słowa kluczowe: 2017, AA, Adam Andruszkiewicz, IT, Polska, analiza mediów, internet, media, polityka, prawica, social media, statystyka.
Linki, cytaty, nowiny2017.12.19 09:14 09:18

Analiza: W social media powstaje „polski Jobbik”

(poleca )
 
Czy w 2018 będziemy mieli nowego gracza na scenie politycznej?
 
Analiza danych z sieci wskazuje, że w 2018 w Polsce może pojawić się po prawej stronie sceny politycznej nowa, silna partia polityczna. Wszystkie dostępne dane w sieci wskazują, że popularność polityków o wyrazistych poglądach narodowych jest i będzie coraz większa. Powstanie nowego bytu, będzie problemem zarówno dla partii rządzącej, jak i opozycji liberalnej. Poniżej prezentujemy 3 silne sygnały, które wskazują na wzrost.

[...]

Jak widać z danych z ostatnich 12 mc, tylko w 3 województwach temat #wolnesądy wzbudził większe zainteresowanie niż tematy „narodowe”.

[...]

Kiedy powstanie nowy polski #Jobbik? W chwili obecnej z perspektywy politycznej, zbliżający się rok będzie idealnym okresem inkubacji takiego projektu. Mając na uwadze jednak porażkę Ruchu Narodowego w wyborach samorządowych 2014, idealny okres „szybkich narodzin” to początek 2019r. Dane historyczne pokazują, że LPR uzyskał w 2001 prawie 1MLN głosów (7,8% poparcia/35 mandatów poselskich/ 2 senatorskich) Mając na uwadze dynamikę popularności haseł narodowych i wzrost nowych liderów, ten wynik nie wydaje się nierealny w 2019 do powtórzenia. Pytaniem kluczowym pozostaje, kto straci na powstaniu i raczej pewnym sukcesie nowej partii i kto ją w początkowej fazie sfinansuje?

Całość: +politykawsieci.pl 

2107 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑