słowa kluczowe: Islandia, dolar kanadyjski, gospodarka, islandia, polityka, waluta.
Linki, cytaty, nowiny2012.03.03 10:17 10:21

Czy dolar kanadyjski będzie nową walutą Islandii?

(poleca )
 
Bank Centralny gotów jest do rozmów nt. zastąpienia korony kanadyjskim dolarem.
 

Kanadyjski ambasador w Islandii potwierdził, że Bank Centralny jego kraju jest gotowy do rozpoczęcia rozmów związanych z przejęciem kanadyjskiego dolara jako waluty, która miałaby zastąpić koronę islandzką.

Temat ten był poruszony rok temu, kiedy anonimowe źródła podały, że kanadyjscy urzędnicy rozpoczęli dyskusje na ten temat z Islandczykami. Jednak po wielu spekulacjach i domysłach, temat ten przycichł.

Strona eyjan.is, oficjalnie podała do wiadomości informację o tym, że przedstawiciele kanadyjskiego Banku Centralnego przeprowadzili wcześniej w tym roku nieformalne rozmowy na temat wprowadzenia dolara kanadyjskiego do Islandii.
Teraz sprawa nabiera tempa ponieważ Kanadyjski ambasador Alan Bones, potwierdził wszystkie pogłoski i powiedział, że Kanada jest gotowa do oficjalnych rozmów z rządem Islandii w sprawie przejęcia nowej waluty.

Ambasador Alan Bones, będzie przemawiał w najbliższy weekend, na posiedzeniu Partii Postępu podczas którego spotkają się również przedstawiciele różnych firm i biznesmeni, którzy uważają, że islandzka korona powinna zostać zastąpiona przez inną silniejszą walutę w tym wypadku przez dolara kanadyjskiego.

Uprzednio informowaliśmy Was o tym pomyśle pod koniec ubiegłego roku, w artykule "Islandzka korona zastąpiona Kanadyjskim dolarem?" jednak wtedy, żadna ze stron nie potwierdzała tej informacji.

 
 
Źródło: informacje.is 

1935 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑