słowa kluczowe: Braun, Grzegorz Braun, manipulacje, media, na strzelnicę, podżeganie, strzelnica.
Linki, cytaty, nowiny2012.11.26 20:42 20:43

Wypowiedź Grzegorza Brauna w całości

(poleca )
 
Braun: Trzeba wyzwolić się z przesądu, że wybory demokratyczne coś zmienią (...). Kule powinny świstać
 
Coryllus podaje na Nowym Ekranie spisaną przez Toyaha wypowiedź Brauna:

„A więc recepta. Cudowna recepta. Odpowiedź. Spotkania. Brawo! Ale nie w żadnych Klubach Ronina, tylko na strzelnicy. Niedzielne spotkanie z wnuczkiem, córeczką, ale nie w galerii handlowej, tylko na strzelnicy. To kosztuje parę złotych, to można dziecku kupić na Mikołaja, na imieniny taką frajdę zrobić, że babcia stawia paczkę śrutu do wystrzelania na strzelnicy. Jaka piękna rzecz! I jak się tak spotkają – parę złotych, to nic nie kosztuje, a ile frajdy – i jak się tak spotkają na strzelnicy, to oczywiście pogadają ze sobą, jak pogadają, to wypiją… umówią się na jakieś piwo… jak wypiją, to zakąszą, i jeszcze raz pogadają, to coś ugadają. Na tej strzelnicy, proszę państwa.

I w związku z tym, ja nie daję żadnych insurekcyjnych recept, ja państwa nie namawiam na to, byście tu wylegli nagle z plastikowym nożem w zębach, porwali najbliższego tutaj czekistę, czy redaktora Gwiazdy Śmierci – nie! Wszystko po kolei. Musi być normalne wojsko. Żadne tam z butelkami na czołgi, tylko solidne rusznice przeciwpancerne.

No więc rzecz wymaga czasu. Ona wymaga czasu. Muszą ci Polacy na tę strzelnicę chodzić… nie wiem ile lat. Ale w dwudziestu międzywojennym chodzili. Nie nauczyli się żadnej innej rzeczy, ale strzelać się nauczyli. A więc, to jest najprostsza sprawa.

I teraz, żeby to było po kolei wszystko, ta strzelnica musi być oparta lewym czy prawym bokiem o polską szkołę. Żeby ta dziatwa szkolna wysypywała się z tej szkoły po lekcjach na strzelnicę. A teraz, ta szkoła musi być oparta o Kościół. O Kościół, który nie jest Świątynią Opatrzności Bożej ufundowaną przez wielopokoleniową tradycje masońską, która jest z gruntu wroga Polsce i Kościołowi, tylko to musi być wasz kościół, wasz proboszcz, wasza plebania, za wasze pieniądze, i w związku z tym, patrz wyżej, czy niżej – precz z etatyzmem, bo Polacy muszą mieć swoje pieniądze. By móc sobie ufundować ten kościół, tę szkołę, i tę strzelnicę.

I jak będą te trzy budynki, to wtedy zaręczam państwu, że jeśli będzie parafia, która coś takiego będzie miała, taką triadę – własną strzelnicę, własną szkołę, przy własnym kościele, pobielonym za własne pieniądze, a niekoniecznie z dotacji jakiejś babilońskiej, to wtedy zaczną do was przychodzić. Zaczną do was przyjeżdżać, do Grodziska, i wtedy to oni się będą prosić, różni warszawscy redaktorzy, i różni senatorzy i posłowie, i będą prosili o popołudnie na takiej strzelnicy. Jak ona tylko będzie”.

Źródło: +coryllus.nowyekran.pl

* * *

- Demokracja to przesąd inteligencji i ściema. Trzeba wyzwolić się z przesądu, że wybory demokratyczne coś zmienią. (...) Kule powinny świstać, a mamy kabaret. Bo kolejny przesąd to wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów "Wyborczej" i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych - TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach ze starego reżimu [brawa na sali]. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj dusza, piekła nie ma. Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co? - zastanawiał się podczas spotkania w Klubie Ronina Grzegorz Braun.

Reżyser zaproponował spotkania "na strzelnicy". - To kosztuje parę złotych, można dziecku kupić na mikołaja, na imieniny taką frajdę zrobić, że babcia stawia paczkę śrutu do wystrzelania na strzelnicy. Jaka piękna rzecz [oklaski, śmiech]. I jak się tak spotkają, to pogadają, jak pogadają, to się napiją, a potem przekąszą. Ja państwa nie namawiam do insurekcyjnych recept, żebyście z plastikowym nożem w zębach porwali redaktora gwiazdy śmierci. Wszystko po kolei: normalne wojsko, żadne tam z butelkami na czołgi, tylko solidne rusznice przeciwpancerne. Rzecz wymaga czasu, muszą Polacy na strzelnicy pobyć, nie wiem ile lat. Strzelnica musi być oparta o szkołę, po lekcjach na strzelnicę, a szkoła musi być oparta o Kościół, nie o tradycję masońską, wasz Kościół, waszą plebanię - mówił.

eMBe/Tokfm.pl

Źródło: +www.fronda.pl 

3101 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Wypowiedź Grzegorza Brauna w całości 
Hindukusz-Milena, 2012.11.26 o 22:21
No właśnie ! Trzeba strzelać sportowo a nuż się przyda."Rzecz wymaga czasu" -tu też się z panem Braunem zgadzam. Ale jak będziemy o tym wrzeszczeć i typować jakieś obiekty do odstrzału to spalamy się na starcie. Pisałam już o tym w komentarzu do linkowanego przeze mnie tekstu na ten sam temat.
P.S. Dawno nie byłam na strzelnicy. A to taka frajda i niewiele kosztuje !
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wypowiedź Grzegorza Brauna w całości 
w.red, 2012.11.26 o 22:36
W jednym się z Reżyserem nie zgodzę. Bo demokracja o ile jest prawdziwa jest najlepszym sposobem dla wszystkich zbiorowości. Nie wiem, może reżyserowi odpowiada całowanie klamek i "jaśnie oświeconego" zadu monarchy. Mnie z pewnością nie i wielu innym zapewne też. Poza tym pełna zgoda.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wypowiedź Grzegorza Brauna w całości 
Hindukusz-Milena, 2012.11.26 o 23:29
w.red
Demokracja jest złym systemem. Większość ludzi to głupcy więc trudno by rządzili mądrą mniejszością.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wypowiedź Grzegorza Brauna w całości 
Piotr Świtecki, 2012.11.26 o 23:31
Ależ przecież mądra mniejszość rządzi...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wypowiedź Grzegorza Brauna w całości 
Hindukusz-Milena, 2012.11.27 o 01:26
Mufti
Bardzo śmieszne.Tylko, że ta grupa cwaniaków została wybrana przez głupią większość i teraz będący w mniejszości mądrzy obywatele muszą cierpieć.
Podobnie było z referendum przed wstąpieniem do UE. Większość uznała, że lepiej wpłacać do wspólnej kasy i później prosić komisarzy o pieniądze na rozwój kraju niż samemu o tym decydować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wypowiedź Grzegorza Brauna w całości 
w.red, 2012.11.27 o 02:53
Demokracja nie jest wymysłem (bo w naszych stronach ma spore tradycje (plemiona słowiańskie, wiece) i jedyną alternatywą demokracji jest tyrania ( w którą z czasem przeradza się każda "władza").
Nawet i demokracji trudno się przed tym ustrzec ( bo dziś skutecznie zawłaszczyła ją biurokracja).
To właśnie kraje "zaawansowanej demokracji" padły najpierw jej ofiarą.
Skoro demokracja jest złym systemem to proszę wskazać mi lepszy ;) Nie, demokracja jest najlepszym z możliwych systemów o ile przestrzega się jej reguł oraz zasad. To że ją sprostytułowano wynika w prostej mierze z naszych ludzkich słabości których się woli nie dostrzegać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑