słowa kluczowe: Narodowa Demokracja, ONR, ONR - Falanga, OWP, Polski Ruch Narodowy, SN, polska historia, pozdrowienie polskich narodowców.
Linki, cytaty, nowiny2012.10.18 22:01 10.21 13:08

POLSKI RUCH NARODOWY / SALUT RZYMSKI [HISTORIA W FOTOGRAFII] cz.2

(poleca )

Polski Ruch Narodowy.

 
Polskie pozdrowienie polskich narodowców oraz zdjęcia z polskimi narodowcami z okresu II RP.

 
SALUT RZYMSKI - TO RZYMSKIE POZDROWIENIE BYŁO W OWYM CZASIE UNIWERSALNYM POWITANIEM EUROPEJSKIEJ PRAWICY. NAWIĄZYWAŁO DO TRADYCJI ANTYCZNEGO RZYMU. MŁODZI POLSCY NARODOWCY ULEGLI PANUJĄCEJ W CAŁEJ ÓWCZESNEJ EUROPIE MODZIE NA STYL WOJSKOWY I UNIFORMIZACJĘ STRUKTUR POLITYCZNYCH. WPROWADZILI WŁASNY RODZAJ UMUNDUROWANIA; PIASKOWA BLUZA,GRANATOWE SPODNIE, BERET BASKIJSKI,PAS WOJSKOWY. PRZY CZYM PAS KOALICYJNY MOGLI NOSIĆ TYLKO CZŁONKOWIE WŁADZ OD KIEROWNIKÓW KOŁA WZWYŻ.

Polscy NARODOWCY ZWRACALI SIĘ DO SIEBIE UŻYWAJĄC SŁÓW; KOLEGO lub KOLEŻANKO, A PRZY SPOTKANIU WITALI SIĘ SŁOWEM "CZOŁEM". W GEŚCIE POWITANIA ENERGICZNIE PODNOSILI PRAWĄ RĘKĘ POD KĄTEM 45 STOPNI. DŁOŃ W CZASIE POWITANIA MUSIAŁA BYĆ OTWARTA, PALCE ZAŚ ZWARTE.

W LATACH 30-tych NARODOWCY NIE DOSTRZEGALI W TYM GEŚCIE ŻADNEGO ZWIĄZKU Z WZORCAMI NIEMIECKIEGO NARODOWEGO SOCJALIZMU, GDYŻ TE BYŁY PRZEZ NICH Z ZAŁOŻENIA ODRZUCANE I POTĘPIANE, JAKO ANTYPOLSKIE I ANTYKATOLICKIE.

W PODOBNY SPOSÓB POZDRAWIALI SIĘ W TYM CZASIE W POLSCE żydowscy RADYKAŁOWIE Z. Żabotyńskiego Z BETARU [MŁODZIEŻÓWKA NOWEJ ORGANIZACJI SYJONISTYCZNEJ] Przywódca Nowej Organizacji Syjonistycznej utrzymywał stosunki z włoskimi faszystami Benito Mussoliniego, a nawet niemieckimi narodowymi socjalistami Adolfa Hitlera.

Przychylny stosunek do jego ugrupowania prezentowali polscy narodowcy ze Stronnictwa Narodowego, Obozu Narodowo - Radykalnego i Ruchu Narodowo-Radykalnego "Falanga". Wynikało to z programu syjonistów - rewizjonistów, który doskonale wpisywał się w hasła pozbycia się Żydów z Polski.

BŁĘDEM JEST DZISIAJ UTOŻSAMIANIE "SALUTU RZYMSKIEGO" Z NAZISTOWSKIM POZDROWIENIEM "heil hitler", JEST TO HISTORYCZNIE NIEUZASADNIONE I WRĘCZ GŁUPIE. WEDŁUG TEGO BŁĘDNEGO INTERPRETOWANIA I PORÓWNYWANIA "SALUTU RZYMSKIEGO" DO NAZISTOWSKIEGO POZDROWIENIA. Idąc tą drogą można w takim razie błędnie stwierdzić, że polscy SPORTOWCY I przedwojenni polscy harcerze narodowi, to też byli naziści?

Moim zdaniem warto ten dokument obejrzeć, gorąco wszystkim go polecam: Czołem Wielkiej Polsce!

Chwała Wielkiej Polsce!
 
 
POLISH NATIONAL MOVEMENT / POLSKI RUCH NARODOWY

 

3777 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑