słowa kluczowe: Ewa Stankiewicz, Grzegorz Braun, Projekcja filmu premiera, od lenina do putina, transformacja I, transformacja II.
Kultura i sztuka2012.12.04 10:44 10:54

Transformacja za mną

 

Relacja z premierowej projekcji we Wrocławiu

 
Natężenie faktów i szybkie tempo ich prezentacji. Sala pełna rozgrzanych mózgów, które podnosiły temperaturę powietrza. Na koniec oklaski dla autora. Czy w II lub IV odcinku będzie informacja jakim cudem radziecka czerwona gwiazda z czołgów i hełmów przeniosła się do popkultury? Drażniła mnie ona okrutnie podczas seansu, rozwieszona w kilkunastu sztukach na bocznych ścianach sali na dodatek świecąc. Liczę, że będzie takie nawiązanie..
 
Premierowy pokaz odbył się we Wrocławskich Arkadach. Sala wypełniona w 90% do najmniejszych nie należała. Pewnie z 300-400 zgromadzonych osób. Nieprzypadkowych osób. Awangarda wrocławskich kontestatorów systemu. Ludzie myśli. Różne środowiska, nie widziałem jedynie pisu. Nic dziwnego, Braun nazywa wrocławski pis "żyrantem układu wrocławskiego". Dwa słowa wstępu reżysera i projekcja.

Dwa niemal godzinne odcinki z przerwą pomiędzy nimi. To i tak nie pełna produkcja. Z tego co zrozumiałem, poznaliśmy połowę tego dokumentu.

Transformacja od Lenina do Putina. W pierwszym odcinku zaczęliśmy od momentu gdy jeszcze Leninowi nikt nie dawał szans i dobiegliśmy do II WŚ. W drugim zaś pochowaliśmy Stalina i przypatrywaliśmy się m.in. wojnie wywiadów w czasie zimnej wojny. Zbrojeniom, kradzieżom technologii.

Najbardziej uderzył mnie wymiar bolszewickiego terroru w pierwszej dekadzie po rewolucji październikowej. Podobnie jak w "Poligonie szatana" przedstawione okrucieństwo w skali nie do ogarnięcia. Ten czerwony potwór musi być antychrystem, naszło mnie wczoraj.

Pojawiają się wątki żydowskie i masońskie. Jednak ośrodek czerwonego potwora jest przedstawiany jako byt niezależny od wymienionych. Z Żydami raz jest mu po drodze raz nie. Co do masonów to może właściwe by było określenie, że oni go "wywołali", "wezwali na świat".

Optyka walki mocarstwa po II WŚ. tłumaczy wiele konfliktów w różnych częściach globu. Wojnę w korei, Afganistanie.. Generalnie wpływy i ropa.

W dokumencie wypowiada się szereg Autorytetów. Targalski, Marczak, Suworow, Michalkiewicz i jeszcze z dziesiątka innych z wysoko postawionymi funkcjonariuszami fbi i cia włącznie.

Jest to program nowoczesny. Fakty przedstawiane są szybko i wg. mnie ciekawie. Często używana grafika, dynamiczna animacja czy pokaz starych zdjęć, plakatów i nagłówków gazet. Energiczny podkład dźwiękowy.

Przekaz jest jasny, logiczny. Nie ma spekulacji. Jeśli są to marginalne i zaznaczone.

Film bardzo polecam. Lekcja historii, którą każdy powinien odrobić.

Na sali obecne było pokolenie od 30+ w górę. Brak 20 latków. Tym bardziej gorzko smakowała mi odmowa udziału w projekcji bliskiego 20latka, bo "nie wiem czy te tematy mnie interesują".

Z Wrocławia opisywał dla Państwa Krzysztof - Christo - Christophoros, wieczny uczeń. 

7228 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Transformacja za mną 
Piotr Świtecki, 2012.12.04 o 10:52
Dziękuję za relację, dobrze wiedzieć, że się dzieje!

Czy było szczucie na "ruskich" i podgrzewanie atmosfery, czy tak sobie? (w filmie, na sali)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.04 o 10:58
Nie, nic z tych rzeczy.

Zresztą z filmu jasno wynika, że "ruscy" są największą ofiarą czerwonego diabła. Oni pierwsi stanęli z bronią przeciwko niemu. Zapłacili daninę krwi jakiej nie da się wyobrazić.

Fakty. Historia. Uporządkowane z logicznymi powiązaniami. Przyczyna - skutek. Teza -argumenty. Trzeba Braunowi oddać, że metodologicznie/warsztatowo jest bardzo mocny.

Było też zaproszenie do Mleczarni (klubokawiarnia) po projekcji ale nie skorzystałem. Swoją drogą ciekawe miejsce na spotkanie. Różne "imprezy kulturalne" się tam dzieją z kosmopolityzmem na czele.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Piotr Świtecki, 2012.12.04 o 11:24
Jednak ośrodek czerwonego potwora jest przedstawiany jako byt niezależny od wymienionych. Z Żydami raz jest mu po drodze raz nie.

Kłamstwo! Niemożliwość! Za wszystkim stoją Żydzi! Nawet jak nie w pierwszym rzędzie, to z drugiego pociągają za sznurki! Są wszędzie! Mogą wszystko! A kto uważa inaczej, ten antysemita, faszyfob i homonalista! Nawet Mufti tak pisze, bo mu się w turbanie zalęgli! Teza popiera samą siebie! No to musi być prawdziwa! Cbdu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.04 o 11:27
Najbardziej z komentarza zainteresowało mnie co to "Cbdu"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Piotr Świtecki, 2012.12.04 o 11:35
"Co Było Do Udowodnienia"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.04 o 11:37
O! Piękny skrót.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.04 o 11:30
Dla spragnionych żydowskich wrażeń są też wątki finansjery światowej tu i tam. Jednak traktowane instrumentalnie przez new homo sovieticus.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Piotr Świtecki, 2012.12.04 o 11:35
"New homo sovieticus" też Żydzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.04 o 11:40
Mufti, jak by to powiedzieć.. Po kij mnie wkręcasz? :)

Argumenty działają tylko na rozum. Jeśli się wierzy w Żydów stojących zawsze i wszędzie, wszędzie i zawsze to ja tu nic nie pomogę przecież :-).

Rzeczywistość jest skomplikowana i trzeba z pokorą ją taką uznać. Uproszczenie, że za wszystkim marsjanie stoją jest, hmm jakby to powiedzieć, o wiem - jest mało diagnostyczne!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Piotr Świtecki, 2012.12.04 o 12:03
:-D

Przepraszam, ja tak z rozpędu, po ostatnich dyskusjach w innych wątkach.

No własnie, kolejny "dowód": nawet tutaj włażą Żydzi i się panoszą, chociaż artykuł nie o nich!
A że to Mufti pisał? To nic nie szkodzi, wyjaśnić da się: zmanipulowali Muftiego! Albo Mufti też Żyd, o!

No dobrze, postaram się już zapanować nad sobą. Chociaż ci straszni Żydzi nie dają... ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.04 o 12:18
Nudne to wiesz?

Fakt, że można tu rozważać niepoprawne myśli nie powinien prowadzić do tego, że dziczejemy i stajemy się nielogiczni.

Chodzi takie brzydkie określenie "szurstwo".

Zamiast koncentrować się na jednym tylko aspekcie ja się pytam:
Co zrobiło się dla Polski w ostatnim czasie?
Co dla swojego miasta?
Co dla swojej społeczności?
Co dla swojej i najbliższych tożsamości?
Co dla międzyludzkich pięknych relacji?
Co dla gospodarki finansowej?
Co dla dobra wspólnego rozumianego od najwyższego do najniższego?
Co osiągnięto na płaszczyźnie informacyjnej/odkłamywania manipulacji?
Co położono na szalę dobra przeciwko wadze zła?
etc.

Trochę piszemy, teraz miód poszedł na kresy. Tylko tyle.
Pozdro
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Adam39, 2012.12.04 o 14:13
Jakiś czas temu rozmawiałem ze znajomym, którego rodzina od pokoleń pochodzi ze wsi, wcześniej jako chłopi pańszczyźniani. Otóż opowiadał jak przed wojną jego stryjek analfabeta,(kiedyś nie było obowiązku szkolnego), wiedząc że Żydzi lubią oszukiwać, chwalił się jak on potrafił poprzez swoją elokwencję i po długich targach przechytrzyć Żyda, kupując u niego garnitur ślubny, za połowę ceny.
Miałem również znajomego uczciwego?, inteligentnego i mądrego żyda, (którego wcześniej brat pracował w UB i któremu jeszcze przed 68r. udało się wyjechać z Polski), który przed II W.S. ukończył obowiązkową dla żydów, gminną żydowską szkołę podstawową, gdzie uczono tylko w Jidisz. Nawet wiele lat po wojnie ciągle żydłaczył, (to taki specyficzny sposób mówienia, charakterystyczny kiedyś tylko dla tej nacji),i nie umiał w miarę poprawnie pisać po polsku. Kiedyś w przypływie szczerości wyjawił mi pewną jakby tajemnicę: Aby Pan Bóg(oczywiście żydowski) cieszył się i aby mieć u Niego łaski, należy transakcje z goimi robić w taki sposób, aby goi nie zorientował się że został oszukany.
To tak a pro po. Widać nastały inne czasy i inaczej żydzi dzisiaj są uczeni postępować z goimi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Piotr Świtecki, 2012.12.04 o 14:21
No i?..

Cała odpowiedzialność za "całe zło zależne od człowieka" spada z tego tytułu na Żydów?

A myśmy są niczemu niewinne lelije białe, przeczyste dziewice co ni sieją ni orzą i dziatki niewinne, na krwawe mace?

wiedząc że Żydzi lubią oszukiwać - no, wiadomo powszechnie że Żydzi nic, tylko oszukują, ale o co chodzi w tym przykładzie - że naprawdę przechytrzył Żyda? I że jakby Żyd jego, to to by było oszukiwanie, ale jak on Żyda, to już to nie jest "oszukiwanie"? Czy chodzi o to, że Żyd go przechtrzył tak, że się nawet stryjek znajomego nie zorientował, i jeszcze dumny był?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Adam39, 2012.12.04 o 17:17
No i?...
A czy ja napisałem, że "Cała odpowiedzialność za "całe zło zależne od człowieka" spada z tego tytułu na Żydów?" dodał bym, i żydów.
Bez rozwijania, interpretacje obu przykładów pozostawiam każdemu, według własnego sposobu myślenia...bo to też wiele mówi.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
w.red, 2012.12.04 o 20:57
Widzę że Mufti czemuś jest z lekka rozgoryczony i przesłania mu ona turban. Zło tak jak pieniądze nie "posiadają narodowości". Zatem nie można powiedzieć że wszyscy żydzi są źli. Natomiast faktem jest, że ta nacja spełniła i pełni nadal wiodącą rolę w jego propagowaniu i utrwalaniu. Inna sprawa że określenie "żyd" nie odnosi się tylko do nacji. Bardzo często dotyczy ono spaczonego systemu wartości t.j chciwości, skąpstwa oraz krętactwa (szczególnie w naszej sferze kulturowej).
No i to co szczególnie się wybija - stosowanie relatywizmu moralnego. A że sprężyną tego mechanizmu zła są właśnie oni. Tak cóż Ty zrobisz. Jak się nie ma predyspozycji ani chęci do żadnej uczciwej pracy, a chce się żyć lepiej niż dobrze. To jakie jest inne wyjście niż służenie złu ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Toja, 2012.12.04 o 12:02
Warto obejrzec, na temat.
+youtu.be

tu z polskimi napisami
+youtu.be
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.04 o 12:19
Dziękuję za ubogacenie wątku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Toja, 2012.12.05 o 01:09
Polecam takze wspaniala ksiazke-"Lenin"- Ossendowskiego

+chomikuj.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.05 o 07:27
Notuję :0
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Toja, 2012.12.06 o 11:15
Za Lenina?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.06 o 12:50
Notuję w rubryce "do przeczytania w lepszych czasach oby przed sędziwą starością" :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Piotr Świtecki, 2012.12.06 o 13:40
Mogę się podzielić kawałkiem własnej listy :) Już całej na pewno nie zdążę przeczytać ;-/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.06 o 13:44
A kysz!
Tonę.. :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Toja, 2012.12.07 o 01:06
Christophoros Scholastikos
Tu mnie ,Drogi Panie,zaskoczyles.
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.07 o 08:28
Czym Droga Pani?
Ukłony
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Toja, 2012.12.07 o 13:42
Witam!
Niekonsekwencja
"Najbardziej uderzył mnie wymiar bolszewickiego terroru w pierwszej dekadzie po rewolucji październikowej. Podobnie jak w "Poligonie szatana" przedstawione okrucieństwo w skali nie do ogarnięcia. Ten czerwony potwór musi być antychrystem, naszło mnie wczoraj.
Optyka walki mocarstwa po II WŚ. tłumaczy wiele konfliktów w różnych częściach globu. Wojnę w korei, Afganistanie.. Generalnie wpływy i ropa.
W dokumencie wypowiada się szereg Autorytetów. Targalski, Marczak, Suworow, Michalkiewicz i jeszcze z dziesiątka innych z wysoko postawionymi funkcjonariuszami fbi i cia włącznie."
Odrzucajac Ossendowskiego odrzuca Pan jeden z najwiekszych/obiektywnych autorytetow tamtych czasow.
Dlaczego.. nie wiem...
Calkowicie nie zgadzam sie z nastepujacym:
"Pojawiają się wątki żydowskie i masońskie. Jednak ośrodek czerwonego potwora jest przedstawiany jako byt niezależny od wymienionych. Z Żydami raz jest mu po drodze raz nie. Co do masonów to może właściwe by było określenie, że oni go "wywołali", "wezwali na świat"
Ale rozumiem ze odrzucajac np.Ossendowskiego mozna dojsc do takich dziwacznych wnioskow.
Serdecznie pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Adam39, 2012.12.07 o 14:58
Toja, czytałem kiedyś tę książkę p.t. Lenin autorstwa Ossendowskiego, ale dzięki za link. Ściągnąłem i w wolnych chwilach jeszcze raz co poniektóre rozdziały sobie przypomnę.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Toja, 2012.12.07 o 15:18
Adam39
Dzieki za poparcie.Ossendowski bardzo dobrze analizuje przyczyny powodzenia komunizmu w Rosji.
A to z kolei pozwala nam zrozumiec dzisiejsze silne poparcie dla "neokomunizmu"(czy jak to zwac).
Dla mnie wszystkie ksiazki Ossendowskiego sa pasjonujace.Ciekawostka-za Lenina amazon zyczy sobie 199 dol.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.07 o 17:38
Ależ Toju! Zrozumiałaś mnie opacznie!
Odrzucam, a przekładam do katalogu zapoznać się później to ogromna różnica!

Może bym i chciał sobie w sposób nieskrępowany zgłębiać historyczne zjawiska i porównywać autorów by widzieć różnicę odcieni i sposobu ujęcia faktów. Tylko, droga Pani nie jest to możliwe. Na prawdę robię cuda w dziedzinie zarządzania czasem..

Nie było to więc zlekceważenie pozycji, zapewniam.
Pozdrowienia
K
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Toja, 2012.12.07 o 18:12
Witam!
Ach , to przepraszam za pomowienie.
Ja wiem ze w ostatnich latach pojawilo sie tyle nowych zrodel i ciagle cos nowego wyplywa na swiatlo dzienne w tym temacie.Rzeczywiscie trudno jest wszystko pochlonac i jednoczesnie wyrobic sobie wlasne zdanie. Osobiscie, ponad zdania roznych terazniejszych ekspertow przedkladam relacje(w miare obiektywne,napisano mnostwo propagandy)i przekazy ludzi bedacych bezposrednimi swiadkami tamtych czasow.
Serdecznie pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.07 o 18:38
Żaden problem!

Ja mam troszkę inny system. Czerpię z esencji które osiadły w mózgach kolegów i koleżanek z portalu. M.in. z portalu. Do tego dokładam jakąś lekturę.

Tutaj możemy też nawzajem się ubogacać tym kto co wie. A kapitał wiedzy i doświadczenia jest wielki. Oby tylko udawało się to strawnie i ciekawie przekazać.
No i piję tylko ze znanych i lubianych źródeł :-).

Serdeczności!
ps. ciągle w tle jakieś wątki rozwijam i wyjaśniam itp. pomiędzy obowiązkami pierwszej potrzeby, a czasem nawet z ich pokrzywdzeniem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Rozmowa z Braunem po projekcji 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.16 o 18:00
+www.youtube.com

W klubokawiarni Mleczarnia we Wrocławiu po pokazie filmu "Transformacja".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Transformacja za mną 
Christophoros Scholastikos, 2013.05.08 o 10:47
Jaskółki donoszą uprzejmie, że na razie na dalsze części Transformacji nie ma środków finansowych..
Szkoda.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑