słowa kluczowe: 2015, Duda, Kornshauer, Lis, Newsweek, RDI, Reduta Dobrego Imienia, Tomasz Lis, antypolonizm, antysemityzm, wybory prezydenckie.
Linki, cytaty, nowiny2015.03.19 07:46

List do właścicieli Newsweeka w sprawie skandalicznego tekstu

(poleca )
 

W polskim wydaniu Newsweeka z dn. 16.03.2015 ukazał się artykuł na temat Andrzeja Dudy, kandydata na na urząd Prezydenta.

W artykule tym autorzy użyli antypolskigo stereotypu “Polaka-antysemity” do dyskredytacji Andrzeja Dudy.


 

W tekście tym znalazł się fragment na temat żydowskiego pochodzenia teścia Andrzeja Dudy – Juliana Kornhausera, polskiego poety. Z kontekstu w jakim umieszczono ten wtręt wynika, że autorzy artykułu uważają, że poinformowanie publiczności o tym, ze ktoś ma relacje z Żydami jest dla tego kogoś kompromitujące, oraz – co jest już zupełnie niesłychane, lecz równocześnie wskazujące na stan umysłów w redakcji Newsweeka – że poinformowanie Polaków o tym, że Andrzej Duda ma teścia pochodzenia żydowskiego powinno spowodować w oczach wyborców dyskredytację jego kandydatury – czyli redakcja Newsweeka użyła rasistowskiego stereotypu “Polak=antysemita” do tego, żeby poruszyć opinię publiczną przeciwko Andrzejowi Dudzie. Redaktorom z Newsweeka wydaje się, ze Polacy są antysemitami. Pora redaktora Lisa i spółkę otrzeźwić z antypolskiego i antysemickiego zaślepienia.

[...]
 

Wzywamy do przeproszenia polskich czytelników zarówno przez redakcję Newsweeka jak i wydawnictwo. W przypadku braku reakcji w ciągu 7 dni od daty otrzymania tego pisma (wysłanego pocztą elektroniczną) zastrzegamy sobie podjęcie dalszych kroków, bolesnych dla Axel Springer i redakcji Newsweeka


  Całość: reduta-dobrego-imienia.pl 

1667 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑