słowa kluczowe: MEN, kształcenie, młodzież, studia, szkolnictwo, szkoła, uczelnie.
Linki, cytaty, nowiny2011.12.18 10:25 22:01

Dzisiejsza szkoła produkuje zadowolonych z siebie nieuków

(poleca )
 
Tak, proszę Państwa, szkolnictwo publiczne w Polsce skończyło się.
 
[...] szkoła bez nieprzyjemnych, opresyjnych treści, bez nikomu niepotrzebnej, bo smutnej historii i znajomości kanonu równie przygnębiającej literatury narodowej, a wkrótce zapewne bez krzyża i lekcji religii. Brak wiedzy można przecież nadrobić kreatywnością. Na przykład w Krakowie jedna z uczennic w egzaminacyjnej charakterystyce jednej z postaci w „Kamieniach na szaniec” rozpisywała się o Zośce, która była zadbaną dziewczyną, choć z problemami w domu. Za ten egzamin poleciał ze stanowiska szef CKE, bo do pytania nie został dołączony fragment tekstu.

Szkoła ma być radosna nawet wbrew twardym danym opisującym lawinowy wzrost zachowań agresywnych, zwłaszcza wśród uczniów gimnazjów. Ma być radosna zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, którzy w obliczu eskalacji przemocy pozostają samotni. Świadczy o tym choćby zachowanie krakowskiego kuratorium odwołującego się do sądu pracy od wyroku II instancji uniewinniającego nauczycielkę, która była świadkiem głośnego w mediach ataku nożowniczki na swoją szkolną koleżankę. Nauczycielka ta zachowała się idealnie zgodnie z procedurami i szkoleniami prowadzonymi przez policję (została nawet przez policję pochwalona po zdarzeniu), czym postawiła kuratorium w kłopotliwej sytuacji poradzenia sobie z trudnym zjawiskiem. Natomiast nauczyciel z Lubelszczyzny, który interweniował podczas bójki i wykręcił jednemu ze sprawców palec, ukarany został naganą. Te absurdalne sytuacje to tylko skromny wgląd w szeroki proces dalszej degradacji zawodu nauczyciela. [...] 

 
Całość na wzzw.wordpress.com 

1750 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Dzisiejsza szkoła produkuje zadowolonych z siebie nieuków 
w.red, 2011.12.18 o 19:25
Dawniej twierdziło się że szkoła uczy cwaniactwa (i poniekąd była w tym część prawdy). Jednak w przypadku szkoły dzisiejszej można powiedzieć to z całą pewnością dodając jeszcze "bandytyzmu".
Nie, to nie jest "produkt uboczny" procesu kształcenia.
To produkt finalny. Wychodzi się z założenia że ci którzy chcą się uczyć będą się uczyć , a reszta na zmywaki, domów opieki dla Niemców tudzież domów publicznych.
Świadomy i jako tako wykształcony obywatel jest zagrożeniem dla stabilności tego państwa złodziei i oszustów (piszę o państwie jako strukturze administracyjnej, nie o obywatelskiej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dzisiejsza szkoła produkuje zadowolonych z siebie nieuków   
Jan, 2011.12.28 o 00:01
W kapitaliźmie istnieje zasada aby obniżać poziom edukacyjny społeczeństw po przez obniżanie poziomu nauczania w szkołach. Prostym i ciemnym społeczeństwem łatwiej się rządzi a bogate "elity"
kapitalistyczne wysyłają swoje dzieci do drogich i renomowanych szkół na które nie stać przeciętniaka. To jeden z mechanizmów umacniania swojej defacto dyktatorskiej pozycji przez kapitalizm.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dzisiejsza szkoła produkuje zadowolonych z siebie nieuków 
Malawanda, 2011.12.31 o 05:11
Upośledzanie edukacji stanowi realizację jednego ze znaczących założeń planu unicestwienia Polski. Proces degradacji szkolnictwa za sprawą odgórnych decyzji otwiera tow. Bolesław Faron,ówczesny minister edukacji, podejmując w 1984r decyzję o zniesieniu obowiązkowej matury z matematyki. Kolejna zmiana w 1999r wprowadza trzystopniową strukturę szkolnictwa, przywracając gimnazjum, które w rzeczywistości realizuje okrojony znacznie program dotychczasowej, ośmioletniej szkoły podstawowej, ze skutkiem skrócenia o rok nauki w tzw. szkołach ponadgimnazjalnych, tym terminem równając rangi owych szkół( L.O. L.P. T. i ZSZ). Manipulacja systemem oświaty nie ominęła również matury. Nowy "egzamin maturalny" dopuszcza dwa poziomy wiedzy, oceny procentowe wynikają z "klucza", co absurdalnie zmusza egzaminatorów do zaniżania punktów za obszerniejszą wiedzę maturzysty.W efekcie promowana jest przeciętność.Wynik matury decyduje o przyjęciu na studia, niestety również od niedawna dwustopniowe. Wielu studentów przerywa studia po uzyskaniu licencjatu.Nauczyciele akademiccy wg nowej edycji z 1994r wymogów UE (ISCO-88)są klasyfikowani zawodowo, ze skutkiem upośledzenia zajęć dydaktycznych. Póki co, publiczne szkoły ogólnokształcące i państwowe uczelnie w Polsce prezentują zdecydowanie wyższy poziom od prywatnych.Jednak, za sprawą reform oświatowych wg U.E. dzieje się bardzo źle.
Uważa Pan, że to kapitalizm?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2022   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑