słowa kluczowe: Konstytucja, Sejm, Wybory.
Polska2019.09.21 07:24 14:19

Konstytucja

 
 
Polsce potrzebna jest Konstytucja, znosząca komunistyczne twory Stalina i Olka K. i aby uzyskać większość konstytucyjną w Sejmie, ugrupowanie wiodące powinno uzyskać 307 mandatów, czyli około 49 % głosów. Czy wobec tego warto jest głosować na Konfederację ?
 

"Gdyby wybory parlamentarne odbywały się we wrześniu 46 proc. zadeklarowanych wyborców poparłoby Prawo i Sprawiedliwość, a 23 proc. Koalicję Obywatelską; 8 proc. głosowałoby na PSL, a 5 proc. na SLD - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Frekwencja wyniosłaby 72 proc." 

Z powyższego wynika, iż Konfederacja nie przekroczy progu wyborczego i głosy na nią oddane zostaną zmarnowane. Konfederaci zaś, (pełni pretensyj do świata) rozbiegną się po kolejnych, niszowych kanapach, trud ich wyborców "pójdzie w gwizdek",  a komunistyczna "konstytucja" nadal będzie osłabić państwo, ku uciesze stronnictwa pruskiego i kacapii. 

Moim zdaniem, politycy Konfederacji, gdyby byli pro-państwowymi Patriotami (za jakich chcą uchodzić, nadymając się przed-wyborczo), to przekonali by swoich zwol, aby głosowali na PiS, celem zmiany Konstytucji, jako celu nadrzędnego. Jednocześnie mogli by uzyskać od partii Jarosława Kaczyńskiego gwarancje uwzględnia niektórych ich postulatów. 

Powyższe to Utopia, nie uwzględniająca ludzkich ambicjek i z tego powodu Konserwatysta, który nie uznaje systemu po-jałtańskiego, na żadne wybory nie pójdzie - ale dobrze jest, czasami "zawołać na puszczy". 

PS. Dzisiejsze prognozy: PiS 48,1%, Konfederacja 3,8%. Może warto się zastanowić, co jest ważniejsze - Konstytucja, czy kanapy? Na dobre decyzje polityczne nigdy nie jest za późno... 

 

3859 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Konstytucja 
Piotr Świtecki, 2019.09.30 o 12:29
To raczej PiS się retorycznie nadyma.
Konfederacja, przynajmniej część propolska i pronarodowa, na pewno wesprze PiS w realnie propolskich działaniach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Konstytucja 
Marek Stefan Szmidt, 2019.09.30 o 19:51
Miejmy nadzieję
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑