słowa kluczowe: 11.11.11., DOCIEKNIEMY!, Karolak się wstydzi, prowokacja? przestępstwa policji, wykroczenia niemieckiej antify.
Polska2011.11.12 12:57 11.15 01:41

Czy była to rządowa prowokacja?

 

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Unum Principium

 
Wiele faktów wskazuje na to, że patriotyczne przedsięwzięcie o nazwie „Marsz Niepodległości” zostało cynicznie wykorzystane przez układ rządzący Polską do rozpoczęcia walki z rosnącą falą społecznego niezadowolenia. To, co wydarzyło się wczoraj na ulicach Warszawy, nosi cechy starannie przygotowanej prowokacji i tworzy logiczny ciąg wydarzeń o charakterze przyczynowo-skutkowym:
 
Pierwsza moja notka, którą ciągle zmieniam i do linkowuję. Doszło do tego, że sam komentuję swoją notkę. Może i taka forma ma szansę coś wnieść dla dobra wspólnego.

Sprzeciwiam się przemocy jako metody rozwiązywania sporów. Polica z jednej strony mnie denerwuje, z drugiej strony wiem, że oni są tacy jakimi karzą im być przełożeni. Niemieckich atnifowych gości jednak jak bym spotkał, to obojętny bym chyba nie pozostał. Jest jednak jakaś miara. To coś więcej niż skandal. Powinna iść nota dyplomatyczna. Niech boska Anegla przeprasza za swoich podopiecznych! Co prawda niemiecki ambasador już przeprosił, jak dla mnie jednak to za słaba ranga na takie naruszenie polskich wartości.

To spowoduje odwrotny skutek. Coraz więcej osób opowie się po stronie Polski. Tych, którzy dotychczas zdawali się być obojętni na losy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Pozdrowienia serdeczne!+www.facebook.com

Przekopiowałem całość:
"Warszawa, 12 listopada 2011 r.

1. Na długo przed 11 listopada rozpoczęła się uporczywa kampania medialna nakierowana na utrwalenie w świadomości Polaków nieprawdziwego stereotypu uczestników Marszu Niepodległości jako elementu chuligańskiego o zapędach faszystowskich. Wybór tego stereotypu z jednej strony miał na celu moralne wyalienowanie uczestników marszu i zmniejszenie jego frekwencji, z drugiej zaś mentalnie przygotowywał Polaków do nieuchronnych aktów przemocy.

2. Wiadomo było, że w Marszu Niepodległości licznie uczestniczyć będą antysystemowe środowiska kibicowskie przywiązane do barw narodowych i piłkarskiej reprezentacji Polski. Trudno uznać za przypadek, że na trzy dni przed marszem zaprezentowano nowe stroje polskich piłkarzy pozbawione emblematu białego orła a ich debiut na boisku miał przypaść właśnie w Święto Niepodległości! Nie trzeba było wielkiej przenikliwości by przewidzieć, w jaki sposób ta powszechnie krytykowana decyzja wpłynie na emocje uczestników marszu.

3. Zaskakujące jest to, że założenia medialnego przekazu wizyjnego z Marszu Niepodległości a priori ograniczone były do stacjonarnych i mobilnych kamer usytuowanych na Placu Konstytucji i Placu Na Rozdrożu, a więc do miejsc (przewidywanych?) starć z policją. Nie zamierzano relacjonować wymarszu pochodu ani jego przebiegu. Do znudzenia odtwarzano ujęcia zawierające akty przemocy i jednoznacznie utożsamiano je z istotą Marszu Niepodległości.

4. Po raz kolejny służby miejskie i policyjne – łamiąc przy tym prawo – zmusiły organizatorów legalnego Marszu Niepodległości do zmiany jego trasy, doprowadzając do powstania chaosu i wybuchu niezadowolenia wśród jego uczestników.

5. Wzrost wzburzenia i dezorientację kilkunastotysięcznego tłumu spowodowała dezinformacja medialna o zdelegalizowaniu Marszu Niepodległości.

6. Zdumiewającym, bo niespotykanym dotąd refleksem wykazał się prezydent Bronisław Komorowski, który jeszcze wczoraj zapowiedział zaostrzenie ustawy o zgromadzeniach. Według doniesień medialnych stołeczny ratusz ma już gotowy projekt takiej ustawy!

W prawdziwie demokratycznym państwie prawa już dziś powołano by autonomiczną komisję celem dogłębnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności zajść. Komisja ta z całą powagą potraktowałaby wersję zaistnienia przestępczej zmowy, która poprzez sprowokowanie aktów przemocy miała w konsekwencji doprowadzić do ograniczenia rozmiarów i skutków zbliżającego się buntu społecznego."
Krzysztof Zagozda, Członek Zarządu Stowarzyszenia Unum Principium 
 
Notka ciągle ubogacana i wcale nie gwarantuję, że to jej wersja ostateczna!
Prawdy DOCIEKNIEMY! 

10022 odsłony średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Musimy wyręczyć dziennikarzy 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.12 o 13:31
Znowu nie można liczyć na rzetelne przedstawienia sytuacji przez dziennikarzy. Trzeba zbierać różne urywki z tego marszu. Prawda jak potłuczone szkło, leży na ziemi w wielkiej ilości odprysków.

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy była to rządowa prowokacja? 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.12 o 13:36
Świetny głos Prof. Jana Żaryna na dzisiejszej konferencji prasowej. Warto zalinkować gdyby ktoś się natknął na urywki filmowe.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Konferencja prasowa 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.12 o 17:52
+www.blogpress.pl

Smacznie opisane, im też podobał się głos Prof. Żaryna. Pierwszy film 3min 11 sekunda. Też zwróciłem uwagę na to co pokazywali w trakcie gdy mówili organizatorzy marszu. Dlatego ten nadpobudliwy wątek tu uruchomiłem i sam siebie komentuję :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy była to rządowa prowokacja? 
w.red, 2011.11.12 o 14:52
Ano była, tyle że rękami lewackiej antify. To było do przewidzenia (pisałem już o tym wcześniej)i należało się tego spodziewać :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
nowy ekran TV 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.12 o 16:29
Trochę na żywo od środka bez przeinaczeń.
+carcinka.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Dwa filmiki 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.12 o 18:22
Notka Pawła,
gdyby komuś przyszło do głowy ją ominąć.
+polacy.eu.org
Bardzo dobre nagrania.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Policjant w cywilu kopie w twarz człowieka. 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.13 o 02:37
+www.youtube.com

Jest prośba ponad 2 tys osób by tego Pana Policjanta ukarać równie surowo jak cywilnych chuliganów.
+www.facebook.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Policjant w cywilu kopie w twarz człowieka. 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.15 o 12:34
+www.youtube.com
Toczy się postępowanie względem kopacza.

Rzecznik ma strach w oczach.

Po 8 godzinach czekania dostali się do rzecznika. Może stąd głupawka, ale nie powinno jej być. Starszy dziennikarz tendencyjny niestety.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Organizator broni porządku 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.13 o 03:13
+www.youtube.com
Gdzieś czytałem, że to lider MW z Warszawy, sprawdźcie sami ;).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Organizator broni porządku 
Jacek, 2011.11.13 o 18:05
Liderem Młodzieży Wszechpolskiej jest p. Winnicki z Lubania
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Organizator broni porządku 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.14 o 11:24
Robert Winnicki jest prezesem ogólnopolskiej MW, ja mam na myśli lidera ze stolicy. To inna osoba.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Policja jawnie sprowokowała zamieszki? 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.13 o 11:51
+zamach.nowyekran.pl

Kto nie zna Warszawy miał problem by sobie to uzmysłowić. Jeżeli idzie tłum w liczbie ponad 10 na pewno, pewnie ponad 15, może ponad 20 tysięcy ludzi. Na przeciw niej staje grupa kilkuset czy iluś osób. To policja nawet jeśli nie mogła/chciała przesunąć grupę kontrmanifestantów to z całą pewnością powinna pokierować MN w sposób zgodny z logiką. Faktycznie na niektórych filmach widać jak ludzie nie mają gdzie uciec. Kotłują się. Element z tym, że tłum tak od przodu zatrzymany i sprowokowany groźbą użycia a później użyciem przemocy, mógł się tratować to skrajna nieodpowiedzialność służb porządkowych. Rozkazodawców. Do tego element z usunięciem Orła ze strojów piłkarskiej reprezentacji narodowej. To mogły być zagrania na sprowokowanie kibicowych chłopaków. Zwróćcie uwagę na delikatność materii. Nie jestem za używaniem przemocy. Manifestacje zawsze powinny być tylko walką na słowa. Jednak gdy pada szereg ciosów upokarzających to chęć odwetu narasta. Organizatorzy zachowali zimną krew, choć domyślam się co mogli czuć gdy musieli robić z taką armią slalom po Warszawie omijając lewackich extremistów z nie do końca czytelną rolą służb porządkowych. Ja bym poszedł z główną kolumną marszu. Zdzierżyłbym slalomowanie, wiedząc, że tak prędzej wygramy. W tym kontekście fakt, że jakaś grupa nie poszła tylko starła się z policją nabiera jednak troszkę innego znaczenia. Faszystowska antifa przyjechała z na zadymę, szukała i znalazła. Z kolei starcie nieodpowiedzialnych grup, które odłączyły się od Marszu Niepodległości było wywołane. Ktoś pisał (KJW?), że policja w tym miejscu była jakby lepiej przygotowana. Wiedzieli wcześniej, że tu będzie przedstawienie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Wiedzieli wcześniej gdzie będzie przedstawienie? 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.13 o 11:57
Media na pewno wiedziały. Na pejsie ktoś w komentarzu na koncie marszu niepodległości pisał, że jego znajomy pracujący w tvn wiedział, iż nie wysłano żadnych wozów transmisyjnych na trasę przemarszu. Na miejscu zadymy były wzorowo ustawione. Z samochodem do spalenia włącznie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Link do Pawła 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.14 o 11:25
Gdyby komuś przyszło do głowy i tę notkę ominąć.

+polacy.eu.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
wolanie o spokoj 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.15 o 01:55
+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: wolanie o spokoj 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.15 o 22:24
Christo witaj.
Obejrzałem te filmy. Moje najwyższe uznanie dla Pietkuna i Nowego Ekranu z zlożenie doniesienia na bandytów milicyjnych. Jak widać na komendzie tragedia - to taka normalność. Te filmy tylko utwierdzają mnie w moim przekonaniu, że zamieszki były zorganizowane przez żydostwo które zaprosilo bandytów hitlerowskich pod osłoną komendy lub nadkomendy policji przy wiedzy najwyższych notabli państwowychy.. Upewnia mnie też fakt, że część policjantów ( w/g mnie nie poinformowana o hucpie zachowuje się normalnie. Jest wręcz zaskoczona tym co widzą). Gy druga część dominująca , bandycka wykonuje bandytkę prowokacyjną na zlecenie - tych nazwę żydokomunofaszystami - czyli bojówki międzynarodowe występujące pod ochroną państwa i policji nawet występujące jako policja. Pominę pytanie, czy to napewno są Polacy czy mosad. Dlaczego jeszcze pod ochroną i wiedzą państwa - a no znamy relacjie z bandyckich kontroli ludzi jadących i wracających z Marszu Niepodległości.Czyli rozkaz musiał być wydany na całą Polskę, bo to nie przypadki tylko reguła, spisywanie, nagrywanie ludzi jadących i wracających. Zachowania jak już pisałem jak SS z czasów IIwś. To tyle wieści z WSI. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: wolanie o spokoj 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.15 o 23:57
Zenku.
Mi się wydaje, że to zatrzymywanie i fotografowania, a także utrwalanie obrazu marszu jako zadymy, jako czegoś nerwowego, pełnego zagrożenia, że wszystko to po to by ludzie ze swoją miłością do ojczyzny cofnęli się sami głąb w siebie. By nie przyznawali się do niej, aby nie było żadnych nerwów. I najlepiej, żeby tą miłość zabrali do grobu.

A i owszem zabierzemy, ale w swoim czasie :).

A za rok jeżeli MW nie odpuści to będzie 100 tysięcy ludzi. Więcej niż dzisiejsza polska armia. Tyle mniej więcej czasu ma bronek niemiłościwie panujący Prezydent RP i pułTusk niemiłościwie kolaborujący Premier RP, aby się prawnie i fizycznie ufortyfikować. W przeciwnym razie i to bez najmniejszego udziału szopek pisu, wróci Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska z godłem bez ukrzyżowanego masońskimi gwiazdkami Białego Orła z piękną zamkniętą koroną zwieńczoną znakiem najpełniejszej miłości - krzyżem.

Rozpędziłem się patetycznie trochę, przepraszam, ale to ze względu na emocje związane z Marszem Niepodległości 11.11.11.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: wolanie o spokoj 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.16 o 00:37
Christo.
Myśle, że nas wszystkich nie opuszczają emocje po tym przedstawieniu władz okupacyjnych. Wydaje mi się, że już wszyscy interesujący się choć trochę "polityką" widzą, wiedzą że Polską zarządzają międzynarodowi bandyci. Powiem krótko - oni mają bojówki antypolskie we wszystkich resortach przez nich sterowanych w Polsce. A my jako Naród, jako Polacy nie mamy . :-((( Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Tu zadymiarze 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.15 o 02:36
+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tu zadymiarze 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.15 o 12:21
W 4 minucie filmiku widać tych, samych zadymiarzy.
+www.youtube.com
Widać powód ich ucieczki.

Ten filmik też sporo wnosi. OD Ewidentnego Oszusta z NE.
Szczególnie ciekawe ujęcia "okiem zagranicznego turysty". Kontekst też otrzymuje słynne już policyjne kopanie po twarzy.

Wszyscy lewacy są zamaskowani. Wyraźnie to widać. Ci nie zamaskowani ciągną browarka i dobrze się bawią.

Trzeba dodać do tytuł filmiku, że naziolskie znaki niosła ta grupa "zadymiarzy" których lewacja traktowała kamieniami i puszkami z farbą.

Więc było "nazioli" kilkunastu.


KTOŚ NAS WKRĘCA!
W POLSKIE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Byle by kogos wsadzic 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.15 o 02:51
+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Z kolekcji Byle by kogos wsadzic 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.16 o 21:29
+bombardier.nowyekran.pl

Filmik między 2:30 a ok 3:30.

Co mnie zastanawia. Nie to, że człowieka zatrzymują. Nie widzimy dlaczego to robią, załóżmy, że przed chwilą walnął pięścią w chodnik naruszając mienie miasta stołecznego. Dokonuję więc specjaliści zatrzymania. Potem próbuję dokonać odciągnięcia. Dlaczego zaś po wyrwaniu go rezygnują? Jeśli to taki zły człowiek, który popełnił przestępstwo to policja ma obowiązek go zatrzymać! Niedopełnienie obowiązków. Ci jednak rezygnują. Chowają głowy w kaptury. Dlaczego? Być może dlatego, że był rozkaz nałapania ludzików by zatrzymanych było ze 100 i media mogły podać.
Głupio wyszło, że druga setka zatrzymanych to niemcy. Nie tak to miało na pewno być, nie takk..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
POLAK pobity przez NIEMCÓW w Warszawie stolicy RP w państwowe święto odzyskania niepodległości! 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.16 o 00:12
Było już u Marka, podawał Paweł i do Zenka przeszło. Z uwagi na to, że na swoim barłogu zbieram do całości "pobite szklane odpryski prawdy" (MT ;)) to pozwolę sobie dokopiować i tu.

+www.youtube.com

Nie komentuję słów tego Pana. Chciałbym jednak by to był mój znajomy. Zacny człowiek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Żołnierz o działaniach policji 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.16 o 19:31
Za Krzysztof Bosak | MIKROBLOG, wpis na policyjnym forum, autorstwa zawodowego żołnierza:"Witam wszystkich,

Do zabrania głosu w tej dyskusji skłoniły mnie trzy kwestie:a) też jestem na garnuszku budżetówki, tylko mój jest napełniany przez "MONar"

b) byłem na Marszu

c) prześledziłem zapisy wideo dostępne w Sieci.Pierwsze pytanie. Panowie, do jasnej cholery, kto Was uczy "pracy z tłumem"? Jak można sobie pozwolić na tak nieprofesjonalne "wejście z buciorami" w spokojny tłum (pomnik Dmowskiego - tam byłem pod koniec Marszu)? Ludzie wokół mnie byli zupełnie neutralni ale po "wejściu" Policji poleciały mocne wiązanki. W mojej pracy często mieliśmy do czynienia z tłumem, z którego strony butelki, kamienie i wyzwiska to najmniejsze zło, jakie mogło się nam przytrafić. Gdybyśmy się zachowali wobec niego tak, jak Policja blokująca wejście na Plac Konstytucji (potem też wyjścia), to pożylibyśmy może z godzinę.Drugie pytanie. O jakim sukcesie Wy mówicie? To była totalna klęska. Banda, może ze 200 gówniarzy, pusza Wam z dymem ileś tam radiowozów. Gazujecie się sami nawzajem, jak ostatnie niedojdy! Na filmach widać zagubionych, płaczących od gazu gliniarzy. Gdyby moi ludzie tak się załatwili na jakiejkolwiek akcji, to nie wystawiliby nosa za bramę bazy do końca zmiany! Przecież, gdyby przeciwko Wam ruszyło nie te kilku wyrostków tylko 5% tego tłumu, to by Was po prostu roznieśli na strzępy!b]Trzecie pytanie. [/b]Żalicie się, że Wam zabronili lać z gładkiej lufy w taki tłum? Czy Wyście do reszty oszaleli? Widzieliście kiedyś, co się dzieje z kilkutysięcznym tłumem, który usłyszy strzały z broni palnej? Nie wiem, czy starczyłoby w Warszawie karetek, żeby wywieźć stamtąd wszystkich stratowanych. A jakby ruszyli np. w Waszą stronę, to wątpię żeby ktoś "brał jeńców".Podsumowując. Dopiero na końcu winię szeregowych policjantów. Ktoś ich przecież powinien wyszkolić i wyposażyć. Nie wystarczy ubrać młodych chłopaków w ograniczającego ruchy żółwia i dać do ręki pałkę. Za burdel, jaki widziałem wyiniłbym tych, którzy zajmowali się dowodzeniem od szczebla drużyny i wyżej. Dlaczego? Dlatego:1. Brak jest JAKIEGOKOLWIEK pomysłu na PREWNCYJNE zachowania.

2. PROWOKUJECIE tłum, co jest taktycznie po prostu niedopuszczalne!

3. Dajęcie się zaszachować GARSTCE gówniarzy, co z kolei jest wręcz żałosne.

4. Potem, "przy kamerach", lejecie kogo popadnie i jak popadnie dając popis braku opanowania i pożywkę dla mediów. A po takich akcjach wielkie zdziwienie, że 92% społeczeństwa uważa, że Policja "źle wykonuje swoje obowiązki".Gdzie byli dowódcy? Kto tak fatalnie zaplanował ten burdel i kto poniesie za to odpowiedzialność?Na koniec pytanie najważniejsze. Co się stanie, jeżeli kiedyś przeciwko Wam ruszy nie 200 gówniarzy, jak było w Warszawie, tylko 2000 równie zdesperowanych gości? Przecież Was zadepczą!Niemożliwe? To zobaczcie na relacje z greckich ulic i przypomnijcie sobie o nich, kiedy za kilka miesięcy zadłużenie przekroczy magiczne 55% i Tuski podniosą VAT do 25%, a zaraz za tym pójdą cięcia socjalne. To Wy staniecie w pierwszym szeregu przeciwko wkurzonemu tłumowi. Zajścia z Marszu będą przy tym tylko lekką zaprawą!Warszawa dała dowód, że w razie buntu wewnętrznego na miarę Grecji, Policja nie ma żadnego przygotowania i pomysłu, jak bez rozlewu krwi spacyfikować ulice. Co gorsza, w Polsce jest "potencjał w narodzie". Można piętnować "kiboli" i podobne środowiska ale należy się liczyć z tym, że w razie poważnej rozruby, w takiej Warszawie może stawić się nawet 100 tysięcy i więcej luda. I co wtedy zrobią? Wyślą nas żeby Was wspierać? Proszę bardzo - ale ja strzelać do rodaków nie będę!"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Policja przewraca demonstranta trzymającego narodową flagę 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.16 o 20:52
+www.youtube.com

Biało czerwone barwy podziałały jak płachta na byka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Trochę przeklejonych komentarzy z forum policyjnego. Wypowiedzi POLICAJTÓW 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.16 o 21:49
+niepoprawni.pl

Ważne jest byśmy pamiętali, że policjanci to też Polacy :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Trochę przeklejonych komentarzy z forum policyjnego. Wypowiedzi POLICAJTÓW 
Jacek, 2011.11.17 o 00:26
Byśmy też pamiętali,że policjant nie widzi sercem, człowieka a widzi kodeksem łamanie litery prawa. Oni mają właśnie takie okulary. Po przejściu szkoły policyjnej. A słyszy tylko przełożonych. I choćby mówili niedorzeczności- wykonuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Trochę przeklejonych komentarzy z forum policyjnego. Wypowiedzi POLICAJTÓW 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.17 o 10:52
Nas oburza to, że oni mają wykonywać rozkazy. To jest jednak służba mundurowa. Zorganizowana, militarna formacja musi funkcjonować na zasadzie podległości i wykonywania rozkazów. Pamiętajmy o tym. Gdyby strzelali sami do siebie to mielibyśmy anarchię.


Problem jest gdy:
1. Policjant próbuje wyładować swoją frustrację przy okazji wykonywania obowiązków służbowych. (Okrutną historię z życia wziętą wrocławskiej policji ostatnio słyszałem, jak to policjantowi odbiło i strasznie zbił żonę).
2. Są złe rozkazy i źli dowódcy.
3. Policja z założenia użyta jest nie po to by strzec porządku, a po to by tłumić zdrowe manifestacje patriotyczne, czyli ona sama jest użyta na granicy prawa. Ich też to musi frustrować.
4. Moralność policjantów jest do D. To niestety jest często reguła. Grunt żeby dobrze wyglądało, a nie ważne jak jest. I w sytuacji gdy, któryś zrobi coś złego obiektywnie. To reszta na zasadzie solidarności zawodowej staje za nim murem. To niepisana reguła w policji. Owszem niech stają za sobą i to jest szlachetne, ale nie w złych sprawach, bo to jest działanie quazi mafijne.
Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Trochę przeklejonych komentarzy z forum policyjnego. Wypowiedzi POLICAJTÓW 
Jacek, 2011.11.17 o 23:16
Tu już prosi się zsadnicze pytanie: komu ma służyć policja? Społeczeństwu (narodowi) czy dyktaturze nietykalnych? Odkąd ja pamiętam zawsze było to drugie. Czy to jest w porządku? Stąd te pałowanie na każdej manifestacji narodowej.Wszyscy przeciw nam. Panie ,do kogóż pójdziemy? Tylko do Ciebie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Wrażenia rzecznika ONR 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.16 o 22:46
Szczególnie ciekawe tryb rozwiązania manifestacji.
+www.youtube.com

Warte przesłuchania!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.16 o 23:09
Narracja kręcącego mnie nie porwała. Buńczuczne wypowiedzi rzecznika onru pod koniec filmiku to klasyczny przykład tego naszego "narodowego przekleństwa" jak to kiedyś łaskaw był nazwać Mufti Turbanator. Demony podziału nigdy nie zasypiają.
MW i ONR zrobiły ten marsz. Nie pis, nie ktoś inny. Owszem włączyli się i poparli ludzie z różnych środowisk m.in. Kornel Morawiecki, Solidarni 2010... Publiczne wypowiadanie się rzecznika ONRu do czego on teraz dopuści a do czego nie i to w kontrze do organizatorów, którym przecież też jest organizacja, którą reprezentuje, wytwarza ciśnienie podziałowe. Zaczyna się krzyczenie: JA WIEM LEPIEJ! JA PIERWSZY WIEDZIAŁEM LEPIEJ! JA NAJPIERWSZY WIEDZIAŁEM LEPIEJ I WIEM CO WIEM!

Nie tak (...) nie tak!
Musimy łapać wspólnego ducha i robić to samo. Bez przywiązania do liderów. Z przywiązaniem do wartości. Wtedy tego co się dzieje nie da się zatrzymać. Praca u podstaw to jest to!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Paweł Tonderski, 2011.11.17 o 18:14
Krzysztofie, ale nie może być tak, że teraz PiS za pośrednictwem Palikota chce cały splendor za tę manifestację ściągnąć dla siebie. Nie może być tak, że Korwin, Zawisza i inni będą z tego spijali miodzik, bo właśnie nie to jest tutaj najważniejsze, ale właśnie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o Polskę, a nie o ich stołki i koryto, do którego chcą się dostać na narodowej idei i zaangażowaniu młodych Polaków.

Dlaczego do tej pory nikt ze znanych polityków nie składał wieńców pod pomnikiem Dmowskiego, dlaczego pomnik Dmowskiego do tej pory oblewano wielokrotnie farbą i innymi nieczystościami, gdy pisałem kilka lat temu na prawicy pn o tym, że ruch narodowy musi się w Polsce odrodzić, to prawie wszyscy pisali, że jestem naiwniakiem i zwykłym marzycielem i że ruch narodowy nie stanowi żadnej siły politycznej w Polsce, dlatego nie ma co się nim zajmować, a dzisiaj gdy tacy ludzie jak Kowalski tę ideę ożywili i młodzi Polacy zaczęli się tą ideą interesować i propagować oraz angażować w struktury narodowe i to w całej Polsce, to nagle wokół niej i tych ludzi pojawiło się wielu starych wyjadaczy politycznych, po prostu zwykłych cwaniaków, którzy zawsze są tam, gdzie zawieje silniejszy wiaterek i właśnie tak nie może być dalej!

Narodowcy nie idą po to do sejmu, czy w ogóle do polityki, żeby tam stanąć na laurach, tylko żeby naprawdę coś w Polsce zmienić i ja w to wierzę, ponieważ to są ludzie, którzy kochają Polskę ponad życie i są gotowi dla niej się poświęcać nie oczekując za to żadnego wynagrodzenia ponad to co im się należy...

Jestem idealistą i taki chcę pozostać do końca życia... To właśnie ONR pracuje u podstaw, to ONR odnawia bezimienne groby pomordowanych, to oni corocznie idą na Stare Powązki i tam odnawiają stare nagrobki zasłużonych przedwojennych endeków, to oni organizują marsze i odczyty, to oni nauczają młodych Polaków prawdziwej historii Polski, ale tak jest w całej Polsce...

Kowalski powiedział, że jemu nie chodzi o to, żeby dostać się do polityki, chce wyczyścić ONR z różnych ludzi, którzy szkodzili tej organizacji, chce żeby tę organizację tworzyli ludzie, którzy nigdy nie byli powiązanymi z żadnymi partiami politycznymi i nie są dawną działalnością polityczną obciążeni, ale wierzą w ideę narodową, która wywodzi się z Polski międzywojennej...

Zresztą sam posłuchaj wypowiedzi pana Kowalskiego, to jest jego sprostowanie do wypowiedzi na temat pana Korwina. :))
Zresztą sam posłuchaj co ma do powiedzenia pan Kowalski. Pan Kowalski po prostu chce odbudować struktury narodowe bez komunistycznych obciążeń.

Musimy spróbować odmienić Polskę, bo jeśli nie teraz to kiedy?

+www.youtube.com

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Jacek, 2011.11.18 o 00:12
Mikke trochę namieszał ludziom. Wystarczy,że w jego programie jest rozdział Kościoła od państwa ( o co walczy lewica i inne gady). Więc dajmy spokój z kabaretem a porzyjmy autentyczny ruch narodowy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Jacek, 2011.11.18 o 00:19
Ch,ch czyli cholerny chochlik. Miało być poprzyjmy!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.19 o 19:48
Paweł Tonderski.
Czy macie panowie to samo, że film zatrzymuje się na minucie 5;10. Dalej nie mogę obejrzeć. To już nie pierwszy film który zatrzymuje się po jakimś czasie i kompletny stop. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Paweł Tonderski, 2011.11.20 o 11:23
U mnie jest wszystko w porządku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.20 o 13:05
Paweł Tonderski.
Dzisiaj i u mnie wszystko gra. Może to wina przesyłu, mam tzw radiówkę. Coś mi ten Marian wygląda na naiwenego z tym podejściem do Korwina. On "ma" zadanie rozbijać i cały czas rozbija środowiska patriotyczne. moim zdaniem wszyscy byli politykierzy won. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Paweł Tonderski, 2011.11.20 o 13:48
Znasz moje zdanie na temat Korwina, dla mnie to pajac, ale z konkretnymi zadaniami do wykonania, rozbijać i zbierać wokół siebie inteligentną i bardzo dobrze wykształconą polską patriotyczną młodzież, jak już wokół siebie trochę ich zbierze, to wtedy znowu wszystko rozbija i tak już to się toczy od ponad 20 lat.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Jacek, 2011.11.20 o 15:10
Czasami wystaje mu "fartuszek"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wrażenia rzecznika ONR 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.20 o 16:47
Paweł Tonderski.
To że się zgadzamy, to dobrze. Jednak mi chodzi o rzecznika ONR Mariana Kowalskiego. Coś za bardzo zapatrzony w Korwina. A to i to razem, to nic dobrego. Tak jak pisałem. Rok temu Korwin pierwszy przy kamerach na Marszu, obecnie to samo. "Kiepski" to wizerunek dla patriotów i nie mądry. Panowie jego trzeba odsunąć. Bo kim jest Kowalski, to nic nie wiem . Ma jednak słaby ogląd Korwina jeśli był z nim kilkanaście lat. Uważajcie na "maliny" Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Zenek, Jacek, Paweł 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.22 o 08:55
Panockowie,
z tym Kowalskim to po prostu skomentowałem jego wypowiedź. Nie spodobała mi się ta akurat jedna wypowiedź. Próby jej bagatelizowania nagrane później mnie również nie zachwyciły. Tyle tylko. Jedna wypowiedź całego życia nie przekreśla, a tym bardziej po jednej wypowiedzi pełnej opinii o tym człowieku sobie nie sposób wyrobić. Więc byłem przeciwko takiemu wyrażeniu myśli, nie przeciwko P.Kowalskiemu. Napięcia się zbliżają i potrzeba wielkiej ostrożności i sprytu.

A na deser powiem Wam ciekawostkę. Oczywiście zasłyszaną na przystanku autobusowym. W wywołaniu zamieszek na pl.Konstytucji Korwin miał swój udział. Polazł tam, gdy jeszcze nic się nie działo. I jakoś dziać się zaczęło.

To plus jego wypowiedzi w programie gdzie obecny był również Krystian Legierski, dają mu opinię osoby nakłaniającej słowem i czynem do używania przemocy. Trzeba się strzec!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Co ty możesz wiedzieć o PRAWDZIE oglądając TiVi - demotywator 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.21 o 11:37
+demotywatory.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co ty możesz wiedzieć o PRAWDZIE oglądając TiVi - demotywator 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.22 o 13:54
Christo.
Pewnie mam trochę pokręcone widzenie świata. Jednak widzę gorącą lawę Polaków wylewających się z Orła Białego. Lawa ta płynie coraz bardziej, zalewając ulice, zmieniając kolory od ognia, przez ciepło do chłodu. Ten Orzeł Biały to gra swiateł na początku filmu. Zobacz sam pod tym kątem. Obejrzałem tylko 6 minut bo chwilowo dalej mi nie wyświetla. Więc nie wiem co zobaczyłbym dalej :-))) Pozdrawiam "artystycznym" widzeniem Marszu Niepodległości.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co ty możesz wiedzieć o PRAWDZIE oglądając TiVi - demotywator 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.22 o 13:58
Zenek :), artystyczna dusza się nie ukryje. Wszyscy pamiętamy Twoje instalacje na podwórku :)).
Serdeczności
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Gdyby ten człowiek dowodził, to polała by się krew. 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.23 o 20:27
+www.youtube.com

"Za Korwinem!"- na zatracenie chyba. To niebezpieczny, nieodpowiedzialny i nieobliczalny człowiek.

+www.youtube.com

Tu mamy deklarację, że gdyby on był szefem to nie zatrzymałby marszu.

Słowo komentarza:
Polacy manifestowali dumę w Marszu Niepodległości. Polacy w niebieskich mundurach wykonywali, czasem nadgorliwie, rozkazy Polaków inspirowanych raczej nie polskimi interesami. Polacy, prawdopodobnie w większości niedouczeni lub zamanipulowani, poza tzw. betonem byli na kolorowej niepodległej czy jakoś tak (śpiewano ruskie piosenki!).
Wystarczy iskra by polała się Polska krew. Kto na tym zyska? Polska i Polacy nie.
Jest szansa na to by odzyskać władzę w naszym kraju. Spokojnie, konsekwentnie, całymi rodzinami i grupami napierając na to by Polska zaczęła być zarządzana a przestała być kradziona i prowadzona na smyczy upodlenia (patrz kazus Smoleńsk). Nas jest więcej. Co najmniej 10 razy więcej w tej części aktywnej społeczeństwa, a sądzę, że w biernej to i 100razy więcej (domysły własne). Damy im radę.
Ktoś jest w łódce i chce ją rozkołysać. Nie wolno! Trzeba być stabilnym. W dobrym miejscu trzymać punkt ciężkości i krok po kroku iść dalej. Nawet jeśli oznacza to mały slalom po ulicach stolicy. Gdyby było nas 100 tys w przyszłym roku, to wszystkie blokady lewackie byłby jedynie wyspami w morzu patriotów.
Nie wolno przelewać polskiej krwi! Żadnej wojny domowej. Żadnych krwawych porachunków!

ŻADNYCH SZALEŃCÓW W GRONIE PRZYWÓDCZYM!!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Gdyby ten człowiek dowodził, to polała by się krew. 
Paweł Tonderski, 2011.11.24 o 19:08
Masz rację spokojnie z rozwagą do przodu. :)) Bez romantycznych zrywów z siekierką na Słońce, już to przerabialiśmy wielokrotnie jako naród. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Filmowe podsumowanie 11.11.11 
Christophoros Scholastikos, 2012.07.16 o 00:49
Film "Niepodlegli". Trzeba obejżeć by odrobić lekcje do końca.

+ksd.media.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑