słowa kluczowe: Gazeta Polska, IT, MN, Media Narodowe, Ruch Narodowy, internet, media, media narodowe, media publiczne, przekaziory, statystyka, wiadomości, wojna informacyjna.
Polska2017.12.18 08:35 12.19 17:12

Media Narodowe doganiają Gazetę Polską

 
 
Podjęta niecały rok temu inicjatywa zbudowania Mediów Narodowych to kamień milowy w rozwoju Ruchu Narodowego.
 
To, że Media Narodowe tworzą ludzie młodzi i dynamiczni, jest ewidentne. Informacja przekazywana jest w atrakcyjnej formie i w nowoczesny sposób. Szczególnie dobre wrażenie robi to, jak wykorzystywany jest YouTube, ale wśród kanałów rozpowszechniania informacji znajdziemy także klasyczny portal internetowy i serwisy społecznościowe takie, jak twitter, Instagram, FaceBook.

Korzystając z serwisu web-scan.pl porównałem portal medianarodowe.com z kilkunastoma serwisami informacyjnymi o podobnym charakterze (plik z danymi załączam pod artykułem). Ku memu zaskoczeniu okazało się, że strona medianarodowe.com pod względem parametrów takich, jak liczba odwiedzin, już zdystansowała najpopularniejszy blogowy matecznik PiSu (niepoprawni.pl) i lada moment prześcignie Gazetę Polską!

 serwis  gości  odsłon 
 wolnemedia.net  10.370  62.220 
 gazetapolska.pl  5.985  29.925 
 neon24.pl  5.923  29.615 
 medianarodowe.com  5.680  28.400 
 niepoprawni.pl  3.396  13.584 
    (dziennie)  

Dodatkowo, na dwóch grupach FaceBooka zebrałem poprzez ankiety informację o tym, jak Media Narodowe są postrzegane. Prezentowane na ilustracji wyniki nie są zbyt odległe od tego, czego można się było spodziewać. Zaskakujący może być dopiero komentarz, jaki pojawił się niemal natychmiast po opublikowaniu jednej z ankiet: „Nie ma mediów narodowych, są tylko pisowskie!”. Komentująca osoba w ogóle nie miała świadomości marki „Media Narodowe”!

Czy zbieżność nazwy „Media Narodowe” z określeniem „media narodowe” stosowanym wobec mediów publicznych (państwowych) jest czymś złym? Niekoniecznie. W przypadku dyskusji np. w mediach społecznościowych użycie tego określenia może być okazją do doprecyzowania, o które media chodzi - a zatem do zwiększania świadomości marki, i w rezultacie zasięgu oddziaływania Mediów Narodowych.
  
 
Zebrane dane w formacie arkusza kalkulacyjnego: 171216mnstats.xlsx.
Ankiety przeprowadzone zostały na FaceBooku na grupach „Dyskusje polityczne od prawa do lewa” i „Dyskusje Społeczno-Polityczne”. 

3155 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Media Narodowe doganiają Gazetę Polską 
Marek Stefan Szmidt, 2018.04.16 o 14:54
Gratuluję.
Środowiska Ga-Pola organicznie nie trawię...
Pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑