słowa kluczowe: GMO, UE, choroby, ochrona, protesty, pszczelarstwo, pszczoły, rząd, trucie, zagłada, zaniechania.
Polska2012.03.25 09:27 14:01

A pszczoły sobie i światu giną, giną, a trutnie rządowe sobie i światu radzą, radzą!!!

 

Pszczoły wołają SOS, SOS, SOS - na pomoc.

 
Był ostatnio protest pszczelarzy w sprawie GMO i ratunku pszczół. Przeszedł cicho w mendiach. Podobno Sawicki podpisał zakaz, zaznaczył jednak, że nie wie czy UE się zgodzi?!!
 

Sorki panie i panowie. Mam nadzieję, że mi wybaczycie zerżnięcie artykułu nie w linkach, cytatach - to mój konik. A dotyczy wszystkich ludzi.

Lepiej póżno niż wcale

Eksperci alarmują: trzeba chronić zdrowie pszczół.

22 minuty temu PG / PAP

- Higiena pasiek, odpowiednie karmienie pszczół i ich ochrona przed skutkami chemicznych oprysków upraw pozwoli chronić rodziny pszczele przed chorobami i wymieraniem – przekonuje Lucyna Palicka z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

- Od kilku lat sytuacja w pszczelarstwie jest niepokojąca, co związane jest z zamieraniem rodzin pszczelich na dużą skalę oraz występowaniem dotąd nieznanych czynników chorobotwórczych – powiedziała Palicka, główny specjalista ds. pszczół.

Według specjalisty straty rodzin były zjawiskiem występującym od dawna, ale nigdy nie zdarzały się tak często i z takim nasileniem jak obecnie.

- W ubiegłych latach rodziny ginęły głównie w zimie, jako następstwo problemów związanych z zimowaniem pszczół, a obecnie rodziny giną także w innych porach roku – wiosną, latem i jesienią. Przeprowadzone badania – głównie w USA - wykazały, że głównymi sprawcami ginięcia pszczół są: roztocza warroza, wirusy, bakterie i grzyby, które występują powszechnie i wpływają na siebie wzajemnie – dodała Palicka.

Aby uchronić pszczele rodziny przed chorobami, należy przestrzegać kilkunastu zasad, z których najważniejsze to: utrzymywanie silnych rodzin w pasiece oraz odpowiedniej higieny w ulach i ich otoczeniu, przestrzeganie terminów karmienia.

Drugim głównym powodem wymierania pszczół jest zatrucie chemicznymi środkami ochrony roślin. Zdaniem pszczelarzy praktyków zatrucia pszczół spowodowane środkami ochrony roślin są na drugim miejscu, po chorobach, wśród istotnych czynników zagrażających rozwojowi pszczelarstwa w Polsce.

Według analiz specjalistów, na terenie Polski co roku od 5 do 20 proc. rodzin pszczelich ulega zatruciu, z tego połowa na uprawach rzepaku, a kolejne 25 proc. ulega częściowemu podtruciu.

Rolnicy stosujący chemiczne środki na uprawach, które są zapylane przez pszczoły, powinni sobie zdawać sprawę, że dzięki temu zapylaniu plony wzrastają średnio o 30 do 50 proc.

Dowiedziono także, że wielokrotne odwiedzanie kwiatów przez pszczoły i nanoszenie dużych ilości pyłku z różnych roślin tego samego gatunku powoduje lepsze zapylenie krzyżowe, gdyż wskutek mieszaniny pyłku na słupku kwiatu powstają nasiona lepszej jakości.

Ekonomiczne efekty procesu zapylania są co najmniej 10-krotnie wyższe niż dochody ze sprzedaży produktów pszczelich - miodu, pyłku, mleczka, wosku i propolisu. - Jak widać, pszczoły miodne - zapylacze roślin mają ogromne znaczenie dla środowiska i dla gospodarki człowieka. Trzeba, żeby o tym wiedzieli nie tylko pszczelarze, ale całe społeczeństwo, by rozumiano konieczność troski o te bezcenne owady – dodała Palicka.

Informacje o tym, jak dbać o rośliny nie szkodząc pszczołom, można uzyskać w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego.

Starzy pszczelarze płaczą jak widzą wszędzie pełzające zatrute pszczoły czy z nieznanych powodów padnięte całe rodziny pszczele. Junia wyprostowała banany to i wyprostuje pszczelarstwo na tamten świat. To nie jest wina społeczenstwa tylko durni rządzących. Proszę poczytać i komentarze pod art - http://wiadomosci.onet.pl/nauka/eksperci-alarmuja-trzeba-chronic-zdrowie-pszczol,1,5069791,wiadomosc.html. Piszę bo to dla mnie sprawa życia lub śmierci.

Pozdrawiam państwa

 
 
Bóg, Honor, Ojczyzna 

5518 odsłon średnio 4,8 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: A pszczoły sobie i światu giną, giną, a trutnie rządowe sobie i światu radzą, radzą!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.25 o 09:38
Przepraszam za te reklamy. Mam tak zły przekaz, że nijak nie mogę ich usunąć. Mam nadzieję, że koledzy pomogą. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Czy może być lepiej? 
Piotr Świtecki, 2012.03.25 o 13:57
Zenon. Czy Ty uważasz, że może być lepiej? Co proponujesz, oprócz wygnania obenie panujących trutni? Jak chcesz zapewnić, by na ich miejsce nie weszły gorsze?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
w.red, 2012.03.25 o 16:10
Na wstępie chciałbym stanąć w obronie trutni. Bo mimo że pełnią one dość ograniczoną rolę w ulu. To jednak bez nich żaden rój by nie istniał (z tego co wiem o pszczołach). Przyrównywanie zaś tej naszej gangreny do nich uważam za krzywdzące.
Słusznie Zenek twierdzi, że trzeba zacząć od bolesnego zabiegu oczyszczenia rany i zabezpieczenia jej przed infekcją. Dlatego "wszyscy won" i zaraz po tym doprowadzenie do powstania uporządkowanego i spójnego prawa. W oparciu o upodmiotowienie obywateli. Czyli jak już pisałem wcześniej:
- zmiana ordynacji wyborczej
- zlikwidowanie instytucji "podwójnego obywatelstwa"
Sądzę bowiem że ludzie najlepiej zadbają sami o własne interesy i przypilnują by deklaracje "wybrańców" pokrywały się ze skutkami ich działań.
Stąd tak ważnym jest według mnie ten drugi podpunkt.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
teli, 2012.03.25 o 22:43
+translate.google.pl

specjalnie Zeniowi przetłumaczone dobrze że ja znam język :-) a po jakiemu był oryginał :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.26 o 14:54
teli.
Dzięki. Szukałem w sieci relacji z tego marszu i nigdzie nie znalazłem. Widocznie błachy temat, albo ludzie durnie!!! Bo to jest niestety temat nr 1 - żywność!!! Znow tutaj niby zagadka. Kto z tym zrobi porządek w Polsce. Nie widzę, nie słyszę - wszyscy won. Rząd Polski powinien wypieprzyc wszystkie korporacje mafijne z Polski na pysk. Zrobić do tych spraw jednego człowieka z szerokimi uprawnieniami, bez uzależnien partyjnych. Jeśli da sie przekupić korporacji to odrazu w umowie powinien wiedzieć, że czeka go kula w łeb. Następny proszę?!! Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy może być lepiej? 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.26 o 15:00
Mufti.
Wydaje mi się, że o tym pisałem. Może warto napisać jeszcze raz. Ja stosuję metody kategoryczne. Wszyscy odnowiciele won razem z doradcami i fundacjami. Kopalnie czekają na wydobycie. Może napisz wiodący art. niech wszyscy piszący napiszą własną metodę calkowitej odnowy Polski. Taki konkurs bez nagród. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
KL Warschau - pogrzeb Marii Trzcinskiej   
MarekJ, 2012.03.26 o 18:04
Widze, ze pan pisal o KL Warschau.

Wkrotce (po trzech miesiacach w Zakladzie Medycyny Sadowej) odbedzie sie pogrzeb Marii. Trzcinskiej. Oto komunikat

Warszawiacy!

Zachowanie Pamięci o świadomie przemilczanym fakcie wyniszczenia mieszkańców Warszawy było misją życiowąŚ. P. M a r i i T r z c i ń s k i e j

Pamiętajmy o tym testamencie Pani Sędzi i zachowajmy go w swoich sercach.

Pożegnajmy tę cichą i skromną kobietę , Wielkiego Bohatera Świętej Sprawy Polskiej.Msza Święta Pogrzebowa zostanie odprawiona 29 III 2012 r.( czwartek) o godz. 11.30 w kościele

Św. Katarzyny na Służewie, ul. Fosa 17. Prochy zostaną złożone w grobie rodzinnym na Bródnie

o godz. 14.00 w kwaterze F 50, rząd III, grób 26.

Po Mszy św. przejazd autokarami na Cmentarz Bródnowski.

Prosimy o zgłaszanie się pocztów sztandarowych i delegacji, a także osób, które chciałyby pożegnać Zmarłą

pod nr telefonu: (+48) 500 300 004 – Katarzyna Szkutalska

Rodzina

Komitet Upamiętnienia Ofiar Obozu Zgłady KL Warschau

Komitet Budowy Pomnika Ofiar Obozu Zagłady KL Warschau

Stowarzyszenie Rodzin Warszawskich „Wars i Sawa”

Światowa Federacja Polskich Kombatantów


Pogrzeb niestety odbywa sie w atmosferze skandalu, rozmaici prowokatorzy rozpowszechniali falszywke jakoby Maria Trzcinska byla Zydowka. Wiecej na ten temat tu: +www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: KL Warschau - pogrzeb Marii Trzcinskiej 
Piotr Świtecki, 2012.03.26 o 18:11
Dziękujemy za tę informację!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: KL Warschau - pogrzeb Marii Trzcinskiej 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.26 o 18:22
MarekJ.
Dziękuję, już daję tą informację na pierwszą stronę.
Pozdrawiam serdecznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Neonikotynoidy winne wymieraniu pszczół 
Piotr Świtecki, 2012.03.30 o 14:47
"Dwa niezależne badania dostarczyły najsilniejszych dotąd dowodów, że to pestycydy są odpowiedzialne za wymieranie pszczół. Naukowcy od wielu lat starają się dociec, dlaczego zmniejsza się liczba pszczelich rodzin. Wyginięcie pszczół doprowadziłoby do gwałtownego spadku produkcji żywności i zwiększeniu liczby ludzi, którym grozi głód."
Całość: +kopalniawiedzy.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Neonikotynoidy winne wymieraniu pszczół 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.30 o 15:32
Mufti.
To było do przewidzenia, że pestycydy. Tylko grali w głupa. Już dosyć dawno czytałem, że to firma Bayern truje pszczoły pestycydami i jakimiś zaprawkami do warzyw przed posadzeniem. Potem ta trucizna przemieszcze się do kwiatów. Czy firma trucicieli Monsanto. Tak samo jest z nawigacją Orek i innych delfinów co to niby z nieznanych przyczyn tracą nawigację i wypływają na brzegi morza i giną. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A pszczoły giną- ostatnie info 
MatiRani, 2014.03.07 o 01:31
Dla kumatych - Zenku! Znalazles okulary??? ;-)
+www.plosone.org

Abstract

Recent declines in honey bee populations and increasing demand for insect-pollinated crops raise concerns about pollinator shortages. Pesticide exposure and pathogens may interact to have strong negative effects on managed honey bee colonies. Such findings are of great concern given the large numbers and high levels of pesticides found in honey bee colonies. Thus it is crucial to determine how field-relevant combinations and loads of pesticides affect bee health. We collected pollen from bee hives in seven major crops to determine 1) what types of pesticides bees are exposed to when rented for pollination of various crops and 2) how field-relevant pesticide blends affect bees’ susceptibility to the gut parasite Nosema ceranae. Our samples represent pollen collected by foragers for use by the colony, and do not necessarily indicate foragers’ roles as pollinators. In blueberry, cranberry, cucumber, pumpkin and watermelon bees collected pollen almost exclusively from weeds and wildflowers during our sampling. Thus more attention must be paid to how honey bees are exposed to pesticides outside of the field in which they are placed. We detected 35 different pesticides in the sampled pollen, and found high fungicide loads. The insecticides esfenvalerate and phosmet were at a concentration higher than their median lethal dose in at least one pollen sample. While fungicides are typically seen as fairly safe for honey bees, we found an increased probability of Nosema infection in bees that consumed pollen with a higher fungicide load. Our results highlight a need for research on sub-lethal effects of fungicides and other chemicals that bees placed in an agricultural setting are exposed to.....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A pszczoły giną- ostatnie info 
Piotr Świtecki, 2014.03.07 o 01:35
Nie po raz pierwszy zwracam uwagę - piszemy tu po polsku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: A pszczoły giną- DLA KUMATYCH 
MatiRani, 2014.03.07 o 04:09
Znaczy sie dla Zenka...
De quoi j'me mèle!!!
Metiche!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑