słowa kluczowe: Kościół, ceremonia międzyreligijna, ekumaniactwo, ekumenizm, papież Franciszek, żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2013.11.14 15:12 15:13

Katolicki odłam zakłóca ceremonię poświęconą “Kryształowej Nocy”

(poleca )
 
BUENOS AIRES, Argentina (AP) — Ultratradycjonalni katolicy rzucili otwarte wyzwanie papieżowi Franciszkowi, zakłócając jedną z jego ulubionych uroczystości: międzyreligijną ceremonię w Metropolital Cathedral, której celem było promowanie harmonii religijnej w rocznicę zapoczątkowania Holocaustu.
 
Posted by Marucha w dniu 2013-11-14 (czwartek)

Coroczne spotkanie katolików, żydów i protestantów przypomina o “Kryształowej Nocy” z 1938 roku, kiedy to kierowany przez nazistów tłum podpalił około 1000 synagoog i tysiące żydów zamknięto w obozach koncentracyjnych, co było początkiem ludobójstwa, w którym zginęło 6 milionów żydów [Niestety, nie dowiedzieliśmy się, w jakim kraju miała miejsce owa "Noc" ani jakiej narodowości byli naziści. Jak zwykle - admin].

Kardynał Buenos Aires, Jorge Mario Bergoglio, zanim został papieżem, odprawiał tę ceremonię co roku, wraz ze swym przyjacielem, rabinem Abrahamem Skorką.

Mała grupka osób przerwała nabożeństwo wykrzykując [tak w oryginale - admin] różaniec i “Ojcze Nasz” oraz rozdawała ulotki głoszące, iż czciciele fałszywych bogów nie mogą być wpuszczani do świętej świątyni.

Arcybiskup Buenos Aires, Mario Poli, mianowany przez papieża na swego następcę, zaapelował o spokój, podczas gdy inni obecni powstali z miejsc by dać odpór protestującym osobom, którzy wkrótce zostali odprowadzeni przez policję.

“Niech będzie pokój. Shalom” – powiedział następnie Poli, prosząc wszystkich o zajęcie swoich miejsc. “Drodzy żydowscy bracia [a jednak bracia, bua ha ha ha - admin], czujcie się jak u siebie w domu [od dawna czują się w Neokościele, jak u siebie w domu - admin], bo tego pragną chrześcijanie, pomimo oznak nietolerancji. Wasza tu obecność nie desekralizuje Świątyni Bożej. Będziemy kontynuowali nasze spotkanie, które Franciszek zawsze promował i cenił tak bardzo,  w pokoju.”  [A więc żydzi mają większe prawa przebywania w katolickiej świątyni, niż "ultratradycjonalistyczni" katolicy... - admin]

[Głos zabrał również wielki przyjaciel Franciszka, rabin Skorka, zbulwersowany okrzykami, że żydzi zabili Jezusa. Jan Paweł II też miał wielkiego żydowskiego przyjaciela. Jakaś moda na żydowskich przyjaciół, czy co? – admin]

O. Christian Bouchacourt, przełożony Bractwa Św. Piusa X na Amerykę Południową, powiedział w środę w wywiadzie dla Radio La Red, że protestujący należą do jego organizacji i że mają prawo czuć się oburzeni, gdy rabini przewodniczyli ceremonii w katedrze. ” Uznaję autorytet papieża, ale on nie jest nieomylny, a w tym przypadku dokonuje czynów, których nie możemy akceptować.”

Przedstawiciel Watykanu odmówił komentarzy, stwierdzając, iż sprawa leży poza obrębem jego normalnej jurysdykcji.

[Kilka sztampowych, żurnalistycznych informacji o Bractwie, które opuszczamy – admin]

Papież Benedykt uczynił z pogodzenia się z Bractwem sprawę priorytetową, lecz Franciszek dał do zrozumienie, że mało go obchodzi “zalecanie się” do tradycjonalistów,

[Przypomnienie sprawy pogrzebu Priebkego – admin]

Nicole Winfield, AP
Za http://news.yahoo.com/
Tłumaczenie i skrót – gajowy Marucha
 

 
Źródło: marucha.wordpress.com (warto zajrzeć dla komentarzy). Ilustracja również pochodzi z tej strony. 

2050 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Katolicki odłam zakłóca ceremonię poświęconą “Kryształowej Nocy” 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.17 o 08:18
Zastanawia mnie czy Ameryki Południowej nie widać czasem tych holocaustowych spraw inaczej. Gdyby dodać do tego żydowską skłonność do przedstawiania spraw tak by to przyniosło korzyść.
Pozdrowienia dla tradycjonalistów
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑