słowa kluczowe: 11.11.12, 11.11.2012, MW, Marsz Niepodległości, Niepodlegli, ONR, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, święta niepodległość, święto niepodległości.
Polska2012.10.01 11:58 11.26 11:45

Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie?

 

Polska – to moja kategoria myślenia i czucia

 
Kilka luźnych uwag o marszu obudzonej Polski przechodzących w miarę płynnie w maszerowanie NIEPODLEGŁYCH.
 
Nie milkną jeszcze medialne i sieciowe komentarze nad obudzoną Polską pod berłem dr Jarosława Kaczyńskiego. Tak doktora nauk prawnych. Warto o tym pamiętać bo media o Kaczyńskich mówiły zawsze bez wymieniania stopni naukowych. Prezydent był profesorem. Taki to przykład medialnej rzetelności.

Polska się obudziła i wszyscy są zadowoleni głównie dlatego, że obudziła się spokojnie. W wieczornym komentarzu w renomowanej luksusowej telewizji przewodniczący NZZ Solidarność Pan Duda wypowiadał się o sensie i celu swoich działań. Umiejętnie szafował słowami chyląc się to w stronę nierządu aktualnego, to w stronę ewentualnego i jeszcze niepewnego nierządu. Solidarnie z jednymi i z drugimi byle by po jego myśli. Tenże jegomość wypowiedział słowa, które utkwiły mi w pamięci. Wyrażał obawę, wyglądało na to, że szczerą, by ludzie nie wyszli na ulicę w sposób niekontrolowany.

Chciałbym z miejsca wytłumaczyć, że nie jestem zwolennikiem rozpędzonego w transie motłochu, a wszystkie rewolucji podobne zapędy budzą mój dobrze pojęty niepokój. Jednak ten strach przed niekontrolowanymi reakcjami ludzkimi był dla mnie taki jakiś smaczny. Jakby niespodziewany celny komplement. Wniosek taki, o ile nie było to przejęzyczenie, że ten wybuch obudzonej Polski był jednak pod kontrolą. Obawa zaś, może sam sobie dopowiadam, by nie było przebudzenia bez umówionej kontroli jest prawdopodobnie podzielana przez rzeszę osób i osóbek potocznie nazywanych przedstawicielami narodu.

Panowie Kaczyński, Cymański, Ziobro, Duda, o. Dyrektor, Sakiewicz, Pani Stankiewicz to grupa, która wyraźnie się do siebie zbliżyła. Wyraźnie w odbiorze społecznym, bo zbliżóna jest – to wiemy. Być może nawet znajdą się na jednej wspólnej drodze, by na tej drodze jak kiedyś Giertych i Kaczyński się posuwać.

Co to dla nas oznacza? Oczywiście nie wiem, bo skąd mam wiedzieć. Nikt mi nie powiedział. Mogę się jedynie domyślać. Może niebawem będzie zgłoszone votum nieufności dla aktualnego nierządu. Kiedy? Idę o zakład, że przed 11 listopada. Jakbym ja to rozgrywał to zrobiłbym to, tak około 3 listopada. Wtedy wszystko poszło by dość gładko. Udało by się zrobić kontrolowany przewrót władzy i uprawiać dalsze -rządy czy nie? Na fali wzburzenia emocji i świadomości w okolicy 11 listopada. Zwykłe wykorzystanie sytuacji. Przyjaciel Angeli dobrze wie, że musi odejść. Są tylko wątpliwości czy odda władzę Schetynie czyli opcja osi Rosja – Niemcy, czy też władza przypadnie opcji USA-Marsjanie. W każdym razie oni wymienieni się szykuję na dobre do skoku na władzę, który zresztą może im się udać.

Bo cała gra idzie o kontekst. Kto stworzy kontekst, wyznaczy reguły i granice gry czy wskaże pole bitwy ten ma większe szanse. Czasami wręcz pewność wygranej. Ustaw przeciwnika w takiej roli by ten mógł tylko tracić. Zwykłe szachy.

Niestety obawiam się, a powiem więcej, jestem przekonany, że pis jest wrogiem Marszu Niepodległości. Pis bardzo nie lubi rzeczy niekontrolowanych. Przykładów znam więcej. W zeszłym roku miało 14 grudnia miejsce coś o nazwie marsz niepodległości i solidarności. Jak dla mnie próba podkradzenia części kapitału zgromadzonego 11.11.11. Żeby oddać sprawiedliwość, to chodzi głównie o szefostwo pisu czyli dra Jarosława Kaczyńskiego. Wielu szeregowych działaczy może mieć i pewnie ma szlachetne intencje itp. Tylko, że ich obowiązuje wykonywanie poleceń. Marsz niepodległości dla pisu jest wrogiem gdyż może się z niego wykluć ultra groźna konkurencja do rządu dusz. Tylko, że pis nie jest wrogiem dla tego marszu. Marsz głosi, że kto dla Polski ten jest dobry. Nieważne z jakiej partii, no prawie..

Zauważyć jeszcze należy próby zagrywki Korwina Janusza, który to już w komitecie poparcia Marszu Niepodległości nie jest. Wiem, że ten fakt wielu obserwatorów tzw. prawej strony sceny politycznej razem ze mną uzna to za dobry owoc. Zagrywka Janusza polega na organizowaniu swego marszu 7 listopada powołując się na prawdziwe odzyskanie niepodległości, a nie przekazanie władzy socjaliście Piłsudskiemu. Zwykła dezintegracja. Ja sądzę, że celowa i planowana ale jeśli nie to ultra głupia taktyka najsłuszniejszości.


Ja stawiam na marsz niepodległości. Obserwuję już trzeci rok z wielką uwagą jak przebiegają kolejne odsłony. Głównie dlatego, że widzę coś naturalnego, oddolnego i prawdziwego. Nie jest to kolejny akt w teatrze. Marsz dwa lata temu odniósł sukces. Rok temu bardzo duży sukces. W tym roku będzie na pewno rekord. Sądzę, że sporo osób z obudzonej Polski ponownie nawiedzi stolicę późniejszą jesienią. Przywiązanie do niepodległości jest czymś immanentnym dla Polaka. Gdybyśmy tej cechy nie mieli to Polski by nie było. Jak ją utracimy, to stracimy również Ojczyznę.

Już rok temu padały pytania: kiedy nowa partia? Mądrość szefów marszu wskazuje: jeszcze nie. Żeby wygrać wojnę trzeba mieć siłę. Żeby mieć siłę trzeba ją najpierw zgromadzić. Jeśli ktoś myśli inaczej to świadomie lub nie idzie w mentalności pospolitego ruszenia, które pod Ujściem dało popis swojego kunsztu. Handel. Dziś trudno nie odnieść wrażenia, że w większości walka polityczna to handel. Wypowiedzi przewodniczącego solidarności to dla mnie tego przykład. A ja się pytam kto myśli o Polsce i Polakach jako o całości? Naród jako kategoria troski?
Handel między stronnictwami, które uprawiają różne ideologie. Warto wspomnieć tu zdanie Romana ale nie Giertycha.

"Głównie dzięki robocie wolnomularstwa przeżyliśmy blisko dwustuletni okres wytężonej w dziedzinie politycznej produkcji doktryn, dogmatów sekciarskich, "izmów" wszelkiego rodzaju. Umysł ludzki tak się już wdrożył w to, że każda polityka musi wychodzić z jakiejś oderwanej doktryny, a każda organizacja polityczna być mniej lub więcej sektą, że nawet reakcja narodowa na to rozpanoszone sekciarstwo usiłowała czasami wytworzyć doktrynę, dla przeciwstawienia jej innym doktrynom, które zwalczała."
- Roman Dmowski w "Kościół, Naród i Państwo"

Opcja polityczna na jaką bym zagłosował to Partia Polska. Chyba, że Porozumienie Polskie ;-). A podstawa mentalna jawi mi się w okolicy zbioru wartości nazwanego Cywilizacja Polska.

Troska o Polaków jako o wspólnotę. Bez stawiania na piedestale bożków ideologii, które związują kategorie myślenia do podstawionych, przez kogoś, równań. Na danym etapie i w danej społeczności dobre mogą być różne narzędzia, nieprawdaż? Byle by w granicach polskiej moralności. W rodzinie na pewno prawdaż. Więc jestem przekonany, że w dużej rodzinie analogicznie.

Wracając do Marszu Niepodległości. To coś oddolnego. Najlepsza jakość jeśli chodzi o polskość. Bo Polska jest na pierwszym miejscu, nie jakiś prezes partii, nie jakaś partia ani nawet telewizja czy radio lub ojciec. Przed Polską może być jeszcze ktoś, ale to już nie wszyscy się na to chcą załapać. Uznać Go można tylko w pełnej wolności. Marsz nie promuje też żadnej partii.

Widać nawet, że stał się zjawiskiem ponad organizacyjnym. Zawiązano stowarzyszenie, które spina kierunek tego marszu, by nie stał się sprzedajny czy łasy na prezydenckie umizgi. Bije w nim Polskie serce. Dorobek dwóch organizacji narodowych, które urodziły ten marsz w tak dobrej jakości pozostaje zapisany w historii. Tym bardziej, że ten wysiłek jest stale podejmowany. Docenić należy fakt, iż ci młodzi ludzie nie myślą kategoriami dobra organizacji w pierwszej kolejności. Przecież można by za każdym razem i wszędzie wrzucać nazwę swojej organizacji. Można się obwieszać proporczykami i stawać na tle flag i sztandarów. Widać, że tu jest myślenie kategoriami dobra Polski. Co jest dla niej dziś dobre. Organizacje to organizacje, były, są i będą. Tak jak i partie. Tylko tu chodzi o horyzont postrzegania i kategorie myślenia.

To budzi mój podziw i szacunek. Pozwala mi na wiązanie nadziei z tym kierunkiem i chęć wsparcia KONKRETNYCH działań. Dawałem już temu wielokrotnie wyraz.

Dowodem tego, że właśnie TEN marsz jest najgorszą zmorą współczesnego systemu jest skala manipulacji medialnych w zeszłym roku.

Kto ma siłę i chce przebrnąć przez tor przeszkód to mogę polecić notkę sprzed roku. Z ultra wysoką oglądalnością jak na ten skromny blog. +christophorosscholastikos.polacy.eu.org

Nie fakt, że manipulacje miały miejsce. Do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Rzecz w tym, że skala była przerażająca. Taki moment w którym widać, że to co nas otacza to wytworzona zasłona medialna kreująca fałszywą rzeczywistość.

Taki moment jak sławny 10 kwiecień. Gdzie na moment wszystko umilkło. Nie wiedzieli usłużni przekazywacze myśli co mówić, bo nikt im jeszcze nie powiedział. Później już jakoś poszło, aż do teraz. Jedni od drugich wyczuli obowiązującą narrację niczym wilki kierunek polowania.

Dlatego ja będę 11.11.2012 w stolicy. Dziękuję Bogu, że dziś nie trzeba iść z karabinem do lasu. Wystarczy przyjść zamanifestować i do tego pracować na co dzień.

Powyżej zbiór moich przemyśleń i kilku komentarzy w tym temacie. Jeśli macie ochotę to zapraszam do dyskusji na temat zagrożeń dla tegorocznego marszu niepodległości. Prosiłbym o zachowanie jako takiej dyscypliny objętościowej i tematycznej komentarzy. Któż wie kto to będzie czytał. Jawność jest bronią, tak samo jak i bronią jest myśl. W połączeniu to bardzo trudny przeciwnik.

Ja zauważam następujące zagrożenia:
1.Niedopuszczenie do wydarzenia poprze przejęcie przez pałac prezydencki (grunt po części przygotowany).
2.Blokowanie / prowokacje (głównie prowokacje).
3.Medialna manipulacja – przestawianie uwagi na boczny tor, kanalizowanie nastrojów.
4.Przekupstwo lub układ odpowiedzialnych za marsz czyli sprzedaż marki.
5.Użycie technik operacyjnych w stosunku do członków stowarzyszenia marsz niepodległości oraz honorowego komitetu poparcia w celu dyskredytacji.
6.Opcja militarna – użycie siły.
7.Przedwczesne założenie partii politycznej i próba zbicia kapitału bez pewnego zaplecza przez organizatorów.


+www.youtube.com 
 
Pis już rozpoczął swoją jesienną narrację. W sumie można było się tego po 29 września spodziewać. Nowy kandydat na premiera znany od kilku chwil. 

5499 odsłon średnio 5 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.01 o 12:36
Na mój nos w internecie, na forach i serwisach społecznościowych pojawia się dosyć delikatne i wyrafinowane, ale podgrzewanie do rozróby. Pewnie gorące młode głowy, ale chyba nie tylko to - także prowokatorzy. Jatka byłaby bardzo na rękę wszystkim nadzorcom, od rządzących po "opozycję". Bardzo ważna rzecz do podkreślania: idziemy manifestować, z szacunkiem i dumą, a nie rozrabiać!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.01 o 12:57
Służba porządkowa chyba jeszcze rekrutuje :-). Kto chce osobiście dopilnować porządku to droga otwarta :-).
Dzięki
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.01 o 13:29
Ja będę pilnował Muftiego, na takiego suchara jak ja zajęcia wystarczy ;/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.01 o 13:40
Co do filmiku +www.youtube.com FATALNA, strasząca ścieżka dźwiękowa! :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.01 o 13:41
Podnosi ciśnienie to fakt.
Nawet mi laptopa zresetowały te dźwięki jakimś cudem :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.01 o 13:42
Ten monochromatyczny obraz i drygi z nabieraniem koloru jak po jakimś ciężkim metylu!
Gdzie pozytyw, radość, duma, szacunek, przyszłość, miłość???
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.01 o 13:44
Syrena alarmowa. Jest czas odpoczywania i czas nawoływania.
Myślę, że będzie więcej spotów reklamujących. Coś dla delikatniejszego ucha też się znajdzie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.01 o 13:46
Takie clipy to wpisywanie się w narrację, w której patriotyzm == rozróba i stosy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.01 o 13:54
Waść dopowiadasz.
Zresztą trzeba robić jak się uważa, a nie jak narracje rozkazują.

Męskie wydanie nie oznacza od razu przelewania krwi.
Inencją organizatorów jest spokojne manifestowanie. W zeszłym roku wyraźnie tą intencję było widać. W tym roku też tak będzie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.01 o 13:56
No to trochę w tym clipie im nie wyszło. Ale, jak to mówią, gusta nie podlegają dyskusji, więc proszę o wyrozumiałość ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.01 o 14:00
Wyrozumiałość jest z założenia ;-). No a raz wychodzi lepiej raz gorzej. Ten się nie myli kto ..
Pozdrowias!
ps. i ad rem notki proszę!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.01 o 17:08
"Ad rem notki" miałem napisać, przede wszystkim że chylę czoła, ale mi ten tu jutub paradę myśli zagrodził :( Rozpierzchły się, a w ogóle to lepiej wrócę do pracy, bo na prąd też trzeba zarobić :) Tymczasem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Hindukusz-Milena, 2012.10.01 o 21:50
Przyznaję, że podkład muzyczny tworzy "waleczny" nastrój ale dzięki temu film oddaje rzeczywiste klimaty jakich doświadczyli uczestnicy zeszłorocznego marszu. A musicie przyznać, że było momentami niebezpiecznie.
Dwa razy byłam o włos od znalezienia się w opałach.
Kiedy myślę o tegorocznym marszu spodziewam się :
- nie wydania na niego zgody przez HGW
- prowokacji policyjnych w podobnym stylu jak zeszłoroczne ale na większą skalę.
Wątpię natomiast,by powtórzono numer z zaproszeniem czerwonej międzynarodówki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Zenon Jaszczuk, 2012.10.01 o 21:04
A Marsz i tak będzie wspaniały, na piątkę :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
janekk, 2012.10.01 o 22:34
zgrabny tekst, też tak to widzę, 5+
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Łazarz widzi opcję 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.02 o 16:03
+lazacylazarz.nowyekran.pl

Uczciwie mówiąc to chciałbym aby się coś takiego powiodło. To jest jedyna realna możliwość przełamania impasu. Nie mówię, że idealna. Realna.

Wystarczy przy Marszu Niepodległości zgromadzić jeden milion osób i wszystko jest do zrobienia.

Tylko, że ŁŁ również słusznie zauważa, iż intencje niebawem będą jaśniejsze.

Jeśli brygada od MN utrzyma kurs pro polski to pis i przystawki będą musiały zrobić korektę swojego o kilka punktów skali na rzecz kursu propolskiego. Byłby to wspaniały owoc pracy zaangażowanych osób.

Dlatego pytanie czy Ty będziesz na 11.11.12?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Łazarz widzi opcję 
Jacek, 2012.10.02 o 17:03
Na czym ŁŁ chce budować przyszłość Polski?
Czy to nie jest śmieszne?
A poza tym-
"Moc tłumów jest tylko niszcząca. Ich rządy były zawsze okresem rozstroju. Istnienie cywilizacji domaga się określonych, stałych praw, dyscypliny, zastąpienia instynktów ro­zumem, myślenia o przyszłości, pewnego stopnia kul­tury, czyli takich właśnie warunków, na jakie tłum zdany na samego siebie nigdy się nie zdobędzie." (Infonurt3 com, Era tłumów)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.08 o 11:52
+sosenkowski.nowyekran.pl

"Marsz w obronie telewizji TRWAM w dniu 29-IX-2012 został ogólnie zaakceptowany przez stronnictwa władające nad Wisłą, jako jedyna dopuszczalna manifestacja "tożsamości u tubylców" ;)))"
i
"
- organizowany przez O. Rydzyka "Marsz ws. wolności słowa" odbywał się spokojnie, bez prowokacji oraz zmasowanej kampanii AGORAnckich komentarzy.
- Nasz Dziennik odmówił ODPŁATNEGO reklamowania Marszu Niepodległości 2012
- tzw. sondarze zaczęły sygnalizować przewagę wyborczą PiS
"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.08 o 12:42
Uuu... Nieźle.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Jacek, 2012.10.12 o 20:08
Dogadali się (29.9)
Wszystko było koncesjonowane i na smyczy.
Pełna kultura.
Było to raczej wynoszenie na piedestał przyszłych tuzów (masówki przed marszem) niż spontaniczna manifestacja.
Ślepy w karty nie gra.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.12 o 12:55
Szkoda, że nie wywiązała się dyskusja na temat zagrożeń 11.11.12.

Dlaczego bezczelnie i publicznie żałuję?

Dywagacje historyczne, spory o różnice w akcentach, czy wielkie spiski są godnymi uwagi. Zbliżające się nieprzeciętne zdarzenie, jest tylko "przytaknięte". Taka nasza wada narodowa. Gdy trzeba nad czymś się mocno pochylić to średnio, gdy nie trzeba, to chętnie.

Proszę nie brać tego osobiście.
Stwierdzam fakt, a lepiej budować na faktach niż wrażeniach.
W każdym razie zaplecza analitycznego nie udało się osiągnąć, choć potencjał wiedzy, wieku, doświadczenia i mądrości jest.
Serdeczności
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.12 o 15:22
Obawiam się, że nie rozumiem, prawda?..

W każdym razie ci, którzy się czują u siebie, tylko że im nie w smak z Tuskiem, maszerowali z o. Dyrektorem i Kaczyńskim.

Ci, którzy się nie czują za bardzo u siebie - wredni nacjonaliści i zajadli ekstremiści, wyznawcy Spiskowej oraz homofobiczna swołocz i faszystowscy antysemici o czarnych podniebieniach (bo każdy pijak to złodziej) - przyjdą 11 XI.
Reszta, już wymaszerowana z Kaczyńskim i Dudą, posiedzi przy telewizorach.

Łatwiej (nam) się zbierać w opozycji do czegoś, niż pozytywnie (patrz: reakcje na Cywilizację Polską. Zamiast dać się olśnić pozytywom, albo chociaż dyskutować rzeczy wątpliwe, zaczyna się czepianie o osobiste niedoskonałości tego, który CP wyartykułował). W tym sensie wchodzenie z butami przez Bula w obchody Dnia Niepodległości są nam nawet na rękę.

Czyż nie? :) A jak nie, to proszę prostować. Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.17 o 16:50
Nie no, na siłę nie będziem ;).

Galimatias przez usunięcie tych komentarzy. Złośliwe to był i nic tego nie ukryje :-).

Wymaszerowani ale przyjdą na 11, tyle, że samosie, żeby się nie zmieszać i nie pobrudzić. Jak Ty to mówisz? Czosnkiem pachnie z daleka?

Tylko mam jednego asa w rękawie. Otóż wysadzili już JKM z siodła :) tzn sam się wysadził. Mam wewnętrzne odczucie, że jeszcze tego i owego uda się z siodła wysadzić. Pytanie jak pójdzie potem..

pzdr z docenieniem
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.17 o 17:00
JKMowi już chyba na starość procesor zaczyna szwankować (przyganiał kocioł garnkowi;).
Ale tyle co on młodych napsuł tymi swoimi fantasmagoriami, to kolejna hekatomba. Tyle, że informacyjna, nie energetyczna. (Ha! Oswajam terminologię!)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.17 o 17:04
Fantasmagorie tutaj proszę +www.youtube.com

Słuchałeś tego ideologia-strategia-taktyka? Tak spamując wątek, a w zasadzie to może wcale nie! Eureka! Przecież niepodległość i suwerenność to podstawa polskiej ideologii! Zresztą każdego narodu, który chce istnieć.

Cyberpozdro
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.17 o 19:30
Słuchałeś tego ideologia-strategia-taktyka?

Chyba nie, bo nie wiem o czym mówisz, ale doc. Kossecki nawet na ostatnim seminarium wspomniał o tej hierarchii. Jest jeszcze poziom operacyjny i logistyczny, chociaż co do tego ostatniego to nie wiem czy nie jakiś poboczny względem pozostałych. No, ale ja dopiero zaczynam ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Christophoros Scholastikos, 2012.10.17 o 20:07
Mi się wydaje czasami przez ten natychmiastowy przepływ informacji w blogosferze, że wystarczy jak pomyślę i już wszyscy mnie rozumieją :).

+vimeo.com

Tam jest 30 wykładów z doc.Kosseckim. Trzy na raz łyknąłem. Ten mi się wydaje godny zainteresowania. Bynajmniej mój samorozwój skorzystał.

Dzięki za ściągnięcie na ziemię.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marsz Niepodległości 11.11.2012 – jaki będzie? 
Piotr Świtecki, 2012.10.17 o 21:33
Dzięki za link!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑