słowa kluczowe: Apel Jasnogórski, Kaczyński, PiS, Polska, fałsz, katolicyzm, wybory.
Linki, cytaty, nowiny2014.05.22 21:19 21:22

PiS czyli fałszywa chrześcijańska aksjologia

(poleca )

prof. Anna Raźny

 
Lech Kaczyński i jego partia nie tylko stracili okazję, aby uczynić z Polski bastion chrześcijaństwa w Europie XXI wieku, ale przyczynili się walnie do jej przekształcenia cywilizacyjnego – w kierunku perspektywy ateistycznej.
 
Jednakże jego wielomilionowy katolicki elektorat nie chce widzieć podwójnej, fałszywej aksjologii tej partii i podwójnych jej standardów [...] Ta nieadekwatność miedzy teorią i działaniem jest przez nich akceptowana, gdyż retoryka PiS ma chrześcijański – katolicki kod, który jest obcy programom innych partii bądź obecny w nich śladowo.

Całość: +www.konserwatyzm.pl

[Wprawdzie Pani Profesor zdystansowała się od Ruchu Narodowego, a jej podpis widnieje pod listem otwartym do wujaszki Putina +wrzodakz.neon24.pl, to jednak fakty pozostają faktami niezależnie od tego, KTO o nich mówi. W perspektywie zbliżających się wyborów należy tę wypowiedź sprzed pół roku osobom wciąż zadurzonym w PiSie przypomnieć.
Ja osobiście miałem okazję wyrobić sobie pogląd na "katolicyzm" Prezesa w 2010 roku, gdy wtarabanił się ze świtą w środek transmitowanego na Krakowskie Predmieście Apelu Jasnogórskiego.
MT]
 

2137 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑