słowa kluczowe: Jezus, fałszywi prorocy, przeznaczenie, stan naszego serca i umysłu, stan umysłu, wolna wola, wolny wybór, zamęt pojęciowy, zmartwychwstanie.
Religia2013.02.27 11:52 14:17

Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie...

 

Dni ostatnie i fałszywi prorocy.

 
"To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu."(Łk 8,14)
 
Wolny Wybór

  Możliwość dokonywania przez nas wolnego wyboru, jest moim zdaniem wolną wolą każdego człowieka, którą posiadamy w sobie z woli naszego Stwórcy Boga Jedynego, którą posiada w sobie każdy człowiek żyjący na tej ziemi już w chwili jego narodzenia.

Tak jak nikt z nas przy narodzeniu nie rodzi się świętym, złodziejem ani mordercą, tak nikt z nas nie wie, co mu przyniesie jego życie.

Ale też nikt z nas przy narodzeniu nie jest niewolnikami tego "świata", tego systemu rzeczy, nasze życie nie jest nam już przy naszym narodzeniu nam przeznaczone, nie jesteśmy przecież naznaczeni, nie rodzimy się też bezrozumnymi zwierzętami. I tym wszystkim właśnie przede wszystkim różnimy się od zwierząt.

W naszych wyborach nie kierujemy się przecież instynktem tylko sumieniem, stanem naszego serca oraz posiadaną przez nas wiedzą, które nas kształtują, inaczej naszym umysłem, naszym mózgiem, ale także naszym wychowaniem, ponieważ to nasz dom rodzinny na początku naszego życia nas kształtuje, potem środowisko, z którym na co dzień obcujemy.

Jednak dla nas życie w tym systemie rzeczy jest tylko chwilą, sekundą, ponieważ wierzymy w zmartwychwstanie. Wierzymy w sąd ostateczny nad nami, nad żywymi i umarłymi, na którym będziemy sądzeni z tego, w jaki sposób żyliśmy i jakie podejmowaliśmy wybory.

A nasze całe życie, to są właśnie wolne wybory, które podejmujemy zgodnie z naszym sumieniem, inaczej stanem naszego serca i umysłu w chwili naszej śmierci, którymi kierowaliśmy się podczas podejmowania naszych decyzji w ciągu naszego krótkiego życia, tego wszystkiego, co w danym momencie naszego życia uczyniliśmy.

Stan naszego umysłu i serca, który znamy tylko My i nasz pan i władca Jezus Chrystus i nikt inny.

Dlaczego panie i panowie lewacy, ewolucjoniści, wprowadzają zamęt pojęciowy w umysłach zwykłych ludzi wmawiając nam, że nie ma wolnego wyboru, że to wszystko co się z nami dzieje to przeznaczenie?

 Dlaczego mylą pojęcia, tworząc przy tym swoją własną wiarę, niemalże religię, nie znajdującą odniesienia w Słowie Bożym, a przy tym bardzo często na to Słowo się powołują? Zarzucając przy tym wszystkim ludziom dookoła, którzy się z nimi nie zgadzają nieznajomości Słowa Bożego?

Dlaczego lewactwo interpretuje to Słowo w sposób wygodny dla nich, dla ich potrzeb i z ich punktu widzenia?

p.s.

Podobno w dniach ostatnich pojawi się bardzo dużo fałszywych proroków, wyznawców najprawdziwszych, jednak podszytych kłamstwem i obłudą oraz oszustwem, o tym nas przestrzegał kiedyś Jezus Chrystus. 
 
Psalm 23.

Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

Słowo Boże - drogowskazem w życiu.

 

2409 odsłon średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Marek Stefan Szmidt, 2013.02.27 o 12:07
Szanowny Panie Pawle,
5* za dobór i rozwinięcie ważnego i aktualnego tematu
pozdrawiam serdecznie
MStS
PS. "wysyp" proroków poznać po mnożących się "tytułach prasy prawicowej" oraz uwijających się "autorytetach moralnych i narodowych".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Leszek, 2013.02.27 o 12:24
Ciekawie piszesz, zważywszy, że lewacy lubią o sobie myśleć, że są wolnościowcami i cenią wolny wybór. Powiedziałbym coś, czego brakuje mi w tym tekście: że oni oszukują się sami mówiąc o swojej wolności a jednocześnie gardłując o prawie do postępowania podług swoich instynktów. Zdając się na potrzeby ciała zniewalają się.
Dodam tylko dla porządku, że większość protestantów, i w ogóle chrześcijan, wierzy w przeznaczenie. "Pan ma to pod kontrolą..." mawiają, albo "niezbadane są wyroki boskie!" Idea Boga Wszechmogącego i Wszechwiedzącego musi zakładać predestynację. Jest to nóż w plecy jakiejkolwiek cywilizacji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Christophoros Scholastikos, 2013.02.27 o 13:18
Jeśli można, po katolicku jest mniej więcej tak.

Owszem Bóg ma wszystko pod kontrolą bo trudno żeby było inaczej skoro jest Stworzycielem. Więc owszem wszystko dzieję się "z Jego woli" określanej Bożą wolą dopuszczającą.

Jednak jest wolna wola człowieka, która jest przecież faktem doświadczanym przez nas wszystkich choćby w tej chwili (dla próby rozwal swojego laptopa ;) możesz ale nie chcesz :)) ). Więc nie ma czegoś takiego jak przeznaczenie, determinizm, niezmienne proroctwo. Ludzie nie są kukiełkami w Bożym teatrzyku.

Stąd grzesząc serwujemy sobie nawzajem dopust Boży.

Dla kontrastu jako dobry Ojciec Bóg ma doskonały plan na życie każdego z nas. Można odkrywać i wypełniać "Jego świętą wolę" doświadczając wolności i prawdziwego życia w pełni. To jest Boża wola doskonała. Tej trzeba szukać, starać się, dostosowywać bo dobremu Ojcu się ufa, że wie lepiej.

Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Piotr Świtecki, 2013.02.27 o 15:10
Aaa!.. Pięknie dziękuję za to uporządkowanie! I proszę o więcej!

Mufti sobie nawet nie zdaje sprawy, w jakiej ciemnocie się błąka. Wprawdzie od czasu do czasu sobie nos rozbija, nadeptuje na ucho, tylko że jak to mówią człowiek potyka się o prawdę, ale w większości przypadków podnosi się i idzie dalej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Leszek, 2013.02.27 o 15:16
a. Jeśli Bóg stworzył ten świat, to jeszcze nie znaczy, że musi nad wszystkim panować. Ale jeśli ktoś uznaje, że nie blokując pewnych działań, Bóg je dopuszcza WOLĄ dopuszczającą, to znaczy, że ...
b. Bóg przyzwala na zło, czyli de facto go chce. Jeśli nie chce ale musi, to nie jest wolny, nie jest bogiem. Bóg Wszechmogący nie zapobiegający złu musi być za nie w jakimś stopniu odpowiedzialny, bo to On (w myśl tej koncepcji) stworzył człowieka i np. płyty tektoniczne, powodujące trzęsienia ziemi, itp. Dobry Bóg nie może chcieć zła. Inaczej albo nie jest dobry albo nie jest wszechmogący.
c. Niektórzy tłumaczą, że zło jest dopustem bożym za nasze grzechy. Złem jest też poniekąd śmierć. Że niby wszyscy są źli... Jeśli wszyscy są źli, to kto nas takimi stworzył? OK, Bóg dał wolną wolę i jak się okazuje wszyscy wybierają zło (wszyscy umierają, wszyscy są grzesznikami i potrzebują ofiary przebłagalnej). Więc coś tu jest nie tak z zaprogramowaniem chyba. Że niby kara za Ewę? To gorzej niż mafia. Do którego pokolenia? Idea zła jako dopustu za grzechy nie wytrzymuje krytyki. Bo nie trzeba daleko szukać by zapytać, czym zasłużyli sobie:
- dziecko na śmierć rodziców w wypadku? Że niby wina rodziców bo za szybko jechali? A może wjechał w nich pijak? OK, wina pijaka, tylko czemu winne dziecko? A może Bóg dopuszcza cierpienie dziecka bo zawinił pijak? Cygan zawinił kowala powiesili?
- bogu ducha winni ludzie jedzący trującą sól i być może łapiący z tego raka, tylko dlatego, że ktoś ma idee taką czy inną. Np. "za dużo ich jest" albo "będą chorzy to nie będą przeszkadzać" Tu już Bóg jest porównany do skorumpowanych urzędników skarbowych wiedzących o procederze pana o niezbyt polskobrzmiącym nazwisku i nie reagujących.

Sporo takich przykładów by się uzbierało. Owszem, bardzo często zasługujemy na to co się nam przytrafia, ale często nie zasługujemy. Równie często chcemy dobrze i nic nie możemy zrobić. A to co możemy zrobić bywa bardzo ograniczone. Tak samo z ostatnim Twoim akapitem: to jak, chcemy dobra ale nie możemy nic zrobić bo grzesznicy mogą więcej ale za to możemy z własnej woli skutecznie zrobić tylko to co Bóg dla nas chce. Na zasadzie robisz co Ja chce, jest OK. Robisz co ty chcesz -- walisz głową w mur aż go rozbijesz. To nie tylko trochę przeczy naszej wolnej woli ale i dobrotliwej wszechmocy Boga. Mam wrażenie, że nawet Papież Benedykt ma z tym problem, skoro stracił siłę ducha do przewodzenia Kościołowi i właśnie abdykuje. Pewnie za dużo nad tym myślał. Lepiej wierzyć i nie zastanawiać się. Tylko czy tak się da?

Ja w temacie myślę tak:
1. Nie wiem na pewno jak to było ze stworzeniem, ale wiem, że ten wszechświat MA swoją LOGIKĘ. Na pewno warto się w nią zagłębiać i może jest to jeden z powodów istnienia na tym świecie istot żywych. Logika tego systemu zakłada wysoki poziom inteligencji PANA tego świata (l. poj czy l. mn. nieistotne)
2. Obiektywnie współistnieje na tym świecie dobro i zło. Myślę, że mają one swoje osobowe bieguny. Ludzie znajdujący się pod wpływem Dobra stają się dobrzy poprzez podejmowane przez siebie wybory. Na wybore te owszem mają wpływ różne uwarunkowania, ale często przecież bywa, że wybieramy nie to do czego zdawałoby się jesteśmy uwarunkowani, więc WOLNA WOLA ISTNIEJE. Pisał o tym fajnie Arystoteles i bracia polscy, np. Krell
3. Biegun DOBRA NIE JEST WSZECHMOGĄCY na tym świecie. Świat na którym toczy się zmaganie Dobra ze Złem jest z gruntu neutralny, może nawet w wymiarze ciała bardziej skłonny ku złu i stąd wartość etyczna wyboru dobra i nasza zasługa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Paweł Tonderski, 2013.02.27 o 20:17
Ta ludzka władza na tej ziemi pochodzi od Niego od Boga, stąd na niej tyle zła, stąd tyle nieszczęść i chorób? Nie to co ewolucja i przypadek, to jest w tym przypadku same dobro? Chyba tak piszą ewolucjoniści, dla mnie to jakiś okropny żart. Kto kusił na pustyni Jezusa, co mu wtedy oferował?

Wolna wola istnieje i my ludzie stworzeni przez Boga Jedynego Stwórcę tę wolną wolę posiadamy, zostaliśmy nią przez Boga obdarowani.

Wolny wybór to decyzje, które sami podejmujemy, nikt za tymi decyzjami nie stoi, oprócz Ciebie, za Ciebie nie decyduje ani ja, Szatan ani Bóg Stwórca, na nasze decyzje nikt nie wpływa, ponieważ to my podejmujemy ostateczną decyzję.

Po co w to co sami czynimy, dzięki naszym decyzjom, a więc wolnej woli mieszać z tym samego Boga i Jezusa? Czy to oni każą nam postępować źle, oni nam każą cokolwiek. A przecież mogliby! Jednak Oni nam zostawili drogowskaz, a my wybieramy, czy idziemy tą drogą ich drogą, czy inną...

Wolna wola nie jest niezgodna z wszechwładzą Boga, Bóg po prostu nam pozostawił do wyboru, co chcemy uczynić ze swoim życiem.

Jeżeli Bóg miałby władzę nad naszą wolną wolą, to ona już by nie była WOLNA, i chyba by nam nie pozwoliłby żyć w grzechu, nie pozwoliłby Adamowi i Ewie popełnić grzechu pierworodnego, ale czy wtedy nie bylibyśmy jego bezrozumnymi kukiełkami, czy wtedy bylibyśmy wolnymi ludźmi, czy taka sytuacja była by zgodna z wolą Boga, który dał nam przykazania, a my mamy wolną wolę, i możemy wybierać albo żyjemy w zgodzie z tymi przykazaniami albo żyjemy w niezgodnie z tymi przykazaniami.

I właśnie, wtedy gdy czynimy zło podważamy władzę Boga i Jezusa, stajemy się dzięki takiemu postępowaniu kłamcami i zaprzańcami, podważamy tym zachowaniem władzę Boga, tak jak pierwszy kłamca Diabeł Szatan, który podważył władzę i zwierzchnictwo Boga i jego Ojca.

Czy ktoś, kto kogoś kocha i miłuje chciałby jednocześnie z tego kogoś uczynić bezwolnego niewolnika bez wolnej woli i rozumu, kogoś komu przeznaczone jest już w momencie jego narodzin, jakieś przeznaczenie oraz godzina jego śmierci? To znaczy, że człowiek już rodzi się mordercą albo złodziejem? Jaki sens w takim razie miałoby nasze życie, jeżeli od początku aż do naszej śmierci jest nam już coś przeznaczone?

Bogu naszemu stwórcy, moim zdaniem właśnie o to chodzi, abyśmy tych dobrych uczynków dokonywali bez jego ingerencji w to co czynimy na co dzień, i to jest dowód na to, że to on miał rację tworząc nas a nie Diabeł, który mu zarzucał, że on ludzi stworzył z niskich pobudek.

Tak było również z Hiobem. Szatan zarzucał Bogu, że my nie będziemy mu wierni, nie będziemy mu służyć, ponieważ mamy wolną wolę.

Po co w to wszystko i w nasze grzechy i złe postępowanie mieszać Boga, który przecież nam zakazał grzeszyć?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Leszek, 2013.02.27 o 22:08
albo niedokładnie przeczytałeś Pawle, albo ja już nie potrafię pisać. Ja nie obciążałem Boga moimi grzechami tylko pokazuję skutki wierzeń niektórych kościołów.
Nie ja tu bluźnię Bogu tylko ci, którzy ukazują go jako z jednej strony suwerena tego co si dzieje a z drugiej zrzucają winę na człowieka.
Dla mnie Dobry Bóg nie jest odpowiedzialny za zło ale właśnie człowiek i nazwijmy to Biegun Zła, który na człowieka oddziałuje. Bóg po prostu nie jest w wymiarze ziemskim/światowym Wszechmogący bo to nie jego domena. Mnie bliższy jest emanacjonizm
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Paweł Tonderski, 2013.02.28 o 08:37
To się zgadza, tamten komentarz był również wynikiem moich rozmów prowadzonych na Nowym Ekranie. Tak zrozumiałem Twój komentarz, zwłaszcza jego pierwszą część.

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.05 o 14:08
Leszku szanowny nie po to Ty jesteś arianinem, a ja katolikiem żebyśmy się zgadzali co do teologii.

Ewentualne rozmowy widziałbym prędzej na spokojnie przy piwie niż brnąc w dysputy udawadniające. Dysput/sporów/kłótni w tematach wiary chrześcijańskiej jak ktoś głodny to polecam zakładkę religia na nowym ekranie.

Zgadzamy się widząc w Chrystusie Jezusie Zbawiciela świata i do tego, że On sam będąc Prawdą prawdy nauczał. To połączone z patriotycznym nastawieniem to i tak bardzo, bardzo dużo.

Mam praktyczne podejście, że najlepiej jest się ścigać na wprowadzanie w życie nauczania Chrystusa.
Serdeczności!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co to jest wolny wybór, którego wszelkiej maści lewactwo nie znajduje w sobie mowiąc o nim, że to przeznaczenie... 
Christophoros Scholastikos, 2013.02.27 o 13:11
Gdy matka z ojcem wypuszczają dziecko do dorosłego życia by decydowało już samo o sobie, jest to przejaw wielkiej miłości. Nie wszyscy potrafią i chcą jeszcze coś tam później gmerać.

Wolna wola człowieka jest wyrazem miłości Bożej i Jego zaufania w stosunku do każdego z nas.
Pozdrowienia!!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑