słowa kluczowe: Balcerowicz, Kuroń, Michnik, Polska, Prof Kieżuń, Wałęsa, geremek, historycy, przemiany ustrojowe.
Polska2012.05.20 12:08

Polska zdradzana, rozkradana...

 

Prof. Witold Kieżun miał przeprowadzić przemiany ustrojowe w Polsce.

 
Musicie to państwo zobaczyć, prof mówi o tym o czym my piszemy cały czas. To jest jakaś satysfakcje bo potwierdzona przez prawdziwego naukowca. No i ta "odezwa do młodych Polaków.
 

Mam nadzieję, że Mufti mi wybaczy, ja mam takie skrzywienie, że zamiast w linki cytaty daję na stronę gł. Zapewne to moje zadufanie w sobie, że oto znalazłem coś wyjątkowego co wszyscy powinni przeczytać. Proszę mi wybaczyć. Ja o tym wiem, koledzy też, ale piszę to i podaję dla wszystkich internautów. Złośliwie mógłbym napisać, że szczególnie dla Olgi, która mnie opieprzyła za moje zdanie na temat PiSu. Jednak Olga jest tylko zagubiona jednostką, dlatego chcę, aby przeczytali to wszyscy. nie będę mówił o własnych mądrościach, chociaż przyjemnie poczytać, że naukowiec potwierdza moje widzenie świata.

Ja mam zbyt mocny punkt widzenia na te wszystkie sprawy, dlatego mniej piszę, bo widzę, że szukamy jako Polacy złych dróg wyjścia. Potrzebne jest działanie radykalne. A co ja mam pisać, z kim dyskutować jeśli ludzie dają wiarę wyborom czy istniejącym tzw partiom. Jak pisałem wielokrotnie, to jest oszustwo.

Cała pierestrojka to oszustwo. Nie było i nie ma planu dla dobra Polski i Polaków. Kto tego nie rozumie, nic nie rozumie. Prof. zapewne mógłby powiedzieć więcej, ale.....  Jak mówi to sprawa polityczna, pomija zmowę miedzynarodówki. Jednak widzi wyjście w jedności ,w milionie podobnie myslących Polaków. I w dzisiejszych czasach nie chodzi o powstanie. Jak pisałem, trzeba przyjąć metody wroga. Proszę zobaczyć wywiad z prof.

http://pietkun.nowyekran.pl/post/62740,polska-zdradzana-rozkradana

Pozdrawiam państwa.

 
 
Bóg, Honor, Ojczyzna. 

5491 odsłon średnio 5 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
w.red, 2012.05.20 o 12:55
Jak widać drogi wszystkich Polaków zawsze podążają w tym samym kierunku. Rzec by można że to szczególna więź telepatyczna. Także i ja obejrzałem ten wywiad i nie był to czas stracony. Jest jednak małe "ale". Skoro ja nie będąc ekonomistą i bez większych doświadczeń i wiedzy w tej dziedzinie dostrzegałem te problemy dużo wcześniej (choć nie potrafiłem ich tak zdefiniować i dookreślić w kontekście "światowe polityki"). To u licha gdzie wówczas byli ci wszyscy nobilitowani profesorowie ? Czemu nie było powszechnego larum ?
No i rzecz następna w której z profesorem się nie zgadzam. Otóż wcale nie jestem przekonany że narody będą trwać wiecznie. Ale to chyba temat na oddzielną notkę.
Natomiast w zupełności zgadzam się z opinią, że droga do przyszłości wiedzie przez wychowanie nowych pokoleń.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.20 o 13:36
w.red.
Sam wiesz, że mamy dobrych fachowców we wszystkich dziedzinach. Jednak jak pisałem wielokrotnie, nie ma dla nich miejsca u okupanta. Wiedza, to za mało, musi być przekaz (w jakich żydowskich mendiach? Musi być zainteresowanie polityków. )A jak wiesz nic takiego w Polsce nie jest dopuszczane do głosu. Jak sam prof. mówi, "rządzi" kilku durni po historii, nie mając pojęcia o historii a co dopiero mówic o rządzeniu państwem. Specjalnie dobierani są durnie!!!!Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana...   
bazyliszek, 2012.07.18 o 01:55
Dobra mózgi. Teraz ja coś napiszę, bo widzę, że starzy wyjadacze nie widzą czegoś, albo nie chcą. Jestem rocznik 84 i wiem jedno. Wiecie dobrze, że trzeba wychowywać młode pokolenie. Ale teraz to wiele dzieci się hoduje, a nie wychowuje. Chcecie ogólnie do młodych dotrzeć? YOUTUBE. Mówi to wam coś? Nagrywajcie filmiki, wrzucajcie na youtuba. Teraz większość młodych siedzi w internecie. To ich świat. Wielu młodych nie może liczyć, że im rodzice coś wtłoczą do tej głowy, skoro panuje w ich dyńkach pustostan absolutny. Zero myślenia. Chcecie do nich dotrzeć? To łapcie za kamerę i wrzucać na youtuba swoje przemyślenia! I póki tego nie zrobicie nie macie prawa narzekać!!! Niech każdy z was zrobi krok do przodu. Zalejcie internet waszymi filmikami. Po co wam telewizja? Kto dzisiaj ogląda telewizję? Chyba jak są mistrzostwa w piłce nożnej. Pozdro
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Piotr Świtecki, 2012.07.18 o 08:47
Witam, dziękuję za komentarz!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.18 o 14:08
bazyliszek witaj.
Ocena bardzo trafna. Pisałem o tym kiedyś, aby robić plakaty i obwieszać całą polskę. Pisałem, aby "uczyć się" od wrogów Polski i Polaków którzy zakładali nam żydokomunę. Może to Ty jesteś właśnie pierwszym z młodych, który to poprowadzi - zapraszam. W moim wieku niewielki procent ludzi posługuje się komputerem a co dopiero kamerą czy nagrywaniem "filmów". Ja chętnie Cię poprę, pomogę jeśli zdołam. Dlatego liczę na młodych, bo jak pisałem ja mogę już tylko podkładać drwa pod kocioł z zupą w lesie. Chętnie zapraszamy i działaj. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana...   
bydzio63, 2012.05.20 o 13:22
Artykuł świetny.
Lecz ja osobiście zadaję sobie jedno pytanie a mianowicie : jak to jest możliwe że osoba represjonowana uzyskuje przyzwolenie wroga na wyjazd?a nie śmiem już pytać w jaki sposób uzyskał pozycję w kraju? Którym władał zaborca?.
Nie pomniejszam pozycji tak wyśmienitej osobistości!lecz po prostu pytam i wyciągam wnioski.
Panu profesorowi życzę 100 lat.
Pozdrawiam

P.S.Zenku masz mnie jako wsparcie!mamy jednakowe poglądy i przekazy!Dla mnie Polska jest wszystkim co posiadam i ona jest jak matka oraz tatko o których trzeba dbać jak oni dbali o mnie!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.20 o 13:48
Bydzio63.
Ja nie podałem tekstu jako zachwyt. Podałem, aby właśnie podejść do niego rzeczowo. Myślę, że prof niepotrzebnie się boji w tym wieku, albo mówi co mówi. Jak zaznaczyłem, ja prosty chłop bez ziemi, piszę o tym cały czas. Przykre, ale to dla mnie nie jest odkrycie, tylko potwierdzenie po zmarnowanych latach. Ja pozostaję przy własntm zdaniu. Tylko ludzie niezłomni, stawiający życie za Ojczyznę dzisiaj mają wartość. A o tym prof wspomina. Tylko do moich racji brak jeszcze widocznie lat swietlnych dla lemingów i nie tylko. Jak pisałem podskórnie, ja jestem gotowy, tylko wodza brak.Nic nie mam do stracenia, nic dla zysku osobistego. Nie chcę być jeszcze jedną k....... na urzędzie. Chodzi mi o Polskę i Polaków. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Olga, 2012.05.20 o 15:41
Przeczytałam tylko część mądrości wygłaszanych przez prof. Kierżunia, bo zaczęło mnie to nudzić. Wie pan, panie Zenonie - pomysłów co do uzdrowienia polskiej gospodarki, zmian ustrojowych itp.itd. miało znacznie więcej światłych umysłów tyle, że KAŻDEMU, tak jak i p. prof. K. zabrakło możliwości wprowadzania ich w życie. Tak więc pozostawmy ten wątek i przejdżmy do dalszych. Po pierwsze - może mi pan wytłumaczyć , jak doszedł pan do tak genialnego odkrycia , iż JESTEM ZAGUBIONĄ JEDNOSTKĄ ? W jakiej przestrzeni, bo nie pojmuję, a chciałabym odkryć siebie na nowo?
Dalej: tak, jak cytowany pan K.pochodzę z tamtych stron. Urodziłam się nieco póżniej. Natomiast - nie rozwodząc się, drobiazgowo, nad swoim życiorysem , jak uczynił to profesor - przedstawię tylko parę faktów - nie mających analogii do tego okresu, który jest w życiorysie pana K. dla mnie dość zastanawiających. W 1951/52, , czyli najorszych represji stalinowskich, kiedy profesor zostaje asystentem w szkole wyższej - ja wylatuję z liceum , z wilczym biletem (wie p. co to znaczy ? Nie przyjmują mnie NIGDZIE DO PRACY, ANI SZKOŁY)- za wystąpienie na forum szkolnym ZA KRYTYKĘ młodzieży ZMP i in. - jako "wrzód na zdrowym ciele, córka kułaka i in." (prawie, jak pan mnie okreslił - "zagubiona jednostka" tyle że w świecie terroru). Kiedy pan prof. wyjeżdża, jak gdyby nigdy nic, za granicę - do ekskluzywnych szkół - ja walczę w "S" o NASZE SPRAWY, potem działam w podziemiu... Itd.itp. A profesor ? Snuje mrzonki o przyszłości Polski na wzór i podobieństwo swojej niemożności wprowadzenia w życie tych wspaniałych teorii. Rozpisałam się.Pewnie niepotrzebnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Piotr Świtecki, 2012.05.20 o 15:56
Bardzo potrzebnie. I gratuluję odwagi/uporu, by jednak zabierać głos.

Nie jest problemem jeśli ktoś błądzi albo ma swoje (niechby i błędne albo naiwne) zdanie. Problemem jest, jeśli przestaje tego kogoś interesować rzeczywistość/prawda. I to jest, i mam nadzieję będzie na Polacy.eu.org piętnowane.

Kłaniam się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana...   
bydzio63, 2012.05.20 o 17:17
Szanowny Mufti Turbanatorze bądź pewny że każdy bałwochwalca sprzedawczyk będzie tu na tym wspaniałym serwisie piętnowany! Prawda i Polskość to Świętość Naszego Narodu!.
Pozdrawiam

Cholernie dociekliwy!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Piotr Świtecki, 2012.05.20 o 17:20
O, wcale nie wykluczone, że mi pierwszemu się oberwie! Sporo rzeczy jest dla mnie niejasnych i pogmatwanych niczym mój własny turban... No, zobaczymy.
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana...   
bydzio63, 2012.05.20 o 17:32
Znam dobrze włoski i stwierdzam że Pańska nazwa mówi mi bardzo wiele! I to nie w pozytywnym znaczeniu.
Lecz myślę że osoba która Kocha swój kraj jest pozytywna!
Serdecznie pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Piotr Świtecki, 2012.05.20 o 17:44
Ja nie znam ani trochę, a o co chodzi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana...   
bydzio63, 2012.05.20 o 17:51
Odpowiem na poczcie lecz nie teraz.Dobrze?
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana...   
bydzio63, 2012.05.20 o 17:02
Szanowna Pani Olgo
To właśnie są moje stwierdzenia!jak osoba represjonowana wyjeżdża za przyzwoleniem wroga?.
Osobiście należę do ludzi wyjeżdżajacych w 1988r! Znam realia aż nad to!Więc co Nasz prof.podpisał że wyjechał w owych czasach?ciekawe!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Olga, 2012.05.20 o 23:46
Panie Bodzio, no właśnie. Pisząc skrawek mego życiorysu z tego okresu, kiedy pan psor nabywał szlify asystenckie (po takiej przeszłości ? w okresie stalinowskim ?), a potem "szlajał" się po Sorbonach i wszelkich innych eksponowanych uczelniach, a my tu walczyliśmy o wolność , narażając się na represje, utratę pracy, a niektórzy życia - zrobiłam to tendencyjnie, by niektórzy nad tym się zastanowili i przestali tego pana tak gloryfikować. Widzę, że pan Zenon ma dziwne upodobania do pewnych grup ludzi i selekcjonuje w sobie tylko własciwy sposób...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Paweł Tonderski, 2012.05.22 o 07:57
Czy krytykując pana profesora Kieżuna zna pani jego cały życiorys? Przecież profesor swojego czasu był doradcą Kaczyńskich. :)))

A pani w jaki sposób znalazła się na Zachodzie, wyrzucili panią z Polski, grozili pani śmiercią, nie miała pani innego wyjścia? Czy wie pani, że pan profesor mieszkał po wojnie na obczyźnie, i właśnie w taki sposób dostał się w struktury ONZ-u, miał tam również kontakt z Andersowcami oraz z ludźmi z rządu londyńskiego, a dopiero po tym wszystkim wrócił ponownie do Polski.

[...]Po przejściu prof. Jana Zieleniewskiego na emeryturę obejmuje po nim w roku 1971 kierownictwo Zakładu Prakseologii PAN i nawiązuje kontakt z USA Information Agency opracowując program polsko–amerykańskich badań organizacyjnych. W roku 1973 został usunięty ze stanowiska kierownika Zakładu Prakseologii z inicjatywy organizacji partyjnej. Następnie pełni funkcję kierownika Zakładu Teorii Organizacji Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Zakładu Administracji Publicznej Instytutu Organizacji Zarządzania i Doskonalenia Kadr. Tytuł naukowy profesora uzyskał w 1975 roku. Wypromował 12 doktorów i 72 magistrów. W roku 1980 wyjechał z kraju na kontrakt w School of Business and Administration Temple University w Filadelfii.

Od 1980 był kolejno profesorem School of Bussines Administration Temple University w Filadelfii, Duquesne University w Pittsburgu, kierownikiem projektu (chief technical advisor) Organizacji Narodów Zjednoczonych w Centralnej Afryce (Burundi i Rwanda), ekspertem rządu w Burkina Faso, profesorem EHC Universite de Montreal i Universite du Quebec a Montreal, Kierownikiem Rady Programowej Polish Institute of Arts and Sciences McGill University w Montrealu, Profesorem Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W okresie od 1993 do 1998 roku spędzał w Polsce 1-2 miesiące rocznie wykładając w Międzynarodowej Szkole Zarządzania, Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania (obecnie im. Leona Koźmińskiego) i w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku (obecnie im. Aleksandra Gieysztora).

W latach 70., 80., 90-tych wygłaszał odczyty i krótkie serie wykładów w licznych uniwersytetach w: Wielkiej Brytanii, USA , Kanadzie, Francji , Holandii, Finlandii, Czechosłowacji, Burundi, Rwandzie, m/innymi w Universite Paris - Dauphine Sorbonne IX i Sorbonne II, School of Business Administration Harvard University, Faculty of Administrative Studies York University Toronto, Michigan State University Ann Arbor, School of Business Administration Catholic University Seton Hall, School of Management Bradford University (Yorkshire, Anglia), Fordham Catholic University New York, Universite de Bujumbura.

W latach 1980 – 1981 wygłosił serię publicznych odczytów na temat: ”Spirit of Solidarity” w 14 uniwersytetach amerykańskich i kanadyjskich. utrzymując kontakt z Centrum Spraw Polskich przy Michigan State University w Ann Arbor, kierowanym przez prof. Andrzeja Ehrenkreutza.

+www.witoldkiezun.com

+www.witoldkiezun.com

***

Pilecki też wrócił do Polski, tylko że on miał inne zadania i inne rozkazy i to była zupełnie "inna" Polska.

Pani insynuuje, że pan Kieżun był kolaborantem ubeckim albo sowieckim i zdrajcą Polski, który poszedł na układy z komunistami polskimi oraz z sowietami? To Kaczyńscy o tym, by nie wiedzieli oraz niezastąpiony pan Macierewicz oraz jego KOR?

Na koniec dodam od siebie, że pan Witold Kieżun był przedwojennym narodowcem, walczył w powstaniu warszawskim w jednostkach narodowych scalonych z AK, oddział do zadań specjalnych "Harnaś" w batalionie Gustaw. Całe powstanie w walce. :) Ale o tym pani zapewne również wie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Jacek, 2012.05.20 o 18:19
Czy ludzie dla pieniędzyi synekur zmieniają poglądy?
Wyjazd do Burundi z ramienia ONZ w celu demokratyzacji kraju...
Temple Uniwersity, SGPiS, Sorbona- czy tam można coś znaleźć.
W pewnym sensie zadziwia pobłażliwość w ocenie przemian
(w Polsce jak i na świecie)
Szukajmy i sprawdzajmy.
A poza tym, musztarda po obiedzie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.20 o 21:22
Olga.
Pani Olgo ja nic nie mam przeciwko pani. Wyraziłem tylko własne zdanie które podtrzymuje. Nie z PiSem nam Polakom po drodze.Pani ma inne zdanie na ten temat. Jak zaznaczyłem, nie piszę peanów na temat prof Zaznaczyłem, że my piszemy o tym od dawna. Przywołałem temat nam znany, jeedak do dzisiaj przemilczany przez ludzi nauki. Prof. jakby się tutaj wyłamuje ze zmowy milczenia. Podałem temat pod rozwagę, nic więcej. Natomiast trudno mi pojąć pani przeżycia i popieranie PiSu . Jednak nie jestem pani wrogiem. Życzę powodzenia. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Olga, 2012.05.20 o 23:37
A kogóż, ach kogóż pan popierasz ? Jestem trochę zainteresowana, lecz sama nie czuję się osamotniona w wyborze formacji, a pan ? Komu hołduje , bo poza PiSem jest tylko : PO, PSL, SLD, Palikot... Czy kogoś z nich, bo nie sądzę, by sprzeniewierzonych Kaczytńskiemu, który dał tym odszczepieńcom ciepłe posadki, kupę forsy do zarobienia, a oni pokazali mu... figę. Nie szanuję takich ludzi, a to czy ma pan coś do mnie, czy nie - mało mnie obchodzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Piotr Świtecki, 2012.05.21 o 08:47
Jak Pani zaproponują okradzenie lub pobicie, to też skwapliwie przystaje Pani na taki wybór?
Nie ma autentycznie polskich opcji, między innymi właśnie dzięki Kaczyńskim!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.21 o 13:31
Olga.
Gdyby pani była lepiej poninformowana, to wiedziałaby pani, że te partie to jedno podzielone na kawałki. To są ludzie tzw "Batorego", a to znaczy Soroszowcy. Pisałem jak Smolar "wyprowadzał" na scenę Kaczyńskiego w tzw dniu wyborów prezydenta. Tylko widocznie pani nie wie nic o "Batorym" i Smolarze. Wspomina o tym i w/w prof.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Piotr Świtecki, 2012.05.21 o 14:38
Dałem p. Oldze link w jednym z komentarzy. Daremny trud.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.21 o 14:56
Mufti.
Olga jak Olga tylko przykro, że ze mnie robi agenta i ma skłonności do kłótni. Nie dam jej satysfakcji i kłócił się znią nie będę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Olga, 2012.05.22 o 11:04
Jak pan, panie Z. mnie wytyka brak rozumu (pośrednio) - to jak to się nazywa ? Konstruktywna krytyka ? A kiedy ja panu(panom) , to mam skłonności do kłótni - dobrze zrozumiałam ? Jak widzę, nie mam co tu robić, bo jest jedna frakcja - szalenie mądra, składająca się , wg nich, z samych intelektualistów, a druga - to kłótliwi adwersarze i podważanie ICH racji, polemika z nimi - jest równoznaczne z intrygą i kłótnią i ich obrażaniem...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana...   
Matren, 2012.05.23 o 23:44
Pani Olgo:) poznała się Pani na PO, PSL, SLD, Palikocie:) Antidotum dla Pani na PiS /wypowiedź wesołego staruszka :)/ :

"Polska to ewenement. Wszystkie liczące się siły polityczne w naszym kraju są życzliwe Izraelowi. Zarówno PO, jak i prawicowe PiS. Przecież świętej pamięci Lech Kaczyński był wielkim przyjacielem państwa żydowskiego – mówi Bartoszewski. – Proszę wskazać inny kraj w Europie, w którym w ostatnim 20-leciu trzech szefów dyplomacji, Meller, Rotfeld i Geremek, było żydowskiego pochodzenia, jeden ma honorowe obywatelstwo Izraela, a obecny ma żonę Żydówkę."

+www.jewish.org.pl

Zeniu:) dziś dopiero odebrałam pocztę od Ciebie /z marca!/. Przepraszam ale ciągle brakuje mi czasu. Praca ,dom i jeszcze BABCIĄ zostałam!:)Stanowczo! próbuję przetrwać w warunkach jakie Nam zastawa magdalenkowa przy kanciastym stole zaoferowała i dlatego też wraz z wydłużeniem wieku emerytalnego z Matki Polki na Babcię Polkę sama się awansowałam:)

serdecznie pozdrawiam Wszystkich forumowiczów:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Piotr Świtecki, 2012.05.24 o 02:23
Z radością gratuluję awansowania do rangi babci! :)
Wnuczek, wnuczka?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.25 o 16:00
Matren witaj.
Jak widzisz ja też nie za często piszę. Mam sezon z pszczółkami- dzięki Bogu, że one jeszcze są. Widzisz, ja nawet nie pamiętam jaką pocztę. A Olga kłamie w żywe oczy. Ja nie mam nic przeciw jej poglądom, przeciw temy skąd pochodzi, ani co robi. Tylko z nią nie idzie normalnie rozmawiać. Cud kobiera, odrazu poznała się, że jestem agentem, WSIokiem itp. Na tej podstawie mogę sądzić, że dostała takie zadanie na naszym portalu i osądza w/g zapotrzebowania. Ja jak wiesz piszę pod własnym nazwiskiem, miałem przyjemność gościć u siebie w domu wielu "internautów" z naszego portalu. Co prawda nie za często, ale to ich wina, nie moja. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Olga, 2012.05.20 o 23:50
Pan, panie Zenonie, jak widzę WIE NAJLEPIEJ KOMU I GDZIE PO DRODZE POLAKOM !!! To szczyt destrukcji i pewności siebie !!! Ja też co nieco wiem, panie Zenonie i stąd moja wątpliwość co do pana wyborów politycznych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.21 o 13:24
Olga.
Ja nie mam wyboru politycznego w chwili obecnej - brak polskich partii. A czy ja wiem z kim Polakom po drodzr. Napewno nie z tymi partiami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.21 o 14:53
Olga.
Widocznie jest więcej takich ciemniaków jak ja. Proszę przeczytać "Polityki, która ma na celu zachowanie władzy poprzez dzielenie i podbój, poprzez szczucie jednej grupy na inną, jednej fałszywej ideologii na inną fałszywą ideologię, jednej klasy na inną klasę. To polityka, które przypomina niekończącą się ślepą uliczkę, dla której „nie ma alternatywy”, co sprytnie przedstawia się jako „wolność wyboru" Całość - Polska do wzięcia? - +vabanque.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Zenon 
w.red, 2012.05.21 o 23:35
Już się zmartwiłem że nie zauważyłem Twoich jakichkolwiek "wyborów" i to politycznych. Bo z tego co wiem prawie wszyscy tutaj wyboru nie mieliśmy i nie mamy nadal (spośród istniejących opcji). No i jakich "politycznych" skoro egzystuje jedna frakcja podzielona dla gawiedzi, a dmiąca w jedną trąbkę ?
No, ale po Twoim ostatnim komentarzu przestałem się martwić. Nadal bowiem jak uprzednio nic się nie zmieniło.
A Pani Olga zupełnie nie wie o czym pisze i do kogo (choć gdyby zadała sobie więcej trudu to na Twoim blogu mogłaby się o wszystkim dowiedzieć).
No, ale nic się nie stało i nic tak istotnego jak Twoje poglądy nie uległo zmianie ;)

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Olga, 2012.05.22 o 10:55
Dobrze, że pan wie o czym tak długo, namiętnie i niepotrzebnie pisze i to po raz n-ty o życiorysie pana K. Ja też wiem, co chciałam i co napisałam. Natomiast pan - tak doskładnie znając życiorys pana profesora - nie zdołał przeczytać mojego krótkiego fragmentu życiorysu, nie zauważając co piszę (trochę szacunku, jak mniemam, i mnie się należy) iż POCHODZĘ Z TYCH SAMYCH STRON , co p.K, czyli nie z Zachodu, a Wschodu... No, i co chciał powiedzieć , podkreślając, iż tenże profesor był doradcą Kaczyńskiego ? To pan - jako jego antagonista - winien mieć pretensję do swego idola, iż nim był. Mnie to nie interesuje i nie zmieniam zdania co do pewnych wątpliwych okresów z życiorysu, który , podobnie , jak "profesor" Bartoszewski bardzo drobiazgowo i podkreśleniem swych zasług - prezentuje. Kaczyński miał też takich Brutusów, jak Ziobro i wielu, wielu innych. Co z tego wynika ? Nie mam zamiaru roztrząsać, a p. n ie powinien mi dyktować, co mam czytać, pisać i czy robię to sensownie, wg pana , czy nie. Pan mnie też nie powalił na kolana swoim intelektem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Paweł Tonderski, 2012.05.22 o 15:00
Różnica pomiędzy Bartoszewskim a profesorem Kieżunem jest zasadnicza, pan Bartoszewski przesiedział całe powstanie w piwnicy razem ze sztabem KG AK jako ich pisarczyk, a pan Kieżun od pierwszego dnia powstania walczył w pierwszej linii z bronią w ręku, zdobył wiele broni bezpośrednio w walce na Niemcach, w tym ciężkie karabiny maszynowe MG-40, za co otrzymał Krzyż Walecznych. A przecież takiego Krzyża nie może dostać osoba, która nie walczyła bezpośrednio z wrogiem. Bartoszewski jednak o dziwo ma na swoim koncie taki Krzyż, chociaż jak wiadomo w czasie powstania nie wystrzelił ze swojej broni choćby raz i z tego powodu nie powinien być takim krzyżem uhonorowany. :)

Tym między innymi się różnią te dwie postacie, no i Bartoszewski nie był przedwojennym narodowcem, to też jest istotna różnica i nie był doradcą Kaczyńskich. :)

To pan Kieżun jest Brutusem Kaczyńskich? A nie oni Brutusami względem takich ludzi, jak pan profesor Witold Kieżun?!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.22 o 15:09
Olga.
Widzę, że nie da się z panią dyskutować. Brak pani spokoju w dyskusji. Ja nikomu nic nie każę ani nikogo nie "karzę". No i to - Nie mam zamiaru roztrząsać, a p. n ie powinien mi dyktować, co mam czytać, pisać i czy robię to sensownie, wg pana , czy nie. Kolega Paweł Tonderski posługuje się faktami, ale to też pani nie interesuje. Powodzenia życzę i już milczę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Olga 
w.red, 2012.05.22 o 15:16
Proszę o wybaczenie, ale jak na razie nie śledzę Pani notek czy komentarzy, zatem nie wypowiadam się do całości. Odniosłem się natomiast do komentarza Zenka bo moje zdumienie nie miało granic że Zenek ma jakieś "poglądy polityczne". Bo wydawało mi się że tak jak ja wyrósł już z nich sporo czasu temu.
Dlatego podejrzewanie mnie o posiadanie jakiegoś idola traktuję raczej jako żart bo dawno temu skończyłem - naście lat.
Nikomu niczego nie dyktuję, choć czasem sugeruję zapoznanie się z jakimś materiałem. Ale właśnie dlatego by nie narzucać nikomu swego punktu widzenia.
Bo tylko wtedy dyskusja ma sens.

"..Pan mnie też nie powalił na kolana swoim intelektem.."

Proszę to też odnieść w drugą stronę i wówczas zrozumie Pani czemu nie odnosiłem się do jej komentarza.
No i chyba to wszystko co miałem do powiedzenia w tej materii.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.22 o 15:01
w.red witaj.
Oczywiście, że poglądów nie zmieniłem. Widzę, że nasze zdanie "popiera" coraz więcej prof i innych fachowców w tych dziedzinach. Jakaś jest z tego smutna satysfakcja. Olga leje mnie cały czas szpicrutą jak jedna na niepoprawnych. Co powiesz, to żle. Nawet jak nic nie powiesz na jakiś temat, to ci przyklei. Wymyśliła w ostatnim wpisie, że jest ze wschodu a nie z zachodu i ja się czepiam........ Pomimo, że o tym nic nie wspominam i szanuję ludzi. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Paweł Tonderski, 2012.05.22 o 15:09
Zenonie, bo to chyba było do mnie, ale pani Olga pomyliła mnie z Tobą, albo uważa nas za jedną osobę?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.22 o 15:14
Paweł Tonderski.
Ja już "odpuszczam" - nie potrafię i nie chcę w taki sposób dyskutować. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
w.red, 2012.05.22 o 15:32
No i całe szczęście :)
Ja natomiast też satysfakcji nie mam żadnej patrząc na to co się dzieje. Raczej mnie to wszystko przytłacza.
Nie umiem już chyba rozmawiać z ludźmi tak jak kiedyś. Cierpliwości nie staje. Ale to inna bajka.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Olga, 2012.05.22 o 10:57
Dziękuję, sama dobieram sobie lekturę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Zenon Jaszczuk, 2012.05.22 o 15:11
Olga.
Ja chętnie korzystam z podpowiedzi innych - jeśli chodzi o lekturę. I nie jestem z tego powodu zły, a wręcz przeciwnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska zdradzana, rozkradana... 
Paweł Tonderski, 2012.05.22 o 15:19
Bo trzeba było zaproponować pani Oldze do przeczytania coś z dzieł wybranych pana Ściosa. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑