słowa kluczowe: Holocaust, antysemityzm, hologram, holokaust, krzyż, manipulacje, media, rewizjonizm, syjonizm, Żydzi.
Idee2010.09.23 00:17 11.17 18:21

Holomanipulacje

 
 
Trzy komentarze do doniesień mediów, pierwszy ad vocem dyskusji jaka się wywiązała pod wpisem SpiritoLibero.
 
W przeciwieństwie do Maxa nie czytałem żadnej książki pana Davida Irvinga. Nawet z niczym specjalnie mi się nie kojarzyło jego nazwisko, więc do sprawy podszedłem - nazwijmy to w uprzejmy dla braku erudycji sposób - bez uprzedzeń.

Studio Polsat NEWS odwiedził młody, brodaty pan bodaj ze Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” (a w każdym razie z jakiejś bardzo pozarządowej organizacji). Rozmowa trwała dobry kwadrans i była po prostu żenująca. Gość i prezenterka zgodnie, z niedowierzaniem i zgrozą potrząsali głowami nad p. Irvingiem i faktem jego wizyty w Polsce, w rozpaczy rozdzierali (niestety tylko wirtualnie) szaty, cmokali z bolesnym zgorszeniem… Było jasne, że jedynie kultura osobista i profesjonalizm pozwalają im trwać w studio zamiast ruszyć w teren i przywrócić naruszoną równowagę wszechświata.

Na ekranie oprócz obrazu ze studia wielokrotnie pokazano kilkunastosekundową przebitkę, na której najpierw p. Irving i jego asystent miotają się po socrealistycznym hallu warszawskiego Pałacu Kultury, a następnie p. Irving się nadal miota, a asystent dzwoni z komórki.
Zapewne pyta o drogę, albo wzywa pogotowie psychiatryczne.

Tak to przynajmniej wyglądało. W końcu w Polsacie pracują fachowcy.

Prezenterka tylko wtórowała gościowi. Nie pytała dlaczego p. Irving jest tym, za kogo się go przedstawia.

Wprost, bez skrępowania podano telewidzom do wierzenia prawdę objawioną. Nie silono się na zaprezentowanie wyjściowych przesłanek, na oparcie się o fakty i cytaty, na uzasadnienie.

W zalewie słusznie wezbranych emocji jedynym stwierdzeniem przypominającym konkret było to, że p. Irving przesiedział w austriackim więzieniu rok, a miał trzy. Ale cóż takiego zrobił, że stał się rewizjonistą i negacjonistą? No właśnie – nie bardzo wiadomo… Ale można się domyślać, nawet trzeba, że popełnił myślozbrodnię tak ciężką, że nawet nie wolno o niej mówić. Przecież to rewizjonista, negacjonista! Za co go skazano? Za rewizjonizm i negacjonizm!
Bo każdy pijak to złodziej!

*   *   *


Prasa doniosła za radosną depeszą PAP, że „Polska jest czwarta w rankingu jakości życia”.

Przyznam się, że z mniej racjonalnych zakamarków turbana dobiegł mnie szelest przywiędłej, ale wciąż jeszcze nie dobitej dumy narodowej.

Według doniesienia ranking przygotował „portal uSwitch, z centralą w Londynie”. W wyliczeniach pod uwagę brano parametry takie jak nasłonecznienie, ilość dni wolnych od pracy i ceny żywności (za parę lat decydująca będzie pewnie dostępność miękkich narkotyków, aborcji i eutanazji).

Badaniem objęto 10 wybranych krajów.

Cóż, gdyby porównano w ten sposób wszystkich członków Unii zapewne okazałoby się, że na pierwszym miejscu jest Rumunia.

Anglikom gratulujemy poczucia humoru, a my z kolei mamy poczucie déjà vu. Przecież u nas już pół wieku temu na podobnej zasadzie żyło się dostatniej! Bo nawet jeśli drożał chleb, to taniały lokomotywy.

Czyżby Anglicy (albo nawet Europejczycy) byli o pół wieku za Polakami w poczuciu humoru? Вот, dialektyka historii…

*   *   *


Wyborcza wymienia wśród pomysłów uczenia ofiar smoleńskiej katastrofy także wspominany na blogach holograficzny krzyż.
Dziękujemy Ci, Gazeto Wyborcza! Z zaciekawieniem będziemy obserwować, co z tego wyniknie.
Chociaż, prawdę mówiąc, swoje i tak wiemy. 
 
Tekst opublikowany pierwotnie 23 września 2010 r. na portalu Niepoprawni.pl http://niepoprawni.pl/blog/1554/holomanipulacje 

3597 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑