słowa kluczowe: autorytety, manipulacje, media, propaganda, wojna.
Linki, cytaty, nowiny2012.06.06 18:58 19:10

Rafał Brzeski: Propaganda

(poleca )
 
Pierwszym etapem niszczącej kampanii propagandowej jest zdobycie zaufania odbiorców, wykreowanie autorytetów i otwarcie świadomości odbiorców na ich argumenty.
 
Rozbieżność w przekazie i sprzeczność argumentacji może doprowadzić do powstania wątpliwości u odbiorców, rozbudzić chęć dotarcia do prawdy i w konsekwencji może spowodować zawalenie się strategii propagandowej. Chęć uniknięcia tego zagrożenia leży zapewne u źródła porozumienia ACTA oraz trudności TV Trwam i Radia Maryja. [...]

Rosnąca popularność pierwszego medium elektronicznego – radia – nadała nowy wymiar propagandzie. Propagandowy przekaz drukowany – ulotka, gazeta, plakat, książka – daje możliwość powrotu (wielokrotne przeczytanie tekstu) i refleksji, a zatem opiera się na sile argumentu. Przekaz radiowy (a także telewizyjny) zdecydowanie ogranicza możliwości powrotu i zasadza się na sile emocji rozbudzanych i nakręcanych przy pomocy umiejętnego operowania faktami, sloganami, symbolami, aluzjami i męczennikami za sprawę tworząc swoistą „kolektywną histerię, która rozszerza się i wzrasta aż w końcu tłumi głos trzeźwych obywateli i poważnych gazet”.

[...] okupowanym narodom, po zdjęciu jarzma ucisku, zaleca się przywrócenie jak najszybciej szacunku do samych siebie. „Brak szacunku do samego siebie jest … aktywnym wirusem” niszczącym tkankę narodu. Wirus ten przejawia się w krytykanctwie, braku współpracy, skłonności do konfliktów wewnętrznych, co uniemożliwia otrząśnięcie się z traumy okupacji. W Polsce po 1989 roku postąpiono odwrotnie propagując antypatriotyzm i lansując hasła w rodzaju „polskość to nienormalność”, „patriotyzm to tęsknota za krajobrazem”, itp.


Całość: +socjocybernetyka.wordpress.com 

3281 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Rafał Brzeski: Propaganda 
MatiRani, 2012.06.07 o 02:30
No tak, massmeRdia masowego oglupiania sa w rekach ( kieszeniach ) "Yelit" wiec ich sila razenia jest nieograniczona. Trwa to juz od troche ponad 100 lat, 5 pokolen juz, Wyniki sa widoczne, w USrAelu glosuja na kretynów, we Francji tez.. pokazcie gdzie jest inaczej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rafał Brzeski: Propaganda 
Adam39, 2012.06.07 o 20:16
Bardzo mądry człowiek i posiadający ogromną wiedzę. Warto zapoznać się z jego innymi wystąpieniami i wykładami:
Rafał Brzeski o ACTA i niebezpieczeństwie kontynuacji procesu monopolizacji.
+www.youtube.com
Rafał Brzeski Azjatyckie służby specjalne cz. I
+www.youtube.com
R. Brzeski: Prowokacja – skrypt
+socjocybernetyka.wordpress.com
R. Brzeski: Dezinformacja – skrypt
+socjocybernetyka.wordpress.com
Na forum Polacy, te problemy były już poruszane przez kolegów, tym nie mniej opracowania i wykłady naukowca, znakomitego profesjonalisty w powyższych sprawach, będą myślę bardzo pomocne w poszerzeniu naszej wiedzy.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rafał Brzeski: Propaganda 
MatiRani, 2012.06.08 o 01:45
Dziekuje za cenne linki!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rafał Brzeski: Propaganda 
MatiRani, 2012.06.08 o 04:33
Pan Rafal Brzeski ma ciekawy wyklad o Chinskim wywiadzie... warto go posluchac i wziac pod uwage przyprawy dodajace smaku:
Triady, wedlug pracy historyków zleconej przez senatora La Rouche w USA w latach 70, byly i sa (od angielskiej inwazji opiomowej ) pod kontrola Wlk. Brytanii...
Eksport Chin musial byc placony tylko srebrem. Aby to zmienic, wprowadzono do kraju opium z Indii i Pakistanu, zarabiajac biliony i piorac te zyski poprzez, glównie, bank HSBC...
W podboju Chin obok wojska podbijala kraj korupcja która towarzyszy narkotykom... Oczywiscie caly ten business byl prowadzony przez czlonków "narodu wybranego" ..
...jesli ktos powiedzialby Rothschild szef to bym zakrzyknal "bingo"!
Tchang Kai Chek - wielki nacjonalista - przegral, bo Schiff i szajka banksterów z Wall Street zabronili mu pomagac finansowo i dostawami broni, natomiast Mao ( Zyd z pochodzenia jak i jego zona ) dostal pelna pomoc w broni i kredytach na jej zakup...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑