słowa kluczowe: Ewa Kurek, II wojna światowa, Zagłada, antypolonizm, antysemityzm, historia, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2013.10.21 11:28

Dr Ewa Kurek o Żydach

(poleca )
 
Żydzi stali na stanowisku, że to nie ich wojna (będąc pełnoprawnymi obywatelami II RP), dlatego nie przyjęli zaproszenia do tworzącego się polskiego ruchu oporu, jednocześnie zabiegając o samorząd-autonomię u Niemców i przystępując do budowy murów gett.
 
[...] Pani Ewa nieco zaskakuje swoją bezpośredniością, odważnym i szczerym wykładem referującym dzieje Polaków i osiadłych od wieków ich gości, Żydów, obalając wiele narosłych antypolskich mitów przy pomocy żydowskich źródeł (!). Swoje tezy i wyniki badań prezentuje odważnie i bez taryfy ulgowej dla koronowanych autorytetów i „świętych krów” słowem prawdy rozdzierając i odrzucając uszyte na wyrost nam Polakom szaty antysemityzmu.

[...]

Rodzina dr Kurek pochodzi z Wołynia skąd uszła przed krwawymi ukraińskimi pogromami, aby wylądować w Kielcach. Studia historyczne Pani Ewa ukończyła na KUL-u i odtąd uważa Lublin za swoje miasto (tam też obroniła pracę doktorską). Na czwartym roku studiów odwiedziła starszego brata w Nowym Jorku i tam ślęcząc w bibliotece została obrzucona najgorszymi antypolskimi inwektywami przez polskiego Żyda. Więc jakież było jej zaskoczenie, kiedy w kilka dni później odwiedzając muzeum żydowskie dostała się pod opiekę wdzięcznej, zakochanej w Polakach Żydówki uratowanej w czasie wojny przez polską rodzinę.

Te dwa doświadczenia utwierdziły ją w przekonaniu, że w labiryntach otchłani relacji polsko-żydowskich króluje hipokryzja, manipulacje i przekłamania i zadanie ich „odczarowania” odczytała, jako swoje życiowe wyzwanie.

Całość: +wzzw.wordpress.com 

5059 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Dr Ewa Kurek o Żydach 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.21 o 16:07
Pisałem na temat dr Ewy Kurek już dość dawno. O ile pamiętam to podałem nawet tyt ksiązki. Jednak obecnie nie mogę znależć zeszytów temat. A na piechotę nie będę szukał. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dr Ewa Kurek o Żydach 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 16:18
Jest wyszukiwarka, ale "Ewa Kurek" w wynikach podaje tylko dwa moje wpisy. Być może nie wpisałeś nazwiska autorki w słowach kluczowych ani w treści?
"Zeszyty tematyczne" są w prawym górnym rogu - trzeba razkliknąć napis, to się rozwinie lista. Są?
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dr Ewa Kurek o Żydach 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.21 o 16:37
Mufti.
Oślepłem całkowicie. Ile się oszukałem tych zaszytów:-)))Niech to szlag trafi.
Nic mi nie znajduje szukacz. Znalazłem moją książkę na regale. Musiałem o niej pisać - musiałem. Poza granicą solidarności- stosunki Polsko- żydowskie 1939 - 1945. Pani Ewa Kurek. Nawet pamiętam, że pisałem o zarekwirowaniu jej ksiązki przez żydostwo. Została wydana potem w tzw nowej wersji zaakceptowanej prZez żydostwo. Będę chyba szukał na piechotę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑