słowa kluczowe: Kościół, Onet, Rzym, Stolica Apostolska, Watykan, WikiLeaks, Wikileaks, antysemityzm, kuria, onet.pl, wikileaks.
Linki, cytaty, nowiny2010.12.11 17:08 20:31

"Sentymenty antysemickie" w Watykanie?

(poleca )
 
(onet.pl) "silne zainteresowanie amerykańskiej administracji sprawą antysemityzmu w Europie" wynika z "nadmiernego wpływu Żydów na media i rząd"
 
Mimo "wielu postępów" dokonanych za pontyfikatu Jana Pawła II niektórzy watykańscy hierarchowie wciąż wyrażają "sentymenty antysemickie" - takie stwierdzenie zawarto w raporcie ambasady USA przy Stolicy Apostolskiej z 2002 roku, ujawnionym przez Wikileaks.

Przedstawiciel Kurii Rzymskiej pochodzenia francuskiego, cytowany w poufnej depeszy, o której poinformował dziennik "New York Times", miał napisać, że "silne zainteresowanie amerykańskiej administracji sprawą antysemityzmu w Europie" wynika z "nadmiernego wpływu Żydów na media i rząd" w Stanach Zjednoczonych.

Inny kościelny dostojnik zza Spiżowej Bramy - napisał amerykański dyplomata - zauważył zaś, że sprawy sądowe, jakie chciano wytoczyć w USA Watykanowi w związku ze skandalem pedofilii, to "rezultat zbyt dużych wpływów żydowskich sędziów".

Publikację raportów przez portal Wikileaks ostro potępił w sobotę w wydanej nocie ambasador USA przy Stolicy Apostolskiej Miguel H. Diaz. Oświadczył, że nie będzie komentował zawartości korespondencji, wysyłanej z jego placówki.

Najsłynniejsze przecieki WikiLeaks "Smaczki" z portalu WikiLeaks Australia stoi murem za Assange Putin krytykuje amerykański wywiad "Cyberwojna" w obronie WikiLeaks Assange w brytyjskim areszcie WikiLeaks: USA zawiodły Polskę Adwokaci Assange'a będą walczyć 
 
Doniesienie dostępne na onet.pl

2758 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑