słowa kluczowe: Kościół, Ruch Narodowy, dialog, masoneria.
Linki, cytaty, nowiny2017.11.15 12:22 12:28

W Kościele nie ma miejsca na dialog z masonerią

(poleca )
 
W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”. Co ciekawe, w sesji uczestniczył również… katolicki biskup.
 
Obecność biskupa Antonio Staglianò na sesji wywołała niemałe kontrowersje. Chodzi tu rzecz jasna o wrażenie, iż Kościół Katolicki chce pojednać się z masonerią. Sam zainteresowany wyjaśnia jednak, iż chodzi tu jedynie o posłuszeństwo słowom Chrystusa, który posyła swoich uczniów jak owce między wilki i każde im kochać nieprzyjaciół. Dodaje również, iż jego celem było wyjaśnienie masonom, że nie należą do komunii Kościoła.

Więcej: +medianarodowe.com

[Jak cokolwiek można osiągnąć bez dialogu? Pewnie przez współobecność i świadectwo własnego życia. Bo "ogniem i mieczem" to już chyba nie te czasy…
Z kolei ks. prof. Andrzej Zwoliński +www.youtube.com stwierdził, że różne obediencje można porównać do różnych denominacji protestanckich w tym znaczeniu, że przecież mimo różnic żadna z nich Kościołem Katolickim nie jest.
Wykład, mam wrażenie, znacznie rzetelniejszy od analogicznych pogadanek dra Krajskiego. Porusza wiele kwestii przedstawianych i dyskutowanych u nas na portalu. MT]
 

1643 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑