słowa kluczowe: demos, erystyka, internet, manipulacje, populus, wolnośc słowa.
Linki, cytaty, nowiny2018.06.05 20:29

Słowa jak pałki. Wojna demosu z populusem

(poleca )
 
Na ogół chwyt polega na naciąganych skojarzeniach. Do (prawicowego) populizmu dorzucany jest chętnie nacjonalizm / faszyzm / nazizm, co ma sugerować, że kto się nadmiernie cieszy z rocznicy odzyskania niepodległości, jutro będzie bił Żydów, a pojutrze budował dla nich komory gazowe.
 
Z drugiej strony lewaka można zawsze można podejrzewać o chęć wysyłania przeciwników do Gułagu. „Rozumowanie” polega na znalezieniu podobieństw i ekstrapolacji. Uczestnicy Marszu Niepodległości palą race jak SA. Tusk jak Hitler budował autostrady i lubi psy. Hitler był wegetarianinem, więc uwaga na wegetarian.

[...]

Do czasu nadejścia Kaczyńskiego sądy były niezależne, a dziennikarze krytyczni wobec władzy. Wspominany bywa Wałęsa jako spolegliwa przeciwwaga dla szukającego sporu Kaczyńskiego. O Bolku, czy o agresywnych wypowiedziach Wałęsy nie pada słowo. Do tego podrasowane cytaty z Kaczyńskiego: o gorszym sorcie (że dotyczy wszystkich oponentów, a nie błagających o brukselskie sankcje) i o imigrantach przynoszących nieznane zarazki (jak gdyby epidemiologia była nauką rasistowską, a wymarcie Indian na ospę teorią spiskową – z sugestią, że Prezes uważa samych przybyszów za robactwo). Widząc to, podejrzewam, że mimo bogatej faktografii i w innych punktach fakty będą naciągane podobnie. A ponieważ antypopuliści z populistami nie dyskutują, odnoszą wrażenie, że wszyscy rozsądni podzielają ich zdanie.


Całość: +wszystkoconajwazniejsze.pl 

1572 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑