słowa kluczowe: Iran, Izrael, Polska, Ruch Narodowy, USA.
Polska2018.05.12 18:07 18:08

Polskie gwarancje dla Izraela (?)

 

Jednym okiem

 
Oczekuję zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec antypolskiej kampanii przypisywania Polakom zbrodni niemieckich, nazywania niemieckich obozów zagłady: polskimi; wobec pojawiających się żądań rewindykacji majątkowych…
 
W chwili obecnej nie moge pisać, więc wklejam tekst który napisałem jakiś czas temu. Jest to moja odpowiedź na stanowisko RN, który pielęgnuje przyjaźń z Iranem, sojusznikiem Moskwy i agresorem destabilizującym sytuację na Bliskim Wschodzie. Niedawny atak rakietowy, stacjonującej w Syrii armii irańskiej na Izrael oraz groźby zniszczenia Tel_Aviwu, wzbudzają mój kategoryczny sprzeciw, przeciwko hołubieniu tego państwa przez Polską Opinię Publiczną. Pomimo całej sympatii dla RN, której nie muszę chyba udowadniać, nie mogę wspierać inicjatyw zacieśniania stosunków z agresywnym państwem, korzystającym z pomocy militarnej Putina. Nawołuję więc do refleksji i opamietania...
W bliskiej perspektywie konfliktu Izraela z Iranem i spodziewanych ataków na instalacje nuklearne tego ostatniego, mogących przynieść wymianę ciosów atomowych, należy przemyśleć stanowisko polskie w tej sprawie.
 
Oczywiście, nie mam na myśli ani stanowiska oficjalnego rządu, ani sejmowiska przy ulicy Wiejskiej, ani też stanowiska - słynącego od niedawna z postawy służebnej wobec Niemców – wiadomego ministra, tylko opinię obywatelską, która i wbrew wszelkim pozorom jest ważna, wziąwszy pod uwagę przyrodzoną łatwość Polaków do rozpędzania – koniec końców -  watah uzurpujących sobie władzę nad nimi.
 
Ponieważ jednak „wszyscy” nie mogą na raz wyrazić swojej opinii, przywłaszczę sobie, na potrzeby tej wypowiedzi, prerogatywy „vox populi”, a przynajmniej jego części konserwatywno-katolickiej, z którą się identyfikuję.
 
Rozpocznę więc od Iranu. Nie znam zamiarów tego państwa, gdyż znane mi są przypadki manipulacji informacją – vide broń masowego rażenia śp. Saddama Husseina. Co do problematyki używania energii atomowej do celów cywilnych: Iran ma do tego niezaprzeczalne i bezdyskusyjne prawo. Czy prawdziwa jest niechęć Iranu do Izraela i faktycznie prezydent Mahmud Ahmadineżad chce zniszczyć Izrael – jest to możliwe, ale niekoniecznie, gdyż jak już wspomniałem, nie takie manipulacje na plazmie się odgrywały.
 
Co do Izraela. Polska, konserwatywna i katolicka opinia publiczna, jest skłonna uznać prawo Izraela do posiadania własnego państwa i jego obrony wszelkimi, dostępnymi środkami (także takimi, których oficjalnie Izrael, w piaskach Negewu nie posiada) a także i co więcej udzielić Izraelowi gwarancji przyjęcia ewentualnych uchodźców cywilnych, zagrożonych ostrzałem broni konwencjonalnych i – nie daj B*że – jądrowych.
 
Powyższa opinia jest natury politycznej i wynika z wielowiekowej tradycji historycznej, udzielania przez Rzeczypospolitą schronienia Izraelowi, na Jej ziemiach.
 
 
Jako decyzja polityczna, jest jednak obwarowana zastrzeżeniami, wynikającymi z przypadków nieprawidłowej interpretacji prawa gościnności i azylu:
 
Tak więc, mając w pamięci, iż w pokoleniach poprzednich Izrael wywiązywał się ze swych obowiązków ochranianego i pod wspólny dach przyjętego, zraszając krwią swoją ziemie Rzeczypospolitej w Jej obronie oraz przyczynił się bezsprzecznie do wspólnego rozwoju materialnego i kulturowego, dając z siebie wielu wybitnych Polaków, tak w pokoleniach ostatnich, aktywnych od roku 1939-go do dnia dzisiejszego, dał wiele przykładów niewdzięczności, przykładając rękę do zbrodni komunistycznych, niszczenia dorobku kultury, zakłamania historii i rzeczywistości, nachalnego propagowania marksizmu kulturowego oraz do zachowania w Polsce do dziś – przykrytego fasadą demokracji i wolności - systemu podległości od sąsiadów.
 
Ponieważ jako konserwatysta i katolik nie uznaję zasady odpowiedzialności zbiorowej, oczekuję od tej – przeważającej jak sądzę – części społeczeństwa polskiego, pochodzącej od Izraela, zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec antypolskiej kampanii, manifestującej się coraz częstszymi przypadkami przypisywania Polakom zbrodni niemieckich, nazywania niemieckich obozów zagłady: polskimi; wobec  pojawiających się żądań ogromnych rewindykacji majątkowych. Podobnie, oczekuję zajęcia zdecydowanego stanowiska wobec agresywnych działań w historiografii, publicystyce i sztuce, zakłamujących rzeczywistość i propagujących  destrukcyjny marksizm kulturowy.
 
Do otwartej dyskusji pozostawiam kwestię, czy powyższe oczekiwania są wygórowane, czy umiarkowane – pewne jest to, że bez ich uregulowania ponowne przyjęcie Izraela pod ochronę Rzeczypospolitej będzie poważnie utrudnione. A przynajmniej przyjecie staropolskie -  z otwartymi ramionami.
 
PS. Przed zabraniem głosu w dyskusji, proszę o sięgnięcie do Historii i przypomnienie sobie, iż w tragicznym roku 1943, roku Powstania w Getcie Warszawskim, odnowione zostało Braterstwo Broni zawarte pomiędzy Polakami a pochodzącymi od Izraela, walczącymi we wszystkich Powstaniach Narodowych wieku XIX, następnie do przeczytania fragmentu listy Oficerów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu… , a także notkę, dotyczącą Powstania Warszawskiego oraz poniższe wezwanie, z września roku 1939:
 
"My Żydzi, dzieci tej ziemi stajemy... aby bronić naszej ukochanej Ojczyzny... Wznosimy błagalne modły do Stwórcy o zwycięstwo oręża polskiego..."
 

2498 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Polskie gwarancje dla Izraela (?) 
Piotr Świtecki, 2018.05.13 o 11:13
Szanowny Panie Marku,

Czy nie należy zostawić liderom Ruchu Narodowego nieco większej przestrzeni akceptacji na manewry? Ruch deklaruje konsekwentnie "politykę wielowektorową" w relacjach międzynarodowych. To na tle chronicznej dotychczasowej wasalności może szokować.

Z drugiej strony oczywiście w miarę wzrostu znaczenia Ruchu będą się nasilały próby zwekslowania go na dziwne tory... Więc czujność trzeba zachować. Ale i nie wylewać dziecka z kąpielą.

Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polskie gwarancje dla Izraela (?) 
Marek Stefan Szmidt, 2018.05.13 o 13:56
Szanowny Panie Piotrze,
Wielotorowość, oznacza łapanie za ogon wielu srok...
Jesteśmy zagrożeni imperializmem rosyjskim, a po Ukrainie, przyjdzie kolej na Polskę.
Z tego powodu, jestem po stronie USA i ich 5-tego koła u wozu.
Tertium non datur
Pozdrawiam serdecznie
MSTS
PS. Od jutra, przez jakiś czas nie będę widział z bliska.
PS2.Może RN, jako sympatyk Rosji, liczy na łagodniejsze traktowanie, lecz to nie moja bajka.
MY, (wiadomo Kto) doprowadziliśmy politykę światową do tego stanu, że zaczęto na poważnie wdrażać Projekt Trójmorza, który zagraża interesom kacapa (za to słowo dostałem bana na FB) i jego sojusznikom, w tym Iranowi. Stąd nie ma mowy o uznaniu dla polityki wielotorowości, jaką prowadzi RN.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polskie gwarancje dla Izraela (?) 
MatiRani, 2018.06.05 o 01:01
Jesteśmy zagrożeni imperializmem rosyjskim, a po Ukrainie, przyjdzie kolej na Polskę. ..

Pan zartuje?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polskie gwarancje dla Izraela (?) 
Marek Stefan Szmidt, 2018.06.07 o 19:10
Pan posiada gwarancje od Putina, że nie wejdzie?
pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polskie gwarancje dla Izraela (?) 
MatiRani, 2018.12.17 o 23:14
Pan widzi takie zagrozenie?

Co do "gwarancji" :
Gwarancje? Jakie gwarancje? Jaki maja sens jakiekolwiek gwarancje?
Co Pan rozumie pod pojeciem "gwarancje" i jaka do nich przywiazuje Pan wage?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑