słowa kluczowe: Euro 2012, Euro2012, Polska, Ukraina, antypolonizm, antysemityzm, kibice, kibole, przemoc, rasizm.
Linki, cytaty, nowiny2012.05.28 20:39 20:51

Rasistowskie zachowania na ukraińskim stadionie

(poleca )
 
Sol Campbell (angielski piłkarz jamajskiego pochodzenia) powiedział BBC, że organizacja Euro 2012 nie powinna była być przyznana Polsce i Ukrainie ze względu na rasistowskie i pełne przemocy zachowania fanów.
 
Były angielski kapitan radzi kibicom, by "zostali w domu i oglądali mistrzostwa w TV... nie ryzykowali".

UEFA broni swojej decyzji podkreślając, że przyznanie organizacji turnieju tym dwum narodom jest okazją do poprawienia ich wizerunku i podjęcia społecznych wyzwań.

Chris Rogers był na meczu na Ukrainie i widział kopanych i bitych pięściami Azjatów mimo, że byli kibicami miejscowej drużyny.

Program "Panorama: Euro 2012 - Stadiony nienawiści" wyświetlany jest 28 Maja o 20:30, a następnie udostępniony online pod podanym na stronie BBC linkiem.

Źródło: +www.bbc.co.uk


Podczas gdy do rozpoczęcia Euro 2012 zostały zaledwie dni, "Panorama" ujawnia nowe, szokujące dowody rasistowskiej przemocy i antysemityzmu w sercu polskiej i ukraińskiej piłki nożnej, i zadaje pytanie: czy organizator turnieju, UEFA, powinien był wybrać te właśnie narody jako gospodarzy tego prestiżowego wydarzenia?

Reporter Chris Rogers był świadkiem ataku na grupę Azjatów znajdujących się na trybunach podczas pierwszoligowego spotkania na Ukrainie. Słyszał także antysemickie śpiewy w czase meczu w Polsce. "Panoramie" udało się dotrzeć do skrajnie prawicowcyh grup na Ukrainie, rekrutujących i trenujących kiboli do ataków na obcokrajowców. Jak bezpieczne będą podróże drużyn piłkarskich i ich fanów podczas mającego się odbyć tego lata piłkarskiego festiwalu?

Źródło: +www.bbc.co.uk 

2779 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Rasistowskie zachowania na ukraińskim stadionie 
Christophoros Scholastikos, 2012.05.29 o 16:15
Jak trzeba będzie by potencjalne ataki na Polskę czy Ukrainę były usprawiedliwieniem wojny z Iranem to okażemy się sercem Europy i filarem Unii Erupejskiej oraz światłem demokracji. Jednak jak trzeba będzie inaczej, to określimy, że w sumie dobrze tym zapyziałym rasisto antysemitom polskoukraińskim.

Jak w barze szybkiej obsługi. Zamawiam narrację z podwójnym dramatem w sosie chrzanowym. Jeden wzruszony reporter. Swoją drogą zobaczcie jak to jest. Jeden człowieczek ma moc mówienia do dziesiątek tysięcy, a czasem dziesiątki tysięcy (marsze w obronie trwam) nie mają mocy mówienia do jednego.

Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑