słowa kluczowe: Chojecki, IPP, Idź Pod Prąd, Kościół, Kościół Nowego Przymierza, Lublin, Marian Kowalski, idź pod prąd, internet, pastor, pastor Chojecki, sekta, sekty.
Linki, cytaty, nowiny2017.12.30 17:36 17:39

Idź Pod Prąd Show

(poleca )
 
[...] grupa ta posiada raczej unikalną jak na polskie warunki otoczkę ideologiczną polegającą na łączeniu haseł patriotycznych z protestantyzmem czy biblijnym chrześcijaństwem, a także zdaje się być dość udanym przykładem zarabiania na nacjonalizmie i szeroko pojętym „szuryzmie”.
 
Paweł Chojecki to były katolik, który w latach 80. XX wieku działał w lubelskim ruchu oazowym, by następnie z grupą znajomych stworzyć małą sektę o charakterze ewangelikalnym – Wspólnotę Chrześcijańską „Pojednanie”. W 1996 roku założył jednak istniejący do dziś i doktryną przypominający sekty baptystyczne Kościół Nowego Przymierza w Lublinie.

[...]

Przełom w karierze sekty nastąpił na początku 2016 roku, po nawiązaniu ściślejszej współpracy z przeżywającym akurat problemy osobiste i finansowe (m.in. uraz nogi i brak pracy) Marianem Kowalskim, który stał się twarzą powołanej do życia telewizji internetowej (czyt. kanału na YouTube) Idź Pod Prąd. Nadawane są tam codzienne programy dotyczące głównie polskiej oraz światowej polityki, a także kwestii społecznych czy historycznych. Grupa nadaje też serwis informacyjny, wykłady biblijne albo chociażby porady na temat życia rodzinnego. Wszystko w konwencji: tylko my mówimy prawdę, a wszyscy inni kłamią. Narracja IPP to wizja jedynej patriotycznej twierdzy oblężonej przez rodzime i zagraniczne wrogie siły. To także jedna z nielicznych na świecie przystani prawdziwego chrześcijaństwa. Nonsensowne teorie, oszczerstwa, wyzwiska, kłamstwa, omawianie „po łebkach” rozmaitych zagadnień, kreowanie się na ekspertów „od wszystkiego” stanowią główną treść tego kanału.

[...]

Sekta wmawia swoim sympatykom, że jest liczącą się siłą, której boją się nawet Chiny i której radami powinny kierować się władze kraju. W rzeczywistości jedynymi grupami wchodzącymi z nią w jakieś głębsze dyskusje są przeważnie inne środowiska „szurowskie” (typu Sumienie Narodu i postać Wojciecha Olszańskiego lub były ksiądz Jacek Międlar) albo niektóre malutkie i anonimowe kanały na YouTube, ewentualnie obrażeni przez sektę publicyści czy dziennikarze – na przykład śmieszkujący z pastora na Twitterze Rafał Ziemkiewicz.


Całość: +marianipawel.blox.pl 

1462 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑