słowa kluczowe: II wś, Jedwabne, KL Warschau, M. Trzcińska, Nasz Dziennik, Niemcy, Obóz, Polonia, Powstanie Warszawskie, Prezydent Kaczyński, żydzi..
Historia2011.05.13 09:36 14:32

Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 cd.

 

Oni nas mają za bydło, za stado baranów

 
Widzę spore zainteresowanie, mało znanym faktem historycznym jakim są Obozy KL Warschau. Dlatego jak obiecałem, przedstawię dodatkowo kilka cytatów z książki pani sędzi Maria Trzcińska i z gazety "Nasz Dziennik".
 

Pada deszcz za oknami, mam chwilę czasu, aby przedstawić państwu ciąg dalszy dotyczący obozów w centrum Warszawy.  Warszawy dzisiaj pięknej, odbudowanej, której miało nie być. Niemcy postanowili Warszawę zrównać z ziemią i wymazać z pamięci , czy tylko Niemcy?!. Pewnie żle napiszę, ale miałem gdzieś cytat z wypowiedzi chyba Hitlera , Warschau mus sterben- Warszawa musi zniknąć. Czy dzisiaj możemy powiedzieć, że wojna się skonczyła z Narodem Polskim, z Warszawą, z Polską. W/g mnie oczywiście nie, nic się nie skonczyło, nawet wróg ten sam, tylko inne metody. Spustoszenie jest większe jak w wyniku działań wojennych. A wydaje się, że wojna ma jednoznaczne określenie. Okazuje się, że nie jedno. Po co moje "mądrości" ocencie państwo sami co piszą fachowcy.

Zabrakło odwagi

Prezydent Kaczyński, który potrafił zorganizować obchody rocznicy Powstania Warszawskiego i po tylu latach otworzyc wreszcie muzeum poświęcone temu szlachetnemu zrywowi, dystansuje się od pomnika ofiar Konzentrationslager Warschau. Dlaczego?  Żeby to zrozumieć, trzeba sobie zdać sprawę, że uczczenie  Powstania nie wymaga dzisiaj odwagi. Dziś zryw powstańczy, skierowany ostrzem także przeciw Sovietom, jest jak najbardziej "poprawny politycznie", odkąd "zmieniły się nasze sojusze". Odwrotnie jest z KL Warschau.

Poprawność polityczna - to współczesna cenzura- wymaga, aby:

- nie przypominać czarnych kart historii w imię dobrych stosunków z Niemcami,

- nie mówić o holocauście Polaków w imię dobrych stosunków z lobby żydowskim,

- bić się w piersi za rzekomy udział Polaków w dokonanym przez Niemców holocauście na narodzie żydowskim.

Przypominanie o KL Warschau jest - w myśl tych regół - niemile widziane. Dziś trzeba do tego odwagi, tak jak przed laty odwagi wymagało obchodzenie rocznic Powstania Warszawskiego. Widać panu prezydentowi tej odwagi zabrakło, podobnie jak wówczas, gdy - jako minister sprawiedliwości -  nakazał przerwanie ekshumacji w Jedwabnem.......  Miasto musi wystawic ten pomnik, ponieważ Niemcy wymordowali tu tysiące warszawiaków. I tego IPN pod aktualnym kierownictwem nie może zakwestionować. Skoro przez ponad 60 lat odpowiedzialne instytucje nie zamknęły ostatecznie śledztwa, niech informacja na pomniku zawiera to, co dotychczas udało się ustalić, tj wyniki śledztwa przeprowadzonego przez sędzię Trzcinską..

Tyle napisała pani Małgorzata Goss w 2004 roku w gazecie "Nasz Dziennik".

Myślę, że tyle wystarczy do podjęcia merytorycznej dyskusji. Może przeanalizujecie panstwo zdanie po zdaniu i napiszecie własne uwagi. Pani Goss dośc skromnie to przedstawia, jednak przedstawia jak może .....

Mam jeszcze jej artkuł z tego samego roku o interwencji - "Polonia interwenniuje w sprawie KLW. Napiszę ewentualnie część następną jeśli będzie takie państwa zapotrzebowanie. Część pierwsza - http://jazon.polacy.eu.org/1052/czy-na-pewno-jestes-polakiem-nr-8/

Paweł Tonderski podesłał film w komentach, przenoszę go tutaj -

- http://www.youtube.com/watch?v=UR7I0zXMmx4&feature=related

są tam i inne filmy, proszę się zapoznać osobiście i samemu wyciągnąć wnioski.

 
 
Proszę o komenty na konkretny temat. 

3013 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Dlaczego sami Polacy nie potrafią upamiętniać swoich wojennych ofiar? 
Paweł Tonderski, 2011.05.13 o 12:50
Dlaczego o tym obozie koncentracyjnym jest tak cicho na świecie i w samej Polsce?

Odpowiedź:

Ponieważ w tym obozie koncentracyjnym niemiecki okupant mordował tylko i wyłącznie Polaków, zwłaszcza warszawiaków i ludzi pochodzących z okolic Warszawy, po przejściu frontu wschodniego infrastruktura obozowa została zaadaptowana przez Sowietów. Tak się zresztą działo w przypadku innych obozów koncentracyjnych.

Czytałem i słuchałem również o obozie "KL Warschau", że w tym obozie zostało wymordowanych około 200 tysięcy Polaków, część ofiar tego obozu, ale niewielką, stanowili Polacy wymordowani przez sowietów już po zakończeniu okupacji niemieckiej. Potem tych ludzi przypisano do ogólnej liczby ofiar cywilnych powstania warszawskiego. Stąd taka duża liczba ofiar po stronie cywilnej Warszawy spowodowanej jakoby samym powstaniem warszawskim. ;) Za te zbrodnie dokonane na narodzie polskim nikt nigdy nie poniósł żadnej kary.

Polecam do obejrzenia:

+www.youtube.com

Jedynymi mediami w Polsce, które zajęły się obozem "KL Warschau" jest Radio Maryja oraz TV Trwam.

p.s.

Pani Gronkiewicz - Walc robi wszystko, aby nie można było upamiętnić tego miejsca pomnikiem, z wielkim trudem w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się ten obóz postawiono pamiątkową tablicę, jednak ludzie rządzący Polską nigdy nie upamiętnili tego miejsca żadną uroczystością ani okazjonalną imprezą. Ludzie w Polsce nie wiedzą nic na temat tego obozu, w ogóle nie wiedzą, że taki obóz koncentracyjny w ogóle istniał.

Dodam do tego jeszcze jeden szczegół związany z powstaniem warszawskim, w miejscu wymordowania 12 tysięcy warszawiaków z warszawskiej Woli, powstał na ich prochach salon samochodowy (w tym salonie samochodowym sprzedaje się japońskie auta), w tym miejscu prochy po spalonych ciałach miały głębokość od metra do półtora. Po wojnie był w tym miejscu usypany z ich prochów kurhan, ten kuchan zajmował cały kwartał.

Polecam do przeczytania artykuły w tej sprawie:

+blogmedia24.pl

+wola44.wordpress.com

Tak właśnie rządzący Polską upamiętniają ofiary polskie II wojny światowej w samej Polsce, ale przecież są nie tylko te przypadki związane z Warszawą, warto tutaj przypomnieć w tym miejscu również nasze polskie ofiary na Wołyniu, które do tej pory nie są w zasadzie w żaden sposób upamiętnione, nie są nawet rozliczone w sferze prawnej jak i tym, ile tak naprawdę, wtedy zostało zamordowanych Polaków przez Ukraińców oraz przez Niemców w tych masowych mordach ludobójstwa, do tego również trzeba, by było dodać nasze straty poniesione w skutek wywózek i eksterminacji narodu polskiego przeprowadzonego przez Sowietów po wkroczeniu ich na nasze Polskie Kresy po 17 września 1939 roku, które trwały nieprzerwanie do wybuchu wojny niemiecko - sowieckiej, jak i potem...

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego sami Polacy nie potrafią upamiętniać swoich wojennych ofiar? 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.13 o 13:02
Paweł Tonderski.Witaj.
Dobrze, że to napisałeś. Ja oczywiście o tym wszystkim wiem, ale chodzi o to, aby wszyscy nas czytający się dowiedzieli. O Woli nie będę pisał, może jacyś Warszawiacy napiszą. Tam była jedna z najwększych masakr Warszawiaków, trupy leżały na poboczach ulic jak śnieg zimą, całe sterty. Jak sam wiesz o tym też cisza. Bajkopisarze piszą Polakom nową historię. To wszystko nic, we wszystkich przekaziorach panuje radośc żydokomunofaszystów - Niemiec się otwiera, będziesz miał robotę u baera. Czy to napewno nie IIwś ciąg dalszy?! Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego sami Polacy nie potrafią upamiętniać swoich wojennych ofiar? 
Paweł Tonderski, 2011.05.13 o 14:22
Errata:

kurhan* ;)

p.s.

Polecam do obejrzenia filmik w sprawie powstania pomnika upamiętniającego obóz koncentracyjny "KL Warschau":

+www.youtube.com

I ciągłe spory oraz kłótnie w zasadzie we własnym gronie, które rozbijają każdą propolską inicjatywę. :)

Być może z tego powodu nie wiemy w dzisiejszej Polsce, kim są ci ONI, a kim są ci MY? Odnoszę się tutaj do komentarza Muftiego w mojej "polecance". Być może z tego powodu w dzisiejszej Polsce ruch narodowy jest tak rozbity i podzielony.

Dlatego, moim zdaniem przegrywamy jak dotąd tę walkę z żydostwem, masonerią, komuną i agenturą. Moim zdaniem powinno w Polsce wśród POLAKÓW nastąpić tzw. "Nowe otwarcie", bez tego nic nie zrobimy.

+www.youtube.com

Polecam do obejrzenia zwłaszcza ten film na temat powstania pomnika upamiętniającego istnienie obozu koncentracyjnego "KL Warschau" i ofiar niemieckich i sowieckich zbrodni dokonanych na jego terenie na narodzie polskim, dodam, bo moim zdaniem to bardzo ważna informacja, zbrodni dokonanych tylko i wyłącznie na Polakach:

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego sami Polacy nie potrafią upamiętniać swoich wojennych ofiar? 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.13 o 14:29
Pawewł Tonderski.
Wpiszę ten trzeci film w artykuł, dlatego, że zgadzam się z nim. Inne filmy niech wszyscy ocenią sami. Pozdrawiam i dzięki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego sami Polacy nie potrafią upamiętniać swoich wojennych ofiar? 
Malawanda, 2011.05.14 o 03:31
Zenuś, Paweł.T - prości Warszawianie,( miałam okazję, żeby się dowiedzieć we wczorajszy już piątek) Ci starsi, znają prawdę,pamiętają o niemieckim obozie dla naszej zagłady. Skarżyli się na swoją niemoc, przez (wg nich)tchórzliwą, interesowną prezydecinę Wawy szans na POMNIK od miasta stołecznego Warszawa nie ma.
Ci, co chcą postawić pomnik - nie mogą, ci co mogą - nie chcą. Tymczasem ślady po żydowskim getcie utrwalane, byłam na ul. Waliców, było czasu zatrzymywać się, rozejrzeć. Starczyło tyle, żeby przechodnie, życzliwie ciekawi czy mogą w czymś pomóc, zaraz skarżyli, że getto puchnie, śladów, pamiątek po onych coraz więcej...a jak zemścili na chamstwo, nienawistne do nas zachowanie i odrażający bród po turystach w czapeczkach, nie opowiem. Warszawiacy z sąsiedztwa czują się bezsilni...
Starsza pani, nauczycielka emerytka, mówiła, że jak pomnika nie postawimy, to za 20 lat okaże się, że to my w tunelach gazowaliśmy niemieckich cywilów, kobiety, dzieci. No i wreszcie miasto ustawi pomnik..
Oby to tylko gorzka ironia rozżalonej emerytki..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Dlaczego sami Polacy nie potrafią upamiętniać swoich wojennych ofiar? 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.14 o 06:04
Maławanda.Sama widzisz jak jest.
Może nie na temat, ale zobacz.+www.youtube.com
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Sławomir Zakrzewski o p. Trzcińskiej 
Piotr Świtecki, 2011.05.15 o 15:14
Sławomir Zakrzewski o p. Trzcińskiej:
+www.youtube.com
To zdaje się ten sam pan, co tu:
+wiadomosci.wp.pl

Dookoła "intronizacji" swoją drogą jest niesamowite zamieszanie. Np. wg ks. prof. dra hab. Władysława Kubika Rozalia Celakówna to intronizacja Najświętszego SERCA Jezusowego: +www.radiomaryja.pl
Jak zwykle wiadomo tylko tyle, że nic nie wiadomo...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Sławomir Zakrzewski o p. Trzcińskiej 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.15 o 17:51
Mufti.

Jak zapewne już wiesz ja w tematy religijne się nie zapędzam. Uznałem od początku że jestem za mały pikuś , aby w tych tematach się wypowiadać. Mało tego,. widzę że mamy tysiące "naukowców" co wiedzą jak było naprawdę. Więc jak przystało na mohera zostaje przy własnym zdaniu, że ktoś, coś tą ziemię stworzył. To mi wystarcza w moim rozumowaniu, wszystkie dywagacje na ten temat co bylo 2000 tyś lat temu uważam za idiotyzm. Nikt oczywiście nie musi się ze mną zgadzać. Nie podejmuję tematu w tych sprawach. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 cd. 
Zenon Jaszczuk, 2011.08.28 o 20:15
POMNIK KL WARSCHAU
ZACHOWAJ ARTYKUŁ poniesiemy tę pamięć...nic jej nie zabije...pani Marii Trzcińskiejponiesiemy tę pamięć...nic jej nie zabije...

żadna zmowa milczenia...układy na górze..

trzeba nad kłamstwo podnieść dziś wysoko głowę

nie będą nam historii wciąż pisali tchórze...i żaden Żyd czy Niemiec...bolszewicki sługus

nie będzie drwił z pamięci naszego Narodu

i krzyże postawimy...i na każdym grobie

będą strzegły naszego z bólu rodowoduPani Mario! Bóg zapłać za mozół dla Polski

za tę wolę upartą co gniewnie kołacze

za tych dwieście tysięcy w gazowych komorach

za tę pamięć zdeptaną która gorzko płaczemyślę dzisiaj ze wstydem o polskim milczeniu

o nisko zgiętych karkach i złamanej woli

bo musimy tę drzazgę wyszarpać z sumienia

godnością i odwagą...prawdą która boli...przecież tyle pomników postawiono zdrajcom

a milczenie i kłamstwo odgradza nas murem

już czas sumienie polskie i pamięć obudzić

tyle tablic jeszcze kłamie spiżem i marmuremPani Mario! Bóg zapłać! ta pamięć nie zginie

ona będzie historią naszej tożsamości

stanie pomnik w Warszawie i Polska zapłacze

na dowód że Ojczyzna trwa dzięki miłości...

+kaz47.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑