słowa kluczowe: Gość Niedzielny, Jakub Szymczak, Marsz Niepodległości.
Linki, cytaty, nowiny2013.11.12 16:01

Marsz Niepodległości - refleksje i obserwacje

(poleca )

Jakub Szymczak

 
"Jak jak Księżyc krąży wokół Ziemi, przyciągany jej grawitacją - tak wczoraj wokół Marszu Niepodległości krążyły grupki zamaskowanych i ubranych na czarno zadymiarzy - przyciąganych pokracznie rozumianym przez siebie patriotyzmem, który można scharakteryzować krótko: "niszczyć i bić policję czy lewaka"."
 
+warszawa.gosc.pl 

2635 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Marsz Niepodległości - refleksje i obserwacje   
Lona, 2013.11.12 o 17:35
„Pytanie tylko, czy w przypadku Marszu Niepodległości może on istnieć bez swojego czarnego Księżyca, który, krążąc wokół demonstracji, w tym roku wywołał kolejną powódź? Moim zdaniem tak, potrzebna jest tylko zdecydowana reakcja organizatorów. Nie musi być medialna, zewnętrzna, wystarczy działanie oddolne i środowiskowe, na co jest kolejny rok.”


Niby artykuł wyważony ale...
Na czym ma niby polegać ta „zdecydowana reakcja” organizatorów, jakie to pomysły ma ten pan ? Pamiętając tu o tym, ze tylko policja ma uprawnienia do pewnych działań.
Działanie oddolne cały czas jest, może zacznijmy domagać się właśnie odgórnego. Niech wprowadzą zakaz zasłaniania twarzy. Jak zaczną ludzie robić zdjęcia tej chuliganerii i umieszczać w necie to i te działania oddolne będą skuteczniejsze. Wtedy też się okaże czy to spontaniczny zlot żuli czy też różne menty specjalnie zebrane aby burdy wszczynać. Wielu z nich służby mają na swoich usługach. Jakoś tak dziwnie nie słyszę aby policja wyłapywała tych zamaskowanych chociaż wiadomo, że to oni głównie wszczynają rozróby. Tak odnośnie prowokacji policyjnych to nie słyszał ten pan o biciu przez policje zwykłych przechodniów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości - refleksje i obserwacje 
Malawanda, 2013.11.14 o 21:01
Christo, po co żeś to wrzucił? Lonka Ci wypisała rzeczy różne, zaś ja to wiem, że chodzi o lipę z wiadomości tego mięczaka Kubusia Szymczaka. Temu cóś na Marszu nie podobało się... fujka, bo przecież na Marsz się wybrał, nie zaś nas piknik do Ogródka Jordanowskiego, hm?? Zaś autor ubolewał, że mu cudne ( pod nóżkami ) race wyświetlili?? ;-) Marsz Niepodległości to nie słodka przygoda, ale rzecz się dziejąca! Niech to, niewybaczalne jest głupim rodzicom niesienie "na barana" dzieci do awantury politycznej, niby że nie wiedzieli, jak policja gazem pieprzowym na koniec wionie!? A tak właaśnie pod ambasada ru było :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑