słowa kluczowe: Marsz Niepodległości, Polska.
Polska2011.10.31 09:04 09:16

Czemu tak widzę 11.11 ?  :(

 
 
może się okazać, że świętować 11.11 będą mogły różne świńskie ryje z wibratorami. Bo środowiska patriotyczne zostaną potraktowane pałą, gazem i wodą.
 
Nie tak dawno w komentarzu do tekstu +pilka.nowyekran.pl
 na blogu M.Piłki na NE napisałem:

".."..wyrażenie radości z faktu posiadania własnego państwa.."

Z tą radością to bym nie przesadzał. Bo Polska dziś ani nie jest suwerenna, ani w obecnym kształcie nie jest naszym państwem. Bo trudno powiedzieć by było nasze, gdy u władzy są oszuści i złodzieje oraz zdrajcy narodu. A rządzi w nim zalegalizowane bezprawie stworzone przez nich pozwalające uzurpować sobie w nim władzę. Jest to państwo stricte mafii biurokracyjno- urzędniczej. Dlatego z tym "świętowaniem" posiadania własnego państwa byłbym ostrożniejszy :(

Dziwię się okrutnie, że było nie było posłowie dawnej i obecnej kadencji nie potrafią merytorycznie wesprzeć organizatorów. Jeszcze jest czas by uniknąć sprowokowanych ekscesów i ich następstw. Są na to środki nawet w naszym ułomnym prawodawstwie. Trzeba ich tylko chcieć użyć, bo o umiejętności chyba nie trzeba się obawiać.

"..Nawoływanie do blokowania legalnej manifestacji, jest w rzeczywistości nawoływaniem do stosowania przemocy wobec jej uczestników.."

To już jest powód nie tylko do zablokowania kontrmanifestacji, ściągnięcia podżegaczy, ale też do odstawienia poza nasze granice zwerbowanych obcojęzycznych najemników. A nie słyszałem by ktoś do "bufetowej" z czymś takim wystąpił :/ .."

Nieco później w komentarzu do tekstu KJW
+krzysztofjaw.nowyekran.pl na NE
pozwoliłem sobie zauważyć:

"..Pozwolę sobie pominąć wątek "nienawiści" w kontekście marszu 11.11
A to dlatego, że wydaje się on drugoplanowy w zaistniałej sytuacji. Ta zaś pokrótce przedstawia się następująco :

- marsz ten pomimo nagłośnienia...nie został zarejestrowany jako "zgromadzenie". W związku z czym póki co zapowiadać to może że będzie ono uznane za "nielegalne". To zaś implikuje wiele innych rzeczy z koncepcjami rozwoju wydarzeń włącznie.
Takiego błędu środowiska lewackie nie popełniły i zdołały zarejestrować nawet nie jedno, ale kilka swoich zgromadzeń. Wypadałoby zapytać jak to było możliwe, że organizatorzy pozwolili sobie na takie zaniechanie ?
To już samo w sobie jest wbiciem piłki do własnej bramki przed rozpoczęciem meczu. Nie mogę nie pytać bo nie sądzę by po prawej stronie ludzie nie byli w stanie podołać zadaniu. Tak jak i nie wierzę w ich "brak możliwości" czy niewiedzę. Nie wiem czy ostatecznie "bufetowa" wyda to zezwolenie. Ale bez wątpienia jest to element kampanii "jąkały" i wpisuje się w nią doskonale. Szkoda tylko że jak powiedziałem sami sobie strzeliliśmy w kolano. A może się okazać, że świętować 11.11 będą mogły różne świńskie ryje z wibratorami. Bo środowiska patriotyczne zostaną potraktowane pałą, gazem i wodą. Z drugiej strony, czy to po raz pierwszy :( .."

Oba komentarze popełniłem po wyczytaniu na interii, że "bufetowa" odrzuciła wniosek o zarejestrowanie zgromadzenia pt "Marsz Niepodległości". Nie ukrywam że planowałem udział w tym przedsięwzięciu to i mocno mnie zastanowiło takie postępowanie organizatorów.

Dziś przeczytałem, że +marszniepodleglosci.nowyekran.pl

Nie wiem jak potoczą się dalej sprawy. W każdym razie na dziś to zgromadzenie nie uzyskało zgody ratusza. Do 11.11 zostało jeszcze trochę czasu na jej uzyskanie i nie ma co przesądzać że tej zgody nie otrzyma (choć Polska to "dziwna kraj" i różne rzeczy dziać się lubią).

Dlaczego postrzegam to za istotne ?
Owóż dla tego, że dopóki nie ma wydanej zgody na ten marsz będzie on nielegalny. Przez co zrozumiałym jest, że w każdej chwili do jego rozproszenia może zostać użyta policja lub straż miejska. Co ciekawe, będzie to zgodne z obowiązującym prawem. Tymczasem środowiska jego przeciwników już zarejestrowały swoje zgromadzenia, co pozwala im się domagać ochrony policyjnej na przewidzianym w wydanych zezwoleniach terenie. Więcej. To kolejny argument dla "bufetowej" i jej urzędasów by zezwolenia na ten marsz teraz nie wydać z uwagi na skonfliktowanie obu środowisk z uwagi na możliwą do przewidzenia konfrontację, która może wymknąć się organizatorom spod kontroli. Dalej. Może spowodować to w przypadku wydania takiego zezwolenia znaczne ograniczenia co do jego programu ograniczając miejsce zgromadzenia. Co pozwoli na jego marginalizację i już na wejściu zepchnięcie go z trasy i zawężenie jego programu. Organizatorzy będą chcieli przeforsować natomiast jego realizację i.... mamy rozróbę na cztery fajerki.
Wypadałoby zapytać zatem komu i o co na prawdę chodzi ? Zakładając że organizatorzy wykazali się maksimum dobrej woli nie od rzeczy byłoby zapytać gdzie zagnieździły się "wiewiórki". Bo że się zagnieździły nie ma wątpliwości obserwując pro komusze działania. Moim zdaniem już sam fakt rozpętania medialnego ujadania przez wymiotną i jej środowisko musiał być spowodowany powzięciem informacji o zamiarze organizowania takiego marszu. O tym, że jego "wsparcie" umożliwiające przeprowadzenie "działań wyprzedzających" (zarejstrowanie demonstracji sprzeciwu wobec inicjatywy marszu) było kluczowe chyba nie trzeba nikogo przekonywać.
Zastanawia mnie też bierność (by nie rzec nieudolność) środowisk patriotycznych, które to spowodowały możliwość dopuszczenia do zaistnienia takiej sytuacji. Wychodzi na to, że brak jest tam jakiegokolwiek merytorycznego zaplecza posiadającego minimum wiedzy.
Młodość i entuzjazm to nie wszystko.

Wybaczcie proszę te gorzkie słowa, ale nie mogłem tego przemilczeć :(


PS

Znów problemy z NE
Notice: Connection failed: SQLSTATE[08004] [1040] Too many connections in /var/www/nowyekran/data/www/nowyekran.pl/libs/w3media/db/W3media_DB_PDO.php on line 60
Strona chwilowo niedostepna

zobaczymy jak się "odwiesi" 

2555 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.10.31 o 10:19
W.red
Przyznam, że jestem zaszokowany ta sytuacją; o marszu mowa była kilka miesięcy temu. Byli organizatorzy - i nie wystąpili do władz o legalizacje Marszu.
Zadziwiające.
Przyznam szczerze - jeśli to jest element prowokowania zadymy - to mnie nie interesuje. Ja chcę świętowaćpamięć odbudowywanej niepodległości w spokoju - z radością.

Uważam, że po prostu brak jestczynnika koordynuującego.
I jestem ciekaw reakcji PiS; brak takowej - to już zdecydowany koniec tej partii - w oczach ludzi o nastawieniu patriotycznym.

PS. Czy powinniśmy być gotowi do twardego stawiania sprawy Polski?
Jestem zdania, że tak.
Tyle, że chciałbym po kierownictwem tych, którym można ufać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Paweł Tonderski, 2011.10.31 o 11:29
Wystąpili, wystąpili, jednak ratusz jakoby znalazł jakieś błędy w prośbie o zalegalizowanie Marszu Niepodległości jako legalnej manifestacji wysłanej do ratusza, taka sama sytuacja była z innymi apelami i inicjatywami oraz z listami nE, Nowej Prawicy czy UPR, że niby błędy ortograficzne, że nieważne głosy, jak się chce znaleźć kij, to się go zawsze znajdzie. :))

Mamy czas do 8 listopada 2011 roku, do tej pory takich wniosków do urzędu miasta można zgłosić kilkanaście, codziennie po kilka. :))) Zobaczymy co z nimi zrobi pani Hanna o dwóch czysto polskich nazwiskach. :))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :(   
ratus, 2011.10.31 o 11:34
Różnie różni ludzie mówią.
Ponoć wszystko jest OK i ktoś niepotrzebnie sieje porutę.
+www.facebook.com
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
w.red, 2011.10.31 o 12:10
Nie byłoby poruty, gdyby organizatorzy " nie przespali" ;) Tym samym dając okazję drugiej stronie do dywersji. To jest wojna drogi ratusie. I to wojna, gdzie naczelną zasadą jest brak zasad. Bo wróg tylko ją jedną uznaje.
A że nie lubię być wykorzystywany i manipulowany (ani też gdy stosuje się te metody wobec innych) stąd moje pytania i wątpliwości w tej Ciekawi mnie, czy data złożenia wniosku pokrywa się i w jakim stopniu z akcją michnikoidów

PS

"pejs buka" nie używam, gdyż kojarzy mi się on dość nieciekawie ^^
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
w.red, 2011.10.31 o 12:20
Z kijem masz rację. Ale pewne działanie nim poczynione można przewidzieć i wykonać w odpowiednim czasie unik. Tak było i w tym przypadku.
Tym bardziej, że poprzednio też im rzucano kłody pod nogi. Dlatego tym razem powinni byli kija uniknąć. Żeby zwyciężyć nie zawsze trzeba nadstawiać grzbiet do bicia ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Jacek, 2011.10.31 o 10:23
Czerwony diabeł nie śpi. Potrafi zablokować na czas odpowiednie strony, potrafi wydać na czas odpwiednie zarządzenie lub czasoismo ze szkalującym tekstem. Wiemy gdzie powinno być miejsce tych manipulantów, krzykaczy i zdrajców. Nowość w tym roku to wprowadzenie międzynarodówki do walki z Polską. Czy Polacy znów dadzą się nabrać na te kłamstwa czy w końcu przejrzą na oczy i pogonią towarzystwona cztery wiatry?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Adam39, 2011.10.31 o 12:16
Odmowa zezwolenia na Marsz Niepodległości 11 listopada przez ratusz jest dla mnie swoistym szokiem, bezczelność i arogancja tych uzurpatorskich władz jest coraz bardziej oburzająca. Jeżeli to była by prawda, to wyraźnie widać dążenie do zmarginalizowania demonstracji i dążenie do konfrontacji.
Ale jak dotychczas nigdzie nie znalazłem treści pisma odmawiającego zgody. A może jest to tylko balon próbny gwoli zorientowania się jakie będą ewentualne reakcje.
Tym nie mniej uważam, że nie możemy pozwolić na ciągłe nami manipulowanie i Marsz Niepodległości powinien się odbyć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
W. red.   
ratus, 2011.10.31 o 11:59
Wychodzi na to, że marsz odbędzie się bez przeszkód (formalnych oczywiście). Poza tym na gebelsich stronach brak deklaracji, jakoby ichniejsi lewacy mieli zamiar szpuncić na marszu. Wygląda to na porutę posianą przez jakichś panikarzy lub nawiedzonych katastrofistów.
pozdrawiam
PS.
Nie ukrywam, że w pierwszej chwili na wieść o gebelsiej prowokacji moja praska natura zakipiała :-))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Ratus 
w.red, 2011.10.31 o 12:31
Zobaczymy czy i na co, oraz w jakim zakresie to zezwolenie "bufetowa" wyda. Bo myślę że wyda, ale diabeł będzie tkwił w szczegółach (jak zwykle).
Nie wiem czy zaliczam się do panikarzy ^^ Po prostu tak dziwnie mam że mało komu już ufam "na słowo" i cały czas mam uaktywnioną opcję "zbieraj informacje, analizuj i myśl". Fakt że to upierdliwe, ale jak dotąd było skuteczne :)

pozdrawiam :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Zenon Jaszczuk, 2011.10.31 o 15:02
W.red
Marsz Niepodległości już w pełni zarejestrowany! - +marszniepodleglosci.nowyekran.pl Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Zenon 
w.red, 2011.10.31 o 16:17
Ano ponoć tak, tyle że ja pejs buka nie używam.
Wydaje mi się, że w takiej sytuacji jaka się wykształciła wypadałoby na stronie "firmowej" Marszu Niepodległości zamieścić skan dokumentu by rozwiać wątpliwości.
Ja tak bym zrobił, ale to znowu "ja" a nie kto inny.
Czytam tam poza tym, że ponoć organizatorzy się oburzają na twierdzenia o braku zarejestrowania marszu jako zgromadzenia. Nie kopiowałem linku z interii gdzie informowano o odrzuceniu przez ratusz wniosku.
Na tronie firmowej też zero informacji.
Że to wykorzystano do zniechęcenia ludzi do uczestnictwa pisałem już wcześniej. Ale organizatorzy powinni uderzyć się w piersi i przyznać do zaniechania bo w dużej mierze zasługa ich samych.

Dzięki Zeniu za informację :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2011.10.31 o 16:54
W.red.
Nic wielkiego, znalazłem to Ci podałem, nawet nie czytając. Redku ja juz pisałem na ten temat jak zobaczyłem, że na czele przy kamerach znalazł się Miki i chyba Ziemkiewicz w ubiegłym roku. Kto zacz?!! Czy to najwięksi patrioci, Polacy - ja wątpiłem i wątpię. Jednak to tylko ja. A to mi daje wiele do myślenia. :-)))Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Paweł Tonderski, 2011.10.31 o 17:49
Zenku, a ty jakbyś był na czele MW i ONR-u nie wykorzystałbyś osoby Korwina oraz Ziemkiewicza, którego dziadek albo ojciec należał do Stronnictwa Narodowego w przedwojennej Polsce, aby dzięki ich osobom podnieść ważność tego Marszu? Dla mnie Korwin to pajac, który wszystko wokół siebie zniszczył...

Zenku w Warszawie ONR jest naprawdę dopiero na początku swojej drogi, nie przeszkadzajmy, nie krytykujmy, próbujmy sami coś zrobić, nie oczekując po tym wielkich zaszczytów i pieniędzy, łączmy się zamiast dzielić i tyle...szukajmy wspólnych płaszczyzn...dla dobra Polski.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2011.10.31 o 17:57
Paweł Tonderski.
Zapewne wiesz, że jestem daleki od krytykowania młodych. Tylko, po co to rupiecie?!! To nie są ludki z mojej bajki, o mojej Ojczyżnie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Paweł Tonderski, 2011.10.31 o 18:20
Przyszedł i wlazł do pierwszego szeregu, tak to było naprawdę, co byś zrobił na miejscu ludzi, którzy są na czele ONR-u i MW, wyrzuciłbyś go? Zresztą w ugrupowaniach upeerowskich lub pochodnych nim jest wielu wspaniałych polskich patriotów, tylko, że tak jak my działają w rozbiciu i małych grupkach, dlatego trzeba dążyć do zjednoczenia tych wszystkich grup w jedną całość, pod jedną ideą, którą, moim zdaniem powinna być tylko i wyłącznie Polska oraz Cywilizacja Polska. Trzeba się policzyć, ilu tak naprawdę nas jest. To na początek, ONR i MW to przede wszystkim bardzo młodzi ludzie - Polacy... Trzeba im pomagać, bo to nasza przyszłość, to w nich trzeba szukać nadziei na ocalenie Polski, w nikim innym. :))) I ja to zamierzam robić osobiście...

Pozdrawiam Zenku...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2011.10.31 o 19:41
Paweł Tonderski.
Ja wcale nie wątpię, że w tych "ugrupowaniach" są patrioci. Tylko mi się wydaje, że ja wiem po co są te kanapy.W takim układzie zapomnij o zjednoczeniu, raczej wprost przeciwnie. Pozdrawiam
Ps. Ja nawet powiem, że to nie przyadek, że z chwilą pojawienia się kamery - Korwiny się dorywają. Co możnas zrobić? Kopa w doopę. Paweł z całego serca życzę powodzenia, tylko patrzcie kto jest kim. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Paweł T 
w.red, 2011.10.31 o 18:22
Widzisz Pawle nikt nie krytykuje organizacji o których mówisz dla samej krytyki lub dla innych celów. Wprost przeciwnie. Mówimy tylko (choć może raczej podpowiadamy) co warto by zrobić. Środowiska patriotyczne są oczkiem w głowie tak moim jak i Zenka. Bo tylko od nich zależy przetrwanie narodu i kraju. A że z Zenkiem mamy pewne doświadczenia w obcowaniu z poprzednim systemem i pewnymi ludźmi. To i nie dziw się że dmuchamy na zimne. Kiedyś daliśmy się zwieść i dlatego dziś jesteśmy ostrożniejsi :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Paweł T 
Paweł Tonderski, 2011.10.31 o 18:37
Powtórzę komu trzeba. :)) Trzeba im podpowiadać, na pewno z dobrych porad skorzystają, bo to są tacy jak my Polacy. :)) Zapewniam was.

Wierzę w to głęboko...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Paweł T 
w.red, 2011.10.31 o 19:10
:))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.01 o 10:52
W.red witaj.
Mnie zastanawia dlaczego pochód jest o godzinie 15 a nie o godzinie 10 - 11stej. Czy pochód wstydzi się dnia, słońca i jak zbiry wychodzi w nocy. Czy chodzi o to, aby nie było go widać za dobrze, czy dlatego, aby mniej ludzi przyjechało z Polski. Czy szykowane prowokacje łatwiej ukryć nocą? Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Paweł Tonderski, 2011.11.02 o 09:20
Ludzie będą przyjeżdżali z całej Polski na ten pochód, w tamtym roku wielu ludzi nie zdążyło na czas...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Zenon Jaszczuk, 2011.11.01 o 20:54
w.red
demonstracje w Izraelu - precz z "kushim" - "czarnuchami" - +marszniepodleglosci.nowyekran.pl Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu tak widzę 11.11 ? :( 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.02 o 12:33
W zeszłym roku też lewactwo chciało blokować. Na filmikach jednak widać ile tego tam wylazło na ulice. Gromadka. Teraz jest urządzana wielka zadyma. Po co? Po to by strach zatrzymał Polaków w domach. Nie zatrzyma. Wystarczy, że będzie 5 tys Polaków a żadne antify nie będą miały tu nic do powiedzenia. Nas jest więcej tylko, że się wahamy.
pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Christo 
w.red, 2011.11.02 o 19:22
Nie idzie o wahanie, bo kto będzie chciał i będzie mógł pójdzie na pewno. Mnie raczej szło by wyjaśnić pewne wątpliwości w dobrze pojętym interesie samych organizatorów. A i z korzyścią dla sprawy na przyszłość (tak mi się przynajmniej wydaje).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Christo 
Christophoros Scholastikos, 2011.11.02 o 23:26
Pewnie, że marsz powinien być przygotowany i zgłoszony profesjonalnie. Nie wydaje mi się by doszło do takiej wtopy organizatorów, którzy przecież od roku nakręcają to zgromadzenie. Wydaje mi się, że to chochliki złośliwe się pojawiają by psocić. To jednak tylko moje domysły. Przyznaję, że nie śledzę tego szczegółowo.
Pozdrawiam serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Christo 
Paweł Tonderski, 2011.11.03 o 01:00
Wielka szkoda, że nie miałoby być Ciebie na tym marszu, pocieszam się jednak myślą, że poznam wreszcie "teli"-ego oraz imć ratusa...

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑