słowa kluczowe: zxczc.
Blog2012.04.26 15:47 05.02 01:20

Święto Flagi w Warszawie

 

Wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

 
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości serdecznie zaprasza na Dzień Polski
uwaga zmiana miejsca!
– 2 maja, klub „park”, al. Niepodleglosci 196,
Warszawa.
 
Program:

13:30 – Omówienie akcji „Ściągamy flagi unijne z urzędów”

14:00 – „Sytuacja Polaków na Litwie” – spotkanie z przedstawicielami młodzieży polskiej z Wilna

15:00 – Projekcja filmu dokumentalnego o Marszu Niepodległości 11.11.2011 r. – „Niepodlegli” i dyskusja z zaproszonymi gośćmi

17:00 – 20:00 koncert, wystąpią:
- Zjednoczony Ursynów
- Tadek z Firmy
- No Smoki
- Arkan Koalicja

Wstęp na wszystkie punkty programu za okazaniem biletu – cegiełki w wysokości 10 zł, do nabycia 2 maja w „Hybrydach”. Dochód z imprezy przeznaczony na działalność Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 
 
Film "Niepodlegli" widziałem i bardzo gorąco polecam. To materiał o wydarzeniach związanych z 11.11.11, zawierający sporo ujęć krążących po sieci, ale z pełniejszym kontekstem. Szczególnie przypadły mi do gustu wypowiedzi księdza Małkowskiego, który rozważa i wyjaśnia, pozostający zwykle w tle, kontekst duchowy tego wydarzenia.

Z pisarskiej powinności odnotowuję jeszcze, że zespół "No Smoki" śpiewając Bóg Honor Ojczyzna układa na swym teledysku dłonie w sposób symbolicznie przyjęty jako przeciwny Bogu. Cóż, czasem wiara jest jedną z przyszytych łatek, a Bóg wygodnym symbolem traktowanym instrumentalnie. 

2959 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Święto Flagi w Warszawie 
MatiRani, 2012.04.29 o 04:48
brawo!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Święto Flagi w Warszawie 
Jacek, 2012.04.30 o 21:22
W moim mieście, na parkingu przy stadionie, jeszcze trzy lata temu, stały trzy maszty.
Na nich, z okazji świąt powiewały polskie flagi.
Od 3 lat nie ma śladu po masztach i flagach.
Postawiono na to miejsce potężną tablicę propagandową, wychwalającą pod niebiosa bogatego wujka, dającego w nieskończoność pieniądze. Czy ktoś policzył ile ich jest w Polsce?
Swego czasu, jedna z posłanek powiedziała, że właściwie to wychodzimy z tym na zero albo na minus.
Zadziwia mnie hojność tego wujka.
Jeśli ktoś chce ci coś dać za darmo, uciekaj od niego jak najdalej (już on ma swój ukryty w tym cel)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Święto Flagi w Warszawie 
Paweł Tonderski, 2012.05.01 o 16:42
Byłem dzisiaj na marszu w Warszawie, czy w takim razie będziecie jutro w "Hybrydach"?

Ale te koncerty mają się odbyć w Hybrydach, czy na Polach Mokotowskich, bo dzisiaj obiło mi się o moje uszy, że jednak na Polach Mokotowskich?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Święto Flagi w Warszawie 
Christophoros Scholastikos, 2012.05.01 o 21:42
Paweł, mi zdrowie nie dopisało. Jutro planuję być w Hybrydach. Nie do końca, ale na projekcję filmu jeszcze zostanę. Potem pędzę na pociąg do domku.

Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Święto Flagi w Warszawie 
Christophoros Scholastikos, 2012.05.02 o 01:23
uwaga zmiana miejsca na klub park al. Niepodleglosci 196:
brzydko bo z komor
ki ;/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Przekazuję komunikat 
Christophoros Scholastikos, 2012.05.02 o 09:35
Szanowni Państwo! Zwracam się z prośbą o nagłośnienie sprawy i zapraszam na "zakazaną majówkę" - poniżej znajdą Państwo linki do akcji "Ściągamy flagi unijne z urzędów" i do naszego filmu promocyjnego

Profil akcji "Ściągamy flagi unijne z urzędów: +www.facebook.com
Film promocyjny: +youtu.be
Komunikat prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Narodowa majówka

2 maja w klubie Hybrydy miała odbyć się patriotyczna majówka, organizowana przez nasze Stowarzyszenie. Wynajęcie klubu na komercyjnych zasadach zostało uzgodnione z przedstawicielami Fundacji Uniwersytetu Warszawskiego wiele tygodni wcześniej. W planie imprezy znajdowały się następujące wydarzenia:

- podsumowanie i omówienie prawnych aspektów akcji „Ściągamy flagi unijne z urzędów”, polegającej na pisaniu maili do przedstawicieli administracji publicznej z apelem, by 2 maja, w święto Flagi Rzeczpospolitej, na polskich urzędach wisiały wyłącznie flagi narodowe
- spotkanie z młodymi Polakami z Wileńszczyzny
- projekcja filmu „Niepodlegli”
- koncert zespołów: Zjednoczony Ursynów, No Smoki, Arkan Koalicja i Tadka z Firmy

Niestety, w piątek 27 kwietnia oznajmiono nam że, pomimo wcześniejszych uzgodnień, impreza 2 maja nie odbędzie się w „Hybrydach”. Jako powód podano planowane omówienie akcji skierowanej przeciwko obecności flag unijnych na budynkach polskiej administracji publicznej.

Uniwersytet Warszawski jako ideologiczne politbiuro?

Decyzję o wymówieniu lokalu, wypływającą najprawdopodobniej z nacisków idących od władz uczelni, uznajemy za skandaliczną. Uniwersytet (jak również jego agendy), powołany do służenia nauce, do odkrywania prawdy o otaczającej nas rzeczywistości w procesie badania i wolnej wymiany myśli, okazuje się być narzędziem służącym promocji wybranych ideologii.

Co sądzić o decyzyjnych gremiach najważniejszej uczelni stolicy naszego kraju, jeśli apel o szczególne uhonorowanie flagi narodowej w dniu poświęconego jej święta, wzbudza w gremiach decyzyjnych UW opór i jest przyczyną podjęcia decyzji o zablokowaniu patriotycznej imprezy?

Czy Uniwersytet Warszawski, na którym wciąż pracują naukowcy kojarzeni z pseudonauką opartą o marksizm-leninizm, stał się ponownie narzędziem krzewienia określonej ideologii, ideologii kosmopolityzmu czy, jak określił to prezydent Vaclav Klaus, europeizmu? Czy taka postawa ma jeszcze cokolwiek wspólnego z autentyczną troską o naukę, debatę publiczną, promocję samodzielnego myślenia?

Precz z lewacką cenzurą!

Pomimo wymówienia lokalu w ostatniej chwili, narodowa majówka odbędzie się. Zapraszamy wszystkich patriotów do udziału w niej, do świętowania Dnia Flagi Rzeczpospolitej i Dnia Łączności z Polakami za Granicą razem z Marszem Niepodległości – zaczynamy o godzinie 13:30 2 maja w Klubie „Park”, Al. Niepodległości 196. Do zobaczenia!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przekazuję komunikat 
Piotr Świtecki, 2012.05.02 o 09:42
Grubo pojechali.
Ileż to się musiało zmienić, żeby wszystko zostało po staremu...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przekazuję komunikat 
Paweł Tonderski, 2012.05.02 o 10:11
Przecież od dawna wiadomo, że UW jest opanowany przez Marsjan i masonerię, no i oczywiście przez byłych komuchów, bo dzisiaj to przecież już liberałowie, chadecy i socjaldemokraci... :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przekazuję komunikat 
Jacek, 2012.05.02 o 10:06
Uniwersytety- ideologiczne polibiura.
Nie tyle stały się ponownie co były i są nimi cały czas.
Wszędzie tam, gdzie jest możliwość indoktrynacji większej grupy ludzi poczynając od zerówki a na emerytach kończąc, czyni się to, nie przepuszczając najmniejszej okazji.
Tu- klasyczny przykład.
Służba nauce, odkrywanie prawdy i wymiana myśli-tak.
Ale tylko przez pryzmat politycznej poprawności. Żenada.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przekazuję komunikat 
Paweł Tonderski, 2012.05.02 o 10:07
Niestety mnie dzisiaj nie będzie w "Parku", żona pracuje, nie mam z kim zostawić swoich dzieci, ech...

Ale wczoraj na marszu było sporo Polaków, i ciekawa trasa była, ale zakończenie niezbyt mnie się podobało...

Nawet byli nacjonaliści z Białorusi. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przekazuję komunikat 
Piotr Świtecki, 2012.05.02 o 11:34
Pawle, a mógłbym prosić o parę słów więcej o marszu? W formie notki może?..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Przekazuję komunikat 
Paweł Tonderski, 2012.05.02 o 13:22
Marsz jak marsz, szliśmy spod pomnika Romana Dmowskiego, poprzez Plac Trzech Krzyży, potem przez rondo De Gola, skręcając do ronda Dmowskiego a potem poszliśmy na Plac Konstytucji i tam miałem przyjemność wysłuchać okolicznościowych przemówień. W pochodzie uczestnicy tego marszu trzymali w swoich rękach flagi czarne, odwołujące się - symbolizujące dzień żałoby narodowej, a nie święto pracy, flagi ONR-u z falangą, widziałem oczywiście nasze narodowe flagi Biało-Czerwone, które dominowały w tym marszu oraz flagi białoruskie, pochód odbywał się pod nazwą "Narodowy pochód Polaków w dniu robotników", czy jakoś tak...

Na koniec marszu nastąpił mały chaos, tak jakby do końca nie było ustalone, gdzie ma się zakończyć ten marsz, tak to przynajmniej ja odebrałem, człowiek, który nie wiedział przed marszem, jaka będzie wyznaczona trasa tego marszu, wtedy też nastąpiły po kilkuminutowym zamieszaniu przemówienia organizatorów marszu oraz gości zaproszonych przez organizatorów.

Aha, bo bym zapomniał, na czele pochodu manifestanci trzymali w rękach kilka banerów, na których było napisane, kto i jakie organizacje biorą w tym marszu swój udział, był też prezes NOP-u, który robił zdjęcia maszerującym i baner NOP na czele pochodu. :)

Przemawiał działacz narodowy chyba z MW albo z ONR-u (jeden z organizatorów), ale tego niestety nie dosłyszałem, potem nacjonalista białoruski, a na koniec działacz narodowy z Wielkopolski, potem jeden z organizatorów marszu zaprosił nas na dzisiejszą imprezę do... I tutaj mam wątpliwości, ponieważ słyszałem, że jednak do Parku albo do Hybryd (?), i że jednak koncerty odbędą się i tutaj znowu mam wątpliwość, albo na Polach Mokotowskich albo w Parku, skwar był niemożebny, może z tego powodu rzuciło się mnie na mój słuch. No ale dzisiaj jest już wszystko jasne, wszystko się dzięki Krzysztofowi wyjaśniło... :)

Z telewizji polskojęzycznych widziałem tylko kamery Polsatu, innych nie było albo ich nie zauważyłem, policjanci jak zwykle czepiali się maszerujących o to, że wychodzimy poza linię, niewidoczną, którą oni ustalili i wyznaczyli dla tego pochodu. Dochodziło wtedy do jakiś drobnych utarczek słownych pomiędzy uczestnikami marszu a pilnującymi nas policjantami, ale na tym się kończyło...

Na moje oko manifestantów było około dwóch tysięcy, może trochę więcej, trochę ludzi przyłączyło się do nas po drodze...większość manifestujących stanowiła polska młodzież...

W czasie marszu wznosiliśmy okrzyki, m. in. "Raz sierpem raz młotem, w czerwoną hołotę", "Tylko idiota głosuje na Palikota", "Kiedyś byłeś w ORMO - ZOMO dzisiaj jesteś za Platformą", "Antifa łowcy HIV-a", i tym podobne.

Polacy patrzyli się na nas z zainteresowaniem, robili nam zdjęcia oraz filmowali nasz marsz, widziałem pośród nas kilka osób z MW, w tym pana Winnickiego, widziałem również pana Sandeckiego ze swoją "TV-Narodową", pana Kurzeję, oraz działaczy ONR-u z Wielkopolski, Warszawy, pośród nas było bardzo dużo kibiców piłkarskich, zwłaszcza z Legii Warszawa, incydentów żadnych nie zauważyłem, po drodze okazywano nam raczej poparcie, tylko jeden z przejeżdżających kierowców wyraził swoją dezaprobatę dla tego marszu, na skrzyżowaniu a raczej na rondzie De Gola spotkali się z nami jacyś lewacy, ale nie odważyli się nas zablokować.

Kibice piłkarscy oczywiście wznosili swoje hasła - Tusku ty matole obalą cię kibole", były też hasła nacjonalistyczne", m. in. "Polska dla Polaków, nie dla lewaków", "Polska tylko narodowa", "Nadchodzą nacjonaliści", "Jesteśmy radykalni, młodzi i aktywni", "Bóg, Honor i Ojczyzna", "Narodowe Siły Zbrojne", "Roman Dmowski wyzwoliciel Polski"...

Mnie się podobało. :)))

Chwała Wielkiej Polsce.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑