słowa kluczowe: Miłosz, antypolak, kanalia, knesejm.
Kultura i sztuka2010.12.08 22:33

Zbliża się rok Miłosza 2011sty.

 

Co państwo wiecie o tej kanalii.

 
Chcę przypomnieć ,że knesejm rok 2011 obwieścił rokiem Miłosza.Kultura jak kultura, ale te sztuki są okropne.
 
Jestem kiepski w tych sprawach. Jednak mam chęć przedstawić państwu moich NOBLISTÓW , pisarzy POLSKICH których nikt nigdy niczym nie odznaczy. Może nigdy, to zle napisane, ale obecnie napewno. W dobie kanalii , oszustwa, kołtuneri, dziadostwa pod każdym względem, o naszych pisarzach cisza.Przykład , proszę bardzo.
Wielka poetka POLSKA, patriotka Maria Konopnicka w roku 2010 powinna być czczona z okazji [1842-1910] setnej rocznicy śmierci. Cisza. Zydostwo postanowiło w knesejmie obchodzić rocznicę wroga POLSKI i POLSKOŚCI Miłosza. To jest jeszcze jeden dowód kto POLSKĄ rządzi. Piszę to , aby POLACY nie dali się zrobić w pożytecznych idiotów. Mam przed sobą wycinek z Naszego dziennika z roku 2004, z artykulem pt. Antypolskie oblicze Czesława Miłosza. A w nim wywiad z uczciwym , znawcą tematu prof. Janem Majdą na ten temat. W obecnej chwili nie bedę pisał więcej, poczekam na państwa głosy.cdn. 
 
Kanalie znów stoją na cokołach 

3058 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.08 o 23:21
Przedstawiam państwu zdanie ludzi normalnych i parchów .

Kontrowersyjny Rok Miłosza


Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok będzie poświęcony pamięci noblisty Czesława Miłosza, pisarza i poety. Na wczorajszym posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu swój sprzeciw wyraziła wprawdzie część posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy wytykali temu twórcy m.in. publikowane skandaliczne opinie na temat Polaków, obyczajów oraz kultury polskiej. Zostali jednak przegłosowani przez większość parlamentarzystów, którzy poparli projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Czesława Miłosza.

- Bardzo mnie dziwi, że sygnatariusze tej uchwały nie przedstawili całokształtu dorobku Czesława Miłosza i tak naprawdę nie powiedzieli, co on sądził o Polakach - oświadczyła poseł Anna Sobecka (PiS) na wczorajszym posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Wskazała, że książki pisarza "pełne są różnorakiej pogardy wobec Polaków". - Wielką obelgą jest insynuacja Miłosza, jakoby w Polsce panował analfabetyzm, a chłopi byli ohydnymi śmierdzącymi głupcami, których trzeba nauczyć myśleć. I to jest w "Zniewolonym umyśle" wydanym w Krakowie w 1990 r. na stronie 293 - zaznaczyła Sobecka. Zacytowała również kolejne wycinki twórczości pisarza m.in. nazywającego "szczuropolakami" Polaków wyjeżdżających za granicę w poszukiwaniu pracy czy piszącego o "pogańskiej bogini" w odniesieniu do czci oddawanej Matce Bożej. - Najbardziej, najbrutalniej, perfidnie zbezcześcił Polaków, pisząc: "Polak musi być świnią, ponieważ Polakiem się urodził". Jest to w "Prywatnych obowiązkach" - oznajmiła Sobecka. Dodała, że Zbigniew Herbert, "który nagrody Nobla nie otrzymał, a powinien", wspominał epizod, który "skończył się jego rozstaniem z Miłoszem w 1968 r. na zawsze". Jak podała Sobecka, Miłosz miał wówczas oznajmić poecie, że "trzeba przyłączyć Polskę do Związku Sowieckiego".
Ostro zaatakował Sobecką Kazimierz Kutz, poseł Platformy Obywatelskiej, który uznał, że tylko ktoś "pełen nienawiści" może posługiwać się takimi argumentami. - To coś obrzydliwego, żeby w swoim zacietrzewieniu przekreślić całą twórczość poety o wymiarze międzynarodowym. Czasami człowiek mówi to, co myśli. Bywa, że takie słowa padają z ust osoby, która kocha Polskę - indagował Kutz. Wyraził również opinię, że słów Miłosza o przyłączeniu Polski do ZSRS "nie można odrywać od kontekstu literackiego i poetyckiego".
Sobecką poparł natomiast poseł Jan Dziedziczak (PiS), który uznał, że Miłosz jest twórcą wywołującym kontrowersje. Zaznaczył, że do tej pory na komisji pracowano nad uchwałami poświęconymi osobom, które łączyły, i do tego powinno się dążyć. Zarówno on, jak i Sobecka postawili wnioski o odrzucenie projektu uchwały.
Posłowie PO wyrażali kolejno swoje oburzenie, że można w ten sposób traktować postać pisarza. Według Andrzeja Celińskiego, mało który człowiek tak jak Miłosz zasługuje na uhonorowanie przez parlament. Natomiast Iwona Śledzińska-Katarasińska, przewodnicząca komisji, stwierdziła, iż nie każda twórczość powinna być "miłą dla ucha papką, ale czasem musi być ona ostra". Poddała pod głosowanie wnioski o odrzucenie w całości projektu uchwały. Posłowie sprzeciwili się im większością 14 głosów, wobec 3 popierających i tylu samo wstrzymujących się.
Jacek Dytkowski


Pozdrawiam cdn.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.08 o 23:29
Proszę państwa, nie oczekuję na oklaski , tylko na merytoryczną rozmowę. Jeśli ktos będzie z panstwa zaineresowany mam przed sobą materiały. Jak pisałem; wydruk z gazety Nasz Dziennik, Ksiażkę pana Łysiaka "Salon", Encyklopedię białych plam. Bedę się więc posługiwał fachowcami, dupki mnie nie interesują. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.09 o 00:34
Szkoda panie i panowie tak bardzo obecni na tym forum, że nie macie własnego zdania na ten przereklamowany temat. Chcecie czy nie, musicie się odezweać. Winnym przypadku , jesteście martwi, nie jesteście Polakami.Na wszarzy też czekam . Może ktoś mi wytłumaczy dlaczego Maria Konbopnicka jest nikim a wszarz milosz jest na topie. Piszę v
to do was POLACY wszarza żydowskiego poznaję na odleglość komputera. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Solano, 2010.12.09 o 08:08
Drogi Panie Zenonie,

Tak się złożyło, że Miłosz dostał nagrodę Nobla, a Konopnicka nie dostała. W mediach istnieją osoby czymś wyróżnione, niestety pani Maria wyróżniona nie była.

Co do Miłosza, to jest podobnie jak do Mickiewicza. Litwo, ojczyzno moja.

Nie czytałam Miłosza zbyt dużo, ale natknęłam się na epizod "Polaczki".

Jestem przekonana, że nie chodziło mu o Polaków, ale właśnie o Polaczków, których i teraz jest dużo - Polaczków, na usługach ciemnych mocy, to nie są Polacy. I tak to Miłosz ujął.

Serdeczności.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.09 o 13:05
Witam Solano.
Widze że muszę przedstawić zdanie fachowca w tej dziedzinie prof Jana Majdy.Polaczki to jedno z "milszych" określeń Polaków. Zapewne nie miał na myśli tych polaczków, bo sam jest żydem tzw litewskim żydem.Dzisiejszy Nobel nie ma nic wspólnego z dawnym "normalnym" Noblem.Gdzieś mam ciekawe materiały na ten temat.Kiedyś napiszę, jak znajdę.A zdanie prof Majdy napiszę wieczorkiem. Pozdrawiam serdecznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Piotr Świtecki, 2010.12.09 o 08:18
Rzeczywiście, nie mam zdania na ten temat. Nie znam Miłosza na tyle, by je sobie wyrobić.
Do cytowanych osób i wypowiedzi podchodzę... ostrożnie.

Czy "Miłosz jest twórcą wywołującym kontrowersje"? Jak widać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2010.12.09 o 09:11
Też nie jestem znawcą literatury a poezji tym bardziej.
Ale coś za dużo tych niefajnych cytatów z jego twórczości. No i jego postawa w czasie wojny...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Piotr Świtecki, 2010.12.09 o 10:30
No cóż, zajrzałem do Wikipedii, wychodzi na to że nasz poeta to kolejna tragiczna postać naszych tragicznych dziejów: wspierał stalinizm, aż reżim z nim walczył... A potem pod płaszczykiem wysunięto go z ramienia na czoło.
Najgorsze, że ci nijak nie umoczeni właściwie nie mieli szans. Prawo Trwania KJW?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.09 o 13:07
Mufti, Spirito.
Wieczorkiem podam sporo wiadomości na temat Miłosza.Mam nadzieję , że mlodzi poczytają. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.09 o 17:58
Antypolskie oblicze Czesława Miłosza.
Od roku 1951, gdy Cz.Miłosz zrezygnował z pracy polskiego dyplomaty i pozostał na emigracji, we wszystkich swoich książkach brutalnie zaczął znieważać nasz kraj.Napisał wręcz, że "dla Polski nie ma miejsca na ziemi" [Rok myśliwego], "gdyby mi dano sposób wysadziłbym ten kraj w powietrze" [Rodzinna Europa}, to znów, że "Polska to Ciemnogród" [Prywatne obowiązki}. Podobnych zniewag Polski w jego książkach jest dużo. Krytycznie ocenia on wszystkie okresy naszej historii, zwłaszcza okres rozbiorów i hitlerowską okupację - szydzi z patriotycznej postawy Polaków walczących o niepodległość. Ot, chociażby jedna jego charakterystyczna wypowiedz odnosząca się do sytuacji z 1939 roku, gdy Rosjanie zajęli Wilno; "Było mi żal tego miasta", ale "nie doznałem niczego podobnego podczas podboju Polski przez Hitlera" [Rodzinna Europa}. Tu jasno widać, kim był ten noblista, deklarujący się wszędzie jako Litwin. Można zresztą stwierdzić, że w swym stosunku do polskiego patriotyzmu byl konsekwentny. Na przykład w 1996 roku w "Tygodniku Powszechnym" pisał: "patriotyzm i ojczyzna, czyli wartości zbiorowe. Jest mi to najzupełniej obce"
Miłosz zresztą specjalnie nie krył, że ma inną niż Polska ojczyznę."Los Litwy mnie naprawdę obchodzi" [Szukanie ojczyzny]. Wszystko, co polskie, było dla tego noblisty tylko tematem - pretekstem do uprawiania literackiego szyderstwa i dyskwalifikacji. W swojej pełnej antypolskich paszkwili książce "Prywatne obowiązki" wyznaje szczerze swój chorobliwy stosunek do polskości;"Przyznaję się, na polskość jestem alergiczny".
Natomiast o reprezentantach naszego Narodu wyraża się nader obelżywie; "Polak musi być świnią, ponieważ się Polakiem urodził". A w wierszu "Moja wierna mowo" ten litwin-noblista tak znieważa polski język:"Bo ty jesteś mową upodlonych,/mową nierozumnych i nienawidzących siebie bardziej niż innych narodów,/mową konfidentów, mową pomieszanych,/chorych na własną niewinność".Dyskwalifikuje tez Miłosz całą naszą literaturę za jej patriotyczne treści, uderzając zwłaszcza w jej filary - twórców tej miary co Adam Mickiewicz,J.Słowacki,C.K.Norwid, H. Sienkiewicz, S. Żeromski, S. Wyspiański i wielu innych.[.....] W krakowskim kościele Na Skałce spoczywają wielcy patrioci, m.in.J.Długosz, W.Pol, J.I.Kraszewski, T.Lenartowicz, A.Asnyk, S.Wyspiański i wielu innych, którzy całe życie przepracowali dla dobra Polski, budując swoją twórczością różne wartości dla naszego Narodu. Byłby to skandal gdyby wśród nich znalazł się Miłosz, który nasze narodowe wartości dyskwqalifikował i bezcześcił. Ale jest jeszcze u nas dużo rozumnych ludzi, którzy nie dopuszczą, żeby wśród naszych wybitnych patriotów pochowanych Na Skałce znalazł się paszkwilant polskości, który marzył żeby " wysadzić Polskę w powietrze".
-fragment art,wywiadu pana Marka Żelaznego z prof.Janem Majdą, historykiem literatury i metodykiem z Uniwersytetu Jagielońskiego- za Nasz Dziennik 19-VII-2004 roku
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.09 o 21:18
Pan prof Majda pomylił się co do wartosciowych ludzi.Widocznie w głowie mu się nie miaściło, że Polska jest w rekach wrogów, karłów,małych ludzi.

Pan Waldemar Łysiak w Rzeczpospolita Kłamców - Salon , tak pisze.
Decyzja władz Krakowa o zlożeniu w Krypcie Zasłużonych truchła kosmopolity, który się zasłużył chłoszcząc przez całe życie oszczerczo "zmorę" [Polskę] tudzież polskie "małpy" i "świnie" - wzburzyła patriotów ["skorpionów"]. Lecz to wzburzenie jest mało zrozumiałe dla większości społeczeństwa, bo z telewizora tudzież z salonowych gazet wie ono, że Miłosz był noblistą, "wielkim polskim poetą", a niewielu zna jego książki.Tym bardziej niewielu zna monografie naukowe, gdzie jest mowa o antypolskości Miłosza.Pisali lub napominali o niej; prof. B. Chrząstowska, prof A. Fiut, prof. M. Stępień, dr hab. J. Majda, J. Trznadel, T. Walas, A. Romanowski, E. Morawiec, S. Trepka i inni [ proszę sprawdzić w sieci-dopisek własny] [.....]

Zatem irytację patriotów można zrozumieć. Dla nich danie Miłoszowi rangi narodowego idola jest faktem z gatunku "horribilis".Jeśli człowiek, który konsekwentnie wyrażal się o Polsce, Polakach i wszelkiej polskości w sposób bardziej brutalny [bardziej nienawistnie] niż Hitler i Stalin razem wzięci - jeśli taki człowiek zostaje z fanfarami pochowany wewnątrz Krypty Zasłużonych, pośród pisarzy i poetów, którymi gardził jak wszami - to to jest "Finis Poloniae !" dla ludzi kochających Ojczyznę.

Sam Miłosz - podobnie jak Kuroń i cały KOR - unikał słowa "kosmopolityzm"; zwał te predestynację elegancko; "pewną międzynarodowością umysłu" W liście do M.Wańkowicza serio o sobie i kpiąco o Polakach tłumaczył: "Jestem bardzo mało polski w sensie, jaki temu słowu zwykło się nadawać; standarty obowiązujące wśród szlachetnych Polaków są mi najzupełniej obce. Mój umysł jest żydowski". dlatego wiązał się zawsze z żydami przeciw Polakom..........
Po więcej zapraszam do książki pana Łysiaka j/w.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.10 o 10:50
Paweł,Teli, W red, panowie.
Proszę mi tutaj wkleić , chyba pieśń "Kazika" wszyscy artyści to prostytutki.Bo to do Miłosza pasuje jak nic.Sam zresztą kiedyś stwierdził że się sk..wił.Dzięki z góry Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbliża się rok Miłosza 2011sty. 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.10 o 10:57
Kazik Staszewski.
Wszyscy artyści to prostytutki
W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
To wszystko się tak cyklicznie powtarza
Czas nadziei, człowiek z żelaza
Wodzowi rewolucji do pasa się kłaniam
Mecenas daje złoto, mecenas wymaga
Ten system musi upaść, teraz i zaraz
Śpiewane na koncercie w koszarach

Czy Ty to widzisz?
Czy się nie wstydzisz?
Czy Ty to widzisz?
Czy się nie wstydzisz?

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą

Wszyscy artyści to prostytutki
W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
Trzecia Rzeczpospolita, Polska Ludowa
To samo od nowa, to samo od nowa
Przepraszam, czy mogę sobie zrobić zdjęcie z Panem
Ja i koleżanka, niedźwiedź, Zakopane
Swoją pracą na scenie chcę osiągnąć swój cel
Order Orła Białego, budowniczy PRL

Czy Ty to widzisz?
Czy się nie wstydzisz?
Czy Ty to widzisz?
Czy się nie wstydzisz?

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą

Wszyscy artyści to prostytutki
W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
A jedne są lepsze, a drugie są gorsze
A gorsze są tańsze, a lepsze są droższe
Wszyscy artyści to prostytutki
W oparach lepszych fajek, w oparach wódki
A jedni są lepsi, a drudzy są gorsi
A gorsi są tańsi, a lepsi są drożsi

Czy Ty to widzisz?
Czy się nie wstydzisz?
Czy Ty to widzisz?
Czy się nie wstydzisz?

A słyszę, że mówią, że robią to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą
A słyszę, że mówią, że robią już to co chcą


Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑