słowa kluczowe: Jan Paweł II, nasz papież, papież, profanacja.
Linki, cytaty, nowiny2014.04.23 20:53

Profanacja Skały Papieskiej na Krakowskich Błoniach

(poleca )

(zdjęcia i tekst - Józef Wieczorek)

 
Skała Papieska na Krakowskich Błoniach, symboliczna pamiątka po kilku Mszach św. jakie odprawił tam Jan Paweł II podczas pielgrzymek do Polski, została sprofanowana 23 kwietnia 2014 r. Smarem na skale namalowano wielką gwiazdę Dawida.
 
Tak na kilka dni przed kanonizacją Wielkiego Papieża i Polaka przypomniano o tej symbolicznej Skale – miejscu gdzie gromadzą się krakowianie ( i nie tylko), palą znicze, składają kwiaty, którymi dekorują też napis ‘ Ty jesteś skała’. Po śmierci Jana Pawła II nieraz odbywały się przy Skale nabożeństwa, często wierni się tu modlą, a potem można spotkać obraźliwe wpisy internetowe , że zapewne są to poganie, bo modlą się do kamienia !

O symbolice Skały informuje stosowna tablica umocowana na osobnym bloku granitowym .

Profanacja zapewne nastąpiła w nocy, bo w dzień jest to miejsce często uczęszczane przez pieszych i rowerzystów.

Smar przypomina ten, którym niedawno nieznani sprawcy sprofanowali pomnik pułkownika Kuklińskiego w pobliskim Parku Jordana. Rejon Skały Papieskiej, położonej naprzeciw stadionu Wisły nie jest objęty monitoringiem.

Trudno nie wiązać tego haniebnego wydarzenia z tym co dzieje się w Polsce, także w Sejmie, który nie jest w stanie przyjąć przez aklamację uchwały stwierdzającej m.in., że kanonizacja “będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła”.

Wielu nie chce i nie jest w stanie poznać ani intelektualnej, ani duchowej spuścizny Największego z Polaków, niszcząc w miarę swych nikczemnych możliwości to co jest z Nim związane.

Źródło i więcej zdjęć: +wkrakowie2014.wordpress.com 

1477 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑