słowa kluczowe: Polska, Swiat, cywilizacja lacinska, cywilizacja zydowska, historia, sprawa zydowska.
Linki, cytaty, nowiny2013.01.21 03:45

"Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!"

(poleca )
 

Feliks Koneczny/Cywilizacja zydowska

Witam!

 W zwiazku z ostatnimi dyskusjami na temat kwestii zydowskiej uwazam ze warto przypomniec sobie co na ten temat pisal (jakze trafnie!)Profesor  F. Koneczny.


 

XXXIX. JAK ZALATWIC KWESTIE ZYDOWSKA

Spisano na ten temat cala biblioteke, lecz na prózno, albowiem brak w tym wszystkim metody. Nalezy przede wszystkim zadac stanowczo pytanie: czy to mozebne, zebysmy zalatwiali kwestie zydowska,póki umysl nasz jest zazydzony? Wszystko na nic, póki nie wyrugujemy zydostwa z samych siebie.

Zydzi odniesli nad nami wielki tryumf, narzuciwszy znacznej czesci naszego zycia zbiorowego metode swej wlasnej cywilizacji. Zataczamy sie skutkiem tego w koloblad, w chorobe cywilizacyjna, grozaca rozkladem (opisana w "Cywilizacji bizantynskiej"). Mylimy sie co do kierunku nastepnej wlasnejcywilizacji, zatracamy ciaglosc, tracimy równowage. Pomniejsza sie w nas zdatnosc do odróznianiadobrego od zlego, korzysci a szkody i kurczy sie coraz bardziej kultura czynu, a zatem cywilizacja lacinska prowadzi wlasna walke o byt z coraz lichszym skutkiem.

Slusznie zwracal uwage Löwe juz w roku 1835, ze "przydalaby sie nam pod niejednym wzgledem emancypacja od zydowskiego nacisku"1716. Geneza tego nacisku w niewlasciwym pojmowaniu ksiag Starego Testamentu (zwlaszcza od czasów protestantyzmu), a uwlaszcza na bezkrytycznym przyjeciu teorii wybranstwa,która nakrecano nieraz, azeby wspólczesne dazenia doczepic koniecznie do Starego Zakonu.

Dante wymyslil wybranstwo drugie dla "ludu rzymskiego", a Bossuet oparl widok calej Historii powszechnej na judeocentryzmie. Uwielbienie Izraela tak dalece oszolomilo umysly, iz chcac obecnie strzasc z siebie wplywy cywilizacji zydowskiej, musimy przystapic do reform w zyciu zbiorowym, siegajacym gleboko. Zadanie nad wyraz ciezkie, a stanowiace pierwszy warunek i wstep do zalatwienia sprawy zydowskiej! Najpierw trzeba usunac niewspólmiernosci. Nie mozna, byc cywilizowanym na dwa sposoby. Aut-aut. Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie w zazydzeniu. W tezie tej nie ma antysemityzmu, lecz tylko ostrzezenie przed mieszanka cywilizacyjna; to samo tyczy sie cywilizacji bizantynskiej lub turanskiej.

Kazda z nich jest antyspoleczna wzgledem spoleczenstw cywilizacji lacinskiej. Nie moze rozwijac sie cywilizacja, w która wplotla sie druga; cóz dopiero, jezeli ma sie do czynienia z takimi przeciwienstwami, jakie dziela cywilizacje zydowska od lacinskiej. Musi sie przeto wystapic energicznie do walki z metoda patriotyczna (chyba aprioryczna W.G) i z gromadnoscia. Póki nie za pózno, trzeba nawrócic z fatalnej drogi, iz ruguje sie w zyciu zbiorowym organizmy, a mechanizuje sie coraz bardziej panstwo i spoleczenstwo; tepi sie personalizm, a hoduje coraz usilniej gromadnosc.

Nasza panstwowosc totalna, wscibska, statystyczna, biurokratyczna, jest jakby kahalem na olbrzymia skale. Zagluszamy historyzm, a dajemy posluch coraz cudaczniejszym wymyslom aprioryzmu medytacyjnego. Calkiem po zydowsku zapatrujemy sie na prawo, jako na jedyny regulator zycia zbiorowego i wylaczna namiastke sumienia. Paragrafiarstwo nas zzera, kruczkarstwo demoralizuje, a wylacznosc kazuistyki wysusza umyslowosc nasza. Do ciezkich niesprawiedliwosci wioda nasze kodeksy przez to, ze wszystko chca przewidziec, a sedziego krepuja, nie dopuszczajac do glosu slusznosci i sumienia.

W interpretacji prawa zapanowala metoda talmudyczna finezyjnego kretactwa i komentatorstwa bez granic.

 


str. 1 z 3   następna strona »
4306 odsłon średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
w.red, 2013.01.21 o 04:14
Smiem zauważyć że "cywlizacja żydowska", jest nie do pokonania dopóki
cywilizacja łacińska służyć będzie jej interesom. Pieniędzy mają zaś na tyle, że systemy informatczne nie nadążą z "produkcją". Dawniej czywilizacja łacińska była silna swoimi wartościami i dlatego była potęgą. Dziś niestety jest inaczej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Piotr Świtecki, 2013.01.21 o 08:09
Dziękuję za przypomnienie Konecznego i za wklejony cytat. Rzeczywiście a propos.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Toja, MatiRani 
janekk, 2013.01.21 o 08:18
zróbcie coś ze swoimi klawiaturami bo was chcę czytać ale oglądanie byków ortograficznych w każdym wyrazie to ponad moje siły :)
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Adam39, 2013.01.21 o 09:36
Toja, potrzebny i wartościowy tekst. Ale po przeczytaniu i konfrontacji z obecną rzeczywistością, daleko mi do optymizmu. Puki co, Cywilizacja Łacińska jest w odwrocie i chyba przegrywa. Przytoczone stwierdzenie: "przydałaby się nam pod niejednym względem emancypacja od żydowskiego nacisku" jest jak najbardziej słuszne, tym bardziej że Żydzi opanowali już nie tylko najważniejsze przyczółki, ale całe newralgiczne dziedziny i rządy w wielu państwach, w tym i w Polsce. Przecież oni chcą i rządzą według swoich reguł a każda propozycja zmian dotycząca naszego Polaków i nie tylko, upodmiotowienia i dążenia do społeczeństwa obywatelskiego jest dla nich nie do przyjęcia. Jest niewygodna i niebezpieczna z ich punktu widzenia, grozi utratą władzy a zatem przywilejów. I ich hasło: "Zdobytej władzy nigdy nie oddamy" jest ciągle aktualne. Zatem największym problemem jest, jak odwrócić tę sytuację? Jakie mamy możliwości w obecnych realiach gdzie ludzie mówiący prawdę są ośmieszani, często prześladowani a nawet penalizowani.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Piotr Świtecki, 2013.01.21 o 09:55
Parafrazując goebelsowskie hasło o propagandzie: informujcie, informujcie - zawsze coś dotrze.
Przede wszystkim informować szczerze i autentycznie, jak kto widzi i czuje, ale zaraz na drugim miejscu rozsądnie, by ważnych tematów nie ośmieszyć i nie dezawuować w urobionych medialnie umysłach.

Chcac zalatwic kwestie zydowska, trzeba oczyscic antysemityzm z bledów. Niestety, posiada on ich tyle, ze mozna powziac powazne watpliwosci, czy nie bywal czesto szkodliwszym dla nas, niz dla Zydów. Bezwarunkowo wyrzadza szkody wielkie nam samym ten antysemityzm, którego cecha haslo "bij Zyda"!

Nie tylko Koneczny i Wojtas; w ogóle coraz częściej tu i tam pojawia się widzenie spraw na poziomie cywilizacyjnym. To nie jest tylko inteligenckie gadanie.
Zresztą, czy coś innego z różnymi "antysemickimi nagonkami" włącznie przyniosło jakiekolwiek skutki?
(Czy Panowie Antysemici nie uważacie, że te nagonki też były inspirowane przez żŻydów? Hę?)

Kierunkiem, jak myślę, byłoby wynieść się z naszym widzeniem spraw i ewentualnymi działaniami na wyższy poziom. Wyższy niż tylko depresyjne jojczenie po kątach oraz tropienie między sobą Żydów po oczach i po intencjach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Adam39, 2013.01.21 o 13:34
Co to znaczy wznieś się wyższy poziom?
Czy to ma być patriotyzm konstruktywny według Jana Józefa Lipskiego, ponieważ inny to już jest ślepy patriotyzm?
I nawet tu, na tym portalu ten "prawidłowy" t. zw. konstruktywny (w myśl poglądów Żyda Lipskiego)jest propagowany przez co poniektórych!
W wytykaniu postępowania Żydów nie widzę żadnych cech nawoływania do ich bicia ani eksterminacji, nie jest też żadnym jojczeniem, ani żadną antysemicką nagonką, jest stwierdzeniem faktu.
To Żydzi w Polsce są odpowiedzialni za zło przez nich nam wyrządzone i w dalszym ciągu wyrządzane. Mają w swych rekach władzę, środki przekazu, środki przymusu i kapitał.
To oni właśnie, jeżeli chcą aby ich uważać za Polaków winni myśleć o dobru wspólnym Rzeczypospolitej a nie tylko dawać szansę rozwoju swoim ziomalom, poprzez ich wspomaganie w myśl zasady, swój swojego popiera, a robią to kosztem innych Polaków, tych niby gorszych, nie z tego "wybranego narodu", niszcząc jednocześnie Polskę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Piotr Świtecki, 2013.01.21 o 14:31
Co to znaczy wznieść się wyższy poziom?

To znaczy dostrzec rzeczywistość w CAŁEJ jej złożoności i przeraźliwości.
To znaczy otrząsnąć się ze swoich projekcji.
Nie reagować jak pies Pawłowa wg irracjonalnych odruchów.

Rozumiem, że takie odruchy są nie bez przyczyny i mają do pewnego stopnia dobry powód. Ale donikąd dalej nie zaprowadzą.

Albo nic więcej nie umiemy, nie umiemy sobie lepiej dać radę - albo Wyborcza et consortes takiego nam narobiła stracha, że już się nawet myśleć boimy.

nie widzę żadnych cech nawoływania do ich bicia ani eksterminacji

Nie widzi Pan, ponieważ nasz Prawdziwy Polak z Rodowodem skasował swoje wpisy.
Ale to i owo zostało jeszcze w komentarzach.
To może jednak nie widzi Pan, bo Pan zamyka oczy?

To Żydzi w Polsce są odpowiedzialni za zło przez nich nam wyrządzone i w dalszym ciągu wyrządzane.

Nie tylko Żydzi wyrządzają zło i nie tylko oni są za to odpowiedzialni.

Powtarzanie w kółko jacy to my biedni i bezsilni, ale za to wspaniali, jest ŻAŁOSNE. To jest SIANIE DEFETYZMU i nie mogę wyjść ze zdumienia, jak stare chłopy mogą tak bezsilnie jęczeć!!!

Owszem, można być przez jakiś czas w szoku, ale facet w końcu pogodzi się z rzeczywistością, weźmie odpowiedzialność i zacznie szukać wyjścia.
A baba?

Mają w swych rekach władzę, środki przekazu, środki przymusu i kapitał.

To oczywiście spór co było wcześniej, jajko czy kura.
Ale za którymś razem dreptanie w kółko i powtarzanie tego samego zaczyna brzmieć nie jak diagnoza sytuacji, ale jak uzasadnianie niemocy i nieróbstwa!

winni myśleć o dobru wspólnym Rzeczypospolitej

Proszę Pana, a Polaków nie ma takich, co wcale nie myślą? Czego Pan wymaga zatem od Żydów?!

a nie tylko dawać szansę rozwoju swoim ziomalom

Kpi Pan? Czy się nie orientuje? Znowu projekcje i wyobrażenia! Żydzi bynajmniej się nie cackają z innymi Żydami. A sitwy były, są i będą, wszędzie i we wszystkich środowiskach.

Żeby nie było: nie święci garnki lepią. Wszystko co mówię, jest do dyskusji. Dlatego rozmawiam, bo się tutaj/od Panów uczę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Adam39, 2013.01.21 o 17:51
Drogi Panie, raczysz chyba żartować. Nie wymagaj Pan od ludzi by byli Bogami patrzącymi z góry, znającymi i "dostrzegającymi rzeczywistość w CAŁEJ jej złożoności i przeraźliwości." - A może znasz Pan takiego człowieka, to proszę się pochwalić, bo ja jeszcze o takim nie słyszałem. Moim zdaniem człowiek może zdawać sobie sprawę ze złożoności tego co nas otacza, ale poznać jest w stanie tylko wycinek rzeczywistości i dopiero suma tych wycinków pozwala na głębsze zrozumienie. To tak a propos. I stąd niektórych interesują żydzi/Żydzi ich historia, czym się kierowali i kierują w osiąganiu celu. Nie wszystkich to może interesować, podobać sie, lub być na rękę. Inni mają inne zainteresowania, tak już jest na tym świecie.
Realizm nie ma nic wspólnego z projekcjami i irracjonalnymi odruchami. Podany z Pana strony przykład odruchów psa Pawłowa jest zupełnie nietrafiony. Przy czym jest to niepotrzebna i nieelegancka, nie chcę użyć słowa chamska, żonglerka słowami. Wygląda na próbę zdezawuowania poglądów innych niż Pańskie. A pisanie o Żydach/żydach nie ma nic wspólnego z sianiem defetyzmu, chyba że Pan tak to odbiera... A to ma Pan problem...
Pyta mnie Pan czy ja kpię(znów jest Pan niegrzeczny) i jednocześnie zarzuca mi Pan projekcje i wyobrażenia dotyczące Żydów. To są bezpodstawne insynuacje. W taki sposób to proponuję rozmawiać z dziećmi wychowanymi na mainstreamie i słuchających zwierzeń żydowskich, zakłamanych i zmyślonych często opowieści, będących w rzeczywistości ksenofobiczną mową nienawiści o tym jak to Polacy mordowali Żydów i palili, czyli to nie Niemcy zajmowali się holokaustem, zresztą z pomocą samych Żydów. Odnoszę wrażenie że Pan próbuje jakby nakłonić mnie, zauważyłem iż wcześniej nie tylko mnie, do rozmowy o innych nacjach. A może i do bicia się w we własne piersi za wyimaginowane winy. Lubi Pan używać słowa projekcje w stosunku do rozmówców jeżeli temat jest niewygodny, lub Panu niemiły. Wygląda na to, że pisanie o żydach/Żydach jest Pana zdaniem rodzajem nienormalności, czyli piszący interesujący się i zgłębiający ten temat ludzie, posiadają jakiś defekt umysłowy.
A może ja źle odczytuję Pańskie wypowiedzi w dyskusji?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Piotr Świtecki, 2013.01.21 o 18:37
Panie Adamie. Sporo z tego, co Pan napisał, wynika z przekłamań na łączach. Nienajlepiej mi idzie przedstawianie swojego punktu widzenia.

Usiłuję zrozumieć zdanie innych i wyobrażenia, ale często wychodzi mi z tego coś niezrozumiałego albo wręcz karykatura. W MOJEJ GŁOWIE karykatura, bo jakie zdanie ma rozmówca, to usiłuję dociec. Niestety często zamiast pytać, stosuję złośliwości. Za to przepraszam. Nienajlepszy nałóg, próbuję go zauważać i pozbyć się.

Przejdźmy do konkretu, przykładu:

Nawet tutaj na stronach można przeczytać, że to Żydzi (syjoniści) zorganizowali II wojnę światową i holocaust. O działaniach operacyjnych w rodzaju policji żydowskiej w getcie nie wspominając.
Jak zatem pogodzić to z Pana twierdzeniem, że są monolitem, wspierają się, z traktowaniem wszystkich Żydów jako zbiorowości, której wyznacznikiem jest właśnie "żydość"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Adam39, 2013.01.21 o 20:00
Daje się zauważyć, że Żydzi są w pewnym sensie "monolitem", szczególnie wtedy kiedy żyją w diasporze i działalność swoją opierają na zyskach z tej diaspory ciągnionych. Co nie oznacza wcale iż między nimi nie ma różnicy zdań, walki o przywództwo czy o większe wpływy.
Przemożne dążenie do lepszego życia Żydów kosztem innych, czyli goi, a nawet w ekstremalnych warunkach, mam na myśli getta i obozy koncentracyjne, kosztem nawet swoich współbraci, powoduje ze część z nich, wcale nie mała, moralnie jest godna potępienia. Nie poruszam nawet ich obchodzenia się z Palestyńczykami. Ale o tym się nie mówi, tylko nam Polakom dorabia się różne gęby. Proszę zauważyć, że najczęściej kiedy są reprezentami i decydentami diaspory w której żyją i powinni ją reprezentować uczciwie, przeważnie zawsze będą popierali Żyda a nie goja, mimo iż powinni działać w imieniu i dla dobra tych wszystkich, których nominalnie reprezentują. To tak pokrótce. I dlatego uważam, powinniśmy o tym mówić i pisać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Piotr Świtecki, 2013.01.21 o 21:46
Czy ja dobrze rozumiem: nie stawia Pan Żydom zarzutu, że trzymają się razem i dbają siebie zamiast o nie-Żydów. Jedynie stwierdza Pan fakt, że tak się dzieje.
Tak?

Czy jest w tym żal, pretensja? Że jest się wykorzystywanym nie-Żydem? Poczucie krzywdy i niemocy?

Czy dobrze rozumiem, że Pana zdaniem rola Żydów jest niewystarczająco znana Polakom i mówienie o niej służy nie tylko rozładowaniu poczucia skrzywdzenia i znalezieniu oparcia wśród osób podobnie widzących sprawy, ale także - a może przede wszystkim? - informowaniu tych, którzy są nieuświadomieni?

A gdyby Polacy oprzytomnieli, zorganizowali się, trzymali się razem i dbali o swój interes? To to by był antysemityzm? Czy staliby się w ten sposób podobni Żydom?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Adam39, 2013.01.22 o 08:37
Nikomu się nie skarżę, tylko pragnę zwrócić uwagę na fakty. I moim pragnieniem jest aby Polacy, nie tyle oprzytomnieli, ale by była możliwość zdobywania prawdziwej a nie zakłamanej wiedzy, trzymania się razem i dbania w pełnym tego słowa znaczeniu o własne polskie interesy. A obecnie jest pod pewnymi względami trudniej niż mieli Polacy przed Powstaniem Styczniowym 1863 roku.
Po pierwsze, w czasie i po II W. Św. wrogowie nasi wybili polską inteligencję, i w dużej mierze ludzi potrafiących myśleć po polsku. Kiedy to już zostało prawie odbudowane, Polacy zostali siłą i podstępem zatomizowani, następnie w obłudny sposób spauperyzowani i okradzeni. Podnieś się z tego wszystkiego nie jest łatwo. Biednym znacznie trudniej jest się zjednoczyć by wywalczyć swoje. Wrogowie Polski niepodległej i niezawisłej a przede wszystkim polskości, mają siłę i pieniądze, i gdzie tylko mogą starają się przeszkadzać w zjednoczeniu Polaków. Trzeba powiedzieć prawdę, jeszcze nikomu bez odpowiednich środków i ludzi nie udała się zmiana systemu.
Niektórzy z piszących tu, zarzucają innym malkontenctwo i brak recept czy pomysłów na rozwiązanie narosłych problemów. Nawet jeżeli są i recepty, to możliwości ich zrealizowania bez nadzwyczajnych wydarzeń są praktycznie w dniu dzisiejszym niewielkie.
W enkawudowskich łagrach, kacetach niemieckich, czy ubowskich katowniach przebywało w sumie dziesiątki milionów ludzi. Zwykłych, przeciętnych, tchórzliwych, odważnych i mądrych, czy bardzo mądrych, różnych, i oni też zastanawiali się jakie jest wyjście ze zgotowanego im losu. System im na zmiany nie pozwalał, do czasu. Oni nie mogli o tym nawet mówić a my jak na razie próbujemy. Powinno się udać, tylko nie wiemy jeszcze kiedy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Hindukusz-Milena, 2013.01.22 o 21:44
Adam39
"Po pierwsze, w czasie i po II W. Św. wrogowie nasi wybili polską inteligencję, i w dużej mierze ludzi potrafiących myśleć po polsku. Kiedy to już zostało prawie odbudowane, Polacy zostali siłą i podstępem zatomizowani, następnie w obłudny sposób spauperyzowani i okradzeni. Podnieś się z tego wszystkiego nie jest łatwo."

Ten fragment Twojego komentarza dał mi do myślenia i przywołał skojarzenie z ludzkim organizmem atakowanym przez wirusy.Zdrowy organizm daje sobie na ogół radę z infekcjami i wychodzi z nich obronną ręką(choć z mniejszym bądź większym uszczerbkiem).Jeśli jednak wirusy ulegną mutacjom, wtedy nie jest łatwo oprzeć się chorobie a szczepionki nie działają."Podstępne spauperyzowanie i okradzenie Polaków" stało się możliwe właśnie dzięki takim mutacjom dawnych komunistów (nierzadko żydowskiego pochodzenia)w czołowych opozycjonistów walczących z komunistycznym systemem. Po prostu ludzie dali się oszukać z powodu braku wiedzy(fałszowana historia, brak wolności słowa w mediach,zastraszenie społeczeństwa). Jeśli chcemy wyciągnąć z tego wnioski, musimy często informować społeczeństwo o komunistycznym terrorze w Polsce powojennej oraz o prawdziwej historii"Okrągłego stołu" ze szczególnym naciskiem na postacie odgrywające główną rolę w tych wydarzeniach.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Adam39, 2013.01.23 o 12:59
Hindukusz-Milena, bardzo trafne porównanie do chorego organizmu! Zgadzam się z tobą całkowicie. Mamy obowiązek, tym bardziej puki istnieje jeszcze możliwość informowania społeczeństwa o tych trudnych i bolesnych sprawach, wbrew różnym przeszkodom. Czy to się komuś podoba, czy nie.
Pozdrawiam serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!"   
bydzio63, 2013.01.21 o 17:57
Admin
Wycierasz mną swoja eskimoską gębę tysięczny raz! I ostatni!

Żądam natychmiast usunięcia mojego konta z Polacy.eu.org w całości!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
MatiRani, 2013.01.21 o 18:31
Tylko maly przyczynek do tematu:

+www.youtube.com
swiadek z Jedwabnego


+marucha.wordpress.com
Ja tez nie przepraszam za to ze Niemcy mordowali Zydów ...

OBROŃMY RAZEM PRAWDĘ!

Jerzy Ziomek – Przewodniczący Rady Fundacji Polskie Gniazdo
Marian Jakubiszyn – Prezes Zarządu Fundacji Polskie Gniazdo

fundacja@polskiegniazdo.pl, +www.polskiegniazdo.pl, tel. 71 341 53 91
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.21 o 22:30
Solidna polska fundacja ze stolicy śląska.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Albo musimy sie odzydzic, albo zginiemy marnie!" HISTORIA 
MatiRani, 2013.01.24 o 16:37
Do tematu zrozumienia konieczna jest zanjomosci historii. Goethe wspominal o 3000 lat.

Robert Henry Goldsborough

ZASADY KREDYTU: WIĘZY NIEWOLI
HISTORIA FINANSISTÓW, ICH WSPOLNIKÓW
ORAZ SPISEK DLA ZNISZCZENIA
CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, ZACHODNIEJ CYWILIZACJI

ŚWIATOWY KOMUNIZM I PIENIĄDZE
W1921 r. bankier Jacob H. Rubin, prezes firmy Rubin Brothers położonej na 34 ulicy Zachodniej w Nowym Jorku, przyznał ze szczególną szczerością przed komisją Izby Reprezentantów zajmującą się sprawami zagranicznymi: "Pojecha­łem do Odessy z Amerykańskim Czerwonym Krzyżem. Przebywałem tam, gdy Armia Czerwona zajęła Odessę. W tym czasie byłem nastawiony przychylnie wobec rządu sowieckiego, ponieważ byłem socjalistą i członkiem partii od 20 lat. Muszę przyznać, że do pewnego stopnia pomogłem w kształtowaniu rządu sowieckiego w Odessie..."
Rubin blisko współpracował z nowojorskim Towarzystwem Oszczędnościowo-Pożyczkowym. W pracy pt. Wall Street and the Bolshevik Revolution [Wall Street i rewolucja bolszewicka] Anthony C. Sutton wyjaśnia, że wśród członków zarzą­du Towarzystwa były osoby "mające powiązania z rewolucją bolszewicką: P. [Percy] A. Rockefeller, Mortimer L. Schiff oraz James Speyer".
Percy Rockefeller był jednym z dyrektorów American International Corpora­tion, podobnie jak Otto Kahn. Kahn i Mortimer Schiff, razem z Jacobem Schiffem i Felixem Warburgiem, wspólnie zarządzali Kuhn-Loeb & Co. Dokument Depar­tamentu Stanu (teczka 861.00/9339) z 13 listopada 1918 r. wymienia następujące osoby zaangażowane w popieranie rewolucji bolszewickiej: Jacob Schiff, Felix Warburg, Otto H. Kahn, Mortimer L. Schiff i Jerome J. Hanauer. Firma Kuhn-Loeb & Co. też była wymieniona. W latach 70-tych syn Jacoba Schiffa przyznał się Cholly Knickerboker, że jego ojciec wydał ogromne pieniądze aby pomóc w sfinansowaniu rewolucji bolszewickiej.
30 grudnia 1924 r. gigant finansowy i kapitalista Otto Kahn w przemówieniu do radykalnej i lewicowej Ligi dla Demokracji Przemysłowej zaoferował socjali­stycznym rewolucjonistom pomocną dłoń i wspólne cele. "Wy, radykałowie i my, którzy mamy przeciwne poglądy, różnimy się nie celem, ale środkami, nie w tym, co powinno być zrobione, ale jak powinno i może być zrobione..."
O. Denis Fahey w książce pt. The Rulers of Russia [Władcy Rosji - Wyd. WERS, Poznań 1996] pisał o trwałej politycznej miłości między kapitalistą Otto Kahnem i antykapitalistycznym rządem sowieckim. Ujawnił on, że w czasie rządów Stalina, długo po rewolucji 1917 roku, Otto Kahn był związany z imperium sowieckim, co mogłoby wywołać pytania o to, komu był on wierny. Figaro, szacowny magazyn paryski, pisał w kwietniu 1932, że w czerwcu poprzedniego roku pani Kahn odwiedziła Związek Sowiecki, "gdzie została oficjalnie powitana przez rząd sowiecki, który wydał na jej cześć wielką kolację i kilka wspaniałych przyjęć... Armia Czerwona ustawiona była wzdłuż ulic i prezentowała broń... Tyle tylko mógł zrobić przywódca dyktatury proletariatu aby uhonorować małżonkę jednego ze swych suwerenów".
Kahn, Schiff i Warburg nie tylko uważani byli za finansowych gigantów swoich czasów, ale też za trzech najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w Ameryce. Na dodatek znani byli jako znajomi "Pułkownika" Edwarda M. House'a, zausznika i alter ego Woodrowa Wilsona.
House, który był obrońcą planów komunistycznych dla przyszłości Ameryki, wykorzystał prezydenturę Wilsona jako odskocznię do Ligi Narodów i socjalisty­cznego rządu światowego. W pracy pt. Woodrow Wilson: Disciple of Reuolution [Woodrow Wilson: uczeń rewolucji] Jennings C. Wise ujawnił, iż Wilson świado­mie odegrał swą rolę w tym spisku: "Historycy nie powinni zapominać, że Woodrow Wilson, mimo wysiłków brytyjskiej policji, umożliwił [rosyjskiemu rewolucjoniście] Leonowi Trockiemu wjazd do Rosji z paszportem amerykań­skim".
Oprócz Kahnów, Warburgów, Rockefellerów i Schiffów byli inni zamożni Amerykanie, którzy czynnie wspierali rewolucję bolszewicką. Jednym z najbar­dziej butnych zwolenników ateistycznego przewrotu w Rosji był William B. Thompson, członek zarządu potężnego Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku (tak się składa, że Paul Warburg, brat Felixa, był pierwszym przewodniczą­cym Systemu Rezerw Federalnych). Gdy Thompson stał na czele misji Czerwo­nego Krzyża w Rosji, którą hojnie wspomagał, Washington Post 2 lutego 1918 r. wzmiankował, że "osobiście przekazał l.000.000 dolarów bolszewikom na cel rozprzestrzeniania ich doktryn w Niemczech i Austrii". Dalej gazeta pisała: "Wierzy on, że bolszewicy stanowią największą potęgę przeciwko proniemieckim nastrojom w Rosji, a ich [marksistowska] propaganda podważa militarne reżimy Generalnych Imperiów. Pan Thompson gani amerykański krytycyzm dotyczący bolszewików. Uważa, że zostali oni źle zrozumiani i przyczynił się finansowo do ich sprawy wierząc, że pieniądze te będą dobrze wykorzystane dla przyszłości Rosji, jak i dla sprawy sprzymierzeńców".
Postępowanie Thompsona podnosi ważną kwestię, mianowicie dlaczego oby­watel amerykański, wpływowy dyrektor potężnego Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku, miałby przekazać milion dolarów (mniej więcej 20 min. dziś) komunistycznym rewolucjonistom w celu promowania ogólnoświatowego ruchu rewolucyjnego, którego celem jest zniszczenie chrześcijańskiej cywilizacji zachod­niej. Kwestia ta jest niezwykle poważna, o ile Anthony Sutton ma rację twierdząc, że "bez finansowej, i, co ważniejsze, dyplomatycznej pomocy propagandowej dla Trockiego i Lenina od Thompsona, Robinsa i ich nowojorskich wspólników, bolszewicy przepadliby, a Rosja stała się socjalistycznym, ale konstytucyjnym państwem".
Książka biograf a Hermana Hagedorna The Magnate, William Boyce Thompson and His Times [Magnat William Boyce Thompson i jego czasy] zawiera zdjęcie depeszy z 8 grudnia 1917 r. od J. P. Morgana z Nowego Jorku, zaadresowanej do W. B. Thompsona z Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, w hotelu Europa w Piotrogrodzie. W depeszy znalazły się takie słowa: "Pański telefon otrzymałem. Wpłaciliśmy w National City Bank jeden milion dolarów wedle instrukcji. Morgan". Do tego czasu bolszewicy upaństwowili wszystkie banki rosyjskie, zagraniczne i krajowe, z jednym wyjątkiem - filii National City Bank w Piotrogrodzie.
W 1917 r. Percy i William Rockefeller byli członkami zarządu National City Bank - była to część rodzinnego imperium finansowego Rockefellerów, podobnie jak Chase Manhattan Bank, dawniej Chase National Bank. David Rockefeller był jego prezesem. W Red Carpet Joseph Finder pisał: "Chase National Bank był głównym pożyczkodawcą dla rządu sowieckiego niemal od czasu rewolucji. W latach 20-tych finansował on sowiecki import amerykańskiej bawełny. Gdy po­wstał w roku 1924 Amtorg [sowiecki front handlowy i szpiegowski USA], Chase zgodził się przekazać swe promesy i listy kredytowe aby pomóc importowi futer, drewna i szlachetnych metali z Rosji, a w roku 1926 Chase udzielił sowieckiemu rządowi kredytu na 30 min. dolarów".
Amtorg był do pewnego stopnia przodkiem sowieckiego USTECU (Amerykańsko-Sowieckiej Rady ds. Handlu i Gospodarki) powstałej w 1972 r. jako środek ściągnięcia zachodnich kapitalistów i bankierów aby podparli wciąż upadający system socjalistyczny w Związku Sowieckim.
29 lutego 1984 r. w przemówieniu do senatu sen. Jesse Helms wzbudził niepokój ostrzegając, że "przez te lata pożyczki i kredyty dla ZSSR od zachodnich bankie­rów i zachodnich rządów służyły budowaniu sowieckiej machiny wojennej i zniewoleniu ludów i narodów zamieszkujących tereny ZSSR i jego satelitów".
Postępujący spisek został dokładnie udokumentowany. Światowy ruch rewo­lucyjny był i jest wspierany finansowo przez pozbawionych moralności kapitali­stów i bankierów - ludzi z najwyższych szczebli finansowych i rządowych Stanów Zjednoczonych.

(Za: "Wolna Polska", Nr III/153, 1999, str. 59-61.)

PS
"Jest to wielka idea: Nowy Porządek Świata, gdzie poróżnione narody łączą się we wspólnym celu – dla osiągnięcia globalnych aspiracji ludzkości... Tylko Stany Zjednoczone posiadają zarówno moralną pozycję, jak i środki, aby poprzeć taką inicjatywę."
Los Angeles Times 18.02.1991,
George Bush
Członek organizacji:
Skull&Bones (Czaszka i Piszczele),
Council on Foreign Relations (CFR – Rara Spraw Zagranicznych),
Committe of 300 (Komitet 300-tu);
Prezydent USA w latach 1989-1993
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑