoja droga definicja normalnosci... W sredniowieczu normalnym bylo palenie wiedzm u Katolikow, a w greckim teatrze wystepowanie facetow w rolach kobiet. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
Piotr Świtecki, 2014.06.05 o 12:17
"W sredniowieczu normalnym bylo palenie wiedzm u Katolikow, a w greckim teatrze wystepowanie facetow w rolach kobiet."

Err... Szanowny Azazel ogarnięty jest powszechnym zalewem ideologicznej propagandy i powtarza, co usłyszał z przekaziorów.

Bo otóż:

1. Palenie na stosach miało miejsce głównie u protestantów, nie katolików. W czym zresztą swój udział miała inkwizycja, na ówczesne czasy instytujcja najbardziej postępowa, racjonalna i humanitarna.

2. Uznanie i popularność stosunków homoseksualnych między mężczyznami (a i to tylko w relacji mentor - uczeń) w starożytnej Grecji nie dotyczyły jej całych dziejów. Później były karane śmiercią, zatem chyba gejoza się na dłuższą metę nie sprawdza.

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
Azazel, 2014.06.05 o 12:25
Strasznie zawialo ciemnogrodem. Gdzie ja napisalem, szanowny Panie, o gejozie i pedaliadzie? Napisalem tylko o tym, ze mezczyzni odgrywali role kobiet w teatrze. Czyzby od intelektualnej ciemnoty i oczy Wam przycmilo (w sumie - calkiem mozliwe, patrzac na to ze perspektywy macie skromne)?
Glownie u protestantow, jak slodko. Czyli rozumiem, ze skoro mniejsze zlo, to mozemy o tym zapomniec?
I oczywiscie - wszystko z ideologicznej propagandy i przekaziorow. Dobrze, ze Wy, wielcy patryjoci, dzialacze opozycyjni, fani ruchu narodowego, nie ulegacie przekazom medialnym. ; -)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
Piotr Świtecki, 2014.06.05 o 12:27
Absolutnie nie zapomnieć - tylko mieć porządek w hierarchiach i wielkościach.
Dzięki za dialog, pozdrawiam! :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
Azazel, 2014.06.05 o 12:28
Rowniez.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
Piotr Świtecki, 2014.06.05 o 12:30
Faktycznie o gejach nie było, jestem przeczulony :-/
A "pedaliada" - termin przesłodki :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel   
Cichosza, 2014.06.07 o 19:06
Od kiedy to mniejsze zło wchodzi z czymś w porządki w hierarchiach...?? Chyba że chodzi o jakieś hierarchie piekielne? :)p
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
Paweł Tonderski, 2014.06.05 o 18:18
Ale nie dlatego mężczyźni grali role kobiece w teatrze, bo byli pedałami albo transwestytami, tylko dlatego bo kobietom nie można było grać w teatrze w ogóle, pod groźbą kary, a nawet śmierci, bo taka panowała tradycja,która miała swoje korzenie w teatrze antycznym (greckim), dopiero Szekspir w Anglii przełamał ten zwyczaj, obyczaj, tradycję, ale to wtedy było już królestwo protestanckie (kościół anglikański), państwo anglikańskie, które mordowało na swoim terenie w sposób barbarzyński katolików, wieszając ich krzyżem na przykład na stodołach a potem żyjących jeszcze ludzi podpalano żywcem, strzelano do nich itd. itp...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
no i wyszedl zombie Azazel=diabel 
MatiRani, 2014.06.06 o 18:10
Nieprawdaz? Mamy oto judejskiego diabla, co wyrzuca katolikom ( mit ) o paleniu wiedzm oraz ( mit ) o krwawej inkwizycji. Przy okazji, nie widzi sterowania masami poprzez igrzyska i wino, co od Rzymu jest znane a od zawsze praktykowane przez sterujacych.
CBDU
Mati
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: no i wyszedl zombie Azazel=diabel 
Azazel, 2014.06.07 o 09:49
Coraz bardziej mam wrażenie, że pseudointelektualne jednostki elitarne nie potrafią w czytanie. Pozdrawiam. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie Azazel=diabel 
MatiRani, 2014.06.06 o 18:04
Uszanowania Mufti.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Piotr Świtecki, 2014.05.23 o 23:18
A co ma coś wspólnego z młodym pokoleniem? Co młode pokolenie zajmuje? Co ono myśli, jak widzi sprawy?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Azazel, 2014.05.24 o 21:17
"Młode pokolenie" to zbyt ogólne stwierdzenie. Nie można pytać co pokolenie myśli o tym i o tym, żyjemy w czasach, gdzie nie można uogólniać - każdy jest teraz intelektualistą, tak samo jak każdy jest artystą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Piotr Świtecki, 2014.05.24 o 21:50
:-)
Niegłupie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
MatiRani, 2014.06.06 o 18:16
Sterowanie. Wszyscy sa zdolni, równi, piekni i robia co chca, wydajac pieniadze których nie maja. No i mamy szczesliwych niewolników systemu co to nawet nie zdaja sobe sprawy, ze nie sa wolni. Pewien marginesik, co ma ochote na otworzenie oczu, przeczyta jakiegos Azazela i usnie znowu. ... albo przeczyta, ze Polacy tez sa winni... i sie zawstydzi i odda koczownikom kamienice czujac sie winny...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u 
Azazel, 2014.06.07 o 11:42
Wszystko jest sterowane, wszystko jest pod kontrolą... MatiRani próbuje być drugim Orwellem? : -)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie diablów - zombie PRL-u 
MatiRani, 2014.06.15 o 05:13
Sterowane jest makro. My jeszcze mozemy sobie gaworzyc, chodza tu tylko trole i nie ma za bardzo na co donosic. Choc raporty sie pisze, a jakze.
;-)
Upadek PRLu byl przygotowywany wiele lat przed 1989r.
Plan Sorosa y Sachsa wdrozyla marionetka Balcerowicz.
Klasa rzadnych wladzy i piniedzy psychopatów byla tworzona od wielu lat.
Fundacja Batorego dalej dziala.
CFR wasc zna? Nie? ... ?? Tak myslalem.
Brzezinskiego tez nie czytal.
Kosseckiego nie sluchal.
Azazel.
U nas na wsi, co prawda, sie mówi, ze wiecej wie diabel ze stary niz ze diabel... znaczy sie madry.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jeszcze o bojkocie: zombie PRL-u   
Equinox, 2014.05.24 o 10:06
Lezenie przed telewizorem z jakiegokolwiek powodu albo motywacji to grzech przeciw samemu sobie. Pomyśleć, że telewizja pomyślana była z początku jako pożyteczne narzędzie informacji i edukacji. Jak żywe pamiętam na ten przykład programy doktora Wiktora Lubbe "W świecie fizyki". A teraz co? Taniec z Wygwizdami, Gwizdy Tańczą na Lodzie albo na Rurce, Kupa Wojewucka I Jewo Kamanda i temuz podobnież. O, jeszcze seriale, w tym brazylijskie.

Głosować, czy nie głosować. Moim skromnym zdaniem cała hucpa wyborcza służy do tego, aby niezbyt miłościwie nam panujący mieli wgląd w poglądy poddanych sobie mas. A kto wie, czy i indywidualne preferencje jednostki nie są w tej chwili dostępne. Nie chce nawet myśleć, w jaki sposób któregos pięknego poranka owe informacje mogą zostać wykorzystane...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑