słowa kluczowe: Józef Kossecki, Kossecki, Marsz, docent Kossecki, informacja, metody działania służb, policja, prowokacje, społeczna nauka Kościoła, służby, tajne służby, wojna informacyjna.
Idee2012.11.24 12:00 11.25 09:17

Notatki z seminarium doc. Kosseckiego

 

Warszawa, 20 XI 2012 r.

 
Rewolucja przemysłowa. Społeczna nauka Kościoła. Metody tajnych działań policyjnych. Izraelskie służby dziećmi polskiej przedwojennej "dwójki".
 
Seminarium odbywało się w dniu, w którym media z pompą odtrąbiły udaremnienie zamachu na naczelne organy państwa.
Oczywiście ów mega-ńjós potraktowany został przez Wykładowcę i słuchaczy z przymrużeniem oka. Dał jednak asumpt do obszernego cytowania książki "Tajemnice mafii politycznych" i wykazania, że repertuar metod policyjnych z prowokacjami włącznie jest stary jak świat.


Historia c.d.


Wiosna Ludów, rewolucja przemysłowa. Kongres Wiedeński: próba restauracji systemu sprzed Rewolucji Francuskiej. Dwie tendencje: przywrócenia monarchii/feudalizmu i rozwoju nowych stosunków dzięki rozwojowi przemysłu i wynalazkom (maszyna parowa, wytop stali). Na ścieżce rozwoju przemysłowego przodowała Wielka Brytania, dodatkowo osłabiająca kontynent rozpowszechnianiem idei maltuzjańskich. Głównym konkurentem Wlk. Brytanii do panowania nad światem była Francja. W straszeniu przeludnieniem dużą rolę odgrywały loże wolnomularskie; jest ono zresztą do dziś ich ulubionym tematem.

Obecnie mamy recydywę drapieżnego kapitalizmu.
Rozwija się kapitalizm, przemysł, klasa robotnicza, wyzysk (Marks zaobserwował i opisał rzeczywiste procesy oraz wyciągnął wnioski - inna sprawa, że skutki "lekarstwa" okazały się być może gorsze od choroby). Rozpoczynają się procesy powstawania nowoczesnych narodów, tj. obejmujących swoją świadomością wszystkie klasy społeczne (w Polsce do XVIII w. była to tylko szlachta i sporadycznie chłopstwo/mieszczaństwo). Charakterystyczny zwrot ku ludowości, obecny w romantyzmie.

W Polsce wszystkie stany miały nazwiska - drobny rys, podkreślający cywilizację personalistyczną. Żydzi, wówczas w sensie wyznaniowym, stanowili szósty stan Rzeczpospolitej. Dopiero zaborcy przymusowo zaczęli im nadawać nazwiska, podobnie jak chłopom w Rosji (do XIX w. nie mieli nazwisk, tylko otczestwo). Podobnie, w Polsce było nie do pomyślenia, by np. tak, jak w Rosji, dziedzic decydował o małżeństwach chłopów. Nie dopuściłby do tego Kościół.

W XIX w. nasilały się konflikty narodowe i klasowe, natomiast siły tradycyjne (monarchie, katolicyzm) nie zauważyły nowych zjawisk, miały spóźniony refleks. Niemniej jednak intelektualiści katoliccy z kard. Kettlerem pracowali nad zagadnieniami społecznymi. Leon XIII ogłosił encyklikę Rerum Novarum (doktryna społeczna Kościoła). Przy okazji warto zauważyć, że początkowo papieżem omal nie został wybrany kard. Rampolla, członek loży masońskiej (doc. Kossecki podał źródło tej informacji: ks. Miziniak, jezuita, duszpasterz akademicki, na podstawie odtajnionych w II połowie lat 50. archiwów watykańskich). Leon XIII zorientował się, że samo narzędzie ekskomuniki jest już niewystarczające, stąd pojawiły się wypowiedzi papieży w kwestiach społecznych.

Ze względów socjalnych i technicznych powrót do przeszłości nie jest możliwy. Podobnie teraz: retoryka przedwojenna to albo błąd, albo co gorsza działania celowe.
Myślenie typu ideologistycznego utrudniało siłom konserwatywnym w XIX w. zrozumienie problemów socjalnych i narodowych. Natomiast wolnomularstwo pilnie obserwowało kwestie socjalne i przygotowywało się do przejęcia władzy, co nastąpiło w toku III Republiki. Przystąpiono do laicyzacji Francji. Na początku XX w. zamknięto 3 tys. prowadzonych przez zakony szkół, wybuchły na skutek tego zamieszki, do demonstrujących przeciw tym decyzjom katolików otworzono ogień. Sprzeciwiający się oficerowie stawiani byli przed sądem wojennym. Zerwano stosunki dyplomatyczne z Watykanem. Wybuchł skandal, gdy okazało się, że awanse w armii zachodziły na podstawie dostarczonych przez wolnomularzy kartotek.

Walka z Kościołem to pozorny postęp. W rzeczywistości - reakcja.

Metody


W Rosji w szeregach rewolucjonistów dominowały dwie, najbardziej uciskane, narodowości: żydowska i polska. Syjonizm powstał pod urokiem polskiego ruchu narodowowyzwoleńczego ("Polska mesjaszem narodów"; Żydzi tę koncepcję zapożyczyli i rozwinęli). Izraelscy bojowcy wzorowali się na polskich, a przy okazji: hymn Izraela to niemal co do nuty melodia polskiej pieśni strzeleckiej.
II Oddział (wywiad i kontrwywiad) organizował kursy dla bojowców Irgunu i Hagany. Legendarny izraelski wywiad był dzieckiem naszej przedwojennej "dwójki".
Ruchy narodowe między sobą współpracowały. Dla narodowców asymilacja jest zagrożeniem. Antysemici spełniają dla syjonistów (narodowców żydowskich) pożyteczną rolę psów pasterskich; podobnie jest z innymi populacjami: zdradzanie jednej populacji jest zazwyczaj karane rękami innej.

Brak prywatnej własności po komunistycznej rewolucji był nawrotem do tradycji starorosyjskich - własność wprowadził dopiero Aleksander II.
We Francji prefekt policji był praktycznie wydawcą rewolucyjnego periodyku La Révolution Sociale. Bismarck/Prusy: zaproponował przejęcie i otorbienie (legalizację) ruchów rewolucyjnych, a po ich opanowaniu wykorzystanie w interesie Prus a potem Niemiec. Również przedwojenna policja polska proponowała legalizację KPP: jeśli coś działa jawnie, łatwiej to nadzorować. Namierzony agent jest cenny, można go użyć. Aresztowanie agenta to dwód bezradności kontrwywiadu.

Znając metody służb rosyjskich, najbardziej podejrzani o agenturalność powinni być ci, którzy najgłośniej krzyczą i oskarżają. W III RP "spalono" agentów poprzedniego systemu - tego nie robili nawet Boszewicy... Mordy katyńskie: początkowo z każdym oficerem prowadzono rozmowy mające na celu przewerbowanie. Berling: nie jest do końca jasne, czy nie był polskim agentem. Generał Sosnkowski zabronił wykonania na nim wyroku śmierci (jest to udokumentowane).

Rosyjskie służby najbardziej bały się w Polsce tych, którzy znali służby rosyjskie, bo np. byli sami szkoleni w Rosji. Piłsudski, który znał się i na ludziach, i na służbach, nie wyrzucał z armii oficerów szkolonych w armii rosyjskiej. Podobnie we Francji tajna policja trwała mimo kolejnych przewrotów (I i II Cesarstwa, trzech Republik) i demoralizacji agentów. Prawidłowości się powtarzają także w obszarze socjologii władzy i tajnego sterowania.

Hasła rewolucyjne to hasła Wielkiego Wschodu. Obóz Wielkiej Polski miał ok. 250 tys. członków. Przed wojną dostęp do broni był łatwy (do kalibru 6 mm w ogóle nie było wymagane pozwolenie). Stąd obycie z bronią.
Po wykryciu infiltracji przez agenturę rewolucjoniści nie byli w stanie dalej funkcjonować ze wzgl. na zamieszanie i podejrzliwość we własnych szeregach.

Organizowano prowokacje podczas demonstracji, a eskalowanie emocji tłumów (i środowisk) pozwalało tajnej policji uzyskać większe wpływy. Zaznacza się alienacja aparatu policyjnego. Podobna sytuacja była w Rosji. Prowokacje policyjne oznaczają erozję struktur organizacyjnych państwa.

Rosyjskie służby w toku dziejów były wobec niemieckich wielokrotnie bezbronne. Nadawały się do niszczenia/psocenia, ale nie były dobre w budowaniu.
Rzeź rosyjskich kadr wojskowych w przededniu wojny to robota Niemiec, niewykluczone że przy udziale służb polskich. Wojna w wojnie: zakulisowe rozgrywki wywiadów. 

3830 odsłon średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
w.red, 2012.11.24 o 12:39
".. Prowokacje policyjne oznaczają erozję struktur organizacyjnych państwa.."
Państwa w naszym przypadku to niema od dawna. Jest tylko mafijna biurokratyczna struktura administracyjno organizacyjna podszywająca się pod państwo. Dlatego jest jak jest.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego   
Lona, 2012.11.24 o 12:56
"Antysemici spełniają dla syjonistów (narodowców żydowskich) pożyteczną rolę psów pasterskich"

pełna zgoda z tą opinią
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
MatiRani, 2012.11.24 o 14:35
Wlasnie czytam taze sama ksiazke: +autonom.edu.pl ( józef_kossecki-tajemnice_mafii_politycznych.pdf )

Ma zdecydowanie ogromna zalete, ze porzadkuje i uzupelnia wiedza. Ma natomiast spora jednak WADE ( wachalem sie czy to jest to mala czy duza wada, ale jednak sklaniam sie do uznania jej za duza ) - ani slowa o BANKSTERACH.

To tak, jak by ktos chcial analizowac produkcje samochodów w USA nie biorac pod uwage, ze GM i Exxon zaleza od Rockefellerów. Na pierwszy rzut oka widac, ze marze na sprzedazy pojazdów, czesci i kredytów sa nizsze niz na sprzedazy paliwa. Wiec co dziwnego, ze ich samochody od zawsze spalaja wiecej niz produkowane np. w Japonii?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.24 o 18:21
Ja się dzięki cudzym wpisom i rozmowom w komentarzach bardzo dużo dowiedziałem. Długo by wymieniać detalicznie. Ale same sprawy związane z Żydami to już rzecz bezcenna (że się ją dało tu na spokojnie na różne strony poobracać).
Szczególnie, że jest nie sama sucha wiedza, ale i możliwość jakiejś weryfikacji poglądów.
A że Zenon źle ocenia przełożenie tej wiedzy na działania, to już Zenona problem ;-P
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego   
Lona, 2012.11.24 o 19:52
różni tropiciele teorii spiskowych tudzież zwolennicy historii alternatywnej, twierdzą ze żadnej rewolucji przemysłowej nie było ;))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.24 o 20:00
Na szczęście cybernetykę ciekawi cel jako "przyczyna" stanu obecnego. Nie przeszłość :)
Do czego zatem to wszystko zmierza? To dopiero jest ciekawa rzecz...
Pozdrawiam! :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego   
Lona, 2012.11.24 o 20:05
jak to nie interesuje? przeca tyle o niej prawi na swoich wykładach,że czasem się zastanawiam czy nie ma dwóch fakultetów ten Pan cybernetyk ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.24 o 20:08
E, to tylko takie dygresje ;-))
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.25 o 00:58
Normalnie dawno nie czytałem z takim zapartym tchem tekstu. Serce biło mi jak dziecku widzącemu sklep z cukierkami.

Mam na myśli pierwszy odnośnik. Ponieważ to było 20 stron, to teraz idę spać :). Reszta później.

Masakra co tam nawypisywali, normalnie oddech muszę złapać..
Że wąsal z Anglikami, że łoni takie plany mieli.. Że my sprzedawaliśmy w XXmiędzywojennym ponad połowę swojej produkcji wojskowej.. ehh
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.25 o 09:16
Aargh, nie sprawdziłem, a tylko podlinkowałem, przepraszam. Wersja *.doc pod pierwszym linkiem to był tylko jeden rozdział, bez czytanych na seminarium wspomnień prefekta Andrieux, które są zaraz we Wstępie.
Zaraz poprawię.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.25 o 22:33
Rzeź rosyjskich kadr wojskowych w przededniu wojny to robota Niemiec, niewykluczone że przy udziale służb polskich.

Koniecznie proszę o jakieś źródło lub pełen wywód, argumenty ostatecznie :).

A ten pierwszy link to tak ulepszyłeś, że mi się wcale nie otwiera.
Te Twoje notatki to jest miazga. Powinieneś żądać opłat za czytanie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.25 o 23:15
Czołem!

pierwszy link mi się wcale nie otwiera

Link jest w porządku, tylko plik spory. Parę rzędów wielkości w stosunku do poprzedniego ;/

żądać opłat za czytanie

Psst! Jeszcze Panu Docentowi przyjdzie do głowy pobierać opłaty za seminaria i się skończy intelektualna rozpusta... ;)

Przy okazji oczywiście spytam o więcej w kwestii rozpraw Stalina z czerwonoarmijną wierchuszką.

Pozdrowienia!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.25 o 23:46
Mam wrażenie, że tylko ja reaguje dziecinnym entuzjazmem ale mi się to wydaje serio mega wiedzą.

Czekałem czekałem i się nie doczekałem na otworzenie, taki to plik wielgaśny chyba..

Zapytaj go w kontekście Suworowa. Bo tenże trochę inaczej to widział. Twierdził, że to niemieccy hitlerowcy byli wyhodowani przez czerwonego demona jako "lodołamacz". Czyżby Suworow był ściemniał? Problem w każdym razie tęgi.

Przy okazji, skoro docent jest taki cybernetycznie informacyjnie wojujący, to może zdarza mu się śledzić kto co w sieci o nim wypisuje i sprawdza te Twoje notatki? :)

I do jasnej cholery o co chodzi z tym pajacykiem? Każesz klikać go w brzuszek?
Pozdrowienia.
Napiłoby się jesiennej herbaty, a tu pozostają słowa plastyczne w granicach wyobraźni i siły..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Pajacyk 
Piotr Świtecki, 2012.11.26 o 08:31
Prawda, jak pewne rzeczy zapadają w pamięć i stają się odruchami? :)
Tamten pajacyk od klikania w brzuszek miał na brzuszku guzik: +www.pah.org.pl
A ten tu, to taki sobei zwykły pajacyk. Zdalnie sterowany, chociaż sznurków nie widać :)
Pozdrawiam!
PS Co do Suworowa - "każda pliszka swój ogonek chwali"? Spytam p. docenta, aby tylko okazja była. Zatem może już w przyszły wtorek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑