słowa kluczowe: Temida, manipulacje, media, nE, prawo, wymiar sprawiedliwości.
Linki, cytaty, nowiny2012.09.29 20:13

Cyrk u koryta

(poleca )

Bogdan Goczyński pisze na Nowym Ekranie

 
To, że media i polityka w Polsce są jednym wielkim cyrkiem dla tłumu, zrozumiałem już znaczny czas temu.
 
Ostatnio gawiedź została uraczona kolejną aferą tym razem z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku. Sprawa ta przez tuby propagandowe przedstawiana jest jako jednostkowa i jak zwykle, unika się uogólnień. Ciekawa jest w tym rola Gazety Polskiej, która dokonała prowokacji. Jest to pismo, które pretenduje do roli rzecznika opozycji i jedynego sprawiedliwego. Tymczasem zachowanie się zarówno Gazety Polskiej wpisuje się klarownie w teatr, którym raczy publikę mainstream.
 
Chodzi o to, żeby stworzyć wrażenie tak jak za komuny, że afery są jedynie nadużyciami konkretnych ludzi, a system jako taki funkcjonuje sprawnie. W tej mistyfikacji uczestniczy zarówno rząd jak i opozycja ale też szerokie warstwy urzędnicze z zasady popierające aktualną władzę. Schizofrenia ta jest charakterystyczna dla krajów totalitarnych i społeczeństw o mentalności niewolniczej. [...]

Całość: +bogdangoczynski.nowyekran.pl 

2332 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Cyrk u koryta 
w.red, 2012.09.29 o 22:59
Efendi. Sysytem urzędniczy działa naprawdę sprawnie. Bo to co obserwujemy to już nie wykluwanie się co opierzanie nowego systemu opisane przez Jana w Apokalipsie.
To właśnie interesy nowego systemu urzędnicy wszelkiej maści są reprezentantami i przyznać trzeba że udaje im się coraz skuteczniej zginać ludzkie karki i nie tylko u nas. To oni bowiem w dużej mierze stanowią bezprawne prawo (zgodne z zamówieniem) i dbają o jego literalne przestrzeganie dbając o to by coraz bardziej to "prawo" pozbawiało ludzi wolności. Bowiem nie ludziom ma ono służyć, a przeciwnie. Ma ono służyć trzymaniu ludzi pod butem. Jak sądzę ta tendencja będzie się jeszcze nasilać aż dojdzie do niewyobrażalnego dla nas stopnia. Że wszystkie znane nam wojny i "izmy" będą zdawać się przy nim niewinną igraszką.
Co więcej ludzie nie będą mieli gdzie przed tym systemem uciec, jak to napisał biblista "nie będą mieli gdzie się przed nim schronić, ani na Ziemi,ani pod Ziemią, ani w powietrzu".

PS
Tak na marginesie pamiętasz przepowiednię Nostrodamusa ? Pamiętam jeszcze swoje niedowierzanie gdy sprawdziłem przed laty położenie geograficzne po wydarzeniach w NY.
Bo gdy o tym czytałem wykluczyłem to miasto i byłbym dał sobie głowę uciąć że autor się mylił.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑