słowa kluczowe: Kraków, Polacy, Polska, Teatr Narodowy, kultura, naród, seks, sztuka, wrażliwość.
Linki, cytaty, nowiny2013.11.15 08:49

Teatr Narodowy: oburzona publiczność przerwała spektakl!

(poleca )
 
W krakowskim Narodowym Teatrze Starym doszło do bezprecedensowego wydarzenia. Część publiczności zniesmaczona wulgarnością i obscenicznością spektaklu „Do Damaszku" w reżyserii Jana Klaty postanowiła opuścić salę. Przedstawienie przerwano.
 
„Hańba”, „To jest Teatr Narodowy”, „Dość”, „Wstyd”  - te słowa posypały się w kierunku sceny ze strony części widzów, których oburzyła obsceniczność spektaklu „Do Damaszku" w reżyserii Jana Klaty. Widzowie, którzy postanowili opuścić teatr usłyszeli od reżysera i szefa Narodowego Teatru Starego mianowanego przez ministra Zdrojewskiego Jana Klaty: „wynoście się”!

Do protestu ostatecznie przekonały widzów obrazy kopulującego ze scenografią Krzysztofa Globisza, oraz Doroty Segdy wulgarnie imitującej akt seksualny.

Wydarzenie komentuje dla portalu wPolityce.pl obecny na spektaklu Witold Gadowski: „Scena Narodowa, dotowana sumą kilkunastu milionów złotych rocznie z mojej kieszeni, jako podatnika, czyli z budżetu państwa, zamieniła się w niezbyt wyszukany cyrk, gdzie każdy z aktorów prześciga się w bardziej prowokacyjnym wygłupie. To był bardziej wygłup, niż dojrzałe aktorstwo, choć zarówno Dorota Segda, jak i Krzysztof Globisz mają dobry poziom warsztatu i potrafią zagrać wszystko. Żal patrzeć na aktorów obdarzonych takim warsztatem, kiedy się deklasują”.

Gadowski był zszokowany wieloma scenami:  „Nie rozumiałem zamysłu artystycznego pana Klaty, ale myślałem, że jestem odosobniony. A tymczasem co najmniej kilkadziesiąt osób na sali zaczęło w pewnym momencie protestować”.

Gdy część publiczności opuściła salę, spektakl kontynuowano.

ZOBACZ FILM Z PRZERWANEGO SPEKTAKLU W KRAKOWSKIM TEATRZE

Źródło: wPolityce.pl

luk 

 
Źródło: PCh24.pl 

2145 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Teatr Narodowy: oburzona publiczność przerwała spektakl! 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.17 o 08:20
Byłem wczoraj w kinie na szmirze pod tytułem "Adwokat". Tak żenujące, że prawie sam zacząłem krzyczeć "hańba" :-). No ale to nie był teatr narodowy, to hańby nie było. Było to czego można się było spodziewać a mnie jakieś niedobite lemnigowskie pobudki niepotrzebnie zwiodły na seans.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑