słowa kluczowe: 11 listopada, 2012, Marsz, Marsz Niepodległości, Nowy Ekran, Święto Niepodległości.
Linki, cytaty, nowiny2012.11.04 20:46

Marsz Niepodległości – skromny poradnik

(poleca )

Reign 77 pisze na Nowym Ekranie

 
Tych, którzy wywoływać będą zamieszki i burdy od strony Marszu, należy nazwać po imieniu – prowokatorzy i zdrajcy.
 
Zbliża się 11. listopada i Marsz Niepodległości. Po zeszłorocznych doświadczeniach i nadchodzących zapowiedziach można spodziewać się, że pewne grupy osób nie pozwolą na spokojny przemarsz patriotów. Kilka informacji na ten temat poniżej.

Po pierwsze informacja od samych organizatorów (narodowcy.net) – policja będzie utrudniać dojazd do Warszawy poprzez dokładne sprawdzanie autokarów. Organizatorzy odradzają także wyjazd w czasie, w którym wg planu w Warszawie przyjazd będzie ok. godziny 15ej, gdyż jest bardzo prawdopodobne, że droga się przedłuży.

Kolejną sprawą jest fotografowanie i nagrywanie. Policja nie ma prawa tego robić wobec osób nawet zatrzymanych, zwłaszcza z widocznymi dowodami osobistymi.

W zeszłym roku policja przez megafony informowała, że Marsz został rozwiązany. Zgodnie z prawem, legalny przemarsz rozwiązać można tylko poprzez przekazanie ustne informacji o rozwiązaniu od przedstawiciela gminy do organizatora (a obydwaj będą szli zapewne na czele pochodu). Policja nie ma prawa rozwiązać zgromadzenia.

Propo samej policji również kilka informacji.

Po pierwsze: podczas wykonywania czynności służbowych są pracownikami publicznymi i nie mogą zabraniać fotografować bądź filmować ich podczas wykonywania czynności służbowych. W przypadku jakichś niejasnych sytuacji bądź zatrzymań – nagrywajcie. Służby nie mają także prawa żądać usunięcia nagrań bądź oddania sprzętu nagraniowego.

Druga kwestia – jeśli policja zatrzyma kogokolwiek, pierwsze co powinno się zrobić, to zażądać wylegitymowania się. Policjant ma obowiązek na żądanie okazać legitymację, aby można było zanotować jego imię, nazwisko i nr służbowy. Odmowa z ich strony jest nadużyciem

Po trzecie: jeśli z jakiegoś powodu ktoś z Was zostanie zatrzymany – nie musicie nic zeznawać. Wymuszanie zeznań jest niedozwolone, zaś Wy macie prawo do adwokata. Mamy także prawo do dowiedzenia się za co zostaliśmy zatrzymani.

W przypadku napaści fizycznej prowokatorów bądź lewaków mamy prawo do tzw. zatrzymania obywatelskiego. Oznacza to, że można obezwładnić napastnika i odprowadzić do najbliższej policji.

Przypominam również, że marsz organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Sam marsz zaczyna się o godzinie 15:00 na Rondzie im. Romana Dmowskiego. Stowarzyszenie powołało swoje służby porządkowe (Straż Marszu Niepodległości), do których poleceń należy się dostosowywać. Wszelkie inne marsze – niezależnie od trasy i haseł – są niezwiązane z tym marszem. Słyszałem niepotwierdzone informacje na temat pewnego środowiska, iż zamierzają podpiąć się pod Marsz z własnymi służbami porządkowymi i hasłami. Nie będę ujawniał które to środowisko, ponieważ jest to niepotwierdzona informacja a może wywołać niepotrzebny ferment. Jeśli okaże się, że to prawda, należy uznać to za działanie przeciwko Marszowi i Polsce.

O ile mi wiadomo, oprócz naszego Marszu, odbędzie się także marsz „Razem dla niepodległej” z Bronkiem na czele oraz lewacka manifa o godzinie 12:00 (planowane godziny nie zbiegają się z Marszem Niepodległości). Jak mówi jednak Porozumienie 11 listopada, ‚chcą wyjść w miasto, być bardziej ofensywni’. Biorąc pod uwagę ich zeszłoroczny ‚pacyfizm’, należy być przygotowanym na niemiłe niespodzianki.

I na koniec – nie dajmy się sprowokować. Wiem dobrze, że sytuacja jest napięta, ale jest to przemarsz patriotyczny, nie rozróba. Tych, którzy wywoływać będą zamieszki i burdy od strony Marszu, należy nazwać po imieniu – prowokatorzy i zdrajcy. Widzimy się 11. listopada – Odzyskajmy Polskę!

Źródło: +reign77.nowyekran.pl 

2696 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Marsz Niepodległości – skromny poradnik   
Lona, 2012.11.04 o 22:01
Czy musi być tak ostro - zdrajcy ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości – skromny poradnik 
Piotr Świtecki, 2012.11.04 o 22:15
A kto? "Osoba o alternatywnej wrażliwości obywatelskiej"? ;-)

Zresztą, to pytanie do Autora - może warto zadać w komentarzu pod podanym linkiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości – skromny poradnik   
Lona, 2012.11.04 o 22:17
Ja na Nowym Ekranie? Moja noga tam nie postanie !

:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości – skromny poradnik 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.04 o 22:16
Spokojnie można pisać, bo to jest przecież publiczna wypowiedź, że tymi zatroskanymi patriotami co miały powołać własną służbę porządkową były kluby Gazety Polskiej - zamiar wypowiedziany ustami naczelnego Sakiewicza.

Ja uważam tak jak rok temu, najgroźniejsi są ci którzy łamią własne szyki.
Jednak jakbym miał obstawiać kto lepiej da radę to zdecydowanie "NASI GÓRĄ". :)

Przecież Bolącego Comorra przeganiają i obśmiewają z każdej strony :0.

A lewactwo tak jakby się trochę "zmieszało". W zeszłym roku miasto i policja grubo przegięli, w tym jeśli powtórzą wtopę to będzie dla nich dramat wizerunkowy. Sądzę, że będą bardziej trzymali się reguł.

Służba porządkowa, rozsądna trasa przemarszu i powyższe moim zdaniem wskazują na to, że będzie spokojniej niż rok temu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑