słowa kluczowe: Gazeta Polska, Radio Maryja, Rydzyk, Sakiewicz, Smoleńsk, lud smoleński, sekta smoleńska.
Linki, cytaty, nowiny2013.05.21 10:38

Rekonkwista ojca dyrektora

(poleca )

Maciej Eckardt

 
Z lamentu guru ludu smoleńskiego, który z katastrofy smoleńskiej uczynił nieźle prosperujący biznes, wyłania się prozaiczna prawda, że „prorok smoleński” Tomasz Sakiewicz wciąż nie rozumie tego, co się dzieje.
 
Ojciec Rydzyk, reagując tak jak reaguje, czyli przypominając pysznemu redaktorowi Sakiewiczowi jego agresywne działania w sprawie arcybiskupa Wielgusa oraz poddając w wątpliwość szczerość jego intencji na „odcinku katolickim” dokonuje spóźnionej rekonkwisty, która będzie jednak napotykać na trudności ze względu na niesłychanie silny stymulant smoleński.

Całość (krótka!): +prawica.net 

1698 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Rekonkwista ojca dyrektora 
w.red, 2013.05.21 o 12:39
Sprawa Smoleńska czyli zwieńczony sukcesem zamach stanu stał się faktem. Dlatego też określenia używane przez tego pana uważam za mocno nie na miejscu.Bo niemal "na żywo" wpisuja się w retorykę Platfuso- Afrałów - tudzież WSIowego towarzystwa ze stajni lewaków. Co być może jest skutkiem obróbki mózgu przez mass media. Bo kto żył w tych czasach nie mógł nie widzieć tego co się działo przed Smoleńskiem i zaraz "po". Wystarczyło powiązać te zdarzenia i celową indolencję "wadz" owocującą "śledztewm Smoleńskim", by wyrobić sobie zdanie w tej kwestii. Opisany autor w laurce na swoim blogu co prawda określa się jako "narodowiec", ba, członek PiS-u tudzież katolik wręcz z dziada pradziada. A tu taki zgrzyt. Nie moja sprawa i nie mnie oceniać poglądy tego pana, ale ja mało kumaty i nie związany w jakikolwek sposób z PiS-em człowiek widzę te sprawy nieco inaczej.
Na pewno jednak nie użył bym podobnego sformułowania wobec ludzi drążących ten temat ( i to bez znaczenia z uwagi na ich intencje czy motywacje). Ale jak rzekłem wcześniej, cham ze mnie, prostak bez wykształcenia i tytułów i pewnie nie rozumiem delikatnych niuansów tego POkroju "narodowców".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rekonkwista ojca dyrektora 
Piotr Świtecki, 2013.05.21 o 14:08
Niemniej czasem warto oddzielać to, co jest powiedziane od tego, kto mówi. Działania Ojca Dyrektora w swoich skutkach na niwie politycznej są od lat mocno rozmyte, i choć w międzyczasie udawało się utrzymać i rozwijać "imperium medialne" i powstały inne wielkie dzieła (WSKSiM), to prędzej czy później trafia się na większego od siebie cwaniaka i lawirowanie się mści.

No, ale zdaje się Prawdziwi Polacy jako statystycznie uśredniona populacja przepadają za przegranymi bohaterami, którzy "chcieli dobrze, a nawet najlepiej" ;) Bo "oni" tacy niedobrzy, a "my" (w tym przypadku Ojciec Dyrektor) jako te lelije...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rekonkwista ojca dyrektora 
w.red, 2013.05.21 o 17:10
Nie znajduję niczego co można by mu zarzucić. Jako kapłanowi i jako człowiekowi ( a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). To raczej POmówienia zlewaczłych bandziorów "robiących Katolikom i jemu opinię". słowem znana metoda - "łapaj złodzieja" dzięki temu lepiej się kradnie. Ne wiem Efendi czy już czytałeś ostatni wpis na blogu Senyszyn. Każdy ksiądz to albo pedreatasa albo pedofil i oszust.
Ciekawe tylko ilu ich maja w swoich szeregach i w Jewropie? Ale o tym się nie mówi. Zasada jest podobna. Nie wiem czemu to odniesienie do "prawdziwych Polaków" ? I skąd się wzięły "lelije". Jak w każdej społeczności ludzie są różni i tylko są ludźmi. A czy ojciec dyrektor jest bez grzechu -nie mam pojęcia. Najpierw więc polecam wietrzenie swojego sumienia wszystkim obrzucających go błotem.
O tej przekwitłe mimozie nawet nie wspominam bo z racji swego lewactwa już jest niewrażliwa na cokolwiek. Nie wiem jak Ty o Czcigodny, ale ja jeszcze mam w sobie odrobinę człowieczeństwa i za krzywdzonym czy prześladowanym zawsze się ujmę i nie odwracam wzroku kiedy trzeba kogoś podnieść.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rekonkwista ojca dyrektora 
Piotr Świtecki, 2013.05.22 o 13:02
Stręczenie kolejnych, zdrowo umoczanych w "systemie okrągłostołowym" politycznych nurtów to rodzaj sojuszu tronu z ołtarzem - tymczasem Kościół powinien być niezależny, by móc być arbitrem. Może kiedyś była to naiwność, potem nieudolność Ojca Dyrektora - ale chyba nie głupota? Ile można?!
Nie jest to także niestety biblijne "tak = tak, nie = nie". Choć, po trochu "co cesarskie - cesarzowi" - owszem. W końcu jakoś z władzą się trzeba dogadywać. Szczególnie, jak chce się coś zdziałać ;)

Kłaniam się - zgryźliwie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2022   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑