słowa kluczowe: Ewangelia, religia a wiara.
Religia2011.05.01 11:57

Ewangelia

 

Czytania niedzielne

 
"Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam, gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamkniete  z obawy przez Żydami, ..."
 

Po powrocie z kościoła niekiedy nachodzą mnie różne dziwne myśli; dlaczego nie wierzymy słowom Ewangelii?

Ten fragment jest jednoznaczny - Żydów należy się strzec, jeśli chcemy zachować wiarę i stosować w życiu nauki Chrystusa.

A my "otworzyliśmy drzwi Żydom" pozwalając im na "wejście" do naszego domu. Zamieszkali miedzy nami. I mamy to, co mamy.

A wystarczyło uwierzyć... 

 
 

 

1682 odsłony średnio 3,3 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Ewangelia 
Piotr Świtecki, 2011.05.01 o 12:43
No, a co jest dalej? O Zesłaniu Ducha Świętego nasz szanowny Autor słyszał? Że apostołowie przestali się lękać i nie tylko otworzyli drzwi, ale sami wyszli do Żydów i pogan? I "głosili wielkie dzieła Boże"?

Powtarzam propozycję umówienia się i wspólnego wyjazdu na tygodniowe, zamknięte rekolekcje ignacjańskie. Tydzień milczenia i medytacji wg metody św. Ignacego Loyoli. Gwarantuję że jest "przed" i jest "po". Będzie dobre oparcie dla ruchu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ewangelia 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.05.01 o 12:46
Mufti
Nie złość się, ale w moim kościele czytali tylko ten pierwszy fragment. Może powinieneś to zgłosić do naszego biskupa miejsca? Bo chyba jesteśmy z jednej diecezji.
;-)

PS. Cóż. Może i trzeba nam tego "tchnienia Ducha - może to Duch EDENU?
A na rekolekcje? Chodzi to za mną Masz kogoś, kto byłby w stanie nam takich rekolekcji udzielić? Watpliwości wyjaśnić? Dać impuls do zagłębienia się w siebie, aby znaleźć tam tę "iskrę bożą"?
Ja szukam, ale ci, których pytałem odpowiadali jedynie: módl się, bo grzeszysz, żałuj, ze zgrzeszyłeś. I daj coś na przebłaganie.
A w czym zgrzeszyłem?
No, datek ma być podwójny, bo grzech narasta.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ewangelia 
Piotr Świtecki, 2011.05.01 o 12:54
Rozumiem, że to żart - oczywiście chodziło mi o to co jest dalej w Dziejach Apostolskich; będzie czytane za 4 tygodnie zdaje się.

Rekolekcje ignacjańskie - raz dziennie indywidualna rozmowa z prowadzącym. Spolegliwość nie jest wymagana (sprawdziłem;), ale bez szczerości będzie to czas stracony. Można poczytać więcej na przykład tu: +rekolekcje.vel.pl Oczywiście czytanie menu żołądka nie napełni.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ewangelia   
Hektor, 2011.05.01 o 13:05
Pragnę zauważyć,że jakiekolwiek próby "dogadania się" z nimi pozbawione są sensu z tej prostej przyczyny,że są wrogami Chrystusa.
Natomiast "otwieranie drzwi" miało,ma i mieć będzie opłakane skutki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑