słowa kluczowe: Nowy Ekran, Opara, Polska, Ryszard Opara, USA, budżet, depresja, dziura budżetowa, długi, kryzys, nE, niewypłacalność, zadłużenie, świat.
Linki, cytaty, nowiny2012.08.10 17:47

Wojna, życie czy bankructwo?

(poleca )

Ryszard Opara pisze na nE liczbami o faktach

 
Czy Państwo rozumiecie co się dzieje na Świecie? Cyfry są wymowne, nie kłamią.
 
USA są praktycznie niewypłacalne, zbankrutowane. Aby spłacić dług, bez drastycznego podniesienia podatków - (przy założeniu obcięcia wydatków Rządu do ZERA oraz likwidacji odsetek) – potrzeba 7 lat. To oczywiście nierealne, niewykonalne. Same koszty obsługi Długu Narodowego dziś w USA – wynoszą 33% przychodów rocznych. Bez radykalnych cięć wydatków Federalnych w ciągu następnych 2-3 lat przekroczą one przychody z podatków.
 
I co wtedy? Samo drukowanie pieniądza z pewnością nie wystarczy…W dzisiejszej Ameryce praktycznie wszystko jest na sprzedaż – tylko kto to kupi, za ile i za co? Byłem tam niedawno.
 
Dramat. USA - To już Wielka Depresja. Kapitan Barack każe jeszcze ciągle orkiestrze grać. No bo kraj tonie, pod lawiną gór długów – ale wiadomo, kampania wyborcza… a ludziom coraz bardziej chleba brak – i nie czas na igrzyska!!! Oczywiście jest też „namaszczona” (nieliczna grupa), która na tym zarobi, ale cała reszta…
 
Fakty i cyfry przerażające. Aby je lepiej i łatwiej zrozumieć usuńmy 8 zer - porównajmy do „domowego budżetu” w zł - (wg kursu USD/PLN 3.5:1)


Całość: +ryszard.opara.nowyekran.pl 

2991 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Wojna, życie czy bankructwo? 
w.red, 2012.08.10 o 20:34
Pisałem już wielokrotnie że bardzo współczuję narodowi Amerykańskiemu z którego w krótkim czasie zrobiono niewolników i wyprano im mózgi. Mniej więcej podobnie jak u nas. Zniszczono kraj i ludzi. Kraj który stał się symbolem wolności. A to o czym pisze Pan Opara widoczne było już co najmniej od chwili dalszej "liberalizacji" gospodarki przez globalistów. W matematyce nie da się oszukać. 1-1 zawsze musi dać w wyniku zero ( nawet jeśli się ma "naukowe ałtorytety" po swojej stronie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑