słowa kluczowe: Obóz zagłady KL Warschau. Maria Trzcińska-autorka książki..
Historia2011.05.08 09:51

Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8

 

Oni nas mają za bydło, za stado baranów

 
Przedstawiam państwu, piękną, nie wygodną, nie chcianą, przemilczną panią sędzia Maria Trzcińska, oraz jej wybitną książkę "Obóz zagłady w centrum Warszawy - KL-Warschau". Musicie państwo mieć tą książkę o zagładzie 200 000 tyś Polaków w/w obozie. Musicie, bo ta historia była i jest zamazywana w ponad 66cio letniej żydokracji do dnia dzisiejszego włącznie.
 

Napisałem musicie państwo ją mieć. Bo kto inny jak nie my tzw prości Polacy i kilku wybitnych naszych przedstawicieli, musimy zachować w pamięci i przekazać następnym pokoleniom Polaków prawdę o naszej historii. Napewno nie zrobią tego przedstawiciele agentury osadzonej we wszystkich rządach po II wś, ani ich usłużni "pisarze, historycy, naukowcy". Dzięki Bogu mamy jeszcze trochę wybitnych, uczciwych Polek i Polaków dociekających prawdy i to oni ją nam przekazują. Dlatego nie możemy, nie mamy prawa zmarnować ich wieloletnej ciężkiej pracy. Musimy sobie zdawać sprawę, że ci uczciwi Polacy zawsze byli traktowani jako przestępcy. Dlatego dochodzenie do prawdy przeciw całej machinie agenturalnej wymagało i wymaga odwagi, sprytu, konspiracji. To oni są naszymi "Noblistami" a nie ci po znajomości, co dostają Nobla pokoju bo prowadzą wojny. Dzisiaj dla Polaków wojną jest przedstawianie prawdy - wszelkiej- dla śmiechu, w wolnej, demokratycznej Polsce. Walka, wojna o prawdę we własnym domu!!!

Książka została wydana w 2002 roku przez POLWEN-Radom. Nawet sobie państwo nie zdajecie sprawy ile kłopotów z tą prawdą mają "rządzący", wszystkie partie i "rządy" z "prezydentami" na czele. Dlaczego? Na podstawie przeczytanych książek i mojej "znajomości" historii i dnia dzisiejszego żydokomunofaszystom nie pasuje zagłada Polaków tylko i wyłącznie żydów. Żydzi mają wyłączność na wszystko, nawet na śmierć i zagładę

Z oczywistych wzgledów nie będę streszczał książki, jednak przedstawię państwu to co piszą inni, aby być pewnym, że ją państwo kupicie

Z książki pani sędzia Maria Trzcińska

"Na temat roli i miejsca obozów koncentracyjnych w nazistowskim systemie totalitarnym napisano już wiele. Niniejsze opracowanie dotyczy konkretnego obozu koncentracyjnego, od ponad pół wieku zacieranego przez ludzi i prawie całkowicie skasowanego przez historię wraz z jego 200 tyś ofiar. Chodzi o Konzentrationslager Warschau ( w skrócie; KL Warschau), Obóz Koncentracyjny w Warszawie Niniejsza publikacja jest próbą udokumentowanej odpowiedzi, jak doszło do owego "zapomnienia", i próbą przedstawienia, czym w rzeczywistości był obóz koncentracyjny założony przez hitlerowskich nazistów  (Niemców) w centrum stolicy Polski, w świetle dowodów przeprowadzonego śledztwa."       

Proszę się nie zdziwić jak państwo gdzieś przeczytacie, że pani sędzia Maria Trzcińska to wariatka, Polacy znają ich metody - dopisek Zenon J

Kto sie z państwa interesuje historią, to wie, że celem Niemców była min całkowita zagłada stolicy Polski Warszawy. Dlatego jednym ze sposobów był obóz zagłady KL Warschau. I tutaj jest wielkie giwałt bajkopisarzy i oszustów krajowych - tzw pożytecznych idiotów, czyli durni i międzynarodówki żydowskiej.

Mam książkę, mam wycinki z gazet, mam linki w sieci. Jak to wszystko przedstawić w skrócie? Może w komentach, aby państwa nie zanudzać, może w drugiej części. Bo szkoda przemilczeć tak dobre materiały. Już się tym sejm zajmował, już pomnik mieli stawić- jednak przyszedł rozkaz ?! do pachołków - nienada!!!

Może zrobię tak, wsawię artykuł z Blogmedia24 który mnie dzisiaj zainspirował, i jutro napiszę część II KL Warschau. http://blogmedia24.pl/node/48138

Pan doktor Jan Żaryn puścił bąka w Toronto

avatar użytkownika Wojciech Kozlowski

 

27 .lll.2011 odbyło się w ZNP w Kanadzie, Toronto, Gmina # 1, spotkanie z dr. Żarynem, w czasie którego gość wygłosił referat pod tytułem "Aparat bezpieczeństwa wobec Polonii 1945-1989".
 
Po wykładzie jako ostatnie padło pytanie na temat obozu zagłady dla Polaków działającego w Warszawie, w czasie okupacji niemieckiej, od  października 1942 - do sierpnia 1944, który funkcjonował pod nazwą KL-Warschau i który pochłonął ponad 200 tysięcy polskich ofiar, co znajdziemy w pracy Sędzi Marii Trzcińskiej.  Według wersji mlodego historyka Bogumiła Kopki, który w odróżnieniu od pani Trzcińskiej badań nie prowadził, a jedynie dobierał dowody na a'priori postawioną tezę jakoby obóz ten ograniczał się do Gęsiówki, w której głównie siedzieli Żydzi, ostatecznie wyzwoleni przez Polaków, w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego (baon "Parasol") liczba ofiar jest dziesięciokrotnie zaniżona w stosunku do ustaleń Marii Trzcińskiej.
 
I tu muszę zrobić małą dygresję, otóż będąc i w Polsce i w USA, od 76 roku w Washingtonie, a obecnie Chicago, zaobserwowałam, że od jakiegoś czasu Polonię odwiedzają jacyś podejrzani często "emisariusze" uwiarygodniający się przed Polonią swoimi badaniami i to nie byle nad kim, ale nad samymi "ubekami".  Wytropiłam już paru takich.  Jaki jest ich schemat działania?
Serwują nam przedawnioną "lipę", ale nigdy nie ważą się mówić o prawdziwych decydentach, natomiast bardzo szczodrze i rozlegle rozwodzą się na temet nie żyjących, szczególnie etnicznych Polaków, nawet dawnych, lubianych i szanowanych liderów Polonii, byłych akowców lub też patriotów polskich znanych ze swoich prawicowych, czy też konserwatywnych przekonań.
Ci właśnie starzy, patriotyczni Polacy najczęściej w oparciu o najnowsze odkrycia owych podejrzanych "mesjaszy", prezentowani są jako współpracownicy bezpieki.  Ale nigdy nie usłyszymy od nich, ani o Bermanie, ani o Bierucie, ani o Lunie Brystygierowej, ani o bratanku Bermana Marku Borowskim, ani o Cyrankiewiczu, Różańskim, czy też Światle.
Nigdy nie wiedziałam, że dr. Żaryn badał "ubeków" - zawsze myślałam, że był to "badacz chrześcijaństwa", a tu tymczasem i on zaczyna chałturzyć o "ubekach", pewnie niewiele o nich wiedząc jeśli sam nim nie był.
Na dodatek reprezentuje jeszcze stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza".  Czy ci, którzy obmyślają tę propagandę myślą, że Polacy są takimi głupcami, "dziećmi Disneylandu"?
 
Przecież pan, panie Żaryn, w odpowiedzi na pytanie testowe, na temat KL-Warschau udowodnił, iż reprezentuje pan wrogą Polsce rację stanu. Wsparł pan swoim wstępem książkę, ktora powstała na zamówienie niemieckie i jest wyrazem wdzięcznośći Żydów roszczeniowców za czterokrotnie wypłacane (jak twierczą eksperci) kompensacje tytułem holokaustu.  W tym momencie interes żydowskich rozczeniowców, póki co zbiega się z interesem niemieckim: "tam, gdzie cierpieli Polacy, to właśnie nie cierpieli", "a tam gdzie ginęli to właśnie nie ginęli, bo ginęli w masowych zagładach tylko Żydzi i cierpieli tylko Żydzi".  Jednym słowem to i dr. Żaryn załapał się na holocaustowy biznes - wstyd.
 
A co do pana Bartoszewskiego to już parę lat stoję w kolejce, aby zadać mu pytanie na skutek jakich okoliczności nie tylko został zwolniony z obozu w Oświęcimiu, ale nawet odjechał pociągiem pierwszej klasy pomimo swoich żydowskich korzeni, podczas gdy moi polscy kuzyni wzięci do Oświęcimia - jeden główny inżynier miasta Warszawy w adm. prezydenta Starzyńskiego, oraz stryj wzięty tam ze swymi 3 synami prosto z podziemia - nigdy stamtąd nie wrócili.
 
Następnie panie dr. Żaryn czemu pan gada takie kłamstwa na temat faktografii pani sędzi Trzcińskiej?  Co do liczby zamęczonych więżniow, to przecież pani Trzcińska rzeczywiście oparła się między innymi na zeznaniach komendanta obozu w czasie jego procesu w Warszawie, który stwierdził, iż "przeciętnie na dobę w Warszawie ginie około 40 Niemców, za co Niemcy stosują odwet, tracąc 10-krotną ilość Polaków".
Wszędzie wisiały na murach obwieszczenia, że za jednego Niemca na śmierć idzie 10 Polaków,  a pan gadasz jakieś niedorzeczne bzdury, że "szukała potwierdzenia w swojej intuicji". Czy to nie wstyd, żeby badacz chrześcijaństwa gadał takie bzdury. 
 
A'propos, znałam Prof. Normana Davisa z Uniwersytetu Georgetown, gdzie wykładałam 19 lat.  Kiedy 2 lata temu robil promocję swojej książki w Muzeum Powstania Warszawskiego, podeszłyśmy wspólnie z sędzią Trzcińską i zapytałyśmy dlaczego z całego Obozu KL-Warschau wymienia tylko Gęsiówkę?  A następnie, czy prowadził w sprawie obozu jakiekolwiek badania?
 
N.D. powiedział, że badań żadnych nie prowadził, w sprawie KL-Warschaw, całą zaś informację na  temat obozu otrzymał od "najwybitniejszego eksperta na temat Powstania Warszawskiego" Bartoszewskiego.   Eksperta bez matury, ale z tytułem "doctora   honoris causa" jak Wałęsa, z tym, że Walęsa choć elektryk, to profesorem siebie nie nazywa, a tytuły nadano im takie same.
Otóż ów ekspert od Powstania, ani razu nie trzymał broni w ręku tylko pióro i czasami pisywał do prasy podziemnej.  Powstanie to miało swoich dowódców- generałów, pułkowników, a tymczasem tacy światowcy jak Norman Davis opierajają się na tym, co powie "guru" od politycznej poprawności na temat "czego życzą sobie Niemcy i roszczeniowcy ze Światowego Kongresu Żydów".  I o jakim mówimy tu merytorycznym naukowym uzasadnieniu?
 
Na temat Lagru na Kole zeznawał profesor medycyny sądowej z Uniwersytetu Nowy York, który tam siedział,  Moor-Jankowski, na którego pogrzebie ówczesny Prezydent miasta Warszawy, Lech Kaczyński w mowie nad jego grobem stwierdził: "Wybacz mi Janku, że pomnika ofiar KL-Warszchau jeszcze nie ma, ale stanie, stanie już w najbliższym czasie.  No i czy stanął?  Nie!  Wciąż jeszcze nie.  A dlaczego?  Bo tego nie życzą sobie zwolennicy holokaustu, pojętego jako wyłączna domena cierpienia tylko jednego narodu, a mianowicie żydowskiego.  Co za ohydny egoizm. Umierali razem, ale pomniki wolno wznosić tylko dla jednych, bo potomkowie tych drugich są za słabi, żeby upominać się o swoich.  Nie, tak nie będzie, prawda historyczna musi zwyciężyć.
 
Pewnego razu, 3 lata temu wracałam ze Szpitala na Wołowskiej, było około 10:00 w nocy. Studiowałam wtedy bardzo intensywnie KL-Warschau.  Taksówkarz bardzo stary, taksówka bardzo stara.  Pytam:  Pan przedwojenny?  - A, o co chodzi?  Czy słyszał pan w czasie okupacji o KL-Warschau? - Tak!  A co pan słyszał?  - Tam gazowali!  Mialem wtedy 10, 11 lat. Byłem jedynym żywicielem dla matki, bo ojca Niemcy zabili.  Byliśmy "kieszonkowcami" , działaliśmy na Warszawie Zachodniej.  Nocą zwożono tam więżniów i pędzono w dół do tunelu.  Najpierw jak włączano gaz to nie było jeszcze zamknięcia do tunelu , ludzie męczyli się dłużej , a my chłopaki zwieszaliśmy się jak nietoperze i podglądaliśmy.  Zaglądaliśmy bo nas to śmieszyło, my byliśmy huligani, a ludzie mieli powykręcane twarze, ręce, nogi.  Póżniej już Niemcy zasłaniali.  I takich powykręcanych wieźli wagonikami do spalarni.  Czy wszyscy byli przed spaleniem martwi?  Nie, niektórzy się jeszcze ruszali, ale to nic nie pomogło.  Skąd wydobywał się gaz?  Z wentylatorów komór gazowych, działających w tunelu.
 
Jakie to niemoralne, że nawet ci z tytułami rżną głupa.  Dlatego, weżcie sobie inny kraj, niech inny kraj będzie dla Was najważniejszy do rabunku i zawłaszczenia stanowisk.  Niech w końcu Polska, moja Ojczyzna, nie będzie najważniejsza dla żadnego oszusta, malwersanta i manipulatora. Piszcie na temat innych krajów, a nie mojego.  Po pierwsze, ponieważ się na nim nie znacie, a po drugie, dlatego, iż wówczas prawdziwi, rzetelni badacze nie musieliby tracić tyle energi i nerwów na walkę z oszustami jak to dziś traci sędzia Trzcińska.  A pan, panie Żaryn niech pan przeczyta książkę pani sędzi, albowiem kosztowała ją ponad 30 lat badań i wtedy poznałby Pan prawdę, ktora jeszcze mogłaby się panu przydać. 
 
To wstyd, że Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego daje azyl życiowy takim paszkwilantom polskiej tragedii jak Kopce.  Osobiście w tej sprawie będę ingerowała u władz.          

Odpowiedź panu Żarynowi, na braki faktograficzne jakie ujawniły się, w czasie jego wykładu, na temat KL- Warschau.

Szanowny panie.

Moje uwagi uzupełniające, czy też prostujące pewne nieścisłości, powodowane są serdeczną i koleżeńską troską, w sprawie tak ważnej jak prawda i precyzyjnie określona faktografia, na temat obozu koncentracyjnego zorganizowanego w Warszawie, specyficznie dla ludności polskiej, obozu  KL- Warschau.

Jeśli chodzi o baraki na Kole o długości 35 metrów, zostały one pobudowane jeszcze przed wojną dla niezamożnej ludności Warszawy.  Tymczasem pan informował słuchaczy, iż baraki te pobudowane zostały przez Niemców, w czasie okupacji.  Tak wytrawny historyk jak pan, nie powinien dopuszczać błędu, który elementarnie świadczy, o niezrozumieniu czasów okupacji niemieckiej, w Warszawie, w czasie ll Wojny Światowej.

  Niemcy zajmowali się eksterminacją warszawiaków, a nie rozwiązaniami urbanistycznymi dla jej mieszkańców.  A jeżeli byłyby jakieś „nadwyżki ludności”, w stosunku do przestrzeni mieszkalnej, to okupanci rozwiązywali takie kwestie przy pomocy błyskawicznych salw, z karabinów maszynowych.  Dlatego też przytoczone przez pana wyjaśnienia, jakoby to Niemcy budowali domostwa dla Polaków są nonsensem i świadczą o pewnych brakach w rozumieniu sytuacji w okupowanej przez Niemców Polsce.  

Dlatego raz jeszcze podkreślam, że baraki przy ulicy księcia Janusza, o długości 35 metrów zostały zbudowane przed wojną przez miasto, a nie jak pan kłmie przez Niemców w czasie okupacji.  Pragnę również zwrócić uwagę, iż Niemcy zdejmowali tabliczki, z nazwami ulic na terenach „przyobozowych”, celem zamaskowania tych struktur. Co jak widać na przykładach niektórych badaczy bardzo im się to udawało.   

Należy również stwierdzić, iż za przedwojennymi barakami robotniczymi  rozciągały się tereny zalesione, wkrótce spotkać można było druty kolczaste oraz tablice w językach; polskim, ukraińskim, białoruskim i litewskim: "Wstęp Wzbroniony", zaś przekroczenie tej linii groziło natychmiastowym ROZSTRZELANIEM.   Za owymi drutami kolczastymi usytuowany był niemiecki Lager na Kole, przynależny do niemieckich zakładów zbrojeniowych w forcie Bema i będący częścią KL Warschau. Na jego terenie rozciągało się 54 baraków, o długości  podwójnej, w stosunku do polskich przedwojennych baraków robotniczych a mianowicie o długości 70 m.  Zarówno w Lagrze na Kole jak i w lagrze zbudowanym na terenach, po  spacyfikowanym getcie, baraki miały takie same wymiary.   

Przypominam sobie bardzo dobrze spotkanie jakie miało miejsce w IPN-e u pana profesora z panią sędzią Trzcińską, dziennikarką Naszej Polski Kają Bogomilską, i mną - M. Modelską-Creech.  W czasie tego spotkania, pani sędzia Trzcińska bardzo szczegółowo wyjaśniła położenie oraz przeznaczenie 70-cio metrowych baraków na Kole, podkreślając również, iż mapy, na których oparł się pan Kopka w odniesieniu do Lagru na Kole zostały sfałszowane, albowiem z map tych zniknęły baraki więzienne za laskiem, a pozostały tylko przedwojenne baraki robotnicze przed laskiem.  Sam pan Żaryn był uprzejmy zauważyć, iż na mapach oryginalnych, zaprezentowanych przez panią sędzię Trzcińską, uwidocznione są baraki, a na mapach przedstawionych przez pana Kopkę baraki te nie istnieją.  

Pan Kopka, prowadzony przez bardzo dziwnego tłumacza, z Niemiec, Maxa Fixa, rzeczywiście „zafixowywał” wszystko raczej na zamówienie polityczne owego pana Fixa.

Pan Kopka żadnych samodzielnych badań nie prowadził. Przejmował jedynie rezultaty badań sędzi Trzcińskiej i opatrywał jej komentarzem, pewnie na życzenie Maxa Fixa, NIET!!!!!!  Na to zgody nie może być!

Zdaniem pana Żaryna, sędzia Trzcińska, tak dobrze jak pan Kopka, dowodów faktograficznych nie rozumiała, pewnie dlatego, że nie miał kto ją „zafiksowywać”, albowiem jeszcze w latach 60, 70 i 80-tych, nie przyjeżdżały do nas Maxy Fixy z Berlina.
     
Max Fix jest też  swoiście oryginalnym tłumaczem.  Przybył do IPN-u  z Politechniki Berlińskiej,  gdzie zadaniem jego było tropienie przejawów anty-semityzmu wśród niemieckiej młodzieży studenckiej.  Ciekawa jestem, co też Max Fix tropił w KL - Warschau?  Panie profesorze, miejmy godność i bądźmy sobą.  Jako badacze zaprzysiężeni jesteśmy Prawdzie, a nie Maxom Fixom.  Oni są elementem przemijającym.  Prawda jest wieczna.  Kiedykolwiek dopadają mnie troski zawsze powtarzam sobie
„It shall past”.

Profesor Mira Creech-Modelska Chicago, kwiecień 2011

 

 
 
Mam nadzieję, że tyle materiału wystarczy. 

6445 odsłon średnio 5 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
KL Warschau 
Piotr Świtecki, 2011.05.08 o 11:52
W Radio Maryja na przestrzeni lat było trochę audycji na ten temat. +www.radiomaryja.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: KL Warschau 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.08 o 12:44
Mufti.
W Radio Maryja były czasami ciekawe tematy. Dawno już nie słuchałem. Z ostatnich obserwacji wiem, że też nie mówili całej prawdy. Bali się albo...... Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: KL Warschau 
Piotr Świtecki, 2011.05.08 o 13:04
No niestety, mam podobne wrażenie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: KL Warschau 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.08 o 15:42
Mufti.
Ja słyszę czasami w dzień 13-14 godzina takie wiadomości dnia. Widzę kto tam wiecznie zabiera głos. Widocznie coś w tym jest jeśli mamy podobne odczucia. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: KL Warschau 
Paweł Tonderski, 2011.05.10 o 14:23
Panie Zenonie, myślę sobie, że Radio Maryja niczego się nie boi, oprócz przypisania mu przez niepolskie media wizerunku chorego z nienawiści oraz siedliska polskiego antysemityzmu.

Radio Maryja oraz TV Trwam jest kojarzone z KK, dlatego też z tego powodu musi brać to pod swoją uwagę i, dlatego nie może do końca wyrazić swoich myśli oraz uczuć na wizji i fonii podczas swoich programów. W świecie, w którym panuje miłość pomiędzy wszystkimi ludźmi oraz zagościło pomiędzy nimi zrozumienie idei multikulti wśród międzynarodowych społeczeństw tolerancji i miłości dla wszystkich żydów z powodu ich prześladowania w czasie II wojny światowej, nie może przecież dochodzić do takich ekscesów i medialnych wybryków. Dlatego trzeba kłamać i mówić oraz pokazywać półprawdy? A jak zamkną Radio Maryja labo zakażą emisji TV Trwam? To co wtedy? Przecież nikt nie chce zostać antysemitą - faszystą albo nawet nazistą w dzisiejszym świecie. :) W dzisiejszym świecie, w którym rządzą sami żydzi i ich szabas goje oraz masoneria, która również ma swoje macki w Watykanie, ale i we wszystkich rządach światowych oraz przede wszystkim w mediach i edukacji. Szkolnictwo na wszystkich szczeblach, ale przede wszystkim wydziały historyczne oraz humanistyczne na uczelniach wyższych). ;))) Żeby jeszcze nie ci muzułmanie oraz chrześcijanie chorzy z nienawiści antysemici, na czele których stoją ubrani na czarno "klesi" i inni ich duchowni. Przecież wiara to opium dla ludzi dla mas. :))) Z tym trzeba walczyć i to trzeba niszczyć oraz zwalczać, co niestety na przestrzeni ostatniego minionego wieku, im się doskonale udało i nadal udaje wcielać w czyn...Ludzie na całym świcie odchodzą od wiary, nie wierzą w siłę wyższą, w siłę sprawczą, wolą w zamian za to, wróżbiarstwo, okultyzm, różdżkarstwo, wróżenie z kart, Tarot itp. itd.

Etykietki w dzisiejszym świecie opanowanym przez żydowskie media jest bardzo łatwo komuś przypisać do czyjegoś wizerunku, a niestety za przeproszeniem światowy plebs, który jest karmiony na co dzień kłamstwami w żydowskich mediach jest bardzo łatwo w dzisiejszym świecie zmanipulować i poszczuć na innych. Zresztą tak z ręką na sercu, ilu ludzi słucha Radia Maryi i ogląda ich programy w TV Trwam, do ilu Polaków dociera przekaz tego radia oraz TV Trwam?

Kiedyś słuchałem takiego pytania, które zadał ojciec Rydzyk. Czy Państwo wiedzą, ile w Polsce międzywojennej było katolickich oraz narodowych wydawnictw, gazet, publikacji, ile zostało na ten temat wydanych wtedy książek?

I jeszcze jedno, pamiętają państwo, co zrobiono z księdzem Jankowskim po tym, gdy zaczął mówić głośno o tym, że Jezusa zamordowali żydzi? To samo przydarzyło się Gibsonowi. ;)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: KL Warschau 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 15:13
Paweł Tonderski. Masz absolutną rację, ja to wiem. Nawet zaznaczyłem, że może nie chcą a art. Pomijam RM. Jak jakiś dureń mówi na mnie "antysemita" czy faszysta, bo tak sobie ubzdurali żydzi. To ja ze spokojem mówię won oszuści. Szkoda, że świat sie boi oszustów i unika mówienia prawdy. Tą drogą nie dojdziemy do niczego dobrego. To są ludzie oszustwa i kłamstwa i nie możemy pozwolic na ich zwycięstwo. Jeśli nas ma cokolwiek uratować to tylko prawda. Goguś robi za małpę, ale ja nie muszę. On błaznuje, że walczy ze światom, aby nas nie uważali za "antysemitów"- gadka szmadka. Błazny muszą mieć tematy zastepcze. Niech powie kto pracuje w tzw MSZ, niech poda swój życiorys prawdziwy a nie malowany, bo pytają internauci. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Centuria, 2011.05.08 o 12:05
Oczywiście, że cały świat wierzy, że tylko żydzi ginęli w czasie wojny. Ostatnio dyskutowałam ze znajomym, Amerykaninem po studiach historycznych i dopiero mi uwierzył, gdy mu pokazałam wyrywkowe listy ofiar Auschwitz. Fakt, było sporo żydów, ale większość miała jako regigie podaną "Katolik", sporo było Morawian (szczerze mówiąc nawet nie miałam pojęcia, że jest taka religia), było paru Protestantów i ateistów (mogli być wśrd nich i Żydzi).

Ot na przyklad litera B

+cleveland.indymedia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.08 o 12:47
Centuria.
To jest norma, dlatego chodzi mi o Polaków, aby znali tematy. Bo jak wiesz w szkolach ich prawdy nie nauczą. A te listy to chyba przeoczenie przedsiębiorstwa holocaust. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Centuria, 2011.05.08 o 13:16
Nie to jest chyba to, co pozostało. Listy są z lat 1942-1943. Obejmują tylko 68,864 osób, z czego około 30,000 to Żydzi (statystyki opiera się na o wiele mniejszych liczbach). O ile wiem, w 1941 roku do Auschwitz Żydów nie przywożono, natomiast byli tam głównie Polacy związani z działalnością podziemną. O ile, uważam, że są niepełne, to juz te zachowane świadczą, że nie gineli tam tylko Żydzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.08 o 15:45
Centuria.
Dobrze widzisz. Pojedynczy żydzi mogli być w 1941, ale ich zaczeli wywozić pod koniec 1942 roku. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
esperance, 2011.05.08 o 13:35
Nie wiem, czy jest o tym w książce pani Trzcińskiej i audycjach Radia Maryja, więc dopowiadam:
22 dnia każdego miesiąca, po mszy (godz. 18) w wolskim kościele pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa (przy ulicy Bema,) odbywa się przemarsz na Skwer Pawełka w celu upamiętnienia ofiar obozu KL Warschau. Na terenie skweru miał stanąć pomnik, ale tak się nie stało (władze Warszawy = HGW zaproponowały makiaweliczną lokalizację – na terenie byłego getta). Ustawiony więc został krzyż i złożony głaz, obecnie z napisem, oraz masa kamieni – w oczekiwaniu na należny hołd i aby był ślad pamięci, staraniem grupki stałych uczestników spotkań. Na Skwer Pawełka przychodzą ludzie 55+.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.08 o 15:48
Esperance.
Napewno masz rację. Nie pamiętam kiedy, ale widzałem jakiś film na ten temat i były pokazane te kamienie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Malawanda, 2011.05.08 o 22:59
Esperance! Boże, to ten tunel, pokazywałaś mi, opowiadałaś. Dalej jestem w szoku, a teraz jeszcze artykuł Zenona! Te fakty muszą się obowiązkowo znaleźć w podręcznikach do historii, bo my książkę Trzcińskej przeczytamy, ale to mało.. wiedza o KL Warschau musi być powszechna. Ze swojej strony ( czasem mnie zapraszają do liceów na tematyczne ( prawo)spotkania młodzieżą) deklaruję przygotować dla nich informację o niemieckim obozie i zagładzie 200 000 Polaków...i tak kropla w morzu ..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
esperance, 2011.05.09 o 01:51
Kropla w morzu?
Malawanduś kochana, miałam sen:
kropla…
krople…
deszcz!
ulewa!!
burza!!!
oczyszczenie…
normalność
:)
Bo „nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.
Jesteś Skarbem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Piotr Świtecki, 2011.05.09 o 01:11
W tym miesiącu 22 to niedziela.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno... Nr 8 SPROSTOWANIE   
esperance, 2011.05.09 o 01:40
Sprawdziłam, bo dawno tam nie byłam, okazuje się, że teraz to jest każdego 9 dnia miesiąca. Jeśli wypada w niedzielę - o godzinie 13.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.08 o 20:21
Wyjątki z zeznań świadków Marek 23.04.2009r. 14:19Zeznanie świadka Stanisława W., ekonomisty, w czasie okupacji pełniącego służbę w wywiadzie i kontrwywiadzie AK:

"Po wybuchu Powstania Warszawskiego dostałem rozkaz od Dowódcy Zgrupowania «Radosław» udania się w rejon Dworca Zachodniego i rozeznania sytuacji dyslokacji wojsk niemieckich [...]. Ulokowałem się w jednym z takich opuszczonych domów naprzeciwko wylotu tunelu pod liniami Dworca Zachodniego PKP, w odległości około 500-700 m od tego tunelu i przez lornetkę obserwowałem ruch, jaki był przy tunelu. Było to dokładnie 3 sierpnia rano około godz. 8-9. Przez godzinę czasu mojej obserwacji widziałem, jak SS-mani doprowadzili grupy ludności cywilnej Warszawy [od kilkunastu do kilkudziesięciu osób każda grupa] i dokonywali selekcji, oddzielając kobiety i dzieci od mężczyzn. Po czym kobiety i dzieci pod konwojem niemieckim były odprowadzane w kierunku Dworca PKP Warszawa-Zachodnia [...]. Natomiast mężczyzn wpędzano do tunelu, który od strony Woli był odkopany. [...] z tytułu pełnionej służby w wywiadzie wiadomo mi, że w okresie od 2 do 8 sierpnia 1944 Niemcy wymordowali w tunelu około 4 tys. mężczyzn. Potwierdził to mój podwładny Stanisław Mikulski w dniu 8 sierpnia 1944 w meldunku złożonym dla Komendy Głównej AK. On był wyselekcjonowany do grupy mężczyzn przy tunelu, z której zbiegł, po czym schował się i dalej obserwował, co się w tunelu działo".

Z tego zeznania wynika jednoznacznie jak wykorzystywano tunel przy Dworcu Zachodnim. Na podstawie tych słów można też domniemywać, że tunel od strony Ochoty był wtedy zasypany(?).

Zeznanie mieszkanki ul. Szujskiego (dawnej ulicy naprzeciwko tunelu, w miejscu dzisiejszego ronda): "W czasie okupacji aż do Powstania, mieszkałam w Warszawie przy ul. Szujskiego 16, w odległości ok. 300 m od tunelu. Jesienią 1942 r. po raz pierwszy zobaczyliśmy samochody niemieckie zakryte, wyglądające jak wojskowe. Wozy te prowadzili esesmani w czarnych mundurach. Kiedy wozy pojawiały się przy tunelu, był on nieprzejezdny i niedostępny dla ludzi. Wozy te wjeżdżały do tunelu od strony ul. Armatniej, a wyjeżdżały od strony Ochoty. Po przywiezieniu transportu do tunelu słychać było jęki ludzkie. Takie transporty do tunelu wjeżdżały 3-4 razy w każdym tygodniu. W trakcie gdy rozchodziły się z tunelu jęki, rozchodził się także nieprzyjemny zapach. Wwożono do tunelu jednorazowo 4 wozy, czasem mniej, czasem więcej. Jak oni ludzi gazowali w tunelu, to rozchodził się zapach gazu, czuć go było aż na ulicy Szujskiego, gdzie mieszkałam. Wozy wjeżdżające i wyjeżdżające z tunelu widziałam na własne oczy. Miałam wtedy 21 lat.
Wszyscy mieszkańcy z ulicy Szujskiego wiedzieli, że w tunelu Niemcy gazują ludzi. Modliliśmy się, żeby Pan Bóg odmienił to wszystko".
Dodaje, "że na początku okupacji przez tunel można było jeszcze przechodzić. Natomiast od jesieni 1942 r. było to niemożliwe. Wozy, które wjeżdżały do tunelu, mogły pomieścić po 50 osób. Zapach wydostający się z tunelu w trakcie gazowania przypominał zapach gazu wydobywającego się z kuchni. Po przywiezieniu transportu do tunelu Niemcy nakazywali okolicznym mieszkańcom zasłonięcie okien. Jeśli ktoś tego nie zrobił, to strzelali do niego. Pana Stanisława Dudka, który nie zasłonił okna, Niemcy zranili. Niemcy wprowadzali transporty do tunelu w różnych porach, ale zapachy z tunelu wydobywały się tylko w nocy. Rozkaz zasłonięcia okien przekazywał nam blokowy, który dostawał rozkaz od Niemców. Blokowy u nas nazywał się Józef Kubas, mieszkał na Szujskiego, w tym samym domu co ja. Mówił do mieszkańców: - Kochani, zasłaniajcie okna, bo będą strzelać, od Niemców dostałem taki rozkaz. To się powtarzało 3-4 razy w tygodniu. Kubas był posądzony o przynależność do jakiejś organizacji i Niemcy go przed Powstaniem rozstrzelali. W tunelu przy ul. Bema gazowali ludzi, tak jak podałam, od jesieni 1942 r. do sierpnia 1944 r. (...) Przy tunelu przez cały czas stała warta SS w czarnych mundurach, zawsze było ich kilku". - +forum.hotnews.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Hanys, 2011.05.08 o 21:56
Wymordowanie 4 tys. ludzi w ciągu niespełna 6 dni (od 2 do 8 sierp., jak twierdzi ten świadek, wydaje mi się b.mało wiarygodne. To byłoby średnio po 666 ludzi w czasie kilku godzin wieczornych/nocnych jednego tylko dnia. A co zrobić z trupami, skoro do tunelu rzekomo jednorazowo można było wwieźć tylko 50 osób? Ci, co rzekomo tych skazańców gazowali, też musieliby jakoś zachować jak największe środki ostrożności, by będąc katem z własnej głupoty nie podzielić losu mordowanych. Ciekaw jestem kiedy te relacje świadków spisano, czy niedawno czy w pierwszych latach po wojnie, gdy przesłuchującymi byli komuniści, przeważnie mocno związani swym rodowodem z "nacją handlową" wiadomego pochodzenia? Ponadto b.mało wiarygodna wydaje mi się relacja świadka, który zbiegł z miejsca straceń i zamiast czmychnąć stamtąd tam, gdzie pieprz rośnie, został w pobliżu, by to sobie spokojnie poobserwować. To jest psychologicznie niemożliwe, ale może się mylę, bo nie jestem psychologiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.08 o 23:09
Hanys.
Z oczywistych względów nie będę polemizował. Mnie w zasadzie chodzi o fakt zamazywania KL Warschau. A ten obóz składał się z kilku oddzielnych obozów.
Dzisiaj właśnie oglądałem telewizyjne wiadomości w związku z zakonczeniem wojny. W Warszawie chyba nic, kompletnie nic się nie działo. A obecnie wstałem od kolacji, zaserwowali Polakom niemiecki film Drezno. O dobrych, biednych Niemcach. Chyba nie bedę komentował tych d...... Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Piotr Świtecki, 2011.05.09 o 01:13
Być może bardziej ryzykowna była ucieczka, niż przeczekanie w ukryciu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.05.09 o 09:47
Hanys
Tam było, że każdy samochód zabierał około 50 ludzi. Jeśli samochodów było 4 i więcej, a pewnie w trakcie Powstania "przyspieszono działania" - zatem twierdzenie jest wiarygodne.

Świadek, który uciekł, mógł nie mieć możliwości dalszego poruszania się.
A po drugie - nie jest znana większości ludzi psychika osób skazanych naśmirć; widział Pan kiedyś oczy człowieka , który czuje zagrożenie życia?
Ja to raz widziałem i mam w pamieci - już kilkadziesiąt lat.

Proszę nie przykładać swojej miary do innych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.09 o 07:47
Tutaj prawdy się nie dowiemy - +www.bibula.com
Od pożytecznych idiotów, czyli durni też nie. Dlatego sami musimy dbać o Polską historię.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Adam39, 2011.05.09 o 08:43
Historia KL Warshau jest celowo zamazywana. Chodzi o to by podkreślać i nagłaśniać na każdym kroku martyrologię żydowską , że w Warszawie najważniejsze było powstanie w Gettcie, a w czasie okupacji w Warszawie ginęli i wywożeni do obozów zagłady byli tylko żydzi.
Gdyby Polska była wolna, to na pewno wszyscy Polacy mieli by pełniejszą wiedzę o tym obozie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.09 o 18:13
Adam39.
To co piszesz to oczywista oczywistośc. Tak to działa. Judeopolonia w pełni. Powstanie w getcie to kilku niedobitków. W tym żydzi międzysobą się potłukli, albo jedni drugich wydali niemcom. Gdzieś o tym czytałem, chyba bunkier Anielewicza wydali , wiadomo kto. To było powstanie jak we Francji wojna. We Francji dwóch zgineło, jeden ze strachu na zawał drugi wpadł pod czołg. Jednak jak wiemy Francuzi zostali "zwycięscami. Bajkopisarstwo ma sie dobrze. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.09 o 19:12
Mnie interesuje definicja Polaka.Bycie Nim,powinno cos oznaczac.Czytajac rozne komentarze,sluchajac rzadzacych,patrzac na tych wybranych poslow itp,nie moge zrozumiec sensu istnienia Polaka.Wg.mnie,Polak to chyba tez czlowiek,a przedstawiajacy sie odbiegaja od wszelkich norm.Wszystkiemu winni sa Zydzi.Niech beda,ale czy nie nalezy sie wspolczucie ludziom,ktorzy przeszli gehene a nadal ich sie maltretuje i to z dwoch stron? Mam inne zdanie co do sytuacji w Polsce.Na rowni stawiam kler z papiezem Polakiem i tych sukinsynow z zydowskim rzadaniem.Suchocka,o ktorej juz Polacy zapomnieli,w swym stwierdzeniu o konkordiacie stwierdzila,ze Polska istnieje po podpisaniu jego.Glowna sprawczynia rzodrapywania Polski przez kler jak i tych z pod gwiazdy dawida jest nie kto inny,jak ta swolocz Suchocka,ambasador w Watykanie.Ona podpisujac ten dokument,nie wyjasnila Polakom warunkow w nim zawartych,a ograniczyla sie do lakonicznego stwierdzenia.Polak o tym zapomnial!Media uczestniczace w tym szabrownictwie Polski,tez tego nie ukaza.Druga sprawa bardzo wazna jest:Brak jakichkolwiek not dyplomatycznych potwierdzajacych zasadnosc zadan tych miedzynarodowych oszustow z Zydem na szyldzie.Byle jaki Weiss tupnie noga,a rzad Polski krzyczy ze to Ameryka.To jest wszystko malo prawdopodobne,a istnieje i spija krew polska.Bycie Polakiem oznacza cos,ale zeby byc kompletnym glupcem,to na to nie potrzeba zadnych swiadectw,wystarczy poprzygladac sie i posluchac tych wszelkiej masci entuzjastow.
PS.Unia daje,ale nikt nie mowi na jakich warunkach.Ameryka to druch,ktory umiera i poszukuje towarzystwa do grobu.Wreszcie,kim sa Polacy:Europejczykami czy moze Amerykanami?Jak nie patrzec,to sa falszywi i malo powaznymi partnerami dla innych.Mnie jest ogromny wstyd za tych wybrancow,ktorzy niczym wariaci pedza tam i z powrotem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.09 o 21:54
Mik.
Ja nie wiem kim jesteś. Kim są Polacy? Nie da sie tego napisać w kilku zdaniach. Obecnie moim zdaniem to milcząca większość. Chyba nic nie mogąc zrobić, milczą. Powiedzmy od 1945 roku jesteśmy niewolnikami we własnym kraju. Międzynarodówka kolego, żydokomunofaszyści wymordowali miliony Polaków i oddali nas sovietom. Soviet to ta międzynarodówka, kahal światowy. Wymieniając państwami to USA, Niemcy, Francja, Rosja itd - to jest ten kahał. I to ten kahał powinien być zlikwidowany, dla dobra świata. Wtedy dopiero ludzie by żyli normalnie, Amerykanie by byli Amerykanami, Francuzi Francuzami, Niemcy Niemcami, Rosjanie Rosjanami a Polacy Polakami. Tylko narazie nie widac chętnego przeciwstawić się w/w. Jak wiemy, te panstwa są potęgami, tylko Ameryką nie rządzą Amerykanie, Rosją nie rządzą Rosjanie, Francją nie rządzą Francuzi, Niemcy nie rządzą Niemcami. W sumie to oni rozgrywają mniejszymi panstwami. Inne gadki to lipa, tak samo jak demokracja. Budowa kibla w Polsce wymaga zgody jewropy. Jednak rządy agentury, bandytów, złodzieji im nie przeszkadzają. I ja to rozumię, a jeśli Ty nie, to twoja broszka. Ja bardzowierze w jedno. Jeśli żydzi żydom i światu zgotowali ten los, to możemy być pewni czegoś sto razy gorszego. I ja aż tak sie tym nie martwię, bo straszenie przekroczyło pewną barierę strachu. Mam ich po prostu w dupie. Że co?. Że moge wyparowac w pewnej chwili. Kiedyś wszyscy umierają. Z normalnoscią to nie ma nic wspólnego nigdzie. "Martwię" sie tylko, aby agent komoruski czy inny następnym razem nie wyjadł jakiemuś królowi objadu. Bo to jest nie ładnie. Ktoś powie, nie ładnie Polakom. Ja powiem, że Polacy nie są durniami i wiedzą, że król wie, kto zacz nawet przy stole nie potrafi się zachować. A swite i autorytety ma takie same, sam odznacza tych salunowców. To by było na tyle.
Ps Zapomniałem o Anglikach , podobno to tam jest gniazdo. W wolnej chwili poczytaj książkę "Sprawa Honoru" - wstępnie odsylam do +jazon.polacy.eu.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Malawanda, 2011.05.09 o 23:24
Zenuś, czarnowidzu. Gorzko piszesz,przepraszam,za ingerencję, bo Twój komentarz był względem odpowiedzi Mika. Nieprawda, że Polacy, jak napisałeś "Chyba nic nie mogąc zrobić, milczą". Może odwrotnie? Dopóki milczymy, nic zrobić się nie uda? Tu milczenie wg mnie oznacza otępiałą bierność, która z nadejściem lata minie :) Zenuś, ja to wiem od mojej babci ( rocznik 1888), mówiła, że po deszczu jest słońce, cisza (pasuje tu dzisiejszy marazm) zawsze prze burzą i jeszcze, że ranek jest mądrzejszy od wieczora. Pamiętam, jak mój dziadek) ( rocznik 1879 )dawno temu wpajał mi maksymę: ja nie z roli ( chyba)ani z soli ( woli?), ale z tego co mnie boli....tak! Ty Zenuś jesteś z tego co Cię boli.
ps. czemu pan Mik mówi o nas " wy Polacy" a nie - my -Polacy? Pan Mik nie czuje się Polakiem?
pogubiona
malawandzia pozdrawia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Centuria, 2011.05.10 o 02:03
Malawando kochana, podpisuje się dwiema rękami, czy jak sie kiedyś mawiało ręcami. Ja tez jestem nastawiona bardziej optymistycznie. Mamy i tak dużą przewagę nad krajami Zachodu jak Francja czy Niemcy czy WB. Jesteśmy podzieleni, ale nie aż tak jak oni. Jak trzeba będzie, to się zjednoczymy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
esperance, 2011.05.10 o 03:44
Centurio, mam takie przekonanie, że nawet ten mniejszy niż gdzie indziej podział jest w przeważającej części mitem zrodzonym usilnymi staraniami różnych bytów medialnych według scenariuszy ordynowanych przez specjalistów od dzielenia. Może widzę, co chcę widzieć, ale widzę to tak: po prostu różnimy się. To całkowicie normalne. Cały hiper-szum robiony jest "służbowo".
Co o tym myślisz?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Centuria, 2011.05.10 o 05:20
Ja wierzę, że jest podział i zgadzam sie, że to jest zupełnie naturalne. Nie ma chyba narodu, w którym nie ma podziałów. Tyle, że Polacy i może parę nielicznych narodów w Europie, są w dalszym ciągu jakby wycięci z kawałka tego samego materiału. A teraz pomyśl o takiej Francji, gdzie jest całkowita mozaika narodów, które maja inne interesy, inne cele, inne religie, inne kolory. Albo takie Niemcy, gdzie mniejszości rosną w siłe. Co więcej te mniejszości, które często nawet nie są przystosowane do zycia tam, zostały im narzucone.

Wszystkim, którzy mówią po angielsku polecam doskonałe video o tym, jak to Żydzi będa prowadzić w tym, aby Europa zaakceptowała wielokulturowość.

+www.youtube.com

lub nieco dluższe

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8/1 Polki ! :)) 
Malawanda, 2011.05.10 o 19:59
Moje Kochane siostry Polki - Centurio,Esperance,
8/1 ppkt. a)zdaje mi się, że mówicie o tym samym, różnią się tylko użyte słowa, no.. terminologia. Jesteśmy narodem spójnym, o wyjątkowo silnej tożsamości, jednocześnie bardzo licznym i mamy własny kraj. Mimo, że państwo polskie wciągnięto do UE, kogo byście nie spytali, określi się Polakiem, nie Europejczykiem. Jesteśmy bardziej żywotni, bystrzy, utalentowani, urodziwi od tych zdegenerowanych klonów w Anglii, Skandynawii, Niemców ( tych ryżych, bo nowi Niemcy ze smagłą cerą to konsumenci. Dojczlandu nie traktują jak ojczyzny). Owszem różnimy się pod wieloma względami, ale to dobrze że nie jesteśmy tacy sami, bo różnice określają różnorodność możliwości i nie od dziś wiadomo, że razem możemy więcej.Różnice nie są podziałami, a prawdziwi Polacy, również z bardzo daleka, w większości są zintegrowani, niech stamtąd - świadomi realu w kraju ( wg bezpośrednich źródeł, choćby STĄD, nie od medialnych manipulantów, i nie swoich subiektywnych poglądów, po własnych doświadczeniach - MIK?)- skutecznie zatroszczą się o ojczyznę. Kto, mimo pochodzenia nie czuje się się Polakiem, nie zależy mu na ojczyźnie, Polakiem nie jest!Nie przypuszczam, by stał się patriotą wobec nowego miejsca osiedlenia. Jest zwykłym konsumentem. Moi o takich mówią "przewody pokarmowe", tym określeniem obejmując również majętnych celebrytów polskiego pochodzenia. Aaa Polański poza klasyfikacją :)obywatelstwo to nie narodowość :)
8/1 ppkt b)przemyślałam - Zenek przeniknął do podszewki, do szpiku kości potworne zagrożenie unicestwienia nas, widzi postępujące rezultaty dawno wdrożonej likwidacji Polski. Jego artykuły i komentarze to nie przesiąknięta goryczą prawda o niszczeniu nas, a tylko apele, pobudka, wezwanie do kontry. Moja znajoma krawcowa - prosta Polka mówi, że w licznej, ale prawdziwej rodzinie, a każdy inny, więc się spierają, kłócą o byle co, zazdroszczą sobie. Niech jednak jakiś zawistny obcy dąży do ich całkowitego podzielenia, rozdrobnienia, zaszczepienia im wzajemnej nienawiści, wrogości i wreszcie wydarcia dóbr, hańby, parszywego końca, mądry stryj Zenek każe im się ustawić kołem plecami do środka, ciasno wspierać o siebie i wtedy bez problemu odeprą, zlikwidują wroga. Zanim się znowu pokłócą ze sobą ( oni już nie, zstępni), ocalą siebie, dobra, może czegoś nauczą dzieci... Krawcowa tak po lekturze ( skąpej, bo komunijne szyje ) Zenka uważa.
8/1ppkt c)wg krawcowej w rodzinie kobiety są podporządkowane mężczyznom. Ale mądra Polka patriotka, to więcej niż zwykła kobita. Najpierw wie, że jest jedną z nas, z tożsamością narodową.
8/1 ppkt d) wszyscy co tu piszą są polskimi patriotami,w szczególności Polki z kraju i z daleka bardzo są. Nie zawsze odbiór ich wpisów, komentarze ułożą się zgodnie z intencją, ale to już co innego.
Koniec tych grafomańskich ( forma, bo intencja słuszna, mniemam?). Teraz pora ustawić się plecami do siebie, czołem na zewnątrz.
mw
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8/1 Polki ! :)) 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 21:18
Malawanda.
Pięknie napisane. Pozdrów panią krawcową od Zenka. Nadzieja w pięknych Polkach, z urody też, ale ja o tym pieknie całościowym. Pozdrawiam :-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 04:59
Malawanda.
Nic nie przepraszaj tylko pisz. Po to tutaj jesteśmy. Muszę tak pisać bo tak jest. Nie mogę pisać inaczej, bo uwierzą wszyscy w zieloną wyspę, bo uwierzą że ta agentura to patrioci Polscy, bo uwierzą że Polska się rozwija i jest na ścieżce, na kursie. Ostatnio gdzieś znów czytałem o tym dobrobycie. Miliony bezrobotnych, głodne dzieci, głodni bezdomni ludzie, poniżej min, poniżej wszelkich norm ludzkich. Dlaczego Mik ? Nie wiem. Dlatego zapytałem kim się czuje? Nie będziemy gdybac, może Mik sam napisze. Skromnie mówiąc Mik już jest lepiej opakowany, taki zagraniczny. Pozdrawiam :-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.10 o 08:49
Odpowiem Wam wszystkim bardzo zwiezle.Te Wasze watpliwosci co do mnie jak tez innych sa spowodowane
kompleksami.Dla mnie inaczej przedstawiaja sie sprawy
bycia,zycia niz to co slysze na codzien.Bycie czlowiekiem z urodzenia w Polsce i tego ukazywanie powinno byc chluba dla Polski i Polakow.Niestety,co zrobia tacy jak ja,to zwykli glupcy,ktorych jest mrowie,zniszcza to.Nie zadam zbyt wiele od innych.Po prostu badz czlowiekiem,a tacy w swym zrozumieniu musza zwyciezyc i pokonac to zlo.Bycie Polakiem przysparza mi dumy,ale nigdy nie stane w szeregu z glupcami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 10:45
Mik.
No to chyba wytłumaczyłeś to wy Polacy. Ja jak widzisz nie mam kompleksów. Siedzę w Polsce i nigdzie się nie wybieram. Podpisuję sie imieniem i nazwiskiem i pisze co mnie boli. Wcale nie ze względu na mnie osobiście, bo ja sobie radzę. Boli mnie nędza Polaków w tak bogatym kraju. Najlepsza rodzina nic nie zdziała jeśli wśród jej członków będzie notoryczny złodziej. Nie będę pomagał w wynarodowieniu Polski. Tak jak pisałem, gdy by wrócili wszyscy Polacy z emigracji to tych pseudorządów już dawno by nie było. Zakładam że bezrobocie by osiągnęło 50%, a to by ich zmiotło. Dlatego te durnie się cieszą, że Niemcy i Austria otworzyły rynki pracy, rynek zbytu dla Polaków. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.10 o 11:20
Zeniu
Dla wyjasnienia,powinienem napisac"Wy tam w Polsce"
Czepianie sie drobnych rzeczy z wylaczeniem sensu,powagi sytuacji,stwarza podejzenia do wiarygodnosci adwersarza.Twoje supozycje dotyczace mojej osoby nie maja zadnych uzasadnionych racji.Piszac,jedynie zauwazam i to nie ja jeden,a majetnosc,czy wyksztalcenie,czy jeszcze cos innego maja sie do tego jak ch.. do palca.Jezeli w sensie jest zawarta sluszna uwaga,to nie znajduje to zadnego odzwierciedlenia w osobie.Pisalem Ci na priwa,ze te wszelkie witryny sluza innym celom niz to maja na uwadze udzielajacy sie na nich.Dla mnie trudno jest zrozumiec tych administratorow siedzacych caly czas na internecie,oplacajacych witryne,a pozostajacych bez pracy.Ktos im za to placi,to nie ulega watpliwosciom.
Manipulacje i nic wiecej.To jest potrzebne dla tych parszywych politykow.Jezeli zaczynasz madrzej pisac,bez nienawisci,juz masz zamkniety dostep.To jest metoda zagluszania madrosci,ktora zagraza tym zbirom.Rob jak chcesz,mysl jak chcesz,ale prosze Cie,nie namawiaj mnie do nienawisci.Jezeli cos mam zrobic,to robie to z planem
i konsekwencja,bez wzgledu na religie,pochodzenie etc.
Ustosunkowuje sie do czynu,przeszkody i usuwam ja,a gdy sam nie daje rady,spokojnie prosze o pomoc sasiada.
Jezeli to jest zly wzor Polaka,ktory opisuje,podaj przyklad do nasladowania i jeszcze raz prosze:Nie zmieniaj sensu zawartego w art przez ukazywanie "butow Kaczynskiego"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 13:42
Mik.
Ja Ci nic nie suponuję. Zapytała koleżanka internetowa i wiedziałem, że odpowiesz. Czytałeś ten tekst - +polacy.eu.org
Właśnie tam piszę o tych; w tym kraju, wy Polacy itd. Mnie to osobiście nie razi tylko odrazu wiem, że to nie Polak. A Ty sie sam tym wy Polacy określiłeś. Oczywiście pomyślałem sobie coś w duchu, jednak nic nie pisałem. Zaznaczyłem tylko, że jesteś już może taki zagraniczny. Nie dziw się więc Małejwandzie, ona o Tobie nic nie wie. Odebrała to jak wiekszość Polaków, czułych na tym punkcie, a może tylko uważnie czytająca. Tak samo bym odebrał gdy byś nie pisal, że jesteś Polakiem. Tylko tyle i aż tyle. Piszę z Tobą cały czas i nigdy Cie chyba nie atakowałem. Wszyscy mają własne zdanie i tak powinno być. Z resztą zgoda. Jako tako historię Polski znam i nie zawsze sie z Tobą zgadzam. Ja mieszkam w Polsce i widzę, wiem, że jest tutaj wszystko do góry nogami. Jak wiesz ja też ide do Jana jak cos chcę :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.10 o 14:24
Zeniu
Problem jest w tym,ze ja nie doszukalem sie takiego zwrotu!To jak rozumuje Malwanda jest zreplikowane.
Tobie polecam inne spojrzenie na to co pisza inni.
Bynajmniej sprawdzaj,analizuj.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 15:20
Mik.
Nie sprawdzam i nie analizuję. W stosunku do zagłady Polski i Polaków to naprawde mało istotne sprawy. Wolę jakieś konkrety niż zajmowanie się tematami zastępczymi. Ile razy nie zgadzam się z piszącymi internautami, czy z jakimś konkretnym zdaniem czy poglądem. Staram się pomijać takie wypowiedzi i nie ciągnąć tematu w tym kierunku. Natomiast nie widzę powodów, aby atakowac czy nie rozmawiać nadal. Jak byśmy mieli jednakowe zdanie to bylibyśmy KC PZPR z odnogami. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.10 o 16:03
Zeniu
Mnie nie chodzi o te pomowienie i wcale nie przejmuje sie tym.Nie obrazam sie,ani nie zamierzam sie klocic.
Jedno co zauwazam,to ze te politykiery zawladneli se Polske i tylko licytuja sie o zyski zwiazane z przywodctwem.Dziwie sie natomiast tym wszystkim duperelom wypisywanym na roznych forumach,a nikt nie porusza spraw zasadniczych jak,gdzie sa pieniadze lokowane,kto placi podatki a kto nie i to dlaczego.Jest tego multum w zwiazku z czym o tym powinnismy pisac,domagajac sie klarownych przepisow.Co mnie obchodzi jakis Zyd wystawiony na przynete,gdy rekiny rozszarpuja Polske.Nie ma na swiecie drugiego takiego rzadu,ktory by pozwalal na taka destrukcje panstwa jak ci politykierzy polscy.Mnie to nie obchodzi kim oni sa,gdyz w swietle praw i tych nie pisanych,to sa bandyci
ktorych nalezy zapytac o wszystko,lacznie z ich rodzina.
Biedni bezrobotni cyganie z palacami,czy Walesy corka,kupujaca apartament w W-wie za co? Tata dal? od tego tez jest podatek.To sa sprawy o ktore powinnismy sie upominac i promowac tych,ktorzy to zbadaja i wyjasnia,ale nie tak jak afere hazardowa.Pozdrawiam Zeniu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 20:59
Mik.
Masz oczywiście rację, tylko u nas nic nie działa normalnie. I to wcale nie od dołu, tylko od góry. Trudno sie zwracać do okupanta, aby przestrzegał prawo. Cała reszta jest gdybaniem. Sam czytasz internet, wieści z Polski to chyba widzisz. Namawiam Cię do przeczytania książki Łysiaka "Salon - Rzeczpospolita kłamców". Może ja nie mam racji, jednak nie będę pisał do szefa mafii, że jego ludzie mnie okradli - bo to jest ich zajęcie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.10 o 21:12
Zeniu
Juz nie czytam ksiazek,chociaz lubilem.Moja bibliteka w Polsce,ktora pozostawilem w piwnicy,liczy pare tysiecy ksiazek,ktore juz nie beda wznawiane,bo dzisiaj prawda jest inna.Nie czytam ze wzgledu na wzrok.SKS to jest taka choroba o ktorej opowiadala lekarka dla mojej tesciowej przed smiercia,a znaczy starosc k....wa starosc.Nie jest jeszcze tak zle,bo dalej widze dobrze i
tez mam problem,bo gdy prowadze samochod,to mi glowa lata z jednego chodnika na drugi,a zona sie denerwuje,co jej tlumacze,ze stary akumulator trzeba doladowywac.Jeszcze nie jest tak,ze Boze zabrales mi sily,to zabierz i checi.Chociaz doladowuje ten akumulator,to i jakos zyje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 21:26
Mik.
Ja już też mocno z górki. Sześdziesiątka to nie żarty i czas rzucic palenie. Tylko jak to zrobic jak się trzy paki wypali przez dwa dni. Wiem, że ze względu na wiek, zdrowie, finanse to głupota, ale nie wszyscy są mądrzy. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.10 o 21:36
Jestesmy w podobnym wieku,tylko ze ja jestem mlody,ha.
Co do palenia,mialem podobny problem i wierz co zrobilem,przenioslem sie na fajke.Czuje sie duzo lepiej.
Pale juz od 15 lat fajke,a bylo tak ze spalalem 3 paczki papieros i kawa rano naczczo i zachwianie rownowagi i lekarz.Zrobilem wszystkie badania i nic nie wykazalo.Wniosek sam sie nasunol i teraz jest o wiele lepiej,pomimo ze fajka nie wychodzi z ust.Zmieniam tylko fajke,bo po wypaleniu,musi wypaczac fajka.Mam ich z pietnascie,wiec nie mam problemu.Dobrej nocy i twardych decyzji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 21:40
Mik.
Może masz rację. Za głebokiej komuny paliłem fajkę ze trzy lata. Może czas na przypomnienie sobie dawnego "dania" Pozdrawiam i wzajemnie dobrych snów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.10 o 21:33
Miku.
Od wiosny mam trutówkę w ulu, czyli nie normalna matka tylko trutowa. Taka matka "nie wychowa, nie wykształci" normalnych pszczół. Obserwuję jak rój upada. Podtrzymuję go sztucznie dodając co raz ramkę z młodym czerwiem pszczelim z innych rodzin. Normalna rodzina bez matki załorzyła by matecznik, ale nie rodzina z trutówką. Tak jest z Polską. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 Autor i wszyscy 
Malawanda, 2011.05.12 o 18:40
Na wstępie przepraszam Wszystkich świadków uwikłania się niesmaczną rozmowę nie związaną z istotą wpisu.
PROŚBA
Potrzebuję przygotować zwięzłą informację o obozie dla licealistów ( na koniec maja)przy okazji prelekcyjki o prawniczych zawodach chcę im przekazać najważniejsze fakty. Już umyśliłam sobie jak, żeby logicznie nawiązać do gadki o prawie, muszę w kilka minut do nich trafić tak, żeby potem im się śniło..problem jest z wyborem najważniejszych faktów z określeniem najbardziej znanych, łatwo dostępnych źródeł, na pewno zapytają: skąd to wiem i obśmieją się, jeśli powiem, że z netu. Czy prócz książki i świadectwa od ludzi istnieje jakaś dokumentacja historyczna?
Ja nie wiedziałam o obozie i których spytam, też pierwsze słyszą..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 Autor i wszyscy 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.12 o 20:49
Malawando.
To jest temat morze. Książke czytałem z dziesięć lat temu. Jak już pisalem kilkakrotnie. to co dawno wiedziałem bylo przydatne psu na budę i złe moje samopoczucie. Nie miałem z kim na te tematy rozmawiać. Znajomi pukali sie w głowe. Wiesz jak jest. Ksiązkę możesz kupić na allegro (na dzisiaj są wystawine trzy).Jak jedziesz do Warszawy naciśnij więcej gazu i przyjedz do mnie, książkę pożyczę, wyśle Ci pocztą itd. Szukasz dokumentów. Jak wiesz pani Trzcinska była/jest sędzą. A jako sędzia patriotka miała przeciw sobie wszystkich "gogusiów komunistycznych i nie tylko". Dlatego jak przystało na sędziego zebrała wszelkie dostępne dokumenty, wywiady, swiadkowie. To wszystko jest skopiowane w książce. Mam wycinek z gazety "Nasz Dziennik" z 27-28 listopada 2004 roku. Mało tego jest uchwała Sejmu (z 27 lipca 2001 roku) w tej sprawie z realizacją - ale "przyszły dyrektywy" i zdechło. Żydokomunofaszyści nie chcą dopuścic do ujawnienia prawdy. Możemy się "domyślać" że pomiot morderców powojennych w tym obozie 1945-1955 jest dzisiaj na świecznikach za "zasługi" w likwidacji Polaków. druga przyczyna moim zdaniem to ilość zamordowanych. Żydów zawsze musi być więcej, no a tutaj na dodatek NKWD, UB to wiadomo kto to taki - temat niepoprawny,fee. Jak zapewne wiesz Niemcy realizowali plan całkowitej zagłady Warszawy - dzisiaj nasi "przyjaciele" temat jak by nie poprawny.
Namacalnym dowodem, aby zatrzeć dowody jest brak ekshumacji w Jedwabnem, nawet pachołek ten, ci sami. W tej sytuacji co mogę jeszcze zrobic, jak Ci pomóc. Jak dowody rzeczowe już po napisaniu książki (wentylatory) ginęły w oczach, a miały być niby zabezpieczone.
Pisałem kiedyś o tym, aby pod tematem poruszanym w artykułach, dyskutować w jego obrębie. Obserwuję to do dzisiaj. Jest żle i nie widzę poprawy ......, to oczywiście nie do Ciebie. Tutaj Mik nas wpuścił w maliny, ale nie on jeden zmienia temat nie na temat.
Pozdrawiam :-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 Autor i wszyscy 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.12 o 21:20
Maławanda.
Odpowiedz, dopowiedz II. Przed chwilą znalazłem na karteluszku stary zapisek (może z Radia M.). Komitet budowy pomnika - Dr.Leszek Biedrzycki -KL Warschau - cel zagłada całkowita Warszawy. Tylko tyle.
Jednak to może być wiele, możesz znac gościa. No i stoi po naszej stronie, czyli nie nadarmo nosi spodnie i jest dr. Wpisałem w gogle, jest, możesz poczytać, w koncu to nie jakiś tam internauta.. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.10 o 09:52
Malawanda!
"ps. czemu pan Mik mówi o nas " wy Polacy" a nie - my -Polacy? Pan Mik nie czuje się Polakiem?"
PS.Gdyby nie Twoje wytlumaczenie sie pod tym co zacytowalem "pogubiona"uznal bym,ze musze Ci tlumaczyc
Twoje niezrozumienie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Malawanda, 2011.05.10 o 20:29
Proszę Pana, z mojej strony to nie są kompleksy. Po prostu jest mi przykro, że określeniem- wy Polacy Pan się, wyłącznie w moim odbiorze od nas oddziela. Nieprawda, że to czepialstwo o szczegóły. Czytam Pana wpisy i nie wiem, co Pan chce konkretnie czytelnikom przekazać. Czy mógłby Pan określić jasno swoje intencje? Jeśli jestem za tępa, żeby zrozumieć Pana notki i komentarze, trudno.. Proszę uwzględnić, że nigdy nie ośmieliłam się ich komentować. Jeśli Pana opinia o manipulacji odnosi się do mnie, cóż, byłby to absurd, z konsekwencją oceny, że nie zna się Pan na ludziach. Trochę przypuszczam, że w kraju doznał Pan krzywdy, cierpiał, wyjechał, był dramat, trauma. A pamięć dalej uwiera. Tęsknota doskwiera. Może dałoby się przyjrzeć Polsce inaczej, niż przez pryzmat swoich doświadczeń?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.10 o 20:53
Nie wnikam w to,czy to sa Pani kompleksy,czy cos innego.
Jezeli Pani nie rozumie aluzji zawartych w moim przeslaniu,to tez jest Pani problem.To z czym nie zgadzam sie w wypowiedzi Pani,to z tym stwierdzeniem
brzydko mnie okreslajacym,gdzie stwierdza Pani,ze "Wy Polacy"jest moim sposobem wyslawiania sie.Nie mogac czegos takiego znalezc w swoich wypowiedziach,prosze o
przytoczenie tych slow,byc moze,ze cos takiego istnieje,a ja nie moge odnalezc.Jezeli tak napisalem,to wystapilem i przeciw sobie,za co przepraszam.W zalaczeniu posylam uklony,z powazaniem mik.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Malawanda, 2011.05.11 o 20:08
Proszę Pana, ten portal jest dla mnie źródłem nowej wiedzy historycznej( fakty, zdarzenia, konkretne informacje). Taka szkoła. Akurat jesteśmy na Blogu Jazona, dzięki któremu z artykułu "Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8" dowiedziałam się o KL-Warschau. Zamierzałam poprosić Pana Zenona, żeby mi pomógł opracować utrafioną informację o obozie dla młodzieży, a to trudne.. Pana komentarz z 2011.05.09 o 19:12(..Mnie interesuje definicja Polaka..) odsunął temat i w konsekwencji, również przeze mnie było już o czym innym. Pamięta Pan swój wpis pt. Skrzyknijmy się i swoje komentarze? W Nr 8/1 też popełniłam nie na temat( wszystko przez Pana ;P ), więc teraz nie mam śmiałości Zenusiowi zawracać głowy.
A wg Pana jaka jest definicja Polaka? Podobno Belgowie to mięczaki i nudziarze :)
pozdrawiam
mw
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.11 o 20:36
Droga Pani
Prosilem o fakt,a Pani mi kreci glowe swoimi spostrzezeniami,co do ktorych mam watpliwosci,podobnie jak do faktu,o ktory sie upraszalem.Nie interesuje mnie,te Pani szczere wyznanie,gdyz jestem na tym etapie,gdzie przekladam fakty ponad slowa.Sama dyskusja z Pania dla dyskusji,prosze mi wybaczyc,nie wniesie w moje nadzieje niczego szczegolnego.Jezeli o czyms pisze,to mam jakies przeslanie,ktorego wg.Pani wypowiedzi,Pani nie rozumie.
Te wymiane zdan,potraktujmy jako internetowy flirt,bez znajomosci co do osoby.Poznalismy sie,wiec nie ma potrzeby dalej flirtowac w tym temacie,gdyz on jest za stary.Lacze pozdrowienia mik
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Malawanda, 2011.05.12 o 02:08
Mik, było. Na przykład -tu:SKRZYKNIJMY SIE! 2011.04.07 o 11:50 ..nalezą do Was Polakow..i tu: Brawo Agora ... ale to sa przyklady dla Was,Polakow z ktorych powinniscie wyciagnac wreszcie wnioski.
Polski Rzad powinien zaczac - a tu? co to jest, podsumowanie naszych więzi? - 2011.04.22 o 14:57 Polakow laczy denucjacja wynikajaca z zawisci,zazdrosci.Wiele takich brzydkich spraw laczy ten narod...to szkodliwy zapis.
Wierzę w Pana najszczersze intencje uratowania Polski, natomiast obawiam się, że Pana słowo pisane stanowi wbrew intencjom. Rozumiem zamysł przesłania, apelu, ale przesłanie z treści Pana wpisów nie bardzo wynika. Szanuję Pana za jego wolę naprawy Polski i wiem, że autor docenia Pana obszerną wiedzę i doskonale wie, o co we wpisach chodzi. Boję się,że cała reszta, co tu czyta,( w tym liczni niezalogowani), już mniej. Pozostałej treści komentarza uprzejmie nie dostrzegam.
serdeczne pozdrowienia
mw
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8   
Mik, 2011.05.12 o 07:34
"Podobno Belgowie to mięczaki i nudziarze :)"
Z przykroscia musze stwierdzic,ze Pani nie pomylila sie,
piszac o sobie,ze nie rozumie moich tekstow.
Odnosnie Pani wypowiedzi w cytacie,zapomnialem odpowiedziec,za co serdecznie przepraszam,wyjasniajac:
Nie mam takiego doswiadczenia z Belgami jak Pani,poza tym jestem mezczyzna, hetero i zonatym.
Uwazam,ze juz se wszystko wyjasnilismy,a dalsze szukanie dziury w calym jest bezcelowe.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem?!! Nr 8 
Zenon Jaszczuk, 2014.06.11 o 15:30
"Przykładem takiego okupacyjnego działania tych gangów jest sprawa upamiętnienia ofiar Obozu KL Warschau – niemieckiego obozu zagłady działającego w Warszawie przez 2 lata. Niemieccy oprawcy zamordowali tam 200 000 Warszawian - tylko dlatego że byli oni Polakami"
+antonigut.neon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑