słowa kluczowe: Donald Tusk, PO, Platforma Obywatelska, Polska, manipulacje, media, wolność.
Polska2010.09.25 16:14

Propozycja nie do odrzucenia

 
 
Za późno włączyłem telewizor. Sam sobie jestem winien. Zamiast radośnie surfować na fali retoryki, zaryłem w kamieniste dno.
 
Trafiłem otóż na passus, w którym Przewodniczący dosłownie i po męsku przedłożył słuchaczom alternatywę. Zestawił egzystencję na „zielonej wyspie, która jest naszym logo” z mrożkową postacią bez wybitych „za wolność” zębów.

Konkretne, prawda?

A teraz możemy sobie wybrać. Rajska wysepka - czy Mrożek? Szmaragdowy Gród – czy w ryj?

Zatem po ponad 20 latach od „obalenia komunizmu” nie da się zrobić tak, żeby każdy był w stanie sobie takie wybite zęby wstawić. I żeby już nie trzeba było walczyć o wolność. Takiej opcji po prostu nie ma.

Daruję sobie dywagowanie o wyższości okulistyki nad stomatologią oraz peany na cześć zakorzenionych w romantycznej tradycji przemówień (ach, ta rajska dziedzina ułudy...) Mam jednak pytanie w kwestii formalnej. Czy ktoś, kto nie jest w stanie dostrzec tej zieleni wokoło będzie zęby tracił najpierw, czy dopiero po umieszczeniu w szpitalu psychiatrycznym
 
Artykuł opublikowany pierwotnie 25 września 2010 r. (w dniu konwencji krajowej PO) na portalu Niepoprawni.pl

3528 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Propozycja nie do odrzucenia 
PP, 2011.01.20 o 22:14
Psychiatryk dla tysięcy wyszedłby drogo, ale miejsce dla zasłużonych na pewno się w nim znajdzie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Propozycja nie do odrzucenia 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.20 o 22:44
Mufti.
Stary znany system. Prawdzie wybije się zęby , wsadzi do psychiatryka , albo do więzienia. Durnota ma wielkie skrzydła musi mieć miejsce do fruwania. Durnoto, ty nad poziomy wylatuj. Kiedyś durnota siedziała w domu, wiadomo choroba, nie ma czym się chwalić. Dzisiaj dno dna wzbiło się wysoko, to już jest szczyt szczytów. Durnota lubi być w telewizjach, gazetach, książkach, salonach. Tylko Mufti jednym się pocieszam, jeśli ta durnota jest tak eksponowana, czyli musi być mniejszością. Jak wiesz, tylko mniejszości dzisiaj mają wszelkie przywileje. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Zenon 
Piotr Świtecki, 2011.01.21 o 01:22
Zenon, trudno się nie zgodzić, bardzo zgrabnie to ująłeś.

Ale powiedz, czy nie sądzisz czasem, że "tak już ten świat jest poskręcany"? Przecież zawsze i wszędzie jest złodziejstwo, sutenerstwo, krzywdzenie i szkodzenie itd. Tylko czasem ciut więcej, gdzie indziej ciut mniej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zenon 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.21 o 21:19
Mufti.
"Wlazłem" na stronę Kafla, co podałeś link. I zobacz co mi się rzuciło w oczy. Cytat "Służba despotyzmowi i fałszowi
To patriotyzm… wszarzy."
Albert Camus
Jak zapewne wiesz ja często pisałem o nich właśnie wszarze. Teraz tak myślę, ile to człowiek musiał stracić życia , aby do tego dojść. I do czego ja dochodzę, do tego co już dawno zostało odkryte. Mam tylko satysfakcję, że taki mały robak jak ja, dochodzę do tego samego wniosku co wielcy tego świata /Camus/.
W tym przypadku, co ja mogę napisać. Tylko to, że oczywiście masz rację. Może tylko, obecnie wszarzy jest więcej. Bo jest. A następny wniosek, że o ich ilości decyduje nasze wspólne życie, tu i teraz. Widzimy ich na żywo, pomimo ich odznaczen, propagandy, przebrań, przefarbowań itd. Wszarz zawsze będzie wszarzem. Natomiast o dawnych wszarzach, poprostu wiemy mniej, bo to tylko przekazy "historyczne". "Historyczne" bo przedstawiane przez historyków i "historyków". Tym samym wszarstwo stare jest pomniejszane, a my nie zawsze jesteśmy zdolni dotrzeć do prawdziwych przekazów. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
janekk, 2011.01.21 o 21:11
Zdarzenia realne jak spadający samolot, skok Małysza, mecz piłki ręcznej pozwalaj nam jednak widzieć że świat realny istnieje, bo traktowanie tego co oferują nam nasi politycy i media z nimi związane to świat fikcji. Ale przecież gdy przypomnimy sobie że ci nasi politycy to tylko celebryci czyli kukiełki dające przedstawienie to razem z telewizyjną fabryką snów jawi nam się świat nierzeczywisty i zbyt długie przebywanie w nim grozi paranoją. Tak więc wspomniane przez Kolegów psychiatryki to może być naturalna konsekwencja długotrwałego przebywania w świecie fikcji, a odtrutką częste wracanie do świata rzeczywistego (polecam kolejne mecze Polaków) czy poświęcenie czasu na bardziej pożyteczne zajęcia niż ta polityka w której jak sądzę nic nowego się nie wydarzy co najmniej do jesieni a może i dłużej. Wiele osób siedzi na okrągło na politycznych forach (nie mówię o naszym) co wzbudza moje podejrzenie że albo już są na drodze do paranoi albo im ktoś za to udzielanie się płaci. Za komuny to była normalka a skoro zgodzimy się z tym że ten układ trwa nadal to czyż byłoby możliwe aby się nie zaopiekowali internetem skoro tak znakomicie się opiekują innymi mediami. Dlaczego mieliby się obrazić na internet, tym bardziej ze to ponoć media przyszłości a komuna to siła postępowa. Co ty na to Zenon i inni Koledzy.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
janekk, 2011.01.21 o 21:15
Brawo, przybyła opcja edycji komentarzy więc można poprawiać pomyłki, leprze to niż pisanie sprostowań
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
janekk, 2011.01.21 o 21:16
Za wcześnie pochwaliłem, można poprawiać tylko końcowy wpis :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
Piotr Świtecki, 2011.01.21 o 22:10
Możliwość edycji własnego komentarza jest dopóki nie ma na niego żadnej odpowiedzi. Tak właśnie ma być, czyli działa jak należy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.21 o 21:36
Janekk. Jak zwykle, jak tutaj się z Tobą nie zgodzić. Może kiedyś trafimy temat, że bedziemy mieli inne zdania. Może my już jesteśmy psychiczni, no może przesada, jesteśmy na ich liście "psychicznych" lub do odstrzału /IIwś i po, znane listy, listy, listy/. Dzisiaj mają zadanie ułatwione, internet, nawet podobno mają automaty do selekcji; normalny, wariat, do kasacji. Ponieważ słowom odebrali sens. To jak wiemy, dzisiaj normalny, to znaczy taki przytakiwacz wszarzom /czyli po naszemu dureń/, cholera zapętlic się można itd. Jak wiesz wszarstwo jest światowe, opanowanie internetu, to kwestia czasu, bliskiego czasu. Co by nie pisać to oszuści na wszystkich szczeblach. Ktoś to zaobserwował już dawno - uczciwi ludzie do polityki nie idą. I moim zdaniem, ten powinien dostac wszystkie Noble, kto zlikwiduje z życia to parszywe zdanie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
janekk, 2011.01.21 o 22:23
Zenon, Specjalnie do ciebie adresowałem post bo jak ktoś nie pamięta komuny to pewne rzeczy trudno może mu wyobrazić. Nie wiem czy czasem zaglądasz na takie bm24, ja tam czasem im coś napiszę ale ogólnie jest jest to przykład jakie barachło można zrobić z forum niby politycznym. Jeden pisze tylko wierszem, kilka babek wszystko sprowadza na płaszczyznę wiary (tu muszę powiedzieć że podoba mi Radio Maryja i TV Trwam gdzie kiedy jest modlitwa to modlitwa a kiedy inna tematyka programu to inna), rzadko jakaś dyskusja i to przeważnie o bieżących błahych sprawach. Każdą próbę konsolidacji rozwalą bo normalny człowiek nie może całego czasu poświęcać na interenet tak jak zatrudniony agent albo urzędas oddający się rozrywce w godzinach pracy, albo były agent na zasłużonej emeryturze który może jeszcze chce się na co przyda a przy okazji dorobić. W polityce liczą się jednak masy a te są w szponach telewizji i to daje jeszcze nam szanse na pewna niezależność, choć nie wiem na jak długo.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
Piotr Świtecki, 2011.01.21 o 22:29
O właśnie, też wygląda mi na to, że na jakikolwiek sensowny ruch masowy nie ma co liczyć.
Ale to dobrze zdać sobie z tego sprawę, bo wtedy nie będzie się walczyć z wiatrakami, tylko zastanowi: co można zrobić, jeśli tylko ułamek populacji jest jako-tako trzeźwy, nie buja w medialnym matriksie.
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.21 o 22:50
janekk.
Jak dostałem bana na niepoprawnych, to ktoś mnie zaprosił na bm24. Intensywne czytanie przez kilka dni, uświadomiło mi, że muszę pisać na pół gwizdka. Jednak to było za dużo. Nie ganiłem co prawda kaczorów z PiSem, ale nie chwaliłem. A co gorsza nie zgadzałem się z chwalcami. Nawet nie wiem ile tam byłem, miesiąc, może trzy. Rozpoznałem Marylę, domyśliłem się, że ktoś z niepoprawnych przedstawil jej mój "życiorys". Szybko miałem kłopoty, cokolwiek bym napisał. Nawet napisałem art. - czy napewno chcecie państwo być zdrowi- o miodzie. Z jakiegoś automatu dostawałem 'znamię" na moim art. w języku angielskim. Ja angielskiego nie znam. Mufti wie o co tam chodzi. Mówią mi znów podpadłeś. No i szybko Maryla mnie zbanowała, każdy pretekst dobry. A zostałem zbanowany niby za spamowanie. Bo jak jest z dziesięć art. na temat palikota, a ja udzieliłem odpowiedzi w trzech. Wiadomo, że podobnej treści czyli treść spamowa. Tym sposobem jestem podwójnym banitą czy psychiczny nad psychicznych. I tak to leci. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
janekk, 2011.01.21 o 23:26
Najpierw był tylko salon, potem wypączkował bm a potem nastąpił podział komórki na dwie (jak w przyrodzie), niby się pokłócili ale jakoś sobie do oczu nie skaczą a nawet wzajemnie polecają. Nikt nie próbuje tego uporządkować, więc widocznie tak ma być aby była szybka rotacja artykułów i duża masa w której giną sprawy istotne. Ostatnio odbiło im żeby zbierać podpisy pod apelem do społeczności międzynarodowej w sprawie katastrofy, co niby te społeczność miałaby uczynić? Chyba też apelować z kolei do polskich władz i tak możemy sobie apelować a z działaniem to jak mówił pewien żyd:
"ja się pracy nie boję tylko dajcie mi ludzi"
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.22 o 00:03
janekk.
Niestety i tym razem masz rację. Na portalu Spirito ktoś mi mówił to samo, znał temat. Zapomniałem ksywki.Wiem, że to jedna "rodzina".Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
Piotr Świtecki, 2011.01.21 o 22:11
Moja robocza hipoteza brzmi tak, że teraz można gadać co się chce, choćby i prawdę, póki to niczemu nie zagraża. Gadający czują się lepiej, a (pod)słuchający trzymają rękę na pulsie.

Co więcej, ponieważ można gadać, to Lordowie Dyskursu swoim z kolei gadaniem delikatnie i subtelnie mogą wpływać na gadających. Po co od razu pała lub kaftan, albo nawet TVN?

A może - aż się boję pomyśleć - rzeczywiście mamy wolność słowa, wypowiedzi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Re:moja propozycja nie do odrzucenia 
janekk, 2011.01.21 o 22:35
Mufti, zgadza się, trzymają rękę na pulsie i mają darmowy sondaż i to raczej tej bardziej światłej części bo co ich interesuje jakiś oglądacz seriali telewizyjnych albo facet spod budki z piwem. Z tą delikatnością dyskusji to też różnie bywa, na wszelki wypadek lepiej się przygotuj że kiedyś będziesz warchołem, antysemitom albo faszystom
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑