słowa kluczowe: biurokracja, insperktor budowlany, pozwolenie na budowę, sąd, sądy, wagon kolejowy, wymiar sprawiedliwości, wóz Drzymały.
Linki, cytaty, nowiny2013.08.13 16:02

NSA: na przekształcenie wagonu w domek letniskowy potrzeba pozwolenia

(poleca )

[Pruska biurokracja naszej do pięt nie dorasta - MT]

 
Na przekształcenie wagonu kolejowego w domek letniskowy trzeba mieć pozwolenie na budowę - orzekł we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny.
 
Kobieta, która przerobiła wagon bez pozwolenia, dopuściła się samowoli i będzie musiała teraz zlikwidować przeróbki.

Chcąc przekształcić wagon w budynek letniskowy, kobieta obudowała jego ściany zewnętrzne panelami PCV, wstawiła okna i drzwi, doprowadziła do domku prąd, a w środku wydzieliła dwie sypialnie i kuchnię. Dodatkowo, do budynku dobudowała drewniany taras.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał jednak rozbiórkę domku, bo stwierdził, że został on wybudowany bez pozwolenia na budowę.

Kobieta nie zgodziła się z tą decyzją i odwołała się do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Tłumaczyła, że zgodnie z prawem budowlanym wagon kolejowy, który następnie został przekształcony na domek letniskowy należy do "tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem", i na jego przeróbkę nie trzeba mieć pozwolenia na budowę.


Ciąg dalszy: +prawo.rp.pl
Na ilustracji - wóz Drzymały +pl.wikipedia.org 

2162 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑