słowa kluczowe: prasa kłamie, radio kłamie, tv kłamie.
Polska2011.11.14 19:28

Pora to sobie powiedzieć jasno!

   
 
Od czasu do czasu jak niedźwiedź z jamy wyłażę sprzed komputera i włączam dowolny program tv

 

Wracam biegiem. Trzęsą mi się ręce, kurczy żołądek. To co się dzieje na ekranie przekracza wszystko, co widziałem za komuny w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych. Bezczelność manipulacji na niewyobrażalnym poziomie! Hucpa, odwracanie pojęć, kłamstwa, chamstwo, ruja i poróbstwo.

Kilkanaście minut temu: Kuczyński i Wildstein zaproszeni do TVN24 dyskutują o „ostatnich bandyckich zajściach”. Jeden z prowadzących ma sraczkę słowną: wydało mu się, że też jest gościem, że może wypowiadać się na równi z pozostałymi. Więc bredzi: żona nie mogła wrócić samochodem z dziećmi od teściowej. On się zatem domaga, on żąda by zneutralizować… Kogo? Najlepiej wszystkich, przechodniów, innych ludzi, drzewa, jezdnie, trawniki. Panu redachtorowi przeszkadzają właśnie ludzie. On chciałby spokoju, łagodności, pewnie nieskażonego prawicowością środowiska. On chce wiecznego słoneczka i ukwieconych okienek.

 

Wildstein mówi o filmach z sieci. Kuczyński z pogardą: aleś sobie dobrał źródła, toż to Gazeta Polska! Wildstein nieśmiało protestuje. Widać nie wpadł na pomysł, by odpalić, że Wyborcza też źródłem być nie może. Albo: a czemu twoje zdanie niemoto przedmówcza z góry lepsze od mojego? Niemrawa to obrona, ale też zakrzykują, nie dają dokończyć żadnego zdania. Napisać nowe prawo, natychmiast, zaraz, już! Jakie nowe prawo? To, które powie jasno: władza mianuje, dozwala i stempluje. Pewnie chodzi o to, że deklaracja „jestem pedałem” upoważnia do obnoszenia swego nieszczęścia w godzinach szczytu po Marszałkowskiej. Inni won, do podziemia, do kruchty, w kanały!

 

Bywaliśmy już w kanałach, gówniani redaktorzy. Poprzednie pokolenia prosto z kanałowych włazów jechały albo na wypoczynek do Łambinowic (wtedy Lamsdorf), albo wkrótce potem w przeciwnym kierunku, tym wschodnim. Może wtedy przyjdą „wasi”. I wiecie co się stanie? Jak powiadają klasyczni ruscy dysydenci (http://www.cosmolearning.com/documentaries/yuri-bezmenov-interview-soviet-subversion-of-the-free-world-press-1984/  ) zostaniecie zutylizowani w pierwszej kolejności. Nie nacieszycie się długo tym „swoim”. Oni mają własną obsadę.

Trzeba to sobie powiedzieć jasno: na szklanym ekranie mamy wrogów. W radiu mamy nieprzyjaciół. Większość prasy to gadzinówki. Poziom presji narasta. Niektórych już złamał, wielu innych złamie lada moment. Gdzieś zostaną niepokorni. Tylko w nich nadzieja – choć łatwo już nie jest, a będzie gorzej.

 

 

 

1377 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Re: Pora to sobie powiedzieć jasno! 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.14 o 20:21
Marek Zarębski witaj.
Mnie dzięki Bogu ręce się nie trzęsą i nie mam odruchów wymiotnych - bobobobobobobobo- nie oglądam żydowskich przekaziorów . Po prostu nie jestem w stanie tego gowna włączyć. Nie moge się na nich patrzec w internecie, a co dopiero słuchać tych wszarzy. Moja rada dla Twego zdrowia - rzuć ten smród. Moje teoria jest pocieszająca. Jeśli już masz te odruchy to znaczy, że odzyskujesz pełne zdrowie. :-))) Pozdrawiam z uśmiechem.
Jak zapewne wiesz, już dawno chcialem kupić dobry telewizor - mówiący prawdę. Niestety takich jeszcze nie produkują( napisałem o tym art)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pora to sobie powiedzieć jasno!   
Były bloger, 2011.11.14 o 20:57
Wiesz, ja mam czasem takie dni, kiedy siedzę w chałupie, odrobiłem zaległości pisarskie dla pewnej firmy, dla której coś tam pisuję (wyjątkowo mało dramatyczne kawałki, kiedyś Ci opowiem poza stroną oficjalną), nie ma żadnego zlecenia innej natury, jest internet - ale ile w mglisty nawet dzień można siedzieć tyłkiem na stołku? I wtedy mnie kusi: najpierw na jakiś spacerek, a potem może by tak włączyć przekazior i utwierdzić się w nienawiści... Zaryzykowałem - no i mam za swoje. W sieci też sytuacja mocno się napręża, sam widzisz. Woła człek i woła - a echo pokazuje mu tzw. wała. Oczywiście nie mam na myśli Polaków, łażę czasem po Ekranie czy Salonie, no gdzieś trzeba się poruszać, nie? I tam wielkie zdziwienie: przysyłają stale nowe kadry szpicelków i prowokatorków, mnoży się to jak króliki w kapeluszu z nudów.

Łoj, ciężkie życie - a ja na złość moim wrogom postanowiłem kiedyś męczyć jeszcze ten padół łez ładnych parę latek. Pozdrawiam zatem!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pora to sobie powiedzieć jasno! 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.14 o 21:46
Marek Zarębski.
Oczywiscie szukanie bandytow milicyjnych dla pokiazania ich policji wielkiego sensu nie ma. Oni i tak wiedzą. A wymiar niesprawiedliwości wytypowany do tych celów jest bez sensu. Może jest sens zbierac dla .....?...przyszłości. Tylko oni juz będą paść kozy na górze Synaj. Wystarczy Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pora to sobie powiedzieć jasno!   
Były bloger, 2011.11.15 o 00:07
No więc właśnie - tak sobie siedzę wieczorem i myślę, czy aby na pewno powinienem wyważać otwarte drzwi. Czyli pokazywać tę moją nieufność do przekaziorów. W przeszłości kłamały, wszyscy o tym wiedzieli i nikt rozsądny na towarzyskim spotkaniu nie powiedział by, że to i to wie, ponieważ tak podała polska telewizja. W rewanżu była przecież gotowa salwa śmiechu... Ja przecież tam, w przeszłości, już kiedyś byłem, telewizja kłamała jak umiała najlepiej, na tłumy Gdańska, Gdyni, Radomia i Warszawy nie jechały żadne tam LRady na eleganckich japońskich terenówkach, ale prawdziwe czołgi i transportery, ba, strzelano z helikopterów i broni ręcznej wcale nie gumowymi kulami. Co komu po tych moich frustracjach i lękach, żeby je zrozumieć trzeba by opowiedzieć całe życie. A to ani możliwe, ani mądre, zresztą młodsze pokolenie pewnie nie uwierzy, bo jakże to tak, bez telefonów komórkowych żyli i bez internetu? Bez prawa do używania, a nawet posiadania CB radia w aucie, za to z obowiązkową przepustką podczas wyjazdu na wakacje do na przykład Karwi nad morzem, w końcu to strefa nadgraniczna i jeszcze jakiś szaleniec gotów rzucić się w tą całą słoną wodę i wpław dopłynąć do Szwecji... Ówcześni pałkarze milicyjni o tyle byli inni od współczesnych, że najpierw nie mogli się skradać, płaszcze mieli z szeleszczącego ortalionu i słychać było bandę na kilometr wcześniej. Lali i kopali po twarzach tak samo. Nienawidzono ich z całego serca, gdyby który w środku lata poszedł się topić na oczach tłumu to wątpię, by ktoś mu współczuł serdecznie, raczej złe myśli wepchnęły by łeb topielcowi pod wodę szybciej, niż fala. Mogę opisać - ale co to komu da? Kiedyś moje dzieci mi nie uwierzyły, teraz miały by uwierzyć dzieci moich znajomych? Ot, jakiś dziadek opowiada o czasach faraonów, wcale nie wiadomo, czy oni w Polsce w ogóle istnieli, widział tu ktoś kiedyś jaką piramidę? Na Starym Mieście katowano w komisariacie na Jezuickiej? Jakieś bzdury, tam jest przecież Urząd Stanu Cywilnego i dają pozwolenia na świeckie śluby...

I jak opowiedzieć o słuchaniu tego, w co wierzyliśmy naiwnie, czyli o Wolnej Europie, stale zagłuszanej? Bo to była ta rzekoma wolność i swoboda wypowiedzi. Potem okazało się, że co drugi jej redaktor to albo żydowski szowinista, albo peerelowski szpion, ciągnęli w swoją stronę, bo niby gdzie mieli ciągnąć zadaniowani tutaj, ale śpiący bezpiecznie gdzieś pod Monachium? Teraz są portale polityczne, każdy może wejść gdzie chce i czytać co mu tam serwują. Po kilku miesiącach okazuje się, że autor, którego polubiliśmy i którego czytamy to dokładnie taki sam cyngiel, jak wielu przed nim i zapewne wielu po nim.

A sądy i prokuratury? Podobno były złe, to się jednak zmieniło. Gówno prawda! Dalej ci sami ludzie, przybyło rzecz jasna nowych, ale to jest ta sama szkoła, ba, często ta sama rodzina albo ta sama taśma produkcyjna. Słyszeli młodzi kiedyś o słynnej prokurator Bardonowej? Taka miła, dzisiaj starsza pani, za zbyt głośne oddychanie sugerowała sądom piątkę dla politycznych bez warunku - i sąd ujęty jej troską o socjalistyczną ojczyznę przyznawał pięcioletnie wczasy nieszczęśnikowi. Skazali i siedzi za grzechy? A skądże! Pewnie ma jakąś działkę, emeryturę w wysokości pensji, o której nawet korporacyjni durnie nie marzą, jest wspaniale, naród okazał chrzescijańskie miłosierdzie. I wystarczy już tego chrześcijaństwa, do cholery! Teraz do fabryk, do zamiatania, do malowania! Robotnicy do maszyn. Pisarze do piór - tworzyć poematy o rozrywkowej funkcji kiszki stolcowej. Kiedyś
w tym miejscu dopowiadałem: a pasta do butów!
Więc czym ja się głupi tak bardzo przejmuję?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pora to sobie powiedzieć jasno! 
Hindukusz-Milena, 2011.11.17 o 19:09
Oglądanie wiadomości i programów publicystycznych w TV, a już szczególnie w TVN-24 i Supersracji, ma swoje pozytywne skutki. Takie mianowicie, ze osoby z gruntu poczciwe, w życiu nie wpadłyby na to, ze można tak bezczelnie okłamywać ludzi, wygłaszać twierdzenia urągające nie tylko demokracji, ale nawet zwykłemu poczuciu przyzwoitości. Gdybym nigdy nie oglądała tych przekaziorów, nie umiałabym tak nienawidzić ludzi, którzy tym kręcą(a zdaję sobie sprawę, że to nie tylko ci, którzy tam pracują).Polacy to łagodny i tolerancyjny naród, a do walki z wrogiem, potrzebne jest uczucie nienawiści.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pora to sobie powiedzieć jasno!   
Były bloger, 2011.11.17 o 20:23
Na pewno z jednej strony tak właśnie jest. Niestety trzeba dodać w tym miejscu: jest, ale na poziomie pewnej kombinatoryki umysłowej. Poniżej tego poziomu klient łyka każdy nawóz, żuje pracowicie każdą gumę umysłową. Ćpa i usypia w swoistym błogostanie. Mam liczne tego wokół przykłady. I wiek nie ma tu żadnego znaczenia, 80-latki potrafią być tak stalinowskie anno 2011, że w życiu bym nie przypuścił, przecież podobno dinozaury wyginęły. A jednak nie... A jednak jest to przypadłość nawet tych, którzy przeżyli obozy niemieckie. Pisałem już o tym na wielu forach, z reguły traktowano mnie tam jako szkodliwego maniaka. Czasem łagodnie uspokajając, że przecież to już niedługo, życie ludzkie na tym padole nie jest wieczne. Cóż z tego: przedstawiciele tej swołoczy wychowali swoich następców, przekazali miazmaty zła niemal genetycznie.

Dziękuję Szanownej za komentarz, pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pora to sobie powiedzieć jasno! 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.15 o 20:15
Marku, świetny tekst. Dzięki za niego.

Ja też tak mam, że jak odejdę od komputera i włączę TeleKłamWizje to najprędzej jak się da wykonuję te czynności w odwrotnym kierunku.

Blogosfera jest błogosławieństwem. Oczywiście tu informację są rozsypane. Niepełne. Czasem słabiutko podane. Wszystko to jednak jest o wiele lepsze niż cyniczne manipulacje! Fuj! Wolę siedzieć godzinami w blogosferze i ziarnko do ziarnka zbierać informacje, które złożą się na bardziej prawdziwy ogląd rzeczywistości niż to co mi sączą. Nie czytam, żadnych niepewnych gazet. A jeśli już, to tylko do momentu odkrycia pierwszej manipulacji. Więc dość krótko.

Trzeba robić tą robotę dalej i rozwijać skrzydła. Albo wzrost, albo obumieranie. Państwo, którzy to czytacie. Logujcie się na portale blogosfery (gorąco polecam nasz) wypowiadajcie się. Rozmawiajcie! Nie bójcie braku wiedzy, czy też językowych przeszkód. To spokojnie da się przezwyciężyć. Potrzeba Polaków, którzy mają ochotę myśleć!
pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2022   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑