słowa kluczowe: Jarosław Ruszkiewicz, Neon24, Ryszard Opara, SpiritoLibero, V kolumna, gps65, kolaboranci, narracja Putina, propaganda Kremla, ruska agentura, sowieckie onuce.
Polska2022.05.19 01:30 01:31

Neon24 – polskojęzyczny portal Kremla

 
 
Ryszard Opara, właściciel portalu Neon24 takie wyraża poglądy w kwestii wojny, którą toczy Rosja na Ukrainie – cytuje jego słowa (pisownia oryginalna):
 
 • Nie mogę zrozumieć: jak i dlaczego Polska i Polacy, w swojej większości - tak całkowicie, obecnie pogłupieli. Dlaczego Polacy są obecnie, tak bardzo antyrosyjscy i jednocześnie tak bardzo Pro-Ukraińscy. (…)
 • No bo jaka, tak naprawdę przyszłość czeka Polskę, która chce być w sojuszu/współpracy z Ukrainą. Jedyną odpowiedzią jest i może być: nieustająca, nigdy nie kończąca się WOJNA.(…)
 • Masowa, dobrowolna imigracja do Polski - kilku/kilknastu milionów? „wrogiej z natury” ludności Ukrainy, w następstwie wojny z Rosją, (oraz nadanie IM przywilejów i „statutu wyższości”)- doprowadzi za kilka, kilkanaście lat - do powtórki tego, co stało się na Wołyniu, w czasie IIWŚ.(…)
 • Czy przyjacielem Polski była, jest i może być kiedykolwiek Rosja…? Z uwagi na to co się działo w historii Polski, szczególnie w ostatnim stuleciu – trudno być może jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale…z drugiej strony czy Polska/Polacy mają do wyboru jakąkolwiek alternatywę…? (…)
 • A dzisiaj...prawdziwych Polaków już nie ma - albo tak naprawdę jest ich coraz mniej...(…)
 • A wiadomo także: największym wrogiem ludzkości, według liderów Elit globalistów -jest obecnie ROSJA. Dlatego, celowo, z premedytacją, został wykreowany konflikt na linii Rosja - Ukraina. Tak właśnie powstaje, zostaje obecnie stopniowo kreowana ideologia - Globalna Rusofobia. „Rusofobia" - to nowa pandemia. (…)
 • Bardzo szybko Rosja (militarnie i propagandowo) przejęła Krym, który cały właściwie czas „tęsknił” za Rosją. Ale… Przejęcie pozostałych części Ukrainy, które powinny należeć do Rosji, nie było już tak łatwe do realizacji, z uwagi chociażby na sytuację topograficzną Ukrainy. (…)
 • W rezultacie, pomimo wielu prób rozwiązań pokojowych, Rosja – nie mając innego wyjścia, zdecydowała wkroczyć militarnie na Ukrainę… W obronie własnej ludności… No i właśnie…o to chodziło Elitom Globalistów. Tak właśnie wykreowano…Globalną Rusofobię…, która jest i będzie głównym „motorem napędowym” - dalszych działań światowej opinii publicznej. (…)
 • Moim zdaniem - i to za co osobiście podziwiam Pana Putina - tak jak i większość byłych oraz historycznych władców Rosji - właściwie od czasów Iwana Groźnego oraz Piotra Wielkiego - a nawet wieki potem, za czasów Lenina/Stalina: Dla nich wszystkich - najważniejsza ZAWSZE jest/była ROSJA. Przyszłość Rosji. (…)
 • Uważam też, że w obecnej sytuacji - tak naprawdę, bez względu na to co myślimy o Rosji czy historii i realiach obecnej rzeczywistości - jedyną szansą na przetrwanie Polski - jako kraju niezależnego - jest jakaś współpraca z Rosją (…)
 • Największym WROGIEM POLAKÓW - SĄ POLACY... To właśnie POLACY - obecnie niszczą swój własny KRAJ - swoją OJCZYZNĘ, PRZYSZŁOŚĆ. (…)
 • Jeżeli jeszcze portal, taki jak Neon propaguje teksty i informacje, całkowicie sprzeczne z oficjalną (jedynie słuszną) propagandą rządową (…)

A więc portal Opary propaguje teksty całkowicie sprzeczne z oficjalną linią propagandową polskiego rządu. Sprawdźmy z przekazem jakiego rządu są tam propagowane treści. Patrzę na stronę główną Neonu24 i sprawdzam skąd promowane tam teksty są kopiowane. To głównie przedruki i tłumaczenia powołujące się na takie źródła:

 • za: https://tass.ru/
 • na podst. źródeł rosyjskich i niemieckich
 • Na podstawie: Neues aus Russland
 • Źródło oryginalne: http://en.kremlin.ru/
 • https://rutube.ru/video/
 • etc.

A zatem są to treści zgodne z oficjalną propagandą Kremla. Nie ma się więc co dziwić, że są sprzeczne z polskim punktem widzenia. Jednym słowem Neon24 to portal Kremla propagujący treści zgodne z tym, co głosi rząd Rosji, a całkowicie sprzeczne z tym, co głosi rząd Polski. Właściciel portalu w ogóle się z tym nie kryje i wprost to ogłasza. Blogerzy, którzy mają polski punkt widzenia, są tam cenzurowani, blokowani i usuwani. Tam prawie wszyscy blogerzy przedstawiają tylko i wyłącznie to, co głosi propaganda Kremla. Oni sami tego nie wymyślają, nie prezentują jakichś własnych, oryginalnych tekstów, tylko wprost kopiują artykuły z ruskiej prasy propagandowej.

To dobrze, że jest taki portal, bo łatwiej jest Polakom, którzy nie znają rosyjskiego i innych języków, zapoznać się z propagandą Putina. Dobrze jest znać to jak Putin oszukuje własne społeczeństwo. Warto też wiedzieć, kto w Polsce reprezentuje Kreml w propagandzie.

Ryszard Opara swoją działalnością, tym, co pisze, ewidentnie szykuje się do odegrania jakiejś roli politycznej w sytuacji, gdyby Rosja na Polskę napadła. To jego uwielbienie Rosji i Putina służy pokazaniu, że będzie chętnie współtworzył kolaborancki rząd. Na swoim portalu zgromadził wielu podobnych sobie. Ich jest tam na szczęście góra kilkunastu. W głoszeniu ruskiej narracji prym wiodą tacy osobnicy: Jarosław Ruszkiewicz ksywa SpiritoLibero, Joanna M. Wiórkiewicz, Anthony Ivanowitz, Krzysztof J. Wojtas, Jacek Boki, Zygmunt Białas, Anna-PK, Repsol, miarka, ikulalibal, stanislav i inni.

Dokładnie ci sami blogerzy przed wojną zajmowali się propagowaniem poglądów denialistów przeczących nauce i wyszukiwali ewidentnie bzdurne teorie spiskowe – a powszechnie wiadomo, że inspiratorem propagowania takich głupot są służby Kremla.

A tymczasem żywotną polską racją stanu jest to, by Rosja sromotnie przegrała wojnę z Ukrainą, na co się zanosi. Polska stanęła przed historycznym momentem, który powinna wykorzystać na maksimum. Mocarstwowe aspiracje Rosji powinny być całkowicie zniszczone, co pozwoli całej naszej okolicy wreszcie odetchnąć od ich morderczego i niszczycielskiego wpływu. Szanse na to rosną. Wojna informacyjna się toczy. Kolaborantów nie brakuje, ale na szczęście stanowią niszę. Niemniej powinniśmy ich poddać społecznemu ostracyzmowi.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

 

752 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑