słowa kluczowe: Pan, gps65.
Kultura i sztuka2019.07.17 01:21

Pan

 

Panie też chcą pana...

 

Każdy pies musi mieć pana.


 
Pan się chce podporządkować jakiemuś panu. Pana wola. Nie bronię tego Panu. Ale Panu to moje pozwolenie nie wystarcza. Pan żąda ode mnie bym się też temu Pana panu podporządkował. A może ja bym chciał innemu? Nie ościennemu panu, ale innemu panu wewnętrznemu? Albo żadnemu? Taka uległość panu, taka chęć znalezienia pana, to jest Pana cecha – nie moja. To Pana problem, nie mój. Nasz Pan zabronił nam mieć innych panów przed sobą.
Moim zdaniem wolność to brak pana. Ja bym chciał być wolny. A Pan nie. Pan chce pana, Pan jego pragnie, Pan bez pana żyć nie może. Ja to rozumiem. Nie bronię tego Panu. Pan sobie znajdź pana i mu służ. Ale co Pana uprawnia do tego, by mnie zmuszać do służenia temu samemu panu, któremu Pan służy? Pan się ode mnie odczep z tym Pana panem.
Pan sobie nie potrafi wyobrazić życia bez pana. Pan nic bez niego nie zrobi. Panem pan musi kierować. I to nie jakiś zwykły pan, ale pan paneuropejski. Pan jesteś infantylny jak Piotruś Pan. Dorosły człowiek nie potrzebuje pana. Ale Pan potrzebuje. W Pana panteonie panów może jest ich wielu. Ale ja żadnemu panu służyć nie chcę.
Pan i Panu podobni macie mentalność niewolnika. Ale najgorsze w tej Pana mentalności jest to, że chce Pan w tę niewolę pociągnąć za sobą wszystkich. Pan żąda by Pana pan był imperatorem i panował nam wszystkim. Ten pan może nas zniewalać i grabić, nie tylko Pana, ale i mnie, bo Pan na to zezwala. A nawet żąda. Cała ta niewola narzucona przez obecnego pana jest przez Pana.
Grzegorz GPS Świderski
 

2295 odsłon średnio 4 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑