słowa kluczowe: Douglas Reed, Izrael, Kontrowersja Syjonu, Kontrowersje Syjonu, antysemityzm, judaizm, manipulacje, masoneria, rzeczywistość, spiskowa teoria dziejów, syjonizm, Żydzi.
Historia2010.08.21 17:57 11.25 11:47

To nie może być prawda!

 
 
Zwykle notka o książce dotyczy pozycji wartościowej i zachęca do jej przeczytania, albo (ach, ci złośliwi blogerzy!) ostrzega przed książką bezwartościową.
Tym razem będzie jeszcze inaczej.
 
Douglas Reed w „Kontrowersji Syjonu” przeprowadza z konsekwencją drogowego walca uporządkowany, oparty o źródła wykład.
To nie są „Protokoły” ani listy Żydów zasiadających przy Okrągłym Stole. To solidna praca z pogranicza historii i dziennikarstwa śledczego, przy której nie raz przeniknie czytającego lodowaty dreszcz.

Już początkowe rozdziały, odwołujące się do historii biblijnej, pozwolą przy jako-takim obeznaniu ze Starym Testamentem ocenić wiarygodność i warsztat autora. Jeśli czytelnik na tym etapie nie porzuci lektury z włosami stojącymi dęba i okrzykiem Nie! To nie może być prawda!, to powinien przygotować odpowiedni zapas kawy, herbaty, herbatników, tytoniu lub środków uspokajających, wziąć tygodniowy urlop, wyłączyć telefon i… dopiero wtedy czytać dalej.

Autor krok po kroku, kwestia za kwestią, rozdział za rozdziałem nieubłaganie, niczym uderzeniami tarana rozniesie w pył nasz dotychczasowy obraz świata, doprowadzając nas w końcu do czasów współczesnych. I chociaż od napisania książki minęło pół wieku, okaże się, że okres ten jedynie jej wymowę potwierdza i wzmacnia. Ponieważ – i to będzie najgorsze – te brakujące pół wieku będziemy w stanie uzupełnić sami, wyraźnie dostrzegając tezy Reeda na drugim planie codziennych wiadomości…

Ostrzegam: po zakończeniu lektury dopadnie nas poczucie zbrukania i wyalienowania. Będą nas boleć takie zakątki kory mózgowej, których istnienia nawet nie podejrzewaliśmy. Możemy też mieć kłopoty z zasypianiem (ale za to żadnych kłopotów z budzeniem się – szczególnie w środku nocy, w pościeli przesiąkniętej zimnym potem).
Natomiast dysonans poznawczy między naszymi uszami może być na tyle donośny, że wywoła pełne troski spojrzenia, ostrożne pytania i ogólnie podwyższoną spolegliwość najbliższego otoczenia. Korzystajmy.

Chociaż (a może właściwsze byłoby słowo ponieważ?) „Kontrowersja Syjonu” jest uznawana przez znawców tematu za pozycję obowiązkową, kanoniczną, nie została dotąd wydana w języku polskim. W internecie dostępne jest tłumaczenie, którego wersja redakcyjnie najlepsza (aczkolwiek wciąż jeszcze daleka od doskonałości) znajduje się pod adresem http://egawlas.homeunix.net/kontrowersja_syjonu/index,pl.html Podlinkowane odnośniki ułatwiają korzystanie z tekstu, a przez formularz kontaktowy można zgłaszać osobie opiekującej się stroną znalezione błędy i sugestie poprawek.

* * *


Przy okazji, na deser, chciałbym też wspomnieć drugą książkę: „Spotwarzoną przeszłość” autorstwa p. Romana Kafla. Tym, czym „Kontrowersja Syjonu” jest dla świata, tym – w mniejszym objętościowo wymiarze – jest „Spotwarzona przeszłość” dla naszego polskiego podwórka. Napisana przed kilkunastu laty, także nie pojawiła się dotąd w formie drukowanej. Wersja online, poprawiona we współpracy z Autorem, dostępna jest pod adresem http://egawlas.homeunix.net/spotwarzona_przeszlosc/index,pl.html 
 
Tekst pierwotnie (21 sierpnia 2010 r.) opublikowany w serwisie Niepoprawni.pl http://niepoprawni.pl/blog/1554/nie-moze-byc-prawda 

5151 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: To nie może być prawda!   
Mik, 2011.03.18 o 11:35
Jezeli mi sie wydaje,ze on ma racje,to zazwyczaj on tej racji nie ma.
PS.Zapomnielismy o sensie dla wlasnego zycia. Podniecamy sie kazda podsuwana wizja,ktora wywiera wplyw na nasz racjonalny tok myslenia.Przez to,stalismy sie robotami do ktorych kazdy moze wrzocic swoj program.
Gdyby te programy byly bez wirusow,mozna bylo by zyc,a tak pozostaje nam walka o ktorej nic nie wiemy a jedynie co nas spotyka,to bol po kolejnych razach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Emocje, manipulacje 
Piotr Świtecki, 2011.03.18 o 11:43
Bardzo ciekawe zdanie, pokazanie, nazwanie maniulacji.

Tyle tylko, że... czy na pewno Reed racji nie ma? A przynajniej czy aby na pewno racja Reeda jest mniejsza niż racja Wyborczej, TVNu, różnych aktualnie brylujących i drukowanych profesorów itd.?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje   
Mik, 2011.03.18 o 12:14
Spodziewalem sie takiej odpowiedzi.Mam nieco inne zdanie
na temat manipulacji,a o to mi chodzilo.
Dzisiejszy swiat jest tworzony tak,zebysmy walczyli.
Walke wygrywaja tylko wybrani,nam pozostaje prawica,lewica,socjal itp, a w sumie gowno gdyz brak jest w tym logiki.Logiki,ktora tworzy calosc,bo zeby stworzyc pozory logiki dla jakiejs grupy,to jej jest az za duzo,ale czy to jest logika?
Prosze tez zwrocic uwage,ze dla bezpieczenstwa tych grop,oni wspolnie stworzyli cos takiego,ze sprawa odpowiedzialnosci za najistotniejsze ich dzialania w sprawach panstwa,rozmywa sie.Oni sa Boscy,oni moga sie mylic,swiadomie niszczyc wszystko,a nie poniosa odpowiedzialnosci.Kto jest blizszy prawdzie,to juz Pan o tym napisal.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje 
Piotr Świtecki, 2011.03.18 o 12:20
Dziękuję, zgoda. Nawet swego czasu popełniłem +mufti.polacy.eu.org w tym temacie.
Co do rozmycia odpowiedzialności - jak najbardziej. Nie ma sankcji, są co najwyżej mniejsze niż mogłyby być lody.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.18 o 12:22
Ale Ty tak ogólnie czy konkretnie na temat cytowanej książki?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje   
Mik, 2011.03.18 o 12:27
Co do mnie,to ogolnie,gdyz nie czytalem tej ksiazki i przestaly mnie bulwersowac tematy prowokujace jalowa dyskusje.Gross tez stworzyl dzielo,zeby go krew zalala,ale jakies pieniadze zarobi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.18 o 12:39
No co Ty wyjeżdżasz z jakimś palantem...
Prezczytaj "Kontrowersje".
Mufti nic nie przesadził. Ciary po plecach...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje   
Mik, 2011.03.18 o 12:54
Przeciez przyznalem Muftiemu racje.Widocznie nie zauwazyles.Wierze Ci,ze ciary przechodza,ale nie zapytales mnie,czy chce doznac takiego uczucia.
Jestem juz w takim wieku,ze moje serce moze nie wytrzymac z emocji,wiec wybacz mi moj dystans do rzeczy,
ktore sa tworzone dla mlodszych.Poezja,popatrzec na kobiety,czy rozkoszowanie sie przyjemnoscia natury,to jest to,czego potrzebuje,a to,ze ciagle te bebny demokracji zagluszaja moj obraz,jestem tutaj i Ci odpisuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.18 o 13:18
Nie no, racja :)
Na pewno jakaś lżejsza lektura jest przyjemniejsza niż D.Reed.

Pozdrawiam :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje   
Mik, 2011.03.18 o 13:45
Widze, ze masz problem z ludzmi,ktorzy nie czytaja ksiazek,ktore Ty czytasz.
Nie jestem teoretykiem,ale gdy mi wskazesz czlowieka,czy grupe ludzi,ktorzy potrafia zneutralizowac
to cale bagno,przyzekam Ci,ze popre i doloze staran,zeby doszlo do tego.
PS.Ja juz nie mam najmniejszej ochoty,byc ponownie oszukanym przez teoretykow-odkrywaczy.Mnie interesuja dzialania,co tez robie na miare swoich mozliwosci.Wy tam w Polsce macie wieksze mozliwosci,a poza ble,ble nic dobrego sie nie dzieje.Moja propozycja,o ktorej juz
tutaj pisalem jest przystapienie do UPR i czyny udzial
w organizowaniu wspolnego planu dla Polski.
Najlatwiej jest wymadrzac sie,ale trudniej cos stworzyc.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje 
Piotr Świtecki, 2011.03.18 o 13:49
Do UPR? Pan raczy żartować.
Nawet pomijając wszystko inne, to jeszcze gorsze niż jak Pan to ujął "ble ble" na blogach.
Działanie - jak najbardziej, ale z sensem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje   
Mik, 2011.03.18 o 13:52
Prosze mi wskazac jedna partie,ugrupowanie gdzie pomiescimy sie wszyscy,pragnacy dobra wspolnego?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje 
Piotr Świtecki, 2011.03.18 o 13:59
Proszę Pana, takich partii jest zatrzęsienie, do wyboru do koloru, co druga to lepsza. Sami patrioci i zbawcy Ojczyzny, jeden katolicki, drugi postępowy - każdy znajdzie coś dla siebie.
Ale z tym UPRem to pan "pojechał" ;-) Rozumiem - młodzi o pnadprzeciętnym IQ, bujający w obłokach - ale Pan?..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje   
Mik, 2011.03.18 o 14:08
Prosze Pana.
Bedac poza Polska,majac jakie takie kontakty z tym ugrupowaniem,sklonny jestem do przypuszczen,ze pod JeJ
szyldem,mozna skupic wszystkich pragnacych normalnosci
i cos stworzyc.Wiem tez,ze jest bardzo duzo zgrupowan,lecz co z tego,gdy wszyscy sa najlepsi.W takim przypadku prosze mi wyjasnic,kogo ja prosty chlop mam sluchac?To sa bebny demokracji,ktore tylko grzmia w
zamiarze zagluszenia przeciwnika.
PS.Gdy zostanie zamieszczony tekst moj o demokracji,ukaze wiele roznic powodujacych to ,ze mam takie zdanie o tych gloszacych te demokracje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje 
Piotr Świtecki, 2011.03.18 o 14:15
Bardzo dobrze, czekam zatem niecierpliwie na ten tekst.

UPR nic nie zrobiło i nic nie zrobi, poza zamieszaniem i mieszaniem w głowach młodym inteligentnym skądinąd ludziom. No, może jeszcze paru liderom pozwala brylować i przeżyć do pierwszego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje   
Mik, 2011.03.18 o 14:20
Pisalem,gdzies tutaj,ze nie mozna pozwolic na indywidualne grzebanie w postanowieniach,ustawach,tak jak to robia te posly.
PS Rano zamiescilem ten text na witrynie i otrzymalem potwierdzenie,ze zostal przyjety.Nic nie szkodzi,bo zawsze kopiuje.Zaraz zamieszcze po raz drugi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje 
Piotr Świtecki, 2011.03.18 o 14:34
Z tego co widzę w bazie to ten tekst Pan owszem zapisał w bazie, ale nie opublikował (nie zaznaczył Pan checkboxu że tekst ma być widoczny na stronach).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Emocje, manipulacje   
Mik, 2011.03.18 o 14:35
Moj blad,ktory przed chwila troche poprawilem i wyslalem.Prosze mi wybaczyc,ale pewnych okreslen nie rozumiem i stad te moje bledy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑