słowa kluczowe: 2013, Marsz Niepodległości.
Linki, cytaty, nowiny2013.11.05 12:18

Stankiewicz, Michalkiewicz, Żaryn, Pospieszalski zapraszają na Marsz Niepodległości

(poleca )

Jerzy Wasiukiewicz

 
...nie tylko celebrujemy wspomnienie odzyskania w roku 1918 niepodległości, ale przede wszystkim manifestujemy nasze własne dążenia i pragnienia posiadania państwa wolnego, niepodległego
 
Po raz czwarty 11 listopada ulicami stolicy przejdzie Marsz Niepodległości, który jest największą narodową demonstracją podczas której wszyscy nie tylko celebrujemy wspomnienie odzyskania w roku 1918 niepodległości, ale przede wszystkim manifestujemy nasze własne dążenia i pragnienia posiadania państwa wolnego, niepodległego.

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, gromadzimy się o godz. 15.00 na Pl. Defilad w Warszawie i ruszamy z Ronda Dmowskiego. Marsz który od początku jest organizowany przez środowiska narodowe – Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską – już dawno przestał być marszem jedynie narodowej młodzieży, a stał się marszem wszystkich patriotycznie nastawionych Polaków, różnych środowisk myślących z troską o swojej Ojczyźnie. I ten właśnie głos różnych środowisk, ale jednocześnie tak bardzo solidarnych w tej wspólnej „idei niepodległości i suwerenności politycznej”, wybrzmiewa w zaproszeniach na tegoroczny Marsz Niepodległości.

Jan Pospieszalski: Od momentu kiedy się pojawiła ta idea, od 2010 roku, zawsze ktoś próbował przeszkodzić, zakłócić. W 2010 roku były to gwizdki „Gazety Wyborczej”, w 2011 roku pałki Antify, w 2012 prowokacje służb, gazy łzawiące, broń gładkolufowa. Myślę, że w 2013 roku to pomysł zorganizowania szczytu klimatycznego w Warszawie, dokładnie 11 listopada, jest takim pomysłem, który ma odciągnąć uwagę lub przeszkodzić godnej idei świętowania Marszu Niepodległości.

+www.youtube.com

Stanisław Michalkiewicz: (…) Właśnie dlatego, że taki pełzający stan wojenny próbuje się tu wprowadzić, właśnie dlatego warto pójść na Marsz Niepodległości 11 listopada. Nie tylko dlatego, żeby zamanifestować nasze przywiązanie do idei niepodległości i suwerenności politycznej, ale również, żeby pokazać, że my się zimy nie boimy. Dlatego mam nadzieję, że się na Marszu Niepodległości wszyscy spotkamy.

+www.youtube.com

Jan Żaryn: Po wielu latach w 1918 roku odzyskaliśmy niepodległość. To wynik walk, pracy wielu pokoleń, z pokoleniem niepokornych na czele. Tym pokoleniem, które w nas bardzo mocno tkwiło dzisiaj za sprawą choćby takich wielkich postaci jak Józef Piłsudski i Roman Dmowski. (…)

+www.youtube.com

Ewa Stankiewicz: (…) Ten Marsz powinien się odbyć na naszych warunkach, w sposób pokojowy i powinniśmy sprawnie zagwarantować sobie przejście, tak żeby nie dopuścić do prowokacji władzy.

+www.youtube.com 
 
Źródło: +wpolityce.pl 

1458 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Leszek Żebrowski zaprasza na marsz 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 18:56
I jeszcze Leszek Żebrowski:
+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Leszek Żebrowski zaprasza na marsz 
Jacek, 2013.11.05 o 23:43
_"Władze zachowują się jak okupant", mówi p. Leszek.
To po co nam taka władza, do niszczenia nas, eksterminacji?
Ta władza już dawno by upadła gdyby nie poparcie z zewnątrz {szczekająca i finansująca międzynarodówka)
Akurat w tym czasie ćwiczenia wojsk i szczyt kłamstwa (klimatyczny)
Ktoś tam na górze mocno pajacuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑