słowa kluczowe: Niemcy, Polska, Polski Sejm, Rosja, Stany Zjednoczone, Unia Europejska, głosowania, małe państwa europejskie, świat.
Blog2011.02.09 21:11 21:14

Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych.

 

Polska suwerenność w Unii Europejskiej...

 
Polski Sejm, głosowania, małe państwa europejskie, Polska, świat, Unia Europejska, Rosja, Niemcy, Stany Zjednoczone
 
   Czy Polska może stworzyć wraz z innymi krajami europejskimi koalicję krajów niezależnych od Unii Europejskiej, Federacji Rosyjskiej oraz Stanów Zjednoczonych oraz ich militarnego sojusznika Państwa Izrael?

   Oczywiście, że taką koalicję krajów można w Europie stworzyć, Bułgaria nie jest zadowolona, Rumunia też, Mołdawia też, Białoruś, Łotwa, Estonia, Litwa, Węgry, Słowacja, Czechy, Portugalia, Hiszpania, Grecja, Ukraina, byłe kraje należące do Jugosławii...

   Zapewne Państwo wiedzą, dlaczego Unia Europejska robi interesy z Rosją, ponieważ Rosji nie obowiązują dyrektywy unijne, nie obowiązują jej przepisy unijne, dlatego właśnie właścicielami stoczni niemieckich zostali Rosjanie, ponieważ rząd rosyjski może takie firmy dotować kiedy tylko chce, a pieniądze w tym przypadku nie muszą być wcale rosyjskie. Jednak w Rosji zwykli Rosjanie żyją jak biedaki i nędzarze tam nędza i bieda to szara rosyjska codzienność.

   Jednak do tego trzeba być mężem stanu i mieć zamiast sieczki w głowie mózg, trzeba również stawiać na pierwszym miejscu interes narodowy - POLSKI INTERES NARODOWY, a nie swój własny wypchany portfel i własny interes, a to wszystko ukrywać pod pojęciem dobro Polski, a w tym samym czasie za pieniądze niepolskie wzbogacać się kosztem swojego własnego narodu (i tutaj można zadać pytanie, czy ten naród rzeczywiście jest tych, którzy się na nim wzbogacają?) mając cały czas w swoich ustach frazesy o polskości i patriotyzmie, bo przecież trzeba się dorobić w tym czasie jak najszybciej. Po tym, gdy stworzą sobie odpowiednie firmy, uratują swoje gospodarki narodowe, zaczną dostarczać do Niemiec i Francji gaz i ropę z Rosji ponad głowami Polaków, wtedy Rosja również wejdzie do Unii, bo to ona będzie stawiała w niej swoje warunki. Rosja (jej rząd!) Europie jest potrzebna zwłaszcza Unii, NATO i Stanom Zjednoczonym do ekspansji na nowe rynki na świecie oraz do opanowania świata arabskiego, jednak to wszystko już teraz może nas nie dotyczyć, my możemy być poza tym układem już teraz. Mamy gaz i złoża geotermiczne jedne z największych na świecie, ropę możemy sprowadzać od Arabów albo z Norwegii albo z Rumunii, z Azerbejdżanu poprzez Turcję, którą też można w ostateczności włączyć w przyszły pakt, sojusz...Jednak w żydowskich umysłach taka strategia nie mieści się w ich głowach, ponieważ oni wtedy, by na tym nie zarobili nawet jednego grosza.

   Jednak co się w tym czasie w Polsce robi? Sprzedaje się naszą energetykę firmom francuskim i chce nam się zafundować ich elektrownie atomowe...Koleje Państwowe (jak mogą koleje nie przynosić zysku w kraju tranzytowym między Rosją a Zachodnią Europą i przede wszystkim Niemcami?!), lasy państwowe, służbę zdrowia. Co nam Polakom jeszcze po tych prywatyzacjach zostanie? ... Skórka od banana?

   Włosi nie są zadowoleni ze wspólnej waluty EURO, straszliwie na wejściu w strefę EURO stracili, Anglicy także zastanawiają się nad wystąpieniem ze struktur unijnych, Niemcy również zaczynają coś przebąkiwać...Już podobno biją nową Markę niemiecką w razie czego, na razie, jednak to Francja i Niemcy w Unii stawiają swoje warunki i na tym zarabiają miliardy, dlatego na dzień dzisiejszy nie ma mowy, aby te kraje opuściły struktury unijne (sprzedaż broni, na przykład Francuzi - czwarty kraj na świecie, co Francję, ich rząd obchodzą dyrektywy unijne? Nic!). A my Polacy zostaniemy jak zwykle z ręką w nocniku i to w dodatku znajdując się na kruchym lodzie. Dalej będziemy żyli mrzonkami o sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.

p.s.

   Polska nie wstępowała do kołchozu nazwanego Unią Europejską tylko do państw narodowych złączonych jedną ideą. Tak twierdzi wielu Polaków, m. in. ci, którzy popierają PiS. Tak, Polska nie wstępowała na dzisiejszych warunkach do UE, jednak w tym czasie zaszły w Unii Europejskiej znaczące zmiany (Dodam na marginesie, że ja byłem od początku przeciwko wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, nawet na tamtych tzw. lepszych warunkach), ale pod nowym cyrografem unijnym Traktatem Lizbońskim złożył swój podpis śp. Lech Kaczyński i zgodził się tym ponad głowami Polaków na te nowe warunki, które de facto stanowią o utracie przez Polskę całkowitej suwerenności i niezależności...Jednak wielu Polaków popierających PiS oczywiście tego niuansu nie dostrzega do tej pory. Wielu Polaków zakochanych w PiS-e również nie zauważa tego, że w polskim Sejmie podczas głosowań nad dyrektywami unijnymi wszystkie partie w tym również ich propolski PiS głosują jak jedna zgodna banda, to jednak zwolennikom PiS-u w ogóle nie przeszkadza w tym, aby tę partię popierać dalej, a innych, którzy , na przykład popierają PO nazywać lemingami, sami nimi oczywiście nie będąc ich zdaniem. Żeby chociaż ze strony Polaków ślepo wpatrzonych w PiS jakaś krytyka tego postępowania. Nic w tym guście, same peany dla PiS-u i dla jej niebagatelnej roli w obronie polskiej suwerenności i niezależności na arenie międzynarodowej.

...

   A oto jedno z takich głosowań przeprowadzonych w polskim Sejmie w sprawie dyrektyw unijnych, które wyszukał redaktor Stanisław Michalkiewicz, cytat:

    "Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy Polska zachowała suwerenność i w jakim zakresie, powinien przeczytać sobie ustawę z 3 grudnia 2010 roku o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania... Roi się tam od dyrektyw Komisji Europejskiej i pogróżek, jakie to paroksyzmy spadną na nasz nieszczęśliwy kraj, jeśli nie zadośćuczyni on żądaniom faszystów władających Unią Europejską. Ustawa ta weszła w życie 1 stycznia 2011 roku i warto ją zapamiętać, ponieważ w sposób zasadniczy zmienia porządek prawny naszego państwa pod pretekstem „równego traktowania”.

    W ustawie z 3 grudnia 2010 roku o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania, cały ciężar udowodnienia niewinności został złożony na barki oskarżonego.

    Żeby było śmieszniej, ustawa z 3 grudnia 2010 roku, a zwłaszcza wspomniany artykuł 14 ust. 3 jest ewidentnie sprzeczny z art. 42 ust. 3 konstytucji, który stanowi, że "każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu". Kto by się jednak przejmował jakąś konstytucją tubylczego bantustanu, kiedy Komisja Europejska wydała dyrektywę?

    Głosowało za nią 179 posłów Platformy Obywatelskiej, 143 posłów Prawa i Sprawiedliwości, 34 posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 26 posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego."

Polecam do obejrzenia:

+www.youtube.com

+www.youtube.com 
 
Paweł Tonderski 

2969 odsłon średnio 4,8 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
w.red, 2011.02.10 o 02:42
Jest dokładnie jak piszesz. Popełniono pospolite oszustwo na niewyobrażalną skalę i mało kto odważy się pisnąć. Nie dziwi mnie stanowisko tej mniej inteligentnej części społeczeństwa. Ale na miły Bóg nie mamy w kraju aż tylu idiotów ! To tryumf święci raczej utrata identyfikacji a własnymi rodakami, środowiskiem, tradycją i kulturą. Których się wyrzeczono świadomie w zamian za obietnice życia w lepszych warunkach. Obietnice, które z resztą obracają się w zgliszcza już dziś. Nie sądzę by tego nie dostrzegano. Już prędzej jest to wyparcie tego ze świadomości bo wówczas ci ludzie zmuszeni byliby sobie przed lustrem powiedzieć: Tak, jestem zwykłą wiśnią. Nawet ci u których dyplomy ozdabiają ściany i wypychają szuflady. I chyba dlatego zdecydowali się na udawanie że tego oszustwa nie dostrzegają. Ba, są w stanie w nie uwierzyć tylko dlatego by nie skonfrontować się z własnym sumieniem. I tak naprawdę tylko tego się boją. Dlatego powtarzają jak papugi narzucony sobie sposób myślenia.
W odniesieniu do tego o czym piszesz doskonale wpisuje się notka SL z uwagami na temat systemu bankowo ekonomicznego. Bo właśnie dzięki niemu te "elyty" świata sprawują rzeczywistą władzę. I w żadnym kraju, żadne reformy nie są w stanie przynieść skutku dopóki ten system nie zostanie wyrwany z korzeniami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
Piotr Świtecki, 2011.02.10 o 12:25
To może też jest kwestia skali. Tak jak jadąc windą tylko kiedy rusza lub się zatrzymuje można dostrzec, że coś się dzieje - poza tym gdyby nie jakiś wskaźnik lub prześwit w drzwiach nie wiedzielbyśmy nawet czy stoi, czy jedzie.

Zatem tego sie rzeczywiścienie dostrzega. Ale to jest NORMALNE i nie ma co się burzyć, że tylko jakiś odsetek jest zainteresowany tymi sprawami. Wychodzimy na elitę :)

Europa Europą, ale w notce mimochodem pojawia się też jeszcze inna rzecz, zmagania cywilizacyjne. Widać, jak łacińska psuje się, rozpuszcza, niszczeje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.10 o 12:33
"I chyba dlatego zdecydowali się na udawanie że tego oszustwa nie dostrzegają."

Jak napiszę, że mądre to będę ... banalny?...
To chyba jest to...
Rozwiń to w.red'ny
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych.   
uleczka, 2011.02.10 o 07:08
Teoretycznie tylko mozna stworzyc koalicje panstw srodkowoeuropejskich, bo w praktyce jest to niemozliwe. Z Litwa nie dojdziemy do ladu za Chiny pekinczykowe - nie. Animozje do nas sa tam gleboko zakorzenione, nie przemowia do nich nawet ich narodowe interesy, jesli by mialy procentowac za cene scislego sojuszu z Polska.
Na polski interes narodowy to Litwa sie wypnie, juz predzej wybiora za partnera carow.
Hiszpania nie zrezygnuje z przyjazni z Niemcami, to niemozliwe, oni z Niemcow zyja i w zasadzie nie maja zadnych miedzy nimi nieporozumien, ani wzajemnych urazow, czy tam roszczen.Wiadomo nigdy nie mieli wspolnej granicy, wiec blizej im do poteznych gospodarczo - Niemcow anizeli do nas. Grecja z kolei lubi sie slizgac na czyims karku, to goracy narod, impulsywny, ale do pracy za bardzo sie nie garnie, wiec nie wiem czy zechcemy robic na ich popoludniowe drzemki i poznowieczorne hulanki.
Z tych planow nic nie wyjdzie, sa z gory zkazane na niepowodzenie, tymvardziej, ze najpotezniejsze europejskie kraje mamy za miedza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.10 o 09:26
Masz szeroką perspektywę. Powala...
Ale ja mam szczęście do kobiet :D)))))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
Paweł Tonderski, 2011.02.10 o 11:07
He, he...)

Rzeczywiście ja również jestem otoczony samymi kobietami, w domu mam ich aż trzy. ;))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.10 o 11:44
No... zaraz się okaże, że dominującym gatunkiem W Najjaśniejszej są baby... :D))))

PS. Mam dwie córki. Jak do tego doliczyć moją Panią i jej Mamę i.... To wiem o czym mówisz. Rzeczpospolita Babska....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
Paweł Tonderski, 2011.02.10 o 11:49
Emocjami na Litwie gra tak samo jak w Polsce były układ sowiecki, tak na Litwie jak i w Polsce służby specjalne rosyjskie przeciwstawiają sobie te dwa narody, to samo dotyczy i Ukraińców, straszliwie doświadczonych przez okres komunizmu trwający w ich kraju. Niestety Ukraińcy niepotrzebnie swoją państwowość chcą budować na pamięci o Banderze, to może okazać się dla nich zgubne.

W swoim wpisie chciałem uzmysłowić ludziom, że małe państwa w Europie mają te same ambicje i te same problemy i kłopoty co Polska - USA, IZRAEL oraz Federacja Rosyjska. Wszystkie te kraje są przez możnych tego świata traktowane z pogardą i są wykorzystywane do ich gierek. Jednocześnie w tych krajach niszczone są ich wartości kulturowe oraz religijne, powinniśmy o tym pamiętać, że większość krajów europejskich ma wspólne kulturowe oraz religijne korzenie...Niestety żydzi tę walkę wygrywają, ich taktyka sprawdza się doskonale, skłócić inne narody między sobą, doprowadzić państwa narodowe do upadku, przejąć w nich władzę jako rodowici rdzenni obywatele poszczególnych narodów...tak jest wszędzie...Proszę popatrzeć na to, co żydzi zrobili na przestrzeni wieków, wszędzie gdzie się pojawiali wielkie mocarstwa upadały, Babilonia, Egipt, Rzym...Oni działają jak ukryta szarańcza, wszystko co dotykają swoimi rękoma niszczą bezpowrotnie...

Przecież państwa narodowe są systemowo wprowadzane w długi, z których nigdy nie będą mogły się wyzwolić, ta sytuacja i ten program dążenia do tej sytuacji nie bierze się przecież z niczego. Chyba pani sobie zdaje sprawę z tego, że ktoś ten system bankowo-ekonomiczny totalnego zniewolenia w tzw. "wolnym świecie" zaprojektował a potem go wprowadził w życie?

Proszę zobaczyć, w jaki sposób przez możnych tego świata jest traktowana Rosja jej naród?

Przecież to co dzieje się w Rosji mnie osobiście przypomina sytuację Niemiec z okresu między I a II wojną światową. Po co możni tego świta doprowadzają do takiej sytuacji i do wrzenia w różnych częściach świata, dlaczego Rosja jest w tych systemowych kleszczach utrzymywana, nikt również nie pisze o tym, że Rosja również została zdominowana przez Żydów, przecież w Rosji media też są opanowane przez żydów, przecież Gorbaczow oraz Jelcyn to byli żydzi, a Miedwiediew oraz Putin, tak jak nasi przywódcy jeżdżą po wytyczne od pewnego czasu do Brukseli oraz do Izraela.

Myśli pani, że to co teraz się dzieje w krajach muzułmańskich wzięło się z niczego? Przecież na tym najbardziej zarobią korporacje żydowskie nikt inny oraz państwo Izrael. Kto kształtuje kursy walut, kto na destabilizacji kursu cen paliw płynnych oraz kursów walu najbardziej korzysta, kto trzyma w swoich rękach produkcję żywności, kto kształtuje ceny ropy oraz gazu ziemnego na świecie, kto decyduje o tym jakie będą się kształtowały limity produkcyjne na żywność albo ilość wydobywanej ropy i gazu ziemnego? Muzułmanie? Wolne żarty! Tutaj przede wszystkim chodzi o panowanie nad wszystkimi ludźmi na świecie i oni do tego dążą. Swojej religii nie pozwalają ruszyć, swojej tradycji nie pozwalają naruszyć, to są w mediach światowych tematy tabu!

Można było stworzyć Unię Europejską, a nie można stworzyć koalicji krajów europejskich niezależnych od masońskiej i żydowskiej Unii Europejskiej, nie można w tym czasie uniezależnić się od wpływów rosyjskich, nie można uniezależnić się od wpływów amerykańskich i jego partnera w polityce państwa Izrael? Dlaczego? Czy Polacy tak jak za Piłsudskiego chcą zdominować Ukrainę albo Litwę, Białoruś?

Przecież to rządy sanacyjne 1938 roku burzyło Ukraińcom ich cerkwie. Przecież to Litwini tak naprawdę rządzili Polską przez kilka stuleci jako nasi królowie. Uważam, że taka strategia jest możliwe, jeżeli tego narody europejskie nie zrozumieją już dzisiaj, jutro może nas już nie być, będziemy społeczeństwami wynarodowionymi bez korzeni i bez przeszłości, staniemy się niewolnikami nowej rasy panów i to bez jednego wystrzału. Dostrzegam takie zagrożenie. Nie dosyć tego, niebawem wchodzi w Polsce drugi NR PESEL, chipy w prawie wszystkich dokumentach już są, kontrola biometryczna zaczyna dominować w niektórych krajach już teraz, w niektórych krajach muzułmańskich już ją wprowadzono, to tam też się boją muzułmańskich terrorystów? A w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych reklamują w mediach chipowanie ludzi pod pozorem wygody i bezpieczeństwa rodzin...Kto za tym stoi, terroryści muzułmańscy? Tutaj nie chodzi o walkę poszczególnych narodów między sobą, tutaj nie chodzi nawet o walkę między innymi kulturami i religiami, ale przede wszystkim o to, żeby na świecie nie wygrało ZŁO. Chodzi o to, żeby ludzie nie stali się niewolnikami nowej rasy panów i niewolniczego sytemu, który tak naprawdę będzie dotyczył wszystkich ludzi na świecie. Doskonale sobie zdaję sprawę z różnic dzielących świat chrześcijański od świata muzułmańskiego, niestety żydzi nas chcą między sobą skłócić, dzisiaj szczują nas na nich, a niedługo między sobą będziemy siebie nawzajem mordować, do tego są im potrzebne zamachy w Moskwie, w Stanach w Anglii, tym chcą w ten konflikt włączyć zwykłych ludzi, bo bez nich nic, by nie mogli zrobić, nic. Wystarczy zobaczyć, co się działo w dawnej Jugosławii. Ile lat możni tego świata przyglądali się obojętnie na to, jak w środku Europy trzy dominujące tam narody wzajemnie się mordowały? Kto na tym najbardziej skorzystał? Muzułmanie, chrześcijanie czy żydzi i ich korporacje?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.10 o 12:37
".Niestety żydzi tę walkę wygrywają, ich taktyka sprawdza się doskonale, skłócić inne narody między sobą, doprowadzić państwa narodowe do upadku, przejąć w nich władzę jako rodowici rdzenni obywatele"

Jest coraz lepiej. Vide Twój komentarz.
Wklejaj to jako notki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
Piotr Świtecki, 2011.02.10 o 12:49
No właśnie, popieram! Już na Niepoprawnych prosiłem o notki :-))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.10 o 13:32
Ale Paweł to taki sam egzemplarz jak w.redny...

PS. Ty pisz. Jak już będziemy rządzić to będziesz z pewnością Ministrem Kultury.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
Piotr Świtecki, 2011.02.10 o 13:42
Dobrali się, fakt! ;-)

Nie chcę rządzić, chcę mieć święty spokój. :-))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.10 o 13:44
Ale Minister Kultury nie rządzi! :D)))
Jak ma jaja i trochę czasu to się polska kulturą zajmuje...:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska suwereność i dyrektywy unijne oraz głosowania w polskim Sejmie RP w sprawie tychże dyrektyw unijnych. 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.10 o 16:08
Paweł Tonderski.
Witaj. Moim zdaniem ten koment jest tak dobry, że powinieneś go puscić jako art. Wtedy jest pewność, że więcej ludzi przeczyta. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑